Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2006., 08:57   #1
Pilonidalni sinus

Jos malo i idem na operaciju istoga,zanima me dali ko imao iskustva s tim,koliko traje hospitalizacija(posto mi je kirurg rekapo da ce se radit u totalnoj anesteziji)i kolika je uopce kompleksnost cjelokupnog zahvata,znaci oporavljanje,previjanje itd itd..
covpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 12:47   #2
Bok,

operirao sam navedenu stvar 1998. godine, bio u bolnici 7 dana, oporavak trajao nekih 3-4 mjeseca (previjanje tri puta na dan i ispiranje rane) i još poslije toga nisam mogao najbolje sjediti/ležati...ali prošlo je.
Danas je vjerojatno puno bolja sitacija što se tiče same operacije, jer ja sam imao "malo" zakompliciraniji slučaj (malo veća rupa ). Prijateljica je bila na operaciji prije godinu dana, odmah su je pustili iz bolnice, ležala doma dva tjedna i to je to...
Nema te kaj biti frka...samo pomalo.

Sretno!
__________________
A wise man can hear profit in the wind.
dinkudis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 13:18   #3
Znaci dobro si prosao,nje ti se nikad vracala bolest,jer kazu da se zna vratit,ali uz malo srece i redovnu depilaciju operiranog podrucja jos otprilike 3 mjeseca nakon zahvata ne bi se trebalo vratit.
Znaci recimo mjesec dana bolovanja mi ne gine posto radim posao koji zahtjeva dosta sjedenja?
covpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 14:21   #4
Quote:
covpa kaže:
Znaci dobro si prosao,nje ti se nikad vracala bolest,jer kazu da se zna vratit,ali uz malo srece i redovnu depilaciju operiranog podrucja jos otprilike 3 mjeseca nakon zahvata ne bi se trebalo vratit.
Znaci recimo mjesec dana bolovanja mi ne gine posto radim posao koji zahtjeva dosta sjedenja?
A gle, kažu da se stvar zna pojaviti nakon 6-8 godina poslije operacije, što kod mene nije Što se tiče depiliranja, depiliraš ono vrijeme koje i obavljaš previjanje (pod obavezno), a nakon toga, kad rana zacijeli, po potrebi. Primjerica, ja na ovom mjestu gdje sam imao ranu, nemam dlaka...

Pozdrav...
__________________
A wise man can hear profit in the wind.
dinkudis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 14:35   #5
Ja imam i to podosta,a rana mise tocno nalazi na mjestu trtice....bom svejedno hvala na ohrabrujucim rijecima pozdrav i tebi!
covpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 14:44   #6
Quote:
covpa kaže:
Ja imam i to podosta,a rana mise tocno nalazi na mjestu trtice....bom svejedno hvala na ohrabrujucim rijecima pozdrav i tebi!
I meni je bila baš na trtici...
__________________
A wise man can hear profit in the wind.
dinkudis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 18:03   #7
i ja to imam. drugi tjedan idem na operaciju...
kekoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 18:05   #8
zasto nema nikoga tu? bljak. doktor je rekao da ce rez trebat bit cca 10cm. TO JE JEDAN CIJELI DECImETAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kekoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 10:58   #9
Quote:
kekoa kaže:
zasto nema nikoga tu? bljak. doktor je rekao da ce rez trebat bit cca 10cm. TO JE JEDAN CIJELI DECImETAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...ima nas...tu smo!

...ništa se ti ne brini, bolje 10, nego 20...sve će to s vremenom nestati...
__________________
A wise man can hear profit in the wind.
dinkudis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 17:26   #10
"pilonidalni sinus" je zapravo urasla dlaka jel'da?

Operirala kod privatnika prije 4 godine. Ostao mali ožiljak ali, Bogu hvala , zasad je sve ostalo ok.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 11:29   #11
Quote:
Kyra kaže:
"pilonidalni sinus" je zapravo urasla dlaka jel'da?

Operirala kod privatnika prije 4 godine. Ostao mali ožiljak ali, Bogu hvala , zasad je sve ostalo ok.
...da-urasla dlaka, ali može nastati i usljed pomanjkanja higijene ili konstantnog udaranja (padova) u/na trticu.
__________________
A wise man can hear profit in the wind.
dinkudis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 15:20   #12
sinus pilonidalis

danas sam bio kod doktora na pregledu na kirurgiji i rekli su da se to treba operirati, i to rez od 10ak cm..sta oni misle jetru vadit....10 cm za guticu od 1,5cm promjera???

kupio sam ulje gospine trave i čajevac pa ću mazati time, trebalo bi puknuti i proći.
neda mi se da me reži u da ležim u onoj šugavoj bolnici, iskreno govoreći, jako mi se gadi. (kreveti, posteljina, ustajali zrak...).

da li netko ima iskustva s ovime?
zaboravih reći da me to uopće ne boli niti curi samo od sebe..
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 15:43   #13
a sta je to?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 15:49   #14
http://www.heelmeester.nl/ingrepen/h...steenglish.htm
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 16:02   #15
baš utješna stranica))
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 17:49   #16
aha znam sad sto je to.i mislila sam si samo sam nekako zapamtila da se zove sinus peloidalis

ne znam nikog s tim iskustvom,tako da ne mogu pomoci nego toplom rijeci-drzi se i sve ce biti ok.mislim da to nije nista strasno i da ima gorih stvari,a samo hrabro.zelja za ozdravljenjem je pola ozdravljenja
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 18:08   #17
Bok,

ništa se ne brini, otiđi na rezanje (operaciju), nije ništa problematični i bolno, sve ovisi u kojem je stadiju sve to. Ja sam operirao prije 8 godina, bilo je jako loše i jako veliko, koliko sad uspijem vidjeti, ne vidi se niti ožiljak..
__________________
A wise man can hear profit in the wind.
dinkudis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 22:40   #18
hvala na toplim riječima i odgovorima.
ma ne, meni je to maleno i traje već oko godinu i pol, i ništa ne osjetim, niti boli, nici curi (kažu da curi nekome...) al eto ipak kad se sjetim noža i prljave bolnice..neda mi se ić tamo .
sad cu ja to probat mazat kantarionovim uljem i eteričnim kapima čajevca, kažu da djeluje..
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 23:36   #19
Quote:
osbourne kaže:
hvala na toplim riječima i odgovorima.
ma ne, meni je to maleno i traje već oko godinu i pol, i ništa ne osjetim, niti boli, nici curi (kažu da curi nekome...) al eto ipak kad se sjetim noža i prljave bolnice..neda mi se ić tamo .
sad cu ja to probat mazat kantarionovim uljem i eteričnim kapima čajevca, kažu da djeluje..
Hm...ja sam imao jedno 8 mjeseci i curilo je na sve strane , nažalost nisam čuo niti probao nešto od ovoga što si ti naveo, ali sam probao s kamilicom (čaj od kamilice), no nije baš pomoglo.

...eterične kapi??? Koliko je to pametno nanositi direktno na kožu (ako sam shvatio, radi se o eteričnom ulju?)
__________________
A wise man can hear profit in the wind.
dinkudis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 23:51   #20
Quote:
osbourne kaže:
hvala na toplim riječima i odgovorima.
ma ne, meni je to maleno i traje već oko godinu i pol, i ništa ne osjetim, niti boli, nici curi (kažu da curi nekome...) al eto ipak kad se sjetim noža i prljave bolnice..neda mi se ić tamo .
sad cu ja to probat mazat kantarionovim uljem i eteričnim kapima čajevca, kažu da djeluje..
Kakve prljave bolnice,pa to se operira ambulantno,pod lokalnom anestezijom.Ta fistula se probije i s druge strane van,kroz nju se stavi gumeni dren,te se nakon nekoliko tjedana,dok se to skroz posuši,sve to razreže i pusti da zaraste.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.