Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2006., 10:34   #41
sporije...ja ulja stavim sasvim malo i ak moram prebojati vece povrsine
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 16:10   #42
Quote:
DarthFlake kaže:
pa meni je trebalo i po par tjedana..ovisi naravno o strujanju zraka, vlaznosti i ostalim atmosferalijama..
tipa ak je na propuhu brijem da bi trebalo prije..pa na suncu pa taaaako..
ovisi..
a i ovisi o tome koliko je ulja stavljeno i koliki je nanos boje..

uglavnom to i je car ulja sto mozes otic spavat i ujutro nastavit ko da se nis nije dogodilo - zato ga i volimo, ne?!
Ovo potpisujem. To mi nedostaje kod akrilnih boja.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 18:36   #43
Quote:
maglica0624 kaže:
Za mene je najbitnija razlika između ulja i akrilika ta što ulje SMRDI. Slikam u stanu, nemam atelje, i moram udisati te smradove
Je,to je velik problem,iako meni ulje mirise al je istina preintenzivno i nije bas zdravo raditi i zivjeti/spavati u istom prostoru.I akrilik smrdi,ovisi o proizvodjacima,neki nemaju jak miris,cak mirisu,a neki uzas. U svakom slucaju ako se vec radi i zivi u istom prostoru,pa i ako se samo radi,cesto zraciti prostor,makar je zima.
Dosta boja je i zabranjeno/izbaceno iz proizvodnje,a neke se jos uvijek proizvode,a otrovne su,al to mora biti naznaceno.Posebno je opasno raditi s pigmentom,a ne zastititi se.
Quote:
relativnost kaže:
Kolko treba da se jedna slika, ulje na platnu posusi?
kao sto je rekla DarthFlake,tjednima,a ovisi o vise cimbenika.Dubinski i mjesecima.(Laneno ulje je masno oksidirajuce ulje,susi se primarno oksidacijom-znaci susenje izvana prema unutra).
Ako radis s lanenim tanki premaz,tada bi se trebalo osusiti i za nekih 3 dana,al ako ides debeli premaz od deset dana pa navise.
Ako te toliko smeta sporost,kupi sikativ(ubrzivac susenja),brzina susenja ce ti opet ovisiti o vrsti i kolicini dodanog sikativa. No,nemoj pretjerivati s njegovim dodavanjem,jer bi mogao dobiti kontraefekat,pretjeranom upotrebom sikativa moze ti boja postati ljepljiva,potamniti ili cak popucati osuseni sloj boje. Ako imas strpljenja cekati susenje,bolje pusti nek se susi samo od sebe,ne uzimaj sikativ.
__________________
U beskonačnosti različitih razmišljanja i svjetova, tek samo sam neznatna čestica; ali u samo svojim mislima - razumijem i posjedujem cijeli svijet.
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 11:13   #44
Arrow Redizajn bicikla?

Bok,

Imam bicikl koji je pretežito crne boje, ali ima par tvorničkih natpisa koje bih htio prefarbati. Prvo što mi pada na pamet je dobar grafiter koji bi (uz honorar) to zasprejao i možda potegnuo koju šarenu crtu preko crne podloge, ali da sve skupa ipak fino izgleda.

Ima li neko ideju gdje bih ovo mogao napraviti?
Grafiteri javite se.

Pozdrav!
Danijel Domazet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 13:20   #45
Meni se posusi za 2, 3 dana. To mi je taman.

Mozda u tom mediumu ima nekaj za brze susenje ?
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 15:32   #46
zna li nektko gdje se prodaju potrepštine sa slikanje po staklu?
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 16:17   #47
Quote:
Kruska kaže:
zna li nektko gdje se prodaju potrepštine sa slikanje po staklu?
u bilo kojem hobby shopu.
__________________
o
houpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 23:10   #48
frend je imao cirkusa oko toga...trebalo je prvo skinuti staru boju, pa onda krenuti sa preinakama...mozda bi bilo najbolje da odes autolakireru, skines prije toga sve djelove i onda mu dofuras ramu, pa ti on to sredi. sumnjam da ce ti on napraviti neko kreativno rjesenje, al znam da moze ofarbat u crno
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 12:59   #49
ja se nadam da ću se izvući samo sa sprejanjem jer je bike 90% crn - u stvari samo dva natpisa su šarena i ja bih njih samo kamuflirao u crno i preko možda neku šarenu liniju tek da znam da je bike moj.
Danijel Domazet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 13:58   #50
Daj ak neko zna recite mi di ima u ZGu za kupit platna jeftino i kakvo je to platno za slikanje te cime se premazuje i kolko dugo se to mora susist? Htio bih si radit platna sam jer naslikam jednu sliku u sat vremena pa mi ovo ispada preskupo.
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 17:15   #51
Quote:
Kruska kaže:
zna li nektko gdje se prodaju potrepštine sa slikanje po staklu?

http://www.hobbyart-chemaco.hr/katal...t.asp?IDCat=64



__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 01:48   #52
Exclamation FILMSKA FX ŠMINKA

Ima li netko na forumu ko zna gdje se u Hrvatskoj može nabavit materijal za lažnu krv za film ili tekući latex i slične stvari?
DARSTUPRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 23:08   #53
kryolan 4810154
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 18:16   #54
Ducan s likovnim potrepstinama-pomoc

Da li bi mi netko znao reci, tj preporuciti neki dobar ducan u Zagrebu sa likovnim potrepstinama, knjigama, prirucnicima.... Kupujem poklon prijateljici koja obozava crtati pa bi htjela nesto u tom stilu joj i pokloniti, pa ako itko zna, hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 20:37   #55
u gundulicevoj izmedju vodnikove i ilice...
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 21:48   #56
Jel znas mozda kako se zove ducan?
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 12:48   #57
ima 2 u gundulićevoj... AGM(taj je bolji&skuplji) a onaj drugi neznam... ma nemoš ih fulat..
ako misliš kupit knjigu nemoj tamo kupovat jer to sve što oni imaju (+many more..) možeš nać u knjižarama jeftinije
d/g is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 12:51   #58
sa priborom imaš još likum-to ti je u ilici tamo di se račva na frankopansku, u prolazu di je foto tuškanac
d/g is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 13:57   #59
Slikarsko platno&štafelaj

gdje kupiti slikarsko platno zakucano na dascanu potkonstrukciju formata 45/100cm? nemojte mi savjetovat da sama kupim dascice i razapnem platno jer nemam vremena...........hvala!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 17:06   #60
imas ih kupiti u svakoj boljoj (ne treba biti specijalna) knjizari.
__________________
...bla...
(:P) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.