Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2016., 06:00   #181
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
a daj mi molim te objasni kako bi ti investirao uz zaradu u zivotno osiguranje pod uvijetom da si ziv kada trrmin istekne? posto uvijek dobijes manje nego sto si uplatio jer ipak kupujes osiguranje a svako osiguranje kosta...

ako vec hoces nesto kupi index dionice tipa SPX vezane za S&P500 pa kako ide trziste tako ides i ti.
Kod jednokratne uplate ne dobiješ manje, štoviše prinos je konkurentan bankarskim proizvodima a nema ni poreza ni prireza.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 06:03   #182
Quote:
GecFX kaže: Pogledaj post
Ne, prosli petak. Preko e-bankinga sam kupio udjele i nisam mogao odabrati devizne racune, morao sam preko kunskog. Da sam znao za tu promjenu naravno da to nebi ucinio, al eto, sad je kasno...
Te promjene su se dogodile upravo zbog toga (btw. ni prije promjena nisi mogao plaćati direktno sa deviznog računa) i u poslovnici si mogao uplatiti sa deviznog a uskoro bi trebalo proraditi i na e-bankingu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 14:01   #183
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kod jednokratne uplate ne dobiješ manje, štoviše prinos je konkurentan bankarskim proizvodima a nema ni poreza ni prireza.
Imas i tu varijantu; no nije niti to bas tako kako ti kazes.
Evo pogledaj si:

https://www.allianz.hr/media/425403/...AP-2015-01.pdf
http://www.crosig.hr/hr/osiguranja/zivotno/bond-life/

Vezano na njihove primjere, ako bi 5000 EUR ulozio u obveznicki fond koji raste 5% godisnje na investicijski period od 5 godina, dobio bi cca 300 EUR vise nego sto bi oni isplatili. A investicija u fond dulja od 3 godine isto tako nije podlozna porezu.

Jedini benefit ovoga zivotnog osiguranja je da si zivotno osiguran; pa ako riknes ili ti se nesto dogodi dobijes neke pare. Mislim, to i je cilj zivotnog osiguranja.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 11:32   #184
Quote:
GecFX kaže: Pogledaj post
Pazite se ljudi PBZ fondova.

Ja nisam bio svjestan onih promjena koji nastali od 1.7 da se sada racuna po PBZ-ovoj tecajnoj listi (moja krivica), i bome vise necu dirat PBZ-ove fondove.

Preporucili su mi u banci Bond Fond (u EUR) i Dollar fond (u USD) jer sam konzervativan investitor. I kupim ja to u petak, i vec u samom startu je Bond Fond u minusu 1,5 %, a Dollar fond je izgubio 6 % vrijednosti u kunama zbog tecaja.

A sta je najbolje, imam Eure i Dolare na deviznom racunu, ali mi nisu dali da to investiram u fondove, nego sam bas morao sa kunskog racuna.

I onda se hvale jos kako nema ulazne naknade...puno mi to znaci kad me vec u samom pocetku oderu za 1,5 % i 6 %.

Gledajuci prethodne prinose (koji naravno i nisu garancija za buduce rezultate), Bond fond bi tek nakon nekih 6 mjeseci TEORETSKI bit opet na nuli, dok bi za Dollar fond morao cekati bar 3 godine da budem opet na pocetnom ulaganju. I to teoretski, eto, jer naravno moze biti i negativni rezultati poslovanja.

Pazite se ljudi...nemojte napravit istu gresku kao sto sam ja zbog svoje neinformiranosti..
Aaaahh, šteta da ti nije bila poznata informacija po kojoj smo bunarili nekoliko upisa ranije. Ali gle, što je-tu je. Smatraj to kao školarinom. Ne brini, svi koji ulažu na tržištima platili su to u nekom obliku. Što se tiče fond menađera, oni žive od toga. Kad ti nešto nude i savjetuju zapitaj se, koji je njihov interes u tome. Eto, u ovom slučaju si saznao. Kad ti odbiju dve,tri uplate zaredom onda znaš da si ih "napipal".
U svakom slučaju nemoj da te obeshrabri trenutno stanje. Prospekte fondova u ruke i vužgi. Ima i drugih investicijskih društava.

sretno!

lp..
freepepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 13:31   #185
Quote:
freepepy kaže: Pogledaj post
Aaaahh, šteta da ti nije bila poznata informacija po kojoj smo bunarili nekoliko upisa ranije. Ali gle, što je-tu je. Smatraj to kao školarinom. Ne brini, svi koji ulažu na tržištima platili su to u nekom obliku. Što se tiče fond menađera, oni žive od toga. Kad ti nešto nude i savjetuju zapitaj se, koji je njihov interes u tome. Eto, u ovom slučaju si saznao. Kad ti odbiju dve,tri uplate zaredom onda znaš da si ih "napipal".
U svakom slučaju nemoj da te obeshrabri trenutno stanje. Prospekte fondova u ruke i vužgi. Ima i drugih investicijskih društava.

sretno!

lp..
treba gledati rezultate fondova pojedinog društva...a PBZ invest ima vrlo loše rezultate u prošlosti,sad još i ovo sa tečajem jbg..gledam rezultate ZB invest ima puno pozitivnije rezultate u prošlosti, odnosno njihovi fondovi...
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 13:34   #186
također Allianz ima vrlo kvalitetan mješoviti fond koji godinama ostvaruje zavidne prinose,ali iz nekog razloga nitko u njega ne ulaže...jbg kad šalteruše u PBZ uspješno nagovaraju ljude da svoj novac poklone njihovim fondovima..

btw nikako mi nisu jasne ove silne milijarde koje se nalaze u novčanim fondovima.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 15:13   #187
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
btw nikako mi nisu jasne ove silne milijarde koje se nalaze u novčanim fondovima.
Ne znam na koji se način prikazuje vrijednost u novčanim fondovima (na određeni dan, prosjek...) ali sve je to privremeno, ista stvar kao i tekući račun samo su kamate/prinosi nešto veći.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 21:09   #188
Da li ima netko sa uloženim novcem u PBZ-ove fondove? Kakvo je stanje tamo? Isplati li se?
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 15:37   #189
imam 21000USD u PBZ na deviznom računu, razmišljam da to stavim u neki fond prvenstveno u PBZu, najlakše bi to bilo staviti u njihov novčani u dolarima, koji nema ulaznih niti izlaznih naknada, ali u godinu dana fond je ostario 1%, privlačan mi je i dionički fond equity koji je u eurima, u zadnjih godinu dana, ostvario je 15.59% ali stvar je da moram konverzirati ako se ne varam iz dolara u kune pa iz kuna u eure, prema PBZ kalkulatoru, a tu gubim skoro 1500€ ili ti 50% ako fond napravi isti rezultat kao i u zadnjih godinu dana?
meni je prvenstveni cilj, sačuvati, dolare, jer su mi samo kao takvi u odnosu na kunu, skočili za 50 lipa u zadnjih 6mj, na moju svotu to mi je zarada od 10500kn bez oranja i kopanja, a očekujem da će još rasti?

koje je vaše mišljenje na moje mišljenje
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 08:30   #190
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
imam 21000USD u PBZ na deviznom računu, razmišljam da to stavim u neki fond prvenstveno u PBZu, najlakše bi to bilo staviti u njihov novčani u dolarima, koji nema ulaznih niti izlaznih naknada, ali u godinu dana fond je ostario 1%, privlačan mi je i dionički fond equity koji je u eurima, u zadnjih godinu dana, ostvario je 15.59% ali stvar je da moram konverzirati ako se ne varam iz dolara u kune pa iz kuna u eure, prema PBZ kalkulatoru, a tu gubim skoro 1500€ ili ti 50% ako fond napravi isti rezultat kao i u zadnjih godinu dana?
meni je prvenstveni cilj, sačuvati, dolare, jer su mi samo kao takvi u odnosu na kunu, skočili za 50 lipa u zadnjih 6mj, na moju svotu to mi je zarada od 10500kn bez oranja i kopanja, a očekujem da će još rasti?

koje je vaše mišljenje na moje mišljenje
A da u Sloveniji promijeniš direktno u eure?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 11:21   #191
misliš da dignem keš i odem u banku u brežice?
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 15:29   #192
Da.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 03:53   #193
Ima tko mišljenje o novom international multi asset fondu?
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 06:56   #194
A sto ja znam, svi ovi fondovi su nekako mrsavi. Ne ostvaruju bas neke prinose. Ispada da je bolje jednostavno orocit novac.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:12   #195
Prednost je što na početku nema ulazne naknade, ali kasnije je ulazna naknada 1% i meni su ulazne naknade nepodnošljive.
Za mene je budala svatko tko plaća ulazne naknade.
Upravljačka naknada je niža od ostalih fondova, ali je opet visoka.
Ovaj fond je dobar ako imaš male iznose i ulažeš svski mjesec, ali ako imaš preko 10.000€ uzmi brokera i ulaži direktno.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:54   #196
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
A sto ja znam, svi ovi fondovi su nekako mrsavi. Ne ostvaruju bas neke prinose. Ispada da je bolje jednostavno orocit novac.
Da, nakon 6 mjeseci regularnog ulaganja ja sam na +0.01%.

Nikada nisam ulagao u "novi" fond pa ne znam, jel to pametno, jel to dobra prilika ili je bolje sačekati da se otvori?
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 12:32   #197
ja sam imao nešto sitno 3 tis.kn u PBZ EF, uložio 29.05.15. izvukao sada 29.11.17, zarada neki 226,50kn u 2.g 5mj. prinos od 7,55%.

dok su neki fondovi kada sam tada uložio tek sada nedavno došli na + nulu i to sada sve izvadio...tako da nisu ti fondovi što su nekada bili.
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 17:58   #198
Ljudi, ako ja dobro to razumijem, u fond se može uložiti jednokratno i ostaviti novce neko neodređeno vrijeme u fondu?

Drugim riječima imam li obavezu višekratno ulagati ili mogu jednokratno?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 18:46   #199
ulazite u fondove koje su netom dobro zaronili.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 23:00   #200
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
ulazite u fondove koje su netom dobro zaronili.
To ne odgovara na moje pitanje.

Ali hvala na upozorenju

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.