Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2003., 08:28   #1
A1 (B.Net)

Dakle, u zadnjem Bugu ima clancic o pristupu internetu preko DCMa, ako se dobro sjecam za sada samo u Osijeku.
Cijene mi se cine OK, nekih 150-200 kn mjesecno pa navise za Flat rate.
Ima li tko iskustva s njima, kako to funkicionira i sl.?
praktikanti is offline  
Old 03.06.2003., 17:01   #2
jedva čekam

telefon ima da odjebem. lagani net meeting i ostala sranja
a HT nek se jebe.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 05.06.2003., 08:47   #3
E slafko, da nema tebe... sam bi sa sobom pricao
A tu ima more pitanja...
npr, predpostavljam da moras uzeti i kablovsku tv, pa i to kosta, tako da ako te zanima samo pristup mozda i nije tako isplativo?
praktikanti is offline  
Old 05.06.2003., 12:55   #4
Dakle... DCM

Digital City Media Flat rate - Residential Service - one PC



DL | UL | KN | KN*
kb/s kb/s

64 | 64 |171 | 146
128 | 64 |275 | 250
256 | 64 |426 | 389
512 | 128 |793 | 757
*Pretplatnici većih paketa programa


Dalje..... ako nećeš sam kupovati modem.

Each user can choose between lease and rent of a cable modem, at the price given in the table bellow. Modem in both cases stays in property of DCM.

Lease - 300 HRK deposit (min 6 months)

Rent - 30 HRK per month+VAT (PDV) during 12 months


E sad. Ako oni ovo kb/s misle kao kbps onda nisu normalni.

Ako pak misle kao kb/s, onda su realni.

Inače, sumnjam da ne bi nudili barem 1 Mbit pa mislim da govore o kb/s.

Toliko
cv33 is offline  
Old 05.06.2003., 14:16   #5
Znam koliko piše na njihovoj stranici. Tip kojem sam potpisao ugovor za kablovsku TV rekao je kako će se Internet za Zagreb uvoditi od 8. mjeseca. Za Osijek nemam podataka (iako sam odatle...), pretpostavljam da to tamo već možeš napraviti.

U svakom slučaju, nudi se ako se ne varam prilično brža veza od DSL i za mnogo jeftinije novce. Ne znam koliko cijela oprema i priključak dođu, ali pretplata je od 150 kn mjesečno, ovisno o vrsti pretplate... - što je još uvijek višestruko manje od DSL-a, za čiju najslabiju verziju moraš plaćati oko 200 kn mjesečno.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Old 05.06.2003., 15:04   #6
Ponudjene cijene su jako dobre, cak predobre.

U Americi, ovisno o provideru, razlicite su cijene i usluge. Obicno se desava da pretplatnici za kablovski internet uzimaju i televiziju preko iste kompanije, tako da dobiju popust.

A usluge se sastoje od najmanjih paketa za $10 dolara (112kbps/112kbps), pa do onih vecih od $50-60 (1.5Mbps/256kbps), za domacinstva i $99 pa navise za male firme (5Mbps/768kbps) i komercijalu...

Ako ne zelite da rentate modem ($0-5 mjesecno), mozete kupiti svoj, naravno kompatibilan sa njihovom tehnologijom.
Ame®icano is offline  
Old 06.06.2003., 09:36   #7
Super, hvala na informacijama.
A koliko dodje taj modem? Ima li netko neki link...
praktikanti is offline  
Old 06.06.2003., 18:30   #8
Quote:
cv33 kaže:
E sad. Ako oni ovo kb/s misle kao kbps onda nisu normalni.

Ako pak misle kao kb/s, onda su realni.

Inače, sumnjam da ne bi nudili barem 1 Mbit pa mislim da govore o kb/s.

Toliko
Radi se o kilobitima, dakle kbps.

Naprosto mi je bilo nevjerojatno da netko nudi cable-net brzinom od 64kbps, pa to je za povraćati

Ne vjerujem da ne postoji paket od barem 1Mbps.

Uz to, ne vjerujem da netko nudi paket 256/64kbps.

Zar nitko ne koristi upload? 64kbps za upload, što će reći 100Mb bih trebao uploadati oko 3 i pol sata?

Zaboga.... ono najzanimljivije tek slijedi.... govori se o "fair" korištenju što će reći da "nema limita", ali će te lijepo upozoriti kada pređeš mizernu granicu od "čak" 2 Gb (ili manje)
Sramota, pogotovo stoga što smo se nadali udarcu na HT-ov monopol.

Zasad ništa, možda za par godina dobijemo 1Mbps za nekih 1000kn, kada će se u Europi za 20Mbps plaćati 30 Eura
M@rio is offline  
Old 06.06.2003., 18:42   #9
Quote:
M@rio kaže:
Naprosto mi je bilo nevjerojatno da netko nudi cable-net brzinom od 64kbps, pa to je za povraćati

Sramota, pogotovo stoga što smo se nadali udarcu na HT-ov monopol.

Zasad ništa, možda za par godina dobijemo 1Mbps za nekih 1000kn, kada će se u Europi za 20Mbps plaćati 30 Eura
sa prvom i drugom tvrdnjom se potpuno slazem a uz trecu bih dodao da svoj ADSL 512/128 u CH placam 80chf=400kn. u hrvatskoj kosta duplo, vjerovatno zbog standarda...
btw nije li nam malo rano razmisljati o takvim pristupima kad nas na TV-u pucaju reklamama o ISDN-u: "vise od interneta!"
__________________
X
mr X is offline  
Old 06.06.2003., 18:52   #10
Trebate lijepo napraviti ugovor sa carnetom da vam bude "portal na net" i onda fino polako vuc fiberoptiku naokolo

Ovdje ima firma (BB) koja prodaje 10Mbit (garantiranih unutar njihove strukture) za nekih 250 kn sto je manje od 350 kn sta drzavni telekom traziza svoj kabel modem brzine 512 k i upload oko 128k.

A ovo o megabitnim forama mozete sanjat na kabelu.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Old 11.06.2003., 17:29   #11
DCM-Split - jucer su mi donijeli 20m kabela i modem, testirali mrezu i pustili me na internet. Modem je motorolin sa usb ili mreznim konektorom i odgovarajucim kabelima. Kako je jos testni period izlazim van na 512, a ja sam siguran da je i vise. Jutros sam skidao neki softer potezima misa. Gadljivo brzo, imam u officu adsl, i moram priznati da je ovo brze,
iako moram priznati mi nije potrebna ta brzina. Ovo bi sve skupa trebalo zaziviti uskoro. Za sad je Split i to samo jedan dio, ali nadam se da ce i ostali imati vise srece uskoro. Kad sam bio u Kanadi ovog bozica, bio sam na Rogers Cabel-u i odusevljen idejom o cabelskoj konekciji, tamo je to normalna stvar, nisam vjerovao da ce tako brzo desiti i ovdje, ili sam ja samo sretnik.
Svejedno jos nema velik broj konektirani pa je to za sad super, ali ce se stvari promijeniti kako se budu ljudi spajali sve je jos uvijek uvijek u testu.

Sto se tice flatrate-a 64/64K bi mi bilo
ok za 140 + pdv ako vec placam 240 kn interneta za par dana koristenja.

DCM rules.
 
Old 11.06.2003., 17:31   #12
thnx na informaciji

praktikanti is offline  
Old 12.06.2003., 00:36   #13
Ako sam dobro skuzio, svi vi govorite o kabelskoj u zgradama. Sto je sa kucama, jel zna tko, ocemo i mi moc dobit kabel? Zna li tko?
Romeo is offline  
Old 12.06.2003., 02:16   #14
znam sta bi ti rado cuo, neznam odgovor. morat ces kontaktirati dcm, mada ti ni oni nece dati odgovor za sad. vjerujem da ce ti reci kako im je planu, osim ako po kvartu ne pripadas drugoj mrezi, ali to ovisi o nekoj kriticnoj masi, valjda.
ako nista ne upali preseli se u zgradu, savjetujem ti da stedis za dsl.
za ovo bi ti moglo uzeti vrimena.
rogers cable je u torontu najavljivao cable internet jos na lito 2001 a ove zime ga je imao svako ko je htio, bez obzira di se u kojem kvartu. ali to je ipak kanada. oni su prvi po broad bandu. mislim da sam ja sretnik, samo po pitanju flat-rate-a.
 
Old 13.06.2003., 13:28   #15
sve mi se manje sviđaju...od onog što su na sva zvona najavljivali prije godinu dana: 1mbit, bez limita, između 30 i 50$ mjesečno, u ponudi će bit i do 10mbit pa do ovog što su na kraju ipak ponudili...sranje

... u međuvremenu ih je preuzeo Soros pa pretpostavljam da Židov ima neke veze s ovim rezanjem....ko da smo mi u Hrvatskoj svi građani drugog reda pa ne smijemo na internet brže od 512...
...ma nek se jebe DCM, ovo što nude je živa sramota, pogotovo kad znamo da nema tehničkih ograničenja da potegnu brzine i 5 puta veće od ponuđenih...i uopće me ni bi čudilo da su i oni u dealu s HTom..na ovako malom tržištu oligopol je sasvim normalna stvar jer u cijenovnom ratu nitko od njih ne bi profitirao osim naravno nas, potrošača, a to opet, naravno nikom nije u interesu...
deyooo is offline  
Old 13.06.2003., 22:54   #16
Meni nije jasno, ljudi ovdje puno znaju o DCMu, eto, negdje vec i uvode internet, a na njihovim stranicama (www.dcm.hr) ne pise ama bas nista. Citiram: "Internet je u planu i bit ce brzo."

Jel se nekome da poslat nekakav mail njima sa svim pitanjima odavde, pa ako posalju odgovor da ga stavi ovdje? Ja sam ljen ko k.......
Romeo is offline  
Old 14.06.2003., 05:21   #17
ja sam im još prije slao dosta mailova i na sve su odgovorili, al to sam sve pobrisao pa mi sad glupo opet pitat ih istu stvar...
deyooo is offline  
Old 24.06.2003., 01:06   #18
Pitanje

Ljudi de mi objasnite molim vas koja je razlika u

Kilobitima po sekundi i kilobajtima po sekundi???


Zar to nije isto....???



Slabo se skroz kuzim pa bih zelio odgovor!
__________________
remember me?
ertuzio is offline  
Old 24.06.2003., 01:32   #19
1 bajt ima 8 bitova -> 1 Kb/s = 8 kbps

Ili u praksi: ISDN veza (1 kanal) 'piči' na 64 kilobita u sekundi, dakle uz tu vezu možeš skinuti 8 kilobajta u sekundi

Sada ne znam jesam li ti ovime pomogao ili odmogao

Pojednostavljeno: internet veze označavaju se kilobitima (odnosno megabitima za brže veze) što će reći da bi DCM-ov cjenik, koji brzinu veze označava kao Kb/s (kilobajt u sekundi), trebao značiti da je riječ o količini podataka skinutih u sekundi umjesto o brzini veze. Odatle zbunjenost sa cjenikom.
M@rio is offline  
Old 24.06.2003., 16:36   #20
Jel netko zna kad bi taj DCM mogao pokriti cijelu Hrvatsku??, otprilike.
Paranoid is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.