Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2014., 08:51   #641
Quote:
marko047 kaže: Pogledaj post
i kak je prošla cuga?????
još nismo bili kako napreduje oporavak? Vidim da su te izkasapili.. Ja danas idem do Glavaša na pregled. Super se osjećam i nadam se skidanju konaca. Jedino što me ponekad svrbi rana za poluditi ali inače sve je ok.
nespecijalan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 11:16   #642
puno bolje! bol skoro pa i prestala, manje curi, ali još uvijek previjam 3x dnevno, rana nezamjetno manja
marko047 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 22:25   #643
Al zato svakodnevno imalo izvjestaje o guzicama hahahaa
tulipfairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 22:26   #644
Chica kako si ti???? Beba?
tulipfairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 20:45   #645
Pozdrav kolege paćenici,
da vam ispričam svoju priču i zamolim za savjet.

U moru, ovog ljeta nekoliko puta u jednom danu sam pao trticom na kamen. Ono direkt...par dan nesnosna bol. Tek kad sam vidio da mi raste prištić na trtici potražio sam pomoć. Da skratim, 4.8. mi je rađena incizija na sv. Duhu. Prije toga nisam ni znao za tu bolest.

Nakon što mi je rana zarasla išao sam još dva puta na kontrolu svaka tri mjeseca. Sestra mi je preporučila mazanje depilacijskom kremom (iako nisam dlakav puno). Doktor je sklon ekscizija dok ja baš bježim od toga. Imao sam jednom u životu upalu mandula i odmah su mi ih htjeli čupat van. Prije tog kobnog kupanja i nakon incizije baš nikad nisam imao problema sa tim. Nikakvi bolovi, sukrvice, gnjojevi, ništa...kao da ga ni nema.

"Problem" je nastao danas. Nemam opet nikakve simptome, ali čini mi se kao da se stvara još jedan kanalčić niže od postojećeg reza. Kažem čini mi se jer postoji šansa da je on već bio tamo i prije samo ga ja nisam registrirao. Ipak sada imam bolji pregled jer sam depiliran i češće gledam tamo.

Kolege, kakva su vaša razmišljanja? Ekscizija ili ne? Čuo sam da ima slučajeva da se pojavi samo jedna upala i nikad više. Ima li takvih slučajeva ovdje?

Zadnje uređivanje atila87 : 25.03.2014. at 20:59.
atila87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 03:13   #646
O jbt pa š'a je ovo, pilonidalni popizdili u zadnje vrijeme! Svima koji se muče želim brz oporavak i jedan savjet, spavajte i ležite na trbuhu. Bar ja nisam mogla nikako drugacije pa cak ni sjediti, a 10 dana ležanja na trbuhu CIJELI DAN na +30.... mislim da sam dovoljno rekla. Odkad mi se to dogodilo ja sam postala opsjednuta . Svaki dan pipam trticu, gledam da slučajno ne bi bilo opet :/. Djevojke koje imaju ili su imale, da li vi imate dlaka na guzi? Ja nemam a pogotovo ne na trtici. I dalje mi nije jasno zbog čega mi se to upalilo. Pametni doktor mi je rekao; ali gospođice covjek odkad se rodi prekrit je dlakama. No shit! Mislim, razumijem kod muškaraca oni imaju dlaka brate mili na izvoz i dok sam gledala operacije na yt-u iz tih kanala se doslovno izvlače buseni dlaka. Ali zašto se dogodi nama koji ih nemamo?
Porki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 08:30   #647
atila87, i ja sam primijetila nešto bolno (nije u obliku sinusa, kuglice, prišta, čira, ničega sličnoga) samo me ponekad na dodir zaboli, baš ispod incizije, kao da tek se nešto radi. ali tako je već mjesecima i nije se mrdnulo od te točke. pa tako onda neka i ostane


porki, ne, nemam dlaka ni na guzici ni na leđima, ni tamo kamo mi je bio sinus.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 11:40   #648
menni,
mene to ne boli. Da nisam ko picajzla pregledavao , ne bi to ni vidio. Nekako mi je bedasto ići na eksciziju nakon prve upale. Rekao sam sam sebi da ću to operirat ako mi se još jednom upali. Jel to bedasto?
atila87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 11:54   #649
ma kužim o čemu govoriš. meni je na 'početku' ovog kakti bolnijeg mjesta samo bilo malo zadebljanje. dugo sam mislila da je od (krivog) zarastanja, ali to je ispod, niže od prvog reza, a sad u zadnjih par mjeseci me nekako malo zaboli, ne jako, ne puno, vrlo blago. i onda mi se javi strah da nije opet ono što sam imala. ne bi opet..

nije bedasto ić riješit operacijskim zahvatom. već sam prije napisala na ovom topicu da se čudim što nisam to i ranije bila napravila. a otkad sam napravila i samog zacjeljenja - stvarno nema bolova, i svega onoga popratnog (od temperature pa do iscjetka..)
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 21:42   #650
pozdrav,
operirao sam SP prije 6 dana, na SV.Duhu, pušten iz bolnice jučer, 3 dana poslije, 4 šava.
SP sam prvi put primijetio kao kvržicu prije nekih 9 mjeseci, koja se 3 mjeseca poslije (nakon mojih pokušaja da ju istisnem, misleći da je prišt) pretvorila u cistu, koja je tek povremeno "curkala", no nije me boljelo i mogao sam raditi sve normalno, sve do operacije...kod doktora sam otišao odmah kad sam vidio cistu, i preporuka je bila: operacija koja će to riješiti...
O samoj operaciji mi nisu puno rekli, ni hoće li šivati ili ne, ni koliko ću biti u bolnici, ništa-ništa, samo "došao si na vrijeme, ti si ok kakvi nam s time dolaze" i sl...
Pokušavajući se malo educirati po internetu i kroz razgovor s ljudima koje je to (SP) mučilo ili muči, saznajem vrlo proturječne informacije, pa stoga, smatrajući da sam lakši slučaj, dolazim na operativni zahvat u jednu ZG-bolnicu s idejom da ću taj isti dan otići kući nakon lakšeg ambulantnog zahvata....upućuju me na abdominalnu kirurgiju gdje me sestra gleda ko zadnjeg idiota "a gdje su Vam stvari? ... ne bute vi doma samo tako"
hospitaliziraju me i daju izlaznicu da si odem po stvari (to mi je, naime, prva operacija i prvo noćenje u bolnici u životu), vraćam se i počinjem s gladovanjem 24 sata jer ću dobiti anesteziju...(u tom trenutku još ne znam koju)...nakon toga slijedi horor priča o hrvatskom zdravstvu, ugl. ležao sam bez veze 4 dana u bolnici jer nisu stizali operirati me, a ako odem doma, "gubim krevet"...preskočit ću detalje i vraćam se na temu, odnosno samu operaciju, kojoj se podvrgavam, a ni sam ne znam što me čeka....
Operacija prolazi skoro 100% bezbolno, spinalna anestezija, nakon toga ležanje 24 sata, lagano vraćanje osjetila u noge i organe...dok ležim, još ne znam što mi je urađeno i što sam zapravo imao...nakon 2 dana i mog traženja, do kreveta mi svraća kirurg-operater i kratko kaže "dobro je, bile su dvije cistice, mali kanalići, sigurno bi se prije ili kasnije upalilo, imaš 4 šava...". U razgovoru sa sestrama doznajem da sam "ja super kakve oni viđaju" i "vraćaju nam se sinusi dosta"...2 dana ležim striktno NA LEĐIMA, da gnoj iscuri van, a ne u ranu...
3 dana nakon operacije izlazim, ranu sasvim lagano osjećam (ali pazim dok sjedam, ne mogu sjedit bilo kako niti vozit , pijem 2 anitibiotika, za 2 dana kontrola, za 5 ako sve bude ok vađenje šavova, za 2-3 tjedna po kirurgu mogu i na nogomet...ranu moram držat suhu i čistu dok su konci (bez daljnjih uputa)....
Zaključak: mogu se samo nadati da je moj kirurg samo mutav, ali da jebeno zna što radi (obzirom na priče o dugotrajnom oporavku, povećanom recidivu sa šavovima itd)....
Eto, nadam se da je nekome pomoglo. Ako koga bude zanimalo, javit cu kako su se moje dileme razriješile
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 23:45   #651
Quote:
dador kaže: Pogledaj post
pozdrav,
operirao sam SP prije 6 dana, na SV.Duhu, pušten iz bolnice jučer, 3 dana poslije, 4 šava.
SP sam prvi put primijetio kao kvržicu prije nekih 9 mjeseci, koja se 3 mjeseca poslije (nakon mojih pokušaja da ju istisnem, misleći da je prišt) pretvorila u cistu, koja je tek povremeno "curkala", no nije me boljelo i mogao sam raditi sve normalno, sve do operacije...kod doktora sam otišao odmah kad sam vidio cistu, i preporuka je bila: operacija koja će to riješiti...
O samoj operaciji mi nisu puno rekli, ni hoće li šivati ili ne, ni koliko ću biti u bolnici, ništa-ništa, samo "došao si na vrijeme, ti si ok kakvi nam s time dolaze" i sl...
Pokušavajući se malo educirati po internetu i kroz razgovor s ljudima koje je to (SP) mučilo ili muči, saznajem vrlo proturječne informacije, pa stoga, smatrajući da sam lakši slučaj, dolazim na operativni zahvat u jednu ZG-bolnicu s idejom da ću taj isti dan otići kući nakon lakšeg ambulantnog zahvata....upućuju me na abdominalnu kirurgiju gdje me sestra gleda ko zadnjeg idiota "a gdje su Vam stvari? ... ne bute vi doma samo tako"
hospitaliziraju me i daju izlaznicu da si odem po stvari (to mi je, naime, prva operacija i prvo noćenje u bolnici u životu), vraćam se i počinjem s gladovanjem 24 sata jer ću dobiti anesteziju...(u tom trenutku još ne znam koju)...nakon toga slijedi horor priča o hrvatskom zdravstvu, ugl. ležao sam bez veze 4 dana u bolnici jer nisu stizali operirati me, a ako odem doma, "gubim krevet"...preskočit ću detalje i vraćam se na temu, odnosno samu operaciju, kojoj se podvrgavam, a ni sam ne znam što me čeka....
Operacija prolazi skoro 100% bezbolno, spinalna anestezija, nakon toga ležanje 24 sata, lagano vraćanje osjetila u noge i organe...dok ležim, još ne znam što mi je urađeno i što sam zapravo imao...nakon 2 dana i mog traženja, do kreveta mi svraća kirurg-operater i kratko kaže "dobro je, bile su dvije cistice, mali kanalići, sigurno bi se prije ili kasnije upalilo, imaš 4 šava...". U razgovoru sa sestrama doznajem da sam "ja super kakve oni viđaju" i "vraćaju nam se sinusi dosta"...2 dana ležim striktno NA LEĐIMA, da gnoj iscuri van, a ne u ranu...
3 dana nakon operacije izlazim, ranu sasvim lagano osjećam (ali pazim dok sjedam, ne mogu sjedit bilo kako niti vozit , pijem 2 anitibiotika, za 2 dana kontrola, za 5 ako sve bude ok vađenje šavova, za 2-3 tjedna po kirurgu mogu i na nogomet...ranu moram držat suhu i čistu dok su konci (bez daljnjih uputa)....
Zaključak: mogu se samo nadati da je moj kirurg samo mutav, ali da jebeno zna što radi (obzirom na priče o dugotrajnom oporavku, povećanom recidivu sa šavovima itd)....
Eto, nadam se da je nekome pomoglo. Ako koga bude zanimalo, javit cu kako su se moje dileme razriješile
Pozdrav. Ja sam kod privatnika operirao, lokalna anestezija i kući odmah na noge nakon operacije. Nisam morao ležati na leđima, naprotiv što manje sam trebao opterećivati ranu. Bolove nikakve nisam osjetio poslije operacije al baš nikakve, kaže doktor da je i to moguće ali rijetko u subotu je bilo 2 tjedna od operacije. U Četvrtak skinuo konce ali na mjestu gdje je dren bio malo je ko vlažilo. Pa moram još koji dan ići na kontrole čisto dok rana potuno ne zacijeli. Dobro se osjećam, kod mene je to puno veće nego kod tebe jer ja to nosim jedno 5,6 godina. U utorak idem na pregled pa ćemo vidjeti da li je konačno. Imao sam strah od svega ovoga, sreća da sam išao privatno kod vrhunskog kirurga, jer kod nas u bolnicama katastrofa, možeš ići ako želiš još koju tegobu dobiti
nespecijalan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 12:49   #652
dador,
koji kirurg je operirao? Meni su tamo radili inciziju na hitnom prijemu.
atila87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 12:52   #653
nespecijalan,
Nemoj mi zamjerit ali ću te malo zagnjavit sa pitanjima. Kod kojeg privatnika si išao? Kad kažeš da si to "nosio" 5,6 godina...koliko si upala imao kroz taj period?
atila87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 13:17   #654
Quote:
atila87 kaže: Pogledaj post
dador,
koji kirurg je operirao? Meni su tamo radili inciziju na hitnom prijemu.
Crvenković.
Jutros sam bio na kontroli, rana dobro zarasta, u četvrtak mi vade konce.
Cijeli vikend sam lagano hodao, bio na kavama (doduše, ugl. s nogu-mogu se i prisloniti, danas-6 dana nakon ekscizije i kratko sjediti (ne i voziti auto)). Na kontroli mi je na moje pitanje (ne Crvenkoviću, nego drugoj dvojici) rečeno da se rana uvijek šiva ako nije zagnojena i da je mogućnost recidiva jednaka šivano-nešivano, i da se protiv eventualnog povratka sinusa ne da ništa poduzeti...gluposti, ili?
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 13:43   #655
Quote:
dador kaže: Pogledaj post
Crvenković.
Jutros sam bio na kontroli, rana dobro zarasta, u četvrtak mi vade konce.
Cijeli vikend sam lagano hodao, bio na kavama (doduše, ugl. s nogu-mogu se i prisloniti, danas-6 dana nakon ekscizije i kratko sjediti (ne i voziti auto)). Na kontroli mi je na moje pitanje (ne Crvenkoviću, nego drugoj dvojici) rečeno da se rana uvijek šiva ako nije zagnojena i da je mogućnost recidiva jednaka šivano-nešivano, i da se protiv eventualnog povratka sinusa ne da ništa poduzeti...gluposti, ili?
I ja idem kod dr.Crvenkovića na kontrole. On je za eksciziju, meni to sad baš i ne odgovara.

Baš čudno kak si se relativno brzo oporavio. Prije tri mjeseca je kolega kod Crvenkovića radio operaciju. Dan danas ga zateže kad sjedi.

Po dostupnim materijalima na netu rekao bi da je bolje kad se ne šiva rana. No, valjda znaju doktori kaj rade.

Što se tiče recidiva, dr. Crvenković priča da nije imao recidivista u osamdesetak operacija koje je radio...ak ti to kaj znači...
atila87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 15:57   #656
Quote:
atila87 kaže: Pogledaj post
I ja idem kod dr.Crvenkovića na kontrole. On je za eksciziju, meni to sad baš i ne odgovara.

Baš čudno kak si se relativno brzo oporavio. Prije tri mjeseca je kolega kod Crvenkovića radio operaciju. Dan danas ga zateže kad sjedi.

Po dostupnim materijalima na netu rekao bi da je bolje kad se ne šiva rana. No, valjda znaju doktori kaj rade.

Što se tiče recidiva, dr. Crvenković priča da nije imao recidivista u osamdesetak operacija koje je radio...ak ti to kaj znači...
kaže da nije imao recidivista? meni su sestre rekle da im se ekipa često vraća...
vidit ćemo....inače, i mene zateže 6 dana nakon operacije, ali sam u puno boljem stanju nego sam se nadao da ću bit....svaki dan sve boljem...vidjet ćemo kad povadi šavove. Možda je to baš zbog toga što se to meni nije toliko proširilo, pa je i rana/rezovi relativno mala...
Koliku je ranu/koliko šavova imao taj tvoj?
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 21:48   #657
Tulipfairy ako još čitaš, beba je ok, sve super, mada ja još ne mogu leć na leđa - boli... a evo prošlo 3 tjedna. normalno hodam i sve, ali i sjedenje mi brzo prisjedne. rana je zarasla, samo je jos krastica ostala.

A da se osvrnem i na ovu Porki jer je pitala za dlake... Ja ih nemam na tom području, bar ne na dodir... I kirurgica meni veli pa di su tebi dlake, jel depiliraš? Ja reko ne, taman posla hah... Ugl, nemam pojma jel našla koju, a i ako je, mora da su one "baby" dlačice, kak ja velim...
Chica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 08:32   #658
Quote:
dador kaže: Pogledaj post
Crvenković
I mene je opereriral prije 2 godine, stvarno doabr kirurg. Skoro me steral iz ordinacije kad sam mu na zadnjem pregledu donesel mali poklon (butelju mog vina i bocu moje rakije) kao zahvalu na strpljenju (imao sam 1000 pitanja a on je odgovorio na 1001)
audiofonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 09:35   #659
Quote:
audiofonik kaže: Pogledaj post
I mene je opereriral prije 2 godine, stvarno doabr kirurg. Skoro me steral iz ordinacije kad sam mu na zadnjem pregledu donesel mali poklon (butelju mog vina i bocu moje rakije) kao zahvalu na strpljenju (imao sam 1000 pitanja a on je odgovorio na 1001)
A baš sam mu mislio flašu dofurat, čisto zato jer se pokazao čovjek
Ako sam dobro shvatio, ti si imao dren (ugnojena rana?)? Šivano?
(kod mene ni drena ni šivano)
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 13:03   #660
Da, da dren je stajal 2 ili 3 dana (meni najgori dio zahvata jer moraš vući sa sobom onu vješalicu od infuzije na koju je zahaklana cjevcica od drena i prešetavat po hodnicima dok si ideš po kavu i pušit u WC, i vađenje drena je dosta neugodno)
audiofonik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.