Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2018., 09:31   #7221
Didi slažem se s tobom u jednom dijelu, jako treba paziti i s kime ga socijaliziraš i pratiti oba psa kako se ponašaju. Bolje 1-2 pasa koji su tolerantni i mirni nego 10-15 za koje ne znaš kako će reagirati.

Recimo ja sam sa svojim imala/imam problema sa čuvanjem resursa kad su drugi psi u pitanju. Što meni nije bio problem kad čuva od pasa sa kojima se inače ne igra i koji su nepoznati (jebiga ni ja ne dajem svoje stvari nepoznatima i ok mi je da si čuva svoje u takvim slučajevima), ali je branio i od pasa sa kojima si je super. Tu mi je dosta odigrala uloga socijalizacija sa drugim psima i to njegovim frendićima koji su tolerantni i nisu otimali igračke. I dan danas zna čopit igračku i ne dati je, ali ne reži kad mu se netko od njih približi i sad čak povremeno i pusti kad mu kažem da pusti (a neki pas u blizini) i dam keksić. Ovo sad je ogroman napredak naspram onogaod prije, al da ide brzo rješavanje nekih stvari bome ne ide. AL ja znam sa kime ga mogu pustiti id a neće eskalirati, a sa kime bolje da mičem sve igračke jer će se pofajtati.

Što se tiče igračaka netreba im ostaviti sve na dohvat, 2-3 igračke su sasvim dovoljne, ostatak vadiš po potrebi. Moj sada ima dolje gumenu kost, neku isto gumenu igračku i jednu gumenu lopticu, ostalo mu vadim kad je dobar ili kad mu želim dati da seigra s nečim novim. Na brzinu njima dosadi sve ako im je dostupno, ovako je ko da uvijek vadiš nešto novo. Imam i neke koje mu vadim samo vanka, neke sa kojima se igra samo po doma, napravi mu i tako razliku.

Što se tiče ovog time outa što sam ti predložila, to kod mene traje doslovce 2-3 minute, tek toliko da shvati kad radi nešto što ne treba da se prekida sve i da će biti izoliran od mene. Recimo ovaj moj mene brani od mog dečka. Prvo sam vikala ne i micala ga kad krene skakati ili mu grickati ruku, sad bome kad krene ja ga fino izbacim iz prostorije i zatvorim vrata, ostavim ga tako 2-3 minute i pustim ga nazad. Ako ponovi radnju opet ga izbacim, već sljedeći puta se skulira.

Didi ti je dobro napisala, uvijek ti više ima efekta nagraditi dobro ponašanje ili preusmjeriti loše u dobro ponašanje. Znači kad krene nešto raditi što ne treba preusmjeriš mu pažnju i napraviš od toga dobitak od lota. Moj je recimo mene grizao po nogama, ja bi uzela natezalicu, počela se igrati s njime i navlačiti tu igraču i u neko doba je smanjio i prestao gristi moje noge. Sad zna povremeno kad nešto hoće povući me za nogavicu al to mu kažem ne ili ga izignoriram i pali.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 10:34   #7222
Naše su igračke složene u jednoj plastičnoj kanti i jednoj plastičnoj kutiji pa njih dvije same izvade i donesu jedna drugoj ili meni. Nažalost, nisam ih naučila da pospremaju za sobom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 10:38   #7223
Mome kad je sve vanka uopće nisu napete te igračke, ono danima ih ne pogleda, a kamoli da se poigra s njima. Ovako kad spremim njemu izvan dosega pa mu spustim, raspameti se ko da sam mu kupila novu igračku.

Evo ima tu gumenu kost, nije ju mjesec dana pipnuo jer mu je dolje stajala da se može igrati s njom kad god poželi. Kad sam je stavila na ormar, bila tamo par dana, spustila mu opet dolje danima ju je glodao ko da je nikad nije vidio.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 10:51   #7224
Meni je jedino problem kad mi ostave lopticu ili kong nasred puta pa stanem na to...
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 11:06   #7225
Kod mene je problem što mi i pol igračaka pokida ako su mu stalno dostupne. ne zna valjda šta bi više s njima i onda na komadiće raskida. baš me netko pitao jučer e a jel mu ne možeš dati tenisku da se igra. Rekoh teniska nam izdrži 5 minuta, prvo uništi onu gumu unutra i onda oguli ono izvana. Smiju mi se svi kad kažem kakve mu igračke moram uzimati, nemaš ga šta vidjeti, prculjko niskopodni a uništava ko veliki.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2018., 18:53   #7226
https://www.fenzidogsportsacademy.co...FDSA-eBook.pdf
Mali priručnik za odgoj šteneta namijenjenog za sport, ali ima i stvari korisnih za “samo” ljubimce
karla1215 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 07:30   #7227
Proučila sam teorija i prošla praksu s laktovima kod Sitke, a promatrala situaciju s kukovima kod frendičinog laba, no uvijek se nešto može naučiti. Odnosno, kako naslov kaže, nije sve u laktovima i kukovima.

Primjerice, vlasnici se jako ponose kad im štene rano nauči davati šapu, sjesti i leći, mladog psa istrčavaju uz bicikl ili mu u besvijest bacaju lopticu.

Ništa od toga nisam radila s Juckom, ali svejedno uočavam neke pogreške koje sam počinila. Opreza nikad dosta.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2019., 22:20   #7228
pozdrav svima, i za pocetak cu reci da sam procitao zadnjih 50 stranica da se koliko-toliko upoznam s topic-om

dakle, stiglo stene jucer, nazvan Yoshi, slikice na linku: https://www.forum.hr/showthread.php?t=1144765

povijest: azil pokupio kuju sa stencima na ulici, nakon 3 tjedna mama odbacila stence i oni su ostatak vremena proveli kod fostera .... tako mi je bar receno

stenac je mikrocipiran i slijedeci tjedan ima "spoj" sa veterinarom za cjepivo - dal prvo ili 2 nisam ziher, jos cekam papire od usvojenja, navodno prvo

malac je bio cijelo vrijeme sa bracom i sestrama (njih 5 skupa) dok ga ja nisam uzeo, isti dan su i otisli dalje
star - nisu sigurni, kazu cca 6 tjedana, jede keksice i mokru hranu samostalno

posto je kod fostera bio smjesten u kupaonu (imaju jos 8 pasa) i ja sam ga za pocetak smjestio u istu, ima krevetic (kupili macku koji ga nikad nije htio), dekicu, plisanca za navlacit, posudu s vodom, posudu sa keksicima, pelenu za nuzdu

nuzdu za sada obavlja po cijeloj kupaoni OSIM na pelenu , dok se igramo u stanu i vidim da se sprema za nesto, brzo ga primim i jurimo u kupaonu da obavim na peleni. Dobije Bravo kad pogodi pelenu, al nista jos za nagradu jer ne znam koju poslasticu da mu kupim. Sutra cemo u veliki soping pa cu nesto naci.

rekli su mi da su jeli mokru hranu 2 puta dnevno pomjesanu s keksicima i preko dana keksice. Ja imam osjecaj da je on gladan samo tako, jucer je jeo 3 puta i to bas hlapljivo, vjerojatno mu ostalo da se mora boriti za hranu. Procitao sam tu da stenci trebaju jesti 4. puta dnevno, jel to tocna info?
Sada mu dajem isto sto je jeo do sada - Royal canin Starter Mouse i keksice royal canin Starter mother and baby

danas je imao proljevastu stolicu - pripisat cu to stresu i novoj okolini, mozda i povecanoj kolicini hrani u odnosu na prije. U svakom slucaju idemo vetu brzo ako se ne popravi

dosta istrazuje po stanu, macak ga za sada ne voli pa moram biti na oprezu (sikce) dok stenac macka uopce ne ferma, osim sto mu voli pojest hranu ako kaj ostane
voli grickat rukav majce ili nogavicu, ili plisanu zmiju. Gledao sam igracke u pet shopu, kongo i to, al to je sve ogromno naspram peseka

gricne i prste - primjetio sam da najcesce (na uzorku od 28 sati ) kad je pospan, nekad gricne, a nekad kao da sise, ali je njezan i ne probije kozu uopce. trebam li mu odmah to braniti? Imam osjecaj da je premali jos i da je to vise zelja za sisanjem nego grickanje zbog zubica

p.s. rekli su da je mix pointera i laba - molio bih iskusnije da procjene na koju pasminu im lici, link je na pocetku posta

p.p.s. procitao sam knjizicu od dr.Dunbara
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2019., 22:50   #7229
Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, i za pocetak cu reci da sam procitao zadnjih 50 stranica da se koliko-toliko upoznam s topic-om



dakle, stiglo stene jucer, nazvan Yoshi, slikice na linku: https://www.forum.hr/showthread.php?t=1144765



povijest: azil pokupio kuju sa stencima na ulici, nakon 3 tjedna mama odbacila stence i oni su ostatak vremena proveli kod fostera .... tako mi je bar receno



stenac je mikrocipiran i slijedeci tjedan ima "spoj" sa veterinarom za cjepivo - dal prvo ili 2 nisam ziher, jos cekam papire od usvojenja, navodno prvo



malac je bio cijelo vrijeme sa bracom i sestrama (njih 5 skupa) dok ga ja nisam uzeo, isti dan su i otisli dalje

star - nisu sigurni, kazu cca 6 tjedan
a
, jede keksice i mokru hranu samostalno



posto je kod fostera bio smjesten u kupaonu (imaju jos 8 pasa) i ja sam ga za pocetak smjestio u istu, ima krevetic (kupili macku koji ga nikad nije htio), dekicu, plisanca za navlacit, posudu s vodom, posudu sa keksicima, pelenu za nuzdu



nuzdu za sada obavlja po cijeloj kupaoni OSIM na pelenu , dok se igramo u stanu i vidim da se sprema za nesto, brzo ga primim i jurimo u kupaonu da obavim na peleni. Dobije Bravo kad pogodi pelenu, al nista jos za nagradu jer ne znam koju poslasticu da mu kupim. Sutra cemo u veliki soping pa cu nesto naci.



rekli su mi da su jeli mokru hranu 2 puta dnevno pomjesanu s keksicima i preko dana keksice. Ja imam osjecaj da je on gladan samo tako, jucer je jeo 3 puta i to bas hlapljivo, vjerojatno mu ostalo da se mora boriti za hranu. Procitao sam tu da stenci trebaju jesti 4. puta dnevno, jel to tocna info?

Sada mu dajem isto sto je jeo do sada - Royal canin Starter Mouse i keksice royal canin Starter mother and baby



danas je imao proljevastu stolicu - pripisat cu to stresu i novoj okolini, mozda i povecanoj kolicini hrani u odnosu na prije. U svakom slucaju idemo vetu brzo ako se ne popravi



dosta istrazuje po stanu, macak ga za sada ne voli pa moram biti na oprezu (sikce) dok stenac macka uopce ne ferma, osim sto mu voli pojest hranu ako kaj ostane

voli grickat rukav majce ili nogavicu, ili plisanu zmiju. Gledao sam igracke u pet shopu, kongo i to, al to je sve ogromno naspram peseka



gricne i prste - primjetio sam da najcesce (na uzorku od 28 sati ) kad je pospan, nekad gricne, a nekad kao da sise, ali je njezan i ne probije kozu uopce. trebam li mu odmah to braniti? Imam osjecaj da je premali jos i da je to vise zelja za sisanjem nego grickanje zbog zubica



p.s. rekli su da je mix pointera i laba - molio bih iskusnije da procjene na koju pasminu im lici, link je na pocetku posta



p.p.s. procitao sam knjizicu od dr.Dunbara
Ja bih ga za pocetak maknula iz kupaonice,i stavila u dnevni boravak kod vas,tako da je konstantno u doticaju sa ljudima,raznim zvukovima i sl,imas za kupiti i to ti moze jako dobro posluziti dok ne nauci piskiti i kakiti na pelenu ,a to je ogradica za stence,u jednom kutu krevetic u jednom pelenica i pasi su prirodno ciste zivotinje tako da nece obavljat nuzdu gdje spavaju jec ce trazit malo udaljenije mjesto,vjeruj mi u prvih mjesec dva ces se nabrisat podova hahah,ali brzo ce to proc poslije ce ti nedostajati
Za nagradicu ja bi davala bilo sto makar granulice koje jede samo je bitno da se nagradi,postupno ces shvatiti sto mu najvise odgovara,moja izbirljivica voli iz pet centra od carnilove-a mekane poslastice,meni smrde al njoj su bile ekstra,a i dobar im je sastav za razliku od nekih pedigreovih ,a razlika u cijeni skoro nikakva,200 gr je oko 18 kn
Sto se tice hrane ja bi na tvom mjestu trazila neku drugu,royal (kao i hilss i eucanuba i jos neke slicne) je samo jako razvikan brend a za tu cijenu mozes kupiti dosta kvalitetniju hranu i ja bi na tvom mjestu svakako malo po malo izbjegavala konzerve jer su prepune aditiva i konzervansa,jednom kad sam dosla kod vet. rekao je da on to nebi nikad davao psu bas upravo zbog tih konzervansa i aditiva,pojacivaca okusa i cega sve ne,radije mu po granulama stavi malo ili juhice ili temeljca ili obicne vode da mu malo omeksaju pa da mu bude ukusnije.I da on bi ti trebao jesti 4 puta dnevno dok je jos tako mali ,tj vise manjih obroka dnevno
Sto se tice obavljanja nuzde svakako je jos mali ,ali bravo sto ste vec poceli.
Super bi bilo stvoriti psu rutinu,znaci jede se u tocno odredene sate,nakon toga se odmah ide piskit kakit i tako u krugpa se onda igra pa opet pipi,kaka,pa spavanac pa budenje pa pipi,kaka....i tako dalje da ne duzim
I da sve sto mu dopustis tj sto ga naucis u pocetku dok je mali,on stvara naviku i te iste stvari ce raditi kao i veliki npr. penjanje na kauc ja nisam nikad bila za no dok je bila mala stalno je bila po rukama i po kaucu i sad se moji zale da oni nebi da pas skace po kaucu.
Ja mu nebi dozvoljavala da me gricka,jer za grickanje ima igracku,mislim da samo kad krene grickati date mu neku gumenu igrackicu i brzo ce on stvatiti sto mu je ciniti,dopustanjem mu stvarate naviku ,a navike se tesko rijesit
I svaka cast sto ste udomili psa,sretno vam!!!



Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Rea2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2019., 23:08   #7230
Quote:
Rea2206 kaže: Pogledaj post
Sto se tice hrane ja bi na tvom mjestu trazila neku drugu,royal (kao i hilss i eucanuba i jos neke slicne) je samo jako razvikan brend a za tu cijenu mozes kupiti dosta kvalitetniju hranu
ovo je trenutno jedina sigurna hrana i ja licno sam se presaltala na RC i PPP.
https://taurinedcm.org/
E sad sto na balkanu treba 100 godina da budu u toku svi pa i nasi veterinati jos uvijek preporucuju TotW i slicno je druga prica...
__________________
...
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2019., 00:04   #7231
Quote:
Rea2206 kaže: Pogledaj post
Ja bih ga za pocetak maknula iz kupaonice,i stavila u dnevni boravak kod vas,tako da je konstantno u doticaju sa ljudima,raznim zvukovima i sl,imas za kupiti i to ti moze jako dobro posluziti dok ne nauci piskiti i kakiti...
Prvo hvala na iscrpnom odgovoru
Morat cu obici par petshopova jer u ova 3 oko mene to nitko nema, znam jer sam gledao prije par dana (ne zivimo u hr)

On samo spava u kopaoni, inace je u dn boravku, al nemoze biti stalno jer macak ga jos ne voli, a kroz dnevni boravak macak cirkulira na terasu

Po noci bi mi bilo frka da se nekaj ne desi. Al svakako nece ostat dugo gdje je, samo da se skompaju

Za hranu cu popisat sta se nudi u ducanima, pa izguglat sta bi bilo dobro a i pitat vet-a

Za grickanje - budemo smanjili, kupit cu mu najmanji kongo pa mozda ga uspije savladat
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2019., 07:25   #7232
Quote:
Rea2206 kaže: Pogledaj post
izbjegavala konzerve jer su prepune aditiva i konzervansa,jednom kad sam dosla kod vet. rekao je da on to nebi nikad davao psu bas upravo zbog tih konzervansa i aditiva,pojacivaca okusa i cega sve ne
Koje konzerve? Jer npr Royal/Optima/Belcando i s druge strane Chappi/Pedigree/Darling ne mogu nikako stajati zajedno u istoj rečenici.

Poslano koristeći Tapatalk
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2019., 09:35   #7233
Slazem se svakako te te nemogu stati u istoj recenici,mi smo koristili belcando/britcare/animonda grand carno ima par mj. I vet je rekao da bolje da izbacimo konzerve,a i dok je jela konzerve imala je plinove i to je bio smrad ajme,svakako bolje i te dobre konzerve nego pedigre/darling /chapi ali po mom misljenju ako se moze bez njih onda bi pokusala bez

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Rea2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2019., 10:57   #7234
Quote:
panties kaže: Pogledaj post
ovo je trenutno jedina sigurna hrana i ja licno sam se presaltala na RC i PPP.
https://taurinedcm.org/
E sad sto na balkanu treba 100 godina da budu u toku svi pa i nasi veterinati jos uvijek preporucuju TotW i slicno je druga prica...
Što fali TOTW-u?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2019., 11:47   #7235
Mislim da je bio neki recall vezan za metale. Ako cete izbjegavati sve klope koje su nekada imale recall s nijednom necete hraniti. Meni recimo macak koji je bio svezder nije htio pipnuti rc vrecice od mislim govedine. Od 3 macke nitko ni pomirisati. Pobacala sam sve tada sto sam imala jer ocito nesto gadno nije stimalo kad macak nije htio a nije bilo nikakvog recalla tada.

Padrone proljev ti moze imati i od promjene klope. Uzasno su osjetljivi na promjene i ja bi oprezno to mijenjala. Mozes uzeti probiotike pa davati, zlicicu posnog sira dodati u klopu (to je dobro kod proljeva) i drzi se sadneko vrijeme te hrane pa vidi hoce li se stabilizirati. Sto se tice nagradica, ja bi ih izbjegavala jer se i od njih znaju prokenjati, kod kuce mu obrok sa suhom hranom daj kroz trening u kao nagradu, za van bi trebalo nesto finije pa mozda neko meso. Znala sam skuhati pileca prsa, nasjeckati i to mu nositi vanka. Ili ako uzimas kupovne onda gledaj da bude nesto suseno od mesa. Od keksica se znaju i odrasli.prokenjati a di be rako mali, a i puno ti ode jalorija na to smece pa onda bolje nisiti meso.

Rea muslis da u suhoj nema pojacivaca okusa, konzervabsa i sl stvari? Da nema kako bi te vrece mogle stajati godinu, dvije, tri da se ne pokvare? Recimo svome dosta cesto uzmem Oasy konzerve. Upravo jede vepra, ima 90 posto mesa u sebi. Ne znam koja je suha bolja od takvih konzervi. Ako cu gledati sto ima pojacivace okusa i sl onda necu hraniti kupovnom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2019., 11:55   #7236
@Padrone

Neću ti odgovarati prema citatima, nego s obzirom na nabitnije stvari na koje mislim da ćeš kod Yoshija morati pripaziti, i to u prvom redu.

Ne može se dovoljno puta ponoviti koliko je socijalizacija važna kod šteneta. Zahtjevno je to ishendlati i kod šteneta koje je došlo od dobrog uzgajivača, iz legla za koje se brinula zajednička majka kuja, koje je adekvatno hranjeno i nije se moralo boriti za hranu, a odvojeno je od braće i sestara najranije u dobi od dva mjeseca. Kod mlađe štenadi koja to nije imala prilike proći potrebno je na neki način to nadoknaditi.

Prvo što se primjećuje kod takvih štenaca jest prevelika plahost, iz koje proizlazi strah, a iz straha agresivno ponašanje. Zato ga, što je prije moguće, počni upoznavati s vanjskom okolinom, a posebno s drugim psima i ljudima. Dakako, sa psima za koje znaš da su dobro "održavani" - redovito cijepljeni i čišćeni od unutrašnjih parazita.

Kad smo već kod toga, u pitanju će biti prvo cijepljenje, ali bi malca trebalo dva tjedna prije toga očistititi Banminth pastom. Ako i ne uspiješ uhvatiti dva tjedna, uhvati bar tjedan dana, to jest odmah se danas zaleti u PetCentar - moguće je da proljev ima i zbog toga, a štenad je općenito sklona proljevu. To prođe kad se probavni sustav kompletno razvije. O čišćenju od unutrašnjih parazita govorim ti zato što se inače cjepivo neće dobro "primiti" pa gde si bio, nigdje, što si radio, ništa.

Jesu li ti pobliže objasnili što znači da je mama "odbacila štence". Ako ih je samo prestala dojiti, to je normalna pojava, no ako se prestala i brinuti za njih i "nadgledati" ih, to je već druga priča koja stara već spomenute traume iz djetinjstva.

Ne znam od koga si udomio štene, ali vidim da je to netko tko nema baš puno pojma o psima. Pa ćemo sve što su ti rekli primiti s rezervom i ravnati se prema psećem ponašanju. To ti otkrije mnogo više od onoga što su ti udomljivači u stanju reći.

Štene u toj dobi trebalo bi zapravo jesti pet puta dnevno, ali i četiri može proći. Ne znam više za suhu hranu, ali za sirovu znam da jede 8-10 % trenutačne težine dnevno: ako ima šest kila, primjerice, ždere 600 g sirovoga. Suhe hrane ide otprilike pola od toga, mislim. Moje odrasle kujetine jedu dnevnu količinu podijeljenu na tri dnevna obroka i ništa im ne fali - niti su debele niti su gladne. dobro, lažem, labradorice su pa su stalno raspoložene za jelo.

Kao nagradu možeš komotno upotrebljavati i dehidrat kojim Yoshija i inače hraniš. Poslije, kad počne ozbiljniji odgoj, birat ćeš poslastice i rangirati ih prema postignutom uspjehu.

Odgoj zapravo počinje otkako štenad dođe na svijet, a nešto intenzivnije kad progleda. U ovoj dobi najvažnije je da se svi sprijateljite i budete u dobrim odnosima. Ako se ne boji mačka, a mačak samo sikće i ne pokazuje namjeru da napadne, pokušaj ih polako naviknuti jednog na drugog - s obzirom na činjenicu da uspješno mačku uspijeva maznuti hranu, a mačak ne brani zdjelicu, možda to nije nemoguće. Ne znam puno o mačkama, nagađam.

Voli grickati nogavice i majice, kažeš, a i siše prste. Sva štenad voli grickati, a ovako malo štene jasno da siše prste. Mene je Jucko, kad je tek došla, a bila su joj već sigurna dva mjeseca, pratila u stopu - mene i hlače pa sam joj objesila zvonce da joj ne stanem na šapu, a od hlača bih je jednostavno otkvačila i pravila se da se ništa nije ni dogodilo. No zato sam joj po cijelom dnevnom boravku nabacala svoje stare majice, stare hlače, stare šlape, kefice za zube, prazne boce od soka, razne nepotrebne krpe, staru drvenu kuhaču - izgledalo je kao da je bomba pala, ali čudovište je uživalo.

Da je piškila na pelenicu, nije. Pelenica je bila super za grickanje i čupanje, a uredno bi se popiškila pokraj nje. Mi srećom imamo vrt pa nam je bilo lakše, no svejedno joj se dosta dugo događalo da se zaboravi. Obrišeš, pošpricaš octom da neutraliziraš miris i nadaš se da će jednoga dana proći. I prođe.

Što se tiče raznih zabrana, uvjeravam te da se, kao i kod klinaca, sa DA uvijek postiže bolji uspjeh nego sa NE. S obzirom na to da je malo štene i neodređene dobi, ja bih na tvojem mjestu izvukla prst i pomazila ga. Znam da će sad svi reći kako je to ohrabrivanje nepoželjnog ponašanja i teško je govoriti na neviđeno, ali prema tvojem opisu imam osjećaj da mu fali toplina drugoga živog bića pa je to zapravo zamjena nepoželjnoga ponašanja poželjnim. Igračka u toj dobi nikada ne može zamijeniti živo društvo.

Ne znam koliko dnevno imaš prilike biti s Yoshijem, ali neka vam sve bude smijeh i igra, čak i kad mali gad napravi svinjariju, a sigurno hoće. Za svaki slučaj, makni sve što može oštetiti i pregristi, a pogotovo biljke i cvijeće - nešto je od toga čak i otrovno za pse, ali o tome negdje imamo temu.

Umjesto da ga noću zatvaraš u kupaonicu, možda bi ga bilo bolje odvajati ogradicom od ostatka stambenog prostora ili ga naviknuti na boks. Ako si u Zagrebu, javi se na PP.

I za kraj - štenad raste kao iz vode: igračke koje ti se danas čine prevelikima za Yoshija, za tjedan dana bit će mu taman ili čak i premalene. Uostalom, neka se uči životnoj borbi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2019., 12:28   #7237
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mislim da je bio neki recall vezan za metale. Ako cete izbjegavati sve klope koje su nekada imale recall s nijednom necete hraniti.
Odgovoricu na temi o hrani posto ovdje mislim da nije mjesto ali nije u vezi povlacenja.
__________________
...
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 18:30   #7238
Pozdrav svima! Nova sam vlasnica malog engleskog buldoga od 3 mjeseca. Ovo mi je prvi pas pa sam malo neuka još Malac je došao prije 5 dana, a ja sam prije njegovog dolaska čitala napreskokce ovu temu i knjigu dr. Dunbara. Nešto sam valjda popamtila o odgoju od svega toga.

E sad imam dva pitanja. Prvo, jel da se uopće trudim zadržati ga od penjanja na kauč? Nije mi to pretjerano simpatično, a čim se okrenem on je gore. Osobito po noći jer je odlučio spavati u dnevnoj. Zaspi na tepihu npr. dok gledam TV i onda se ja povučem u spavaću, a on tijekom noći skoči gore. Počeo je jučer i sad je doduše možda to već malo možda zakašnjelo pitanje jer sam ga danas pustila da bude na kauču kraj mene. Nekako mi je teško stalno ga tjerati dolje. To bi bilo valjda 20 puta dnevno. Uporan je Jel vaši borave na kauču ili ne i koliko je to teško bilo spriječiti? Vjerojatno dosta.

I drugo pitanje. Otkad je došao radim od doma, ali neću baš moći tako zauvijek. Ostao je sam par puta jer sam morala izići nakratko i ostavim ga nekad u drugoj sobi da vidim kako se ponaša i provirim povremeno. Zabavlja se dosta dobro sam, čini mi se. Žvače igračke i spava. Kad bi ga mogla početi ostavljati samog po 4-5 sati? Mislila sam raditi od doma po pola dana prvo pa onda u nekom trenu cijeli dan na posao. Ali nemam baš neki timeline svega toga. Inače ja radim uredski posao s 8 satnim radnim vremenom, a muž odlazi/dolazi bez nekog rasporeda pravilnog. Tako da bi vjerojatno ipak bio manje sam dok mene nema, al ne mogu se uopće pouzdati u njega jer mu jer raspored vrlo nepravilan. Jel može neki savjet u vezi toga kad da ga krenem polako ostavljati samog?
__________________
I evo što mi je donijelo vrijeme, još jedan trag ovdje na dlan...
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 20:01   #7239
Ja imam maltezera od 6 mj. Kad je narasla toliko da se može popeti na kauč nismo joj dali. Probala je par puta i svaki put smo joj rekli:brzo dole i ostali dosljedni. Ali ona nama ne ostaje u dnevnoj kad je sama pa ne znam je li bi se na kraju ipak penjala. Dok smo svi doma ne pokušava više. Ostavljamo je od prvog dana u hodniku. Počeli smo pomalo, pa povećavali vrijeme, sad ostane bez problema i ako zaglavimo duže. Samo što nam redovno uništi pelenu, tome nikako stati u kraj.
U početku sam joj ostavljala uz igračke i moju majicu. Nekad zacvili par puta jer nas čuje dok odlazimo iz vanka,ali u pravilu ne laje i ne cvili. I lajanje nismo nikad poticcali ni u igri, tako da je dosta mirna.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 20:11   #7240
Quote:
Mya kaže: Pogledaj post
Jel može neki savjet u vezi toga kad da ga krenem polako ostavljati samog?
Počni odmah. Na temi ima puno savjeta o tome, ali bitno je da ga postupno navikavaš na sve dulje i dulje periode. Dok radiš kod kuće, imaš idealnu priliku za to - iziđeš na pet minuta pa se vratiš i procijeniš ponašanje. Onda malo dulje, i tako. Što se tiče penjanja na kauč, tu ti ne mogu pomoći: moje se penju na dvosjed i fotelju, spavaju tamo tako da mi ne treba poseban krevet za pse ( ), no kad se treba ju maknuti, maknu se. Prema mojem dosadašnjem iskustvu, ako pas zabrije da će se popeti tamo gdje ne treba, učinit će to kad ti na njega ne motriš.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.