Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2013., 22:40   #81
paraviroza

Imamo njemačkog ptičara starosti 8 mjeseci koji nije bio cijepljen protiv ama baš ničeg ( mi ga imamo tek 3 dana )koji je obolio od paraviroze. Prvi dan je povratio hranu i dobio proljev, drugi dan bili kod vet. dobio četiri inekcije i objasnili su nam da ima virusnu infekciju. Četvrti dan ostao je na infuziji jer mu se stanje nije poboljšalo i kad smo ga doveli doma bio je jako loše, samo je ležao, nekontrolirano pišao i uopće nije reagirao. Peti dan kod veterinara opet dobio injekcije, i na stolu kod vet. izašla mu je krvava stolica i tada su nam rekli da ima paravirozu i da su mu jako male šanse za preživjeti. Sada samo čekamo da sutra nazovem pa da čujem kako je.

AKO IMATE PSA KOJEG NISTE CIJEPILI MOLIM VAS DA TO ODMAH UČINITE JER OVO GLEDATI ŠTO SE MOJEM PSU DOGAĐA JE STVARNO STRAŠNO.
BOLJE SPRIJEČITI NEGO LIJEČITI.
dani2307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 08:16   #82
Evo danas zvali veterinara, psić je u noći uginul. Strašno.
dani2307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 08:19   #83
Stvarno mi je jako žao

Počivao u miru...

Inače, kada mi netko spomene parvo, na samu riječ se naježim. strašno..
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 20:01   #84
dani, jako mi je žao zbog tvoj psa. Imala sam istu situaciju kada sam početkom godine udomila iz azila kujicu isto staru 8 mj. Nisu mogli naći njezinu knjižicu pa nisam znala jel cijepljena. Bila je kod mene 3 dana, već zaražena, išli veterinaru koji nije mogao dati dijagnozu, ali nije bila ni potrebna jer mi je pas iz minute u minutu bio u sve lošijem stanju. Na kraju sam mu rekla da je eutanazira jer nisam više mogla gledat kako se muči. Par minuta prije eutanazije sam uspjela dobit podatke iz knjižice da nije nijednom cijepljena.

Netko ju je uzeo iz azila kad je imala 2 mj., da se djeca igraju i kad su vidjeli da oko psa ima posla i da piški i grize, vratili su je natrag. To je užasna užasna bolest s kojom se više nikad ne želim susresti.
Firecracker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 15:22   #85
opet malo nacinjem temu...
posto je moj psic-iz sinteraja,dobio parvo iako su prvo ga tretirali da ima gastroenteritis,sam vec danima na netu i citam svasta o tome i naravno svi spominju dezinfekciju.pa me zanima zasto u stanici to nerade?dak sam ja na pregledu i drugi psi su u ambulanti (vrata su otvorena).pise da se prenosi svakako,cak i cipelama dok hodas.i nakon mene ulaze druge zivotinje bez da se dezinf. cijeli prostor naseg kretanja. cak su 2 stola u sali,tako da dok sam ja za jednim,drugi je isto zauzet.malo mi je to sve cudno kako to funkcionira.pise da trebam baciti sve dekice njegove,igracke i bilo sta s cim je imao kontakt
dobrost is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 00:14   #86
Jeste li znali da se u američkim skloništima za napuštene životinje i azilima psi koji dođu i ako imaju parvo ili stenećak eutanaziraju a ne lječe
I to čitava legla štenadi i odrasli psi s dijagnozom parvo ili štenećak


Gledala jednom onu emisiju animal cops
I nasli su napustenu kuju s stencima u jednoj garazi
U groznim uvjetima bez icega svi stenci su imali vodeno zuti proljev i povrcali su
Kad su ih doveli u skloniste jednog po jednog su pregledali i svi osim jednog su bili pozitvni na parvo ukljucujuci i mamu spasio se sam jedan stenac svi ostali su eutanizirani

Taj jedan nije imo parvo
Vec je bio latergican zbog uvjeta u kojima je bio
Stene je sretno udomljeno
Od 8 stenaca prezivio samo on

Pitala sam frendicu koja zivi u americi dal je to istina i da li je to zaista tako da se psi s parvom i stenecakom eutaniziraju a ne lječe bio stene ili odrasli pas


Odgovorila mi je nazalost istina je i da
;(

I da vetovi to po propisu i zakonu moraju



Radi sprecavanja sirenja zaraze
Ii radi jako malog postotka da se pas izvuce i u upotnosti opravi izbog samog nositelja virusa i ako je pas zdrav da moze dozivotno imat taj virus u sebi i bit prenosioc cjelog svog zivota
blupita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 13:06   #87
Pozdrav ekipa,

udomili smo prošlu subotu mješanku 2 mj iz Azila.

U ponedjeljak navečer/utorak ujutro je počela pokazivati simptome i popodne smo ju vodili kod veta jer je bilo očito da se njen karakter izmijenio.

Odmah je rekao da može biti parvo ili trovanje i započeli smo s terapijom. Iz dana u dan bi pila, ali ne bi jela. Bacala nam je hranu. Tužna je, nema volje i samo leži pa se digne piškiti/kakiti i vrati se.

Pazimo je, volimo, svakodnevno ide kod veta na injekcije i duplu infuziju i evo, sad je subota popodne, nema temp (iako ju nije ni imala), povraća samo kad je kod veta (vjerojatno od stresa), piša kroz guzu (tj. ima proljev) ali samo pri kraju ima krvi ili nema uopće.

Nadamo se da će se izvući. Posvuda čitamo da psi koji požive par dan uz virus, onda i prežive. Pokušavamo naći hyperimuno serum jer ga naš vet nema.

Znate li možda gdje ga možemo naći?
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 21:26   #88
Kod kojeg veta idete u Ri?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 18:00   #89
Turković Viškovo, i preporučila bih ga svakome.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 18:35   #90
Quote:
marina101 kaže: Pogledaj post
Turković Viškovo, i preporučila bih ga svakome.
U hopu ili?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 18:01   #91
Ne nego Turković, Viškovo.

U Hopu je druga ordinacija.

__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 20:20   #92
kupili smo stene pinca zarazeno parvo virusom.staro 2 mj..bio je kod nas 2 dana.nazalost jutros je uginuo..sve deke i krpe na kojima je spavao smo bacili..posteljinu sa kojom je bio u dodiru smo skuhali na 90°c .povrsine oprali sa domestosom..vise puta..imamo u planu nabaviti novo stene kroz par dana,3.5mj staro.cijepljeno prvim cjepivom..da li se to stene moze zaraziti ako ce boraviti u istom prostoru,iako smo sve detaljno ocistili i dezinficirali ?
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 20:53   #93
Strašno mi je žao.

Parvovirus može dugo preživjeti u prostoru koji je jednom bio zaražen. Ne sjećam se više koje se sredstvo za dezinfekciju preporučuje - peroksid, varikina, neki izbjeljivač u svakom slučaju.

Na vašem mjestu ne bih riskirala nekoliko mjeseci - možda će drugi biti bolje informirani, ali ja sam paničarka, a onda uzmite štene iz pouzdane uzgajivačnice, sigurno cijepljeno bar jednom.

Činjenica je da parvo možemo i na cipelama donijeti u kuću, ali vi ste uzeli već zaraženo štene i tu bi uzgajivačnicu trebalo prijaviti HKS-u.

Još jednom, jako mi je žao.

P. S. Mislim da bi štene staro 3,5 mjeseca trebalo biti već dvaput cijepljeno.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 21:00   #94
Parvo moze preziviti i do 6 mjeseci, jako je zarazan. Ako bi i dovodila stene u ovakvom slucaju onda bi gledala da je primilo sva cjepiva za zarazne iako ni to nihe garancija da nece pokupiti(jer treba odredjeni period da se antitijela stvore)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 21:18   #95
Ja isto ne bih riskirala nekoliko mjeseci minimalno.
Oprala bih sve posteljine još s onim za dezinfekciju iz DM-a, usprkos pranju na visokoj temperaturi. Uključujući vašu odjeću i sve čemu je štene primirisalo a i vaše ruke nakon diranja šteneta. Kao i cipele nakon ulaska u prostoriju u kojoj je boravilo.
Mislim da domestos u ovom slučaju nije dovoljno jak. Otišla bih u ljekarnu ili neku specijaliziranu trgovinu i tražila sredstva za definfekciju.

I da, štene od 3,5 mjeseca mora biti više od jednom cijepljeno, najmanje 2 puta.

Btw. jeste vi potvrdili parvo autopsijom/kad ste bili kod veterinara zadnje ili se još držite svoje pretpostavke?

Zadnje uređivanje Aese : 08.01.2018. at 21:31.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 22:14   #96
dijagnoza je potvrdena.
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 22:34   #97
Strašno. Žao mi je.

Nadam se da je situacija riješena s uzgajivačem i da su ostali kupci svjesni situacije.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 22:55   #98
nas i još jedno stene iz istog legla su uginuli.
odmah smo javili uzgajivacu i sam nam je to rekao..izolirao je preostale stence sad kako ti bude dalje pojma nemam..
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 23:03   #99
Vjerojatno će i ostali uginuti ako je dvoje zaraženo. Nadam se da ne, ali parvo je jako zarazan a štenci su mali.

Svakako prijava u HKS. Imati parvo u leglu je zbilja horor. I još prodati zaraženo štene.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 23:10   #100
ma nebi se petljala s prijavama.misljenja sam ipak da covjek nije stvarno znao da su stenci zarazeni..ako mu je netko donio parvo na cipeli...nije ni mogao znati do prvih simptoma
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.