Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2005., 05:47   #21
Ako je sve u redu u trudnoci i ako i nace vjezbate samo napred. Sve je ok ako se dobro osjecate. Ja sam do 3. mjeseca(kraja sezone)skijala i bordala, a do kraja trudnoce planinarila i igrala tenis i to dosta sarf. Bazen isto tako do kraja. Trudnoca mi je bila savrsena.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 10:43   #22
Rita, da li si skijala i u prva tri mjeseca trudnoce kad je najveca opasnost od pobacaja? Ja sam trebala na skijanje u ozujku, a sad ni sama ne znam da li da idem ili ne...
Sto su tebi rekli doktori, konkretno u vezi skijanja u trudnoci?
shoosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 09:37   #23
Ja sam se upisala u ovaj Makronovin tečaj za trudnice.
Pošto ja prije nisam uopće vježbala, sad me uhvatila frka da će mi porod biti težak.
 
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 10:44   #24
Quote:
Schlatkica kaže:
Ja sam se upisala u ovaj Makronovin tečaj za trudnice.
Pošto ja prije nisam uopće vježbala, sad me uhvatila frka da će mi porod biti težak.
e super!
ajde nas poslije izvjesti kako je bilo i sta ste radili (ukratko), moze?
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 12:01   #25
Naravno da može.
U petak (za tjedan dana) mi je prvo vježbanje.
 
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:44   #26
Hej, ja jučer bila u Zg na aerobic konvenciji. I po prvi puta su bila predavanja 'Fitness za trudnice'.
I tak ja sva vesela živim za tu nedjelju, jer sam mislila da ću čuti savjete tipa: može aerobic, može vježbanje, može sve...

Rekli su ovako: 'u trudnoći nema: naglih pokreta, naglih promjena smjera kretanja, nema koreografija i moramo paziti na puls, što znači da ne smije biti veći od 140 otk/min.'

Poslje sam pitala tu ženu koja je vodila taj program (inače, pohvale toj voditeljici- super je odradila svoj posao!) dal smijem nastaviti s aerobikom, pošto se cijeli život bavim sa svakakvim sportovima, a zadnjih 8 godina s aerobikom, i pošto sam trudna mjesec i pol?

Rekla je da NE!!! Ni slučajno! Nikakva skakanja ni ništa takvog.
Jer da je ona imala spontani na svom satu, a da ni nije znala da je trudna. Većina cura i izbjegava bilo kakve vježbe u prvom tromjesečju, tak da bi bilo zgodno pričekati, dok ne započne drugo tromjesečje.

I tak ja ostanem nabrijana za ostale satove na konvenciji, a nisam smjela vježbati , mislim bilo me je strah vježbati pošto sam to saznala. Jer kad počnem vježbati, onda ne znam stati.

Uglavnom, zahvalna sam joj na informacijama koje mi je dala .
Jučer sam se preplašila, pa sad znam da moram usporiti.
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 12:48   #27
zaboravila sam reći da smo radili lagane vježbe za trudnice - nešto tipa penzionerske vježbice i bile su dvije trudnice na satu koje su asistirale voditeljici. Jedna je u 6-om mjesecu trudnoće, a druga 3 tjedna pred porod. Kak su slatke bile oba dvije s onim tibicama

Jel to bila koja od vas forumašica?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 13:12   #28
Vježbanje- Zagreb

Može li netko preporučiti neke tečajeve i sl. za trudnice, a da se tiču rekreacije?

Znam za ono u Makronovi, ali čula sam da je tamo gužva. Btw, kolika je cijena?

Konkretnije me zanima joga.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 13:57   #29
(evo prepisujem iz Moje dijete uzicanog na Interliberu)

Joga - trudnica koja donese potvrdu da smije vjezbati moze do 5. mjeseca na program Joga u svakodnevnom zivotu. Nije samo za ZG, ima i u drugim gradovima, pise na www.yoga-in-daily-life.hr

Pilates - od 12. tjedna trudnoce, isto uz potvrdu gina da mozes vjezbat.
Pilates Body studio, Jurkoviceva 19, tel. 4621-456. http://www.pilatescroatia.com/

Body&Mind studio za pilates, Ul. grada Mainza 24, tel. 3490-433. http://www.bm-pilates.com/index.php

Ja sam uvijek brijala kak cu na to ici, a onda mi se nije dalo
Imala sam srece pa mi je najveci dio trudnoce padao na proljece i ljeto - setanje, plivanje, friski zrak...
A i ova jesen je neobicno topla
Vjezbam doma po knjizi od Shusterice, u prvom tromjesecju i dodatne pilates vjezbe (isla prije trudnoce godinu dana).
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 14:26   #30
Quote:
Zmijica kaže:
Vjezbam doma po knjizi od Shusterice, u prvom tromjesecju i dodatne pilates vjezbe (isla prije trudnoce godinu dana).
i ja vježbam po toj knjizi i super je a na neke vježbe mi se ne da ići jer me još umor drži pa nemam snage ni volje vozit se na vježbe i onda doma. Ovak doma svaki dan po pola sata (Orbitrek + po knjizi) i super mi je.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 17:01   #31
Ja sam vježbala u Palmotićevoj, tamo kod saxa, 2 puta tjedno, 200kn. U grupi nas je bilo od 3 do 8, vježbe se temelje na yogi i pilatesu, svaki put sa drugim rekvizitom. Istezanje, vježbe disanja.....Ugodna atmosfera, ciljane vježbe za zdjelicu i trbušne mišiće....A kao rezultat - porod je trajao 3 sata i 15 min. Sjećam se da sam u onoj zadnjoj fazi kad su mi bili najgori trudovi urlala i u deliriju vrištala da ću ići u Palmotićevu da mi vrate moje pare ako ovo ne bude brzo I očito su vježbe stvarno pomogle. Inače nam je i jedna ženska održala tečaj disanja. Ja sam prezadovoljna, drugi put kad zatrudnim sigurno ću opet tamo vježbati.
A u slobodno vrijeme sam isto po knjizi od Shusterice radila doma - najviše na lopti.
I cure kupite si loptu, pogotovo nakon poroda, ja sam prvo počela na njoj sjediti a tek onda na stolici.
__________________
Nika, 12.10.2006.
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 08:57   #32
Molim točno ime autorice Shusterice i ime knjige
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:47   #33
Snježana Vojvodić Schuster, Vježbe za trudnice
Evo ti link na superknjižari:
http://www.superknjizara.hr/index.ph...59&inv=364f847
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 17:17   #34
ja sam intenzivno vjezbala prije trudnoce i trcala 8 km 3-4 puta tjedno. To sam radila i prvih mjesec dana dok nisam saznala. Nakon toga do kraja treceg mjeseca sam se sparala (samo sam plivala na moru) jer je rizik od pobacaja velik, pa me bilo frka. Sada (u sestom mjesecu sam) odlazim na vjezbe za trudnice, onak laganini bez zapuhavanja i vjezbam doma. Nikakav bazen (jer se bojim infekcija) - to ce pricekati jos malo, i nikakav preveliki stres za zglobove (jer u trudnoci olabave) i disanje.
Jedva cekam da se vratim starom rezumu...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 17:37   #35
Quote:
Utpala kaže:
Jedva cekam da se vratim starom rezumu...
I ja... i rezimu i razumu

Trcanje mi bas fali.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 19:00   #36
ja sam išla prije trudnoće u teretanu. Sad vježbam doma na Orbitreku (odlična sprava) i po knjizi Snježane Vojvodić Schuster - "Vježbe za trudnice"

Mene od početka trudnoće drži umor pa mi se ne da niti imam snage ići negdje na vježbe. Ovak doma svaki dan po malo.

Samo ne puls preko 140 i ne doć do točke umora.
DOk je sa trudnoćom sve u redu možeš normalno vježbat, i poslje 4 mjeseca ne radit vježbe na leđima.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 19:01   #37
Quote:
Zmijica kaže:
I ja... i rezimu i razumu

Trcanje mi bas fali.
I meni trčanje fali, al nadoknadit će nam beba to
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 15:50   #38
Quote:
mandy kaže:
I meni trčanje fali, al nadoknadit će nam beba to

A ja vodim aerobic, pa baš i nemogu ne vježbati tak da bi mi puls bio ispod 140, jer k tome još i jako glasno pričam (derem se da me ljudi čuju ) tak da i to otežava situaciju... Užasno me strah da se nekaj ne dogodi... Bila sam u komi kad mi je ona voditeljica rekla da je ona imala spontani na jednom svom satu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 16:15   #39
uf, a nikako nema uvijete za otic na mirovanje
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 16:24   #40
Quote:
magic blue kaže:
uf, a nikako nema uvijete za otic na mirovanje

To je pitanje za mene Magic?
Ak nije svejedno ću odgovoriti . Drugi vikend ćemo reći starcima da će postati baka i deda, a odmah u ponedjeljak mislim reći i ženama na aerobicu... znam da budu razočarane, al reći ću im da nemogu više voditi i tak . Znam da budu u komi, jer u tom malom gradiću nema ko drugi voditi osim mene, nažalost!
Inače, tak sam zadnjih tjedan dana umorna... Ma kud mi je ishlapio onaj moj višak energije? Samo bi htjela u krevet, a imam tooooliko obaveza. Uz aerobic još idem i u školu stranih jezika i svašta drugo, a tak bi se rado odmorila.
Ujutro kad moram na posao u totalnoj sam komi, kao da su me tukli cijlelu noć
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.