Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2007., 14:53   #141
Quote:
Šeećeru! kaže: Pogledaj post
Može li mi neko pojasniti što točno znači opozicija Saturna i Marsa osim što znam da je to loš aspekt?
Da, to je jedan od težih astroloških aspekata jer su u opoziciji dva teška planeta. Kontakti Marsa i Saturna su brutalni i okrutni. Imaju i karmičku notu jer se osoba osjeća "kao da joj je zabranjeno" da djeluje kada to želi.

Primjer:

To je aspekt bull terijera na lancu s bodljikavom žicom oko vrata. Svaki nagliji pokret zateže žicu, a to boli. Onda se on još više raspali, više zateže žicu i nastaje začarani krug. S vremenom se podiže i razina podnošljive boli, što nije prednost, već nedostatak. Jer može glavu otkinuti, a da jadan psić to i ne osjeti.


Kaže Liz Greene da kontakti Mars/Saturn uzimaju danak u području seksualnog izražavanja, a iz prakse mogu potvrditi da je to zaista tako.
Lekcija ovog aspekta je teška, a želi naučiti individuu kako da se "opusti i pusti da se stvari odvijaju".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 17:09   #142
Lekcija ovog aspekta je teška, a želi naučiti individuu kako da se "opusti i pusti da se stvari odvijaju".

Uaooo...Ako sam dobro shvatila ja sam kao bull terijer,kad uhvati ne pušta.
Ili se to odnosi na mog partnera

Kad porazmislim ima tu nečega...
jedino me tješi ovo na kraju"opusti se i pusti da se stvari odvijaju". i ovo me tješi

I da li ovdje neko nekog drži na kratkom lancu iz gušta i obijesti ili opravdane ljubomore.

Ajd ostajem pri ovom najboljem
Da li će biti mrtvih(to pretjerano zatezanje lanca i otkidanje glave )
Hvala fish 1968...
P:S:Voljela bih da navedeš neki od primjera koje si pomenula da bih lakše mogla shvatiti o čemu se radi u konkretnom slučaju tj.mom.
Seeceru! is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 17:20   #143
Quote:
Šeećeru! kaže: Pogledaj post
Hvala fish 1968...
P:S:Voljela bih da navedeš neki od primjera koje si pomenula da bih lakše mogla shvatiti o čemu se radi u konkretnom slučaju tj.mom.
Tumačenje je napisano kao aspekt u natalnoj karti, a ne sinastriji. Bull je Mars, a bodljikava žica Saturn.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 12:31   #144
Fish - thanks. Posebno za link na stranice astro- art. net - svasta se moze nauciti, predstavljeno na zanimljiv nacin. Posebno sam se zadrzala na "Primjerima iz prakse" zanimljivim pricama astrologa iz kojih se puno moze nauciti...

Citajuc ovo, nailazila sam na pojam "Teske konjukcije".
E sad mene zanima : da li su neke konjukcije vec same po sebi teske ili se to moze odrediti iskljucivo promatrajuci citavu natalnu ?

Evo konkretno, da li je nesto od ovih konj. vec na prvi pogled problematicno ?


Merkur konj. Mars
Merkur konj. Saturn
Mars konj. Saturn
Mars konj. Med. Coeli
Saturn konj. Med. Coeli
(dali ove dvije nesto govore o zdravlju ?)
Inace, ovdje su Mars, Merkur, Saturn i Med. Coeli u Ovnu (9 kuca)


Uran konj. Pluton
Merkur konj. Pluton
Mars konj. Neptun

Ovdje su Uran, Pluton i Merkur u Djevici (12 kuca)
A Mars i Neptun u Skorpiji (2 kuca)

Ako se iz samo ovoga ne moze nista bitno zakljuciti, molila bih neke smijernice - sto s ovim ? Na sto obratiti paznju ? Sto je najbitnije za "Teske konjukcije" i koliko su uopce one nepromjenjivo (fatalno) teske i moze li ih se nadvladati ? Pretpostavljam da je tu bitan znak i vladajuci planet ?
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 18:56   #145
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post

Evo, ja se npr. pitam : uzmimo tamo gdje je Uran - individualizam, tu nastojite uciniti nesto neobicno (tako pise). ..E sad, moj Uran je u 12 kuci u Djevici. A za 12. kucu je toliko puno objasnjenja, da uopce ne znam na cemu bih se bazirala?! Jel to mozda znaci da je kod mene izrazito naglasena podsvjesna strana...ima li ovo kakve veze s mojim "intuitivnim citanjem ljudi" (znali su mi govoriti da im pogadjam stvari) ili se vise odnosi na analiticnost (pogotovo s obzirom na djevicu, a i sunce mi je u djevici).
S druge strane me zbunjuje to sto za 12 kucu pise da je povezana sa skrivenim tugama slabostima, opasnostima, ogranicenjima...E sad mene zanima, dal se iz ovog mog Urana u 12. moze iscitati posebna naglasenost "sudbinskog" u mom horoskopu ? (u zivotu mi se puno toga dogodilo gdje su mi "ruke vezane") ?
self-portrait, evo ti tumačenje urana u 12. kući jednoj knjizi koju imam (marion march: astrologija):

uran u 12. - ključna riječ: ekstrasenzorne sposobnosti

"žarko želite kršiti sve konvencije i ukinuti sva ograničenja i imate ogromnu potrebu da se oslobodite zahtjeva koje vam društvo nameće. oduševljava vas sve što je misteriozno i romantično i mogli biste imati nekoliko tajnih ljubavnih veza.
intelektualni ste, mistični i tajanstveni, i radite na nauobičajene načine.
ovo je dobar položaj za istraživanje i sve poslove koji se odvijaju daleko od očiju javnosti.
ako imate izazovne aspekte, mogli biste biti ekscentrični. život vam mogu otežati nerazriješeni sukobi na nivou nesvjesnog. ukoliko ne razvijete samokontrolu moglo bi se dogoditi da budete svoj najgori neprijatelj i da čitavog života budete usamljeni."
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 20:51   #146
Astrid - moze se reci da je istina iako se puno toga ne vidi na prvi pogled...
Naprosto, u natalnom mi je puno pokazatelja samokontrole i "kočenja" . Bar se meni cini da o tome govori mojih 5 planeta u Djevici te preosjetljivost i sklonost navikama zbog Mjeseca u Raku...Ne znam sta bi znacila Vaga asc. ? Vage su, prema mom iskustvu najveci otkacenjaci ili ekstroverti...Ma cudan mi je natalni...

Inace su mi u 12 kuci takodje i Pluton i Merkur . To je nesto skroz ludo, ziher. Negativno ili ? Bar sam stekla neki dojam da nije bas dobro imati vise planeta u 12. Je li istina ?
Srecom, bar mi je sunce u 11- oj . I u konjukciji s Merkurom i Venerom (zanimljivo da mi je i sin o kojem sam pisala isto tako sunce konj. merkur)
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:24   #147
eto svašta našla na netu, al nikako da saznam šta znači Neptun u konjukciji s IC-om... u 3. je kući(skoro u 4.) .... u opoziciji je s MC-om.

hvala
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 13:07   #148
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Astrid - moze se reci da je istina iako se puno toga ne vidi na prvi pogled...
Naprosto, u natalnom mi je puno pokazatelja samokontrole i "kočenja" . Bar se meni cini da o tome govori mojih 5 planeta u Djevici te preosjetljivost i sklonost navikama zbog Mjeseca u Raku...Ne znam sta bi znacila Vaga asc. ? Vage su, prema mom iskustvu najveci otkacenjaci ili ekstroverti...Ma cudan mi je natalni...

Inace su mi u 12 kuci takodje i Pluton i Merkur . To je nesto skroz ludo, ziher. Negativno ili ? Bar sam stekla neki dojam da nije bas dobro imati vise planeta u 12. Je li istina ?
Srecom, bar mi je sunce u 11- oj . I u konjukciji s Merkurom i Venerom (zanimljivo da mi je i sin o kojem sam pisala isto tako sunce konj. merkur)

ma ne mora ti to baš govoriti o nekom velikom "kočenju". 5 planeta u djevici ti više govori o analitičnosti i smislu za detalje te svakako velikom osjećaju za dužnost nego o nekakvoj zakočenosti.
mjesec u raku - osjetljivost svakako, dobra intuicija i nježna dušica - ali ne mora biti neka bolećiva preosjetljivost, ovisi kako je mjesec aspektiran. to je lijep znak za mjesec, pa tu je mjesec "doma", u svom sjedištu!
sunce u konj. s venerom i merkurom - čuj dušo draga, vjerojatno si i zgodna i šarmantna i nekako graciozna, kulturno i ljubazno stvorenje. to je stvarno lijepa konjukcija. u 11. kući - još poboljšava socijalne vještine, odnose s prijateljima, uklapanje u društvo i smisao za zajednicu, kao i interes za neke "općedruštvene" probleme. 11. kuća ti je kuća vodenjaka, pa vjerojatno je tu i nešto od vodenjačkog individualizma i sl. što ipak malo "razbuca" tu hladnu i analitičnu djevicu (a s druge strane ju i taj mjesec u raku "omekša" i mislim da je to sve skupa baš OK).

12. kuća je svakako kuća podsvjesti, skrivenog i tajnog, ali to nipošto ne mora značiti da mora biti loše ako su ti neki planeti tamo. pa zamisli si totalnog ekstroverta, koji nema sposobnosti da malo zaore u dubinu, zar ne bi bio naporan??? 11. kuća ti daje na ekstrovertiranosti, tamo imaš sunce, veneru i to, po mojem mišljenju, pridonosi tvojoj otvorenosti i otvorenosti i okrenutosti prema društvu... a 12. kuća u kojoj imaš merkur, uran, pluton, pridonosi tome da ipak znaš i te kako zagrepsti "ispod površine", ući u dubinu. po mojem mišljenju, čak neka vrsta balansa između svih tih osobina, znači imaš i kvalitete za "prema van", ali i one dublje, sposobnost introspekcije koju ti daju planete u 12. kući. s 5 planeta u djevici, analitičnost plus sposobnost introspekcije - pa meni se to ne čini loše!

pitaš za asc u vagi: kažeš da su vage najveći otkačenjaci i ekstroverti. pa da - jako su okrenuti prema društvu, društvo im je jako potrebno, kao svojevrsno ogledalo da bi se na neki način ogledali u njemu. najčešće nisu tipovi ljudi koji bi bili dovoljni sami sebi, vole taj "feedback" od društva, vole partnerske odnose, druženje. ne vole biti "vukovi samotnjaci"...teže harmoniji, ne vole se svađati, radije će napraviti kompromis, pa i ići linijom manjeg otpora, samo da sve bude uljuđeno i civilizirano - vagice su šarmantne, ljupke, nisu grube i proste, pa se znaju zavući pod kožu ljudima...mislim da nisu baš otkačenjaci, više teže određenoj uglađenosti, stalno traže taj balans i harmoniju u odnosima s ljudima...tebi je dakle suvladar venera (vladar vage tj. tvog asc), a u konjukciji ti je sa suncem. to je dobro - ljepota, šarm, ljubav za lijepo, visoki estetski kriteriji, dobar ukus, dobri partnerski odnosi.
mislim da ti je uz djevicu vaga baš lijepi podznak, da se sve te tvoje kvalitete fino izbalansiraju.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 19:14   #149
Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post
mjesec u ribama ti se više odnosi na hipersenzibilnost,intuitivnost(zajedno s nep u 12.)...al za mentalno stanje treba se pogledati položaj merkura i njegove aspekte... recimo da sam uočila, da 3 moja frenda koja imaju merkur u kvadratu sa plutonom posjećuju psihiće... jedan "pati" od anksioznosti, drugi(čiji je merkur i u 12.) je sklon depresijama, a treći (ima merkur u 12. + merkur u kvadratu sa marsom) ima povremene ispade bijesa...
Hmm..ovo mi je interesantno.Zaista primjeri iz astrologije najbolje uče kad negdje zapne.
Vidiš a baš taj Merkur daje najljepše osmjehe,najduhovitije i najbezbrižnije ljude.
U lošim aspektima strada govor,ali i nervi????
Šta bi rekao za Mjesec u ribama kvadrat Merkur u blizancima?
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 20:10   #150
merkur u 12 u raku radi trigon sa mjesecom u 9 u ribama - ofkors
vrlo emotivno, nervozna kombinacija...
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 20:39   #151
Heh... rekla bi da nejbezbrižniji ljudi su oni sa dobro apektiranim Jupiterom... al merkurovci nikad nisu bezbrižni... neznam kad si ti upoznala bezbrižnu djevicu al ja bome nisam... nervi i mozak radi u svakom slučaju kod "merkurovaca", bio on "dobro" ili "loše" aspektiran... blizanac il djevica... sad je ti baš ne vjerujem u termin dobar-loš aspekt... već kao u lagan-teži optok energije.. ove sve dečke koje sam nabrojala(sa merkurom u kvadratu sa plutonom) su iznimno inteligentni.. pa kad bi oni "uspješno akumulirali merkurovu energiju" njihove misli, riječi i djela bi djelovala intenzivnije na njih(a i okolinu!!) negoli kod onih koji kakti imaju "dobro" aspektiran merkur..odnosno merkur u trigonu sa plutonom,ili čak konjukciji...

prva stvar koja mi pada na pamet kod merkura u kvadratu sa mjesecom jest konflikt između svjesnog uma(Merkur) i emotivnog svijeta(Mjesec)... znači kako bi postigao uspješnu akumulaciju iliti optok energije ovog aspekta moraš raditi na "ujednačavanju" glave i srca.. znači ti ponekad djeluješ prema nekakvoj instinktivnoj reakciji, a ponekad nakon dugog promišljanja zapostavljajući instinkt i srce... znači za tvoje zdravlje to bi se trebalo dovest u neki ekvilibrij. ovaj aspekt također ukazuje na to da ne voliš primat tuđe savjete(pogotovo od stranaca) tak da sam se ja raspisala vjerojatno bezveze
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 20:48   #152
Fish - znaci, tvoj prijedlog je svu ovu literaturu procitati, pa da se onda javimo "na raport" i upustimo u ozbiljne astroloske razgovore. Thanks .

Astrid - hvala ti, divno objasnjavas. Bez obzira sto velis da si amater, porucujem ti da ustrajes u ucenju jer si jako dobra . Mislim da si intuitivna ...da nemas i ti kakav mjesec u raku ? Ili 12. kucu ? Usput, omogucujes i drugima da nauce .
Sve si mi dobro rekla...stoji da imam odlican balans toplina - hladnoca - introspekcija - drustvenost ...Sto se tice osjetljivosti, pitas kakvi su mi aspekti mjeseca. Evo :

Mjesec(rak 10 kuca) u trigonu je s Marsom i Neptunom (Skorpija 2)
A u sextilu je sa uranom i plutonom (Djevica 12) . Je li ovo o.k. ?
Po ovom sto si mi ispricala ispada da imam smisla za astrologiju. Intuitivna sam i analiticna s tim stelijem u 12. kuci...mix sam introspektivnog poniranja i komunikativnosti, jedino sto me pati Asc u vagi a cula sam da su vage ljencine i povrsne (pokatkad sam takva ) ali me onda ona hrpetina djevica pozove na duznost i kajanje

Da, izrazen mi je i taj vodenjacki kako velis individualizam (imam drugog sina vodenjaka...uh sto je taj "originale" cak zna biti naporan ) ali mislim da nije ocit na prvi pogled...dosta sam prilagodljiva i ne ponasam se "stršece" izvana...bas sam izvana ono sto vele za vagu, dakle u skladu sa asc. Ali to nije moja prava priroda...ljudi su mi znali reci da sam puno jednostavnija uzivo nego na forumu (da oci u oci ne vide tu moju kompliciranost u pisanoj rijeci ...a ja sebe ne vidim jednostavnom...)
Sve drugo si uglavnom dobro rekla...Jedino sto mi se cini da si ti Astrid poprilican optimist ! Pa niš mi loše nisi našla...a ja bas osjecam nesto sudbinsko u svom zivotu...pisala sam vec negdje...dogadjaju mi se stvari protiv kojih ne mogu nista. Mozda ima istine u tome da mi analiticnost i poniranje u samu sebe, izvjesna filozofija...duh...daju snagu da se solidno nosim sa nekim udarcima sudbine...na neki nacin stvari uspjevam relativizirati, promatrat ih s nekog neuvrijezenog aspekta . Svejedno, vjerojatno u natalnom imam i nekih gadnih blokada u smislu nadmoci sudbinskog . Iz kojih aspekata se to vidi ?

Imam jos jedno pitanje...opet mi se cini sudbinski, "vezane ruke"...naime imam nevjerojatno zanimanje za umjetnost, kulturu uopce. Ne da sam neki poseban talent ali mislim da imam vrlo izostrena cula za umjetnost...Vec si mi rekla da sam esteta i da imam smisao zalijepo....
Medjutim, u odredjenom zivotnom periodu sam se ocito pogubila i upisala te zavrsila potpuno pogresan faks (prirodne nauke sto mi uopce ne lezi...) Sad je vec kasno za neku promjenu (zivotne okolnosti, godine...) ali uopce mi se ne da raditi u struci i silno patim sto se nisam ostvarila u onom cemu sam sklona...Ne znam otkud ta konstantna ceznja a sudbina mi "ne da s mjesta".
Opet iz cega se to vidi ? Koliko sama mogu skuziti nemam izrazenu ambicioznost, natalni mi ne miriše na novac i uspjeh (u astro.com. su mi napisali da mi je tek od sredine zivota karijera dobro aspektirana)
Izgleda da sam natalni trebala pogledati sa 18. god. prije izbora zanimanja a ne tek sad...jer ocito je cemu sam sklona

Da li mozda postoji neka kocnica u tome sto mi je Saturn (ovan 7 kuca) u opoziciji s Ascedentom(vaga ). Dakle po mom tumacenju izgleda da sam dosta nesigurna bas u kuci partnerstva (emotivnog ili poslovnog) Je li lose sto je u opoziciji s asc. dakle vagom kojoj je vladar Venera a Venera vlada 7 kucom.
A s obzirom na Ovna, ovdje je izgleda dosta borbe...ne znam da li je to pozitivna borbenost ili je ovo znak loseg aspekta u smislu promasene karijere (ili mozda partnerstva uopce ) ?

Uh jesam se razvezla....to je sigurno kriva blebetava Vaga u meni...
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 22:32   #153
Quote:
jehoshua kaže: Pogledaj post
merkur u 12 u raku radi trigon sa mjesecom u 9 u ribama - ofkors
vrlo emotivno, nervozna kombinacija...
Baš zanimljivo. Ja imam isto trigon Merkura u Raku (7 kuća) sa Mjesecom u Ribama (2 kuća). Orbis je nešto veći doduše.
Ja bih rekla prije nervozna nego emotivna kombinacija.
Osobno imam dosta elemenata u natalu koji upućuju na veliku emotivnost a kao osoba nisam takva nego više racionalni tip.
Sad bi mi rekla Fish da potiskujem pravu prirodu... Možda ima nešto u tome, ali još tražim u tom slučaju!
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 22:40   #154
Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post
mjesec u ribama ti se više odnosi na hipersenzibilnost,intuitivnost(zajedno s nep u 12.)...al za mentalno stanje treba se pogledati položaj merkura i njegove aspekte... recimo da sam uočila, da 3 moja frenda koja imaju merkur u kvadratu sa plutonom posjećuju psihiće... jedan "pati" od anksioznosti, drugi(čiji je merkur i u 12.) je sklon depresijama, a treći (ima merkur u 12. + merkur u kvadratu sa marsom) ima povremene ispade bijesa...
Evo baš sam gledala aspekte Merkura, vidim da ih ima dosta, nisam prije obraćala previše pažnje na njih jer mi se Merkur ne čini kao nešto sudbonosna planeta, iako sam pod njegovim utjecajem (Sunce i Venera u Blizancima).
I što vidim - radi kvadrat s Plutonom, jao meni! Znači Merkur u Raku u 7 kući i retrogradni Pluton u Vagi u 9 kući.
Ali ima i drugih aspekata - trigoni s Mjesecom, Uranom i sj. čvorom te sekstil sa Saturnom.
Taj sekstil sa Saturnom čini se nije loš, čitam da daje inteligenciju i sposobnost logičkog mišljenja. Trigon s Uranom isto inteligencija i apstraktno mišljenje.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 22:50   #155
A što kada Merkur radi sekstil sa Marsom?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 11:18   #156
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Fish - znaci, tvoj prijedlog je svu ovu literaturu procitati, pa da se onda javimo "na raport" i upustimo u ozbiljne astroloske razgovore. Thanks .
...gdje si to pročitala?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 13:21   #157
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post

Mjesec(rak 10 kuca) u trigonu je s Marsom i Neptunom (Skorpija 2)
A u sextilu je sa uranom i plutonom (Djevica 12)


Da li mozda postoji neka kocnica u tome sto mi je Saturn (ovan 7 kuca) u opoziciji s Ascedentom(vaga ). Dakle po mom tumacenju izgleda da sam dosta nesigurna bas u kuci partnerstva (emotivnog ili poslovnog) Je li lose sto je u opoziciji s asc. dakle vagom kojoj je vladar Venera a Venera vlada 7 kucom.
A s obzirom na Ovna, ovdje je izgleda dosta borbe...ne znam da li je to pozitivna borbenost ili je ovo znak loseg aspekta u smislu promasene karijere (ili mozda partnerstva uopce ) ?

Meni se sviđa tvoj Mjesec.Em je u svom znaku,em je ojačan trigonima i sekstilima.Nedvosmisleno govori o talentu i ljibavi prema umjetnosti koju posjeduješ.Ne znam zašto je nisi realizovala,(Još taj trigon sa marsom) al evo ja mogu reći svoje mišljenje nešto što sam primjetila....Vi me ispravite ako lutam.Dakle,kvadrat daje nemir,energiju,tjera na akciju (nekad i pogrešnu),dok trigon prosto da osobi nešto bez borbe.Energija koja se stvori između planeta u trigonu je mirna,a u kvadratu je nemirna,..Tako horoskop sa mnogo trigona i sekstila ,bez kvadrata često govori da osoba nije iskoristila svoje dobre aspekte.Dakle,nekad nije Saturn kriv
Tvoj Mjesec u trigonu sa Uranom npr daje ti sve te lijepe osobine i darove Vodolije na tacni.Moj je u kvadratu sa Mjesecom pa mi je dao nesanice,majku koja je dobra al ima nekontrolisane reakcije ,stres,..al sve me to tjeralo na akciju .
Saturn u sedmom može ti dati jednog tipičnog Jarca za muža
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 14:42   #158
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Meni se sviđa tvoj Mjesec.Em je u svom znaku,em je ojačan trigonima i sekstilima.Nedvosmisleno govori o talentu i ljibavi prema umjetnosti koju posjeduješ.Ne znam zašto je nisi realizovala,(Još taj trigon sa marsom) al evo ja mogu reći svoje mišljenje nešto što sam primjetila....Vi me ispravite ako lutam.Dakle,kvadrat daje nemir,energiju,tjera na akciju (nekad i pogrešnu),dok trigon prosto da osobi nešto bez borbe.Energija koja se stvori između planeta u trigonu je mirna,a u kvadratu je nemirna,..Tako horoskop sa mnogo trigona i sekstila ,bez kvadrata često govori da osoba nije iskoristila svoje dobre aspekte.Dakle,nekad nije Saturn kriv
Tvoj Mjesec u trigonu sa Uranom npr daje ti sve te lijepe osobine i darove Vodolije na tacni.Moj je u kvadratu sa Mjesecom pa mi je dao nesanice,majku koja je dobra al ima nekontrolisane reakcije ,stres,..al sve me to tjeralo na akciju .
Saturn u sedmom može ti dati jednog tipičnog Jarca za muža
Hvala Sagan
Eto izgleda da bi mi bilo bolje sa kvadratima da me malko "protresu"
Je ziva istina, u zivotu mi je najvise nedostajalo borbenosti i ambicije...previse sam bila prilagodljiva...Samo mi je u zadnje vrijeme nesto promijenjen stav...bojim se da je malo kasno...sudbinske okolnosti me onemogucuju sad kad imam i energiju i ambiciju.
Inace u citavom natalnom imam samo tu vec spomenutu opoziciju i samo 2 kvadrata, valjda me oni izvlace ukoliko nisu "preopasni" ?
To su : Jupiter u kvadratu s Marsom i s Neptunom.

Sagan, velis Jarca za muza ? Super, rukovodicu se time ako budem trazila novog muza. Ovaj sadasnji je sa jos vise djevica nego ja - cak šest ! Jedino sto su kod njega u 2. kuci...Hoce li biti love ? Ili da trazim Jarca


Fish - cini se da ribice bas i nemaju preizrazen smisao za humor , cak i kad vide smajlica koji namiguje, jel tako ? Ili se radi o predistanciranosti...
Ili pak multiple djevice imaju cudnovat i nerazumljiv humor ?
Ili je tek rijec o virtualnoj manjkavosti kad nedostatak izraza lica promijeni smisao rijeci i pretvori ih u doslovnost...
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 14:53   #159
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Fish - cini se da ribice bas i nemaju preizrazen smisao za humor , cak i kad vide smajlica koji namiguje, jel tako ? Ili se radi o predistanciranosti...
Ili pak multiple djevice imaju cudnovat i nerazumljiv humor ?
Ili je tek rijec o virtualnoj manjkavosti kad nedostatak izraza lica promijeni smisao rijeci i pretvori ih u doslovnost...
Zabrijala si. Mislim....astrološki.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 15:44   #160
Fish - ja zabrijala a ti "do grla". Mislim - astroloski
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.