Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2007., 18:21   #41
Mene isto zanima koliko često se pije Malarone i dal je za dvije osobe za 4 dana Kambodze dovoljna jedna kutija? Prilično je skup pa.. I da li netko zna koliko unaprijed se to mora naručit na Dolcu?
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:45   #42
Question

[QUOTE=zrnce soli;11416827]Molim pomoć oko Malaronea. Koliko ste plaćali kutiju lijeka i di ste ga kupovali? U Rijeci se mora naručit i kutija od samo 12 tableta dođe oko 590 kn......

Evo ti info iz prve ruke. Za dva tjedna Tanzanije kupila sam dvije kutije Malarone, svaka kutija=12 tableta. Prvu tabletu popiješ 24-48 sati prije dolaska, uzima se jedna tableta jednom dnevno, uvijek u isto vrijeme, poželjno uz obrok ili sa mlijekom, tijekom čitavog boravka, te nastavljaš još nekoliko dana nakon povratka (mislim da proizvođač savjetuje 7 dana). Kad sve ovo zbrojiš dvije kutije ti pokrivaju dva tjedna boravka u rizičnoj zoni.
Mislim da je isplativije nabaviti Malarone u Italiji, recimo ja sam ga nabavila bez problema i bez naručivanja u Trstu, kutija je koštala oko 50-52 EUR a to je znatno manje od 560 kn. Ja sam se isto tako dvoumila oko Lariama i Malaronea, i na kraju izabrala ovaj drugi, jer sam stvarno dugo priželjkivala takvo putovanje i nisam htjela riskirati da ga pokvarim nekim malo jačim nuspojavama..... Btw ako me pamćenje ne vara mislim da se Malarone može uzimati najduže 28 dana.
cagliostro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:45   #43
Question

[QUOTE=zrnce soli;11416827]Molim pomoć oko Malaronea. Koliko ste plaćali kutiju lijeka i di ste ga kupovali? U Rijeci se mora naručit i kutija od samo 12 tableta dođe oko 590 kn......

Evo ti info iz prve ruke. Za dva tjedna Tanzanije kupila sam dvije kutije Malarone, svaka kutija=12 tableta. Prvu tabletu popiješ 24-48 sati prije dolaska, uzima se jedna tableta jednom dnevno, uvijek u isto vrijeme, poželjno uz obrok ili sa mlijekom, tijekom čitavog boravka, te nastavljaš još nekoliko dana nakon povratka (mislim da proizvođač savjetuje 7 dana). Kad sve ovo zbrojiš dvije kutije ti pokrivaju dva tjedna boravka u rizičnoj zoni.
Mislim da je isplativije nabaviti Malarone u Italiji, recimo ja sam ga nabavila bez problema i bez naručivanja u Trstu, kutija je koštala oko 50-52 EUR a to je znatno manje od 560 kn. Ja sam se isto tako dvoumila oko Lariama i Malaronea, i na kraju izabrala ovaj drugi, jer sam stvarno dugo priželjkivala takvo putovanje i nisam htjela riskirati da ga pokvarim nekim malo jačim nuspojavama..... Btw ako me pamćenje ne vara mislim da se Malarone može uzimati najduže 28 dana.
cagliostro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:44   #44
Uh kad sam vidila temu!
Prije 3 godine sam isla u SA, Swazi i Mocambique u ljetno doba. Preporucili su lijecnicki i Lariam (nista za zutu). Prosla test i kupila Lariam na Dolcu.
Nakon prve tablete (tjedan dana prije puta) teska paranoja, najgori trip najgore vrste. Vrtoglavica, mucnina, depresija, ma ziva paranoja. I ne, nisam ni manicna ni depresivna.
To je bila prva i zadnja ikad. Nakon toga sam citala dosta losih iskustava na netu, koji su imali malo "gore"nuspojave od mojih.

Ionako, u Africi smo spavali pod mrezama, spricali su nas sa DEET sprejem i obavezno dugi rukavi navecer.
2lava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 10:55   #45
.... meni daju malarone koji ja ne pijem,....jer sam izlozen ubodima samo par sati, a i kraz to vrijeme sam u dugim rukavima/nogavicama,...mazem se,...
kazu da malarone ima najslabije izrazene nuspojave, te da je on najlaksi za organizam, usporedujuci s ovim ljekovima koji su se prije djelili!
e sad, .....
imam 4 kutije Malarone, a vjerovatno ce bit jos koja,... kako sam procitao u prijasnjim postovima, kod nas je jako skup taj ljek, pa bi ja poklono to sta imam nekome ko ce putovat,....
boles is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 11:15   #46
Quote:
boles kaže: Pogledaj post
.... meni daju malarone koji ja ne pijem,....jer sam izlozen ubodima samo par sati, a i kraz to vrijeme sam u dugim rukavima/nogavicama,...mazem se,...
kazu da malarone ima najslabije izrazene nuspojave, te da je on najlaksi za organizam, usporedujuci s ovim ljekovima koji su se prije djelili!
e sad, .....
imam 4 kutije Malarone, a vjerovatno ce bit jos koja,... kako sam procitao u prijasnjim postovima, kod nas je jako skup taj ljek, pa bi ja poklono to sta imam nekome ko ce putovat,....
Hej boles, ja sam zainteresirana-jel im još vrijedi rok trajanja? Ajde mi molim te pošalji detalje na pm. Meni treba 2 kutije pa ako ti stvarno ne treba...
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:09   #47
Proveo sam tri godine u delti rjeke niger , kad sam putovao u afriku pio sam clorocinnin.Imao sam stalnu kontrolu i lokalnog ljecnika. Zbog problema sa vidom prestao sam piti ljekove (inace stete i jetri) i drzao se savjeta lokalnog ljecnika.Malarija se moze dobiti samo od lokalnog komarca koji ne prelazi vise od 20-30 metara. Da se komarac razmnozava treba biti vode i temperatura visa od 22C. KAko si mozemo pomoci , par trikova , provodi vrijeme navecer u klimatiziranom prostoru , ili ispod ventilatora u baru jer komarci ne mogu letjeti , koristi zastitu od uboda .Iako pijes antimalarike moze se dobiti malarija ali su simptomi puno blazi. Ako si bio u tropima i imas simptome GRIPE provjeri da li si pokupio malariju. Bolest se siri medju lokalnim stanovnistvom i izbjeavaj navecer biti u cetvrtima sa lokalnim stanovnistvom izvan klimatizirano prostora. Dobro je imati udarnu dozu antimalarika ako imas simptome gripe i popiti je. Brzo napraviti krvne pretrage da se ustanovi da li imas parazite. Lokalni ljecnici najbolje znaju sto napraviti.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:14   #48
Quote:
georgehrri kaže: Pogledaj post
Proveo sam tri godine u delti rjeke niger , kad sam putovao u afriku pio sam clorocinnin.Imao sam stalnu kontrolu i lokalnog ljecnika.
Svima bi nam bilo puno, puno bolje da je klorokin antimalarijska profilaksa i u Aziji. Na zalost nije, u Aziji su komarci razvili rezistenciju na klorokin i potrebno je koristiti agresivnije antimalarike. Klorokin je antimalarik s daleko najmanje nuspojava (temelj mu je kinin koji se koristi kao antimalarik vec stoljecima(. Ja sam klorokin pio tri mjeseca dok sam boravio u censtralnoj americi, i nikada nikakve nuspojave. Uz to sto je jos prokleto jeftin.

A sve ostalo sto si napisao itekako stoji - zastita od malarije nije i ne smije biti uzimanja antimalarika, vec izricito sprijecavanje uboda komarca. Redovno pijenje antimalarika ne garantira da malariju necete dobiti - osoba se i u tom slucaju zarazi parazitom, samo sto antimalarik sprijecava njegovo daljnje razmnozavanje u crvenim krvnim zrncima, a time i naglo povecanje temperature, groznicu i druge gadne simptome.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:18   #49
Quote:
2lava kaže: Pogledaj post
Preporucili su lijecnicki i Lariam (nista za zutu). Prosla test i kupila Lariam na Dolcu.
Nakon prve tablete (tjedan dana prije puta) teska paranoja, najgori trip najgore vrste. Vrtoglavica, mucnina, depresija, ma ziva paranoja. I ne, nisam ni manicna ni depresivna.
Eh, pa o tome i govorim. Lariam izbjegavati u sirokom luku. Rade uzeti doksiciklin pa i uz rizik rasturavanja crijevne flore i proljeva, ili jos bolje malarone. Lariam - kao da se droksas LSD-om

A Afrika me poprilicno odbija bas zbog ovakvih i slicnih bolestina.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 07:00   #50
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Eh, pa o tome i govorim. Lariam izbjegavati u sirokom luku. Rade uzeti doksiciklin pa i uz rizik rasturavanja crijevne flore i proljeva, ili jos bolje malarone. Lariam - kao da se droksas LSD-om

A Afrika me poprilicno odbija bas zbog ovakvih i slicnih bolestina.

Individualno.

Ja sam u prije 2 tjedna popio 8. tabletu Lariama i sto se mene tice, isto mi je da li grickam cips ili pijem Lariam.

Uostalom, ovisi koliko dugo boravis u m-podrucju...

Oke, najbolje se nekako zastititi od uboda, iako mi je tesko zamislivo imati duge hlace na 33°C i 85% vlage...

I kad biram izmedu dugih hlaca i Lariama - uvijek cu izabrati Lariam!
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 09:48   #51
Ispričavam se što nije u vezi Lariama, jel tko zna da li ima i koliko ima DEETa u Autanu ? Jel ste zadovoljni s Autanom ili imate neku drugu preporuku ?

hvala !
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:55   #52
uh...
od kad smo se odlučil za to putovanje, koje btw ne mogu više dočekati, još 2tj.....
i naravno, šta nam je doktorica dala nego lariam. i sada...
strah me!!!
sutra ih trebamo početi piti. a lijepo piše, da ako imaš te jake nuspojave, da prestaneš, ali onda, kako se zaštititi? još 100€ za druge tablete??!!!
Šta ih već jednom ne prestanu davati ljudima?U jednom postu negdje piše i da je WHO protiv Lariama!??
ne kužim...
javim Vam kako je bilo...
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 18:09   #53
Mi smo kupili Lariam, a budući da ne znamo kad muž ide u Indiju još nije počeo piti lijekove. Čisto me strah tih tableta, ne znsm je li gora nuspojava ili malarija.
Budući će muž biti dolje više mjeseci, Malarone je preskup u bilo kojoj kombinaciji. Za 6 mjeseci bi trebalo jako puno kutijica lijeka, a toliko love je stvarno too much.
Jako je dobro pitanje koliko su učinkoviti naši repelenti protv komarca malaričara? Kako funkcioniraju one tabletice što se uštekaju u zid za po noći?
Joj, ta malarija je skroz tlaka!!
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 08:22   #54
...ja koristim autan i nosim odjecu dugih rukava,nogavica,namazem i zglobove,vrat,carape,... ali ja sam izlozen max par sati jednom mjesecno,...

u mogucnosti sam nabaviti neku kolicinu Malarona, pa kome treba neka me kontaktira na pm.

Pozdrav
boles is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 10:00   #55
Ja sam se ipak odlučio nabaviti nešto sa 100% DEETa iako ne idem baš u neko krizno područje (Karibi)
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 13:22   #56
eto, mi u petak uzeli lariam, i za sada(da pokucam) još ništa....
nije da baš spavam prekrasno, laiod neke depre ili nešto ništa...
nadam se da ni neće...
koji su to proizvodi sa 100% DEET? i da li ih se može u hr kupiti? ako, ne, da li je autan dobro rješenje?
šta predlažete?
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 13:37   #57
Quote:
colorblind kaže: Pogledaj post
eto, mi u petak uzeli lariam, i za sada(da pokucam) još ništa....
nije da baš spavam prekrasno, laiod neke depre ili nešto ništa...
nadam se da ni neće...
koji su to proizvodi sa 100% DEET? i da li ih se može u hr kupiti? ako, ne, da li je autan dobro rješenje?
šta predlažete?
Dr. epidemiolog kaze: da svi preparati koji imaju vise od 30% deet-a stetni za kozu a ujedno nista vise ne stite...
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:07   #58
a koje preparate preporuča dr. epidemiolog??
lijepo pitam šta mi preporučate, koje ste vi kupili...
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:35   #59
Mislim da nema kod nas za kupiti, možeš naručiti izvana npr. ovo:
http://www.aktive8.com/p/Lifesystems...ay/LS6210.html

Svagdje čitam da za put u malarična područja preporučuju repelente s minimum 50% deeta
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:47   #60
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
Ja sam se ipak odlučio nabaviti nešto sa 100% DEETa iako ne idem baš u neko krizno područje (Karibi)
Mislim kako ti za Karibe niti ne treba Lariam. Dovoljan je klorokin, ali obavezno provjeri (klorokin gotovo i nema nuspojave osim sto je ocajno gorak).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.