Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2017., 04:18   #261
Quote:
spoiled_brat kaže: Pogledaj post
Nemam NT, ali ima ju moja mama. Uglavnom, da ne duljim, ova zadnja promjena vremena je, mogu reći, strašna. Boli ju kad jede, odnosno pokušava jesti, najmanji dodir lica, usnica... čak i kad promijeni položaj glave tijekom sna.
Bome i meni i to grana koja ide u donju vilicu... Znaci odvratno! Hrabrim ljude po forumu a samu me hvata panika sta ce bit kad dode zima!
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:24   #262
Možda nekome pomogne...

Slučaj pozitivnog ishoda MVD operacije:

https://healdove.com/disease-illness...uicide-Disease


Slučaj pozitivnog ishoda tretmana cyberknife-om (to nije isto što i gamma nož):

https://patient.info/forums/discuss/...euralgia-39877


Slučaj pozitivnog ishoda laserskog tretmana (ne radi se o operaciji):

https://www.youtube.com/watch?v=9umlwVrh42A

Ima još svjedočenja na njihovj stranici:

http://lasermedcenters.com/

Nažalost, izgleda da je samo je taj neki Laser MED Cener iz USA dobio FDA odobrenje za liječenje NT neinvazivnim laserom.

Preostale metode (nisam prevela sa eng. da ne bi što krivo prevela ):

- Gamma knife surgery (GKS) – jako popularna metoda, ali nikako da naiđem na neko pozitivno iskustvo vezano uz gamma knife, sve neki polovični uspjesi, gotovo nikakvi, ali možda nisam dobro istražila
- Radiofrequency rhizotomy (PSR)
- Balloon compression (metoda sa dosta nuspojava)
- Glycerol rhizolysis

Usporedba najčešćih metoda:

http://www.mayfieldclinic.com/PE-rTGN.HTM

MVD operacija nije konačno rješenje. Ako ste dobre sreće bol će nestati na nekoliko godina, pa čak i nekoliko desetljaća, ali uvijek postoji mogućnost da se vrati. U nekim slučajevima bol se vraća vrlo brzo. Što se tiče cyberknife-a čini se da ako se bol vrati postupak se može ponoviti. Curi/ženi iz drugog linka je osiguranje pokrilo Cyberknife tretmane (20.000 USD). Mislim da Cyberknife još nije dosupan u RH.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:26   #263
I nije dovoljno obaviti jedan MR i otići kod jednog neurologa koji kaže da je operacija zadnja opcija ili da niste kandidat za operaciju i gotova priča. Ne može biti gotova priča ako ne možete živjeti. Na primjeru cure čiji je slučaj detaljno opisan u članku u Telegramu (negdje je link na ovoj temi) vidi se da se ne vidi sve na svaokj MR. Išla je na 3 MR na kojima se ništa konkretno nije vidjelo i onda se konačno na 4.-oj MR vidjelo nešto konretno (četvrti put je išla na 3T MR u polikliniku Neuron). Isto tako žena iz mog prvog linka je imala uredan MR i dva neurokirurga je zbog toga nisu htjela operirati. Tek treći kirurg je na istoj toj slici vidio gdje je problem, predložio operaciju i žena je uspješno operirana.

Netko je na ovoj temi dobro napisao da treba napraviti MR sa ciss sekvencom (pretpostavljam da se uvijek radi u kombinaciji sa angiografijom ) – ali valjda neurolozi znaju što trebaju napisati kad upućuju na pretragu pobogu

Inače, nemam NT pa nemam osobno iskustvo sa pretragama i načinima liječenja NT, ali sam istražujući jedan drugi problem naišla na ovu temu koja me zaintrigirala. Baš sam ostala osupnuta količinom patnje koju ljudi moraju podnositi u 21. stoljeću ( nisam mogla prihvatiti da ne postoji rješenje u vidu nekvog umrtvljenja živca ili slično) pa sam malo išla istraživati temu...
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 23:14   #264
Pozdrav svima! Jedan vikend pred nešto više od godinu dana na desnoj strani lica doživio sam užasan napad boli. Kako je bila subota doktorica opće prakse nije radila pa sam probao sa tabletama protiv bolova. Lupocet, neofen, brufen, zaldiar, samo su neke od tableta koje sam doslovno trpao u sebe ta 2 dana al ništa. Bol je bila sve jača. Oko uha, ispod oka, cijela gornja čeljust, pa donja, pa malo zubi, epicentar boli se stalno mjenjao i bilo je neizdrživo. U ponedjeljak sam otišao svojoj doktorici koja je zaključila da imam upalu lica tj neuralgiju. Dala mi je na recept tablete nalgesin forte od 550 mg i rekla da još uzmem b kompleks da se zalječi živac. Čim sam popio prvi nalgesin bol je prestala za 10 minuta i te zime bol se pojavila još nekoliko puta ali sam je se rješio tabletama. Ove zime, točnije u 12tom mjesecu opet su se pojavili bolovi u desnoj strani lica. Otišao sam opet svojoj doktorici koja je opet učinila isto. Bol je nestala prvom tabletom al se počela pojavljivat svakodnevno i ponekad mi jedna tableta nije bila dovoljna pa sam popio po dvije i bol je nestala. Nestale su i tablete pred 2 dana i sad trpim užasne bolove, najgore od svega je kaj su se isti bolovi pojavili i na drugoj strani lica. Sutra idem opet k doktorici i nadam se da će nalgesin pomoći. Ako tko ima bilo kakav savjet kako se rješiti ove užasne boli bit ću mu jako zahvalan! Ne bih se htio samo trpati tabletama...
__________________
once i gave up women and alcohol, it was the worst 20 minutes of my life
fatal-error is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 02:42   #265
Ja nemam pojma sto je od svega na kraju pomoglo, ali nestalo je kao rukom odneseno.

U isto vrijeme malac je pio neuronal, neurobion forte (to je dobio na recept - to su enormne doze B vitamina, 200 puta vece od uobicajenih) i isao na akupunkturu u ambulantu za bol, na uputnicu.

Nestalo je doslovno u trenu, kao da je netko presjekao.
Kapak se podigao, bol je stala i to je bilo to.
Za bol nista nije pomagalo od lijekova, pio je Tramal, ali kao da je pio vodicu.

Nekima pomazu antiepileptici. Obzirom da se radi o djetetu, nisam mu htjela to dati bez obzira na nesnosnu bol. Ali citam u americkoj Facebook grupi da nekima djeluju.

Ovisno o uzroku, ponekad je rjesenje operacija. A citam i istrazivanja da je u vecini slucajeva povezano sa upalnim procesima u zubnim kanalima, u korijenu zuba. Tak da bi bilo dobro napraviti snimak cijele celjusti (ortopan) na nekom dobrom aparatu (raspitaj se negdje privatno).

Mom malcu je uzrok bio operacija oka, tijekom koje je vjerojatno bio hiperpodrazen ocni ogranak trigeminusa.

Sretno!
__________________
‎''Osvajanje vrhunaca ne bi bilo ni upola lijepo kada na tom putu ne bi trebalo prijeći mračne doline.'' (Hellen Keller)
misscow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 13:40   #266
Quote:
fatal-error kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Jedan vikend pred nešto više od godinu dana na desnoj strani lica doživio sam užasan napad boli. Kako je bila subota doktorica opće prakse nije radila pa sam probao sa tabletama protiv bolova. Lupocet, neofen, brufen, zaldiar, samo su neke od tableta koje sam doslovno trpao u sebe ta 2 dana al ništa. Bol je bila sve jača. Oko uha, ispod oka, cijela gornja čeljust, pa donja, pa malo zubi, epicentar boli se stalno mjenjao i bilo je neizdrživo. U ponedjeljak sam otišao svojoj doktorici koja je zaključila da imam upalu lica tj neuralgiju. Dala mi je na recept tablete nalgesin forte od 550 mg i rekla da još uzmem b kompleks da se zalječi živac. Čim sam popio prvi nalgesin bol je prestala za 10 minuta i te zime bol se pojavila još nekoliko puta ali sam je se rješio tabletama. Ove zime, točnije u 12tom mjesecu opet su se pojavili bolovi u desnoj strani lica. Otišao sam opet svojoj doktorici koja je opet učinila isto. Bol je nestala prvom tabletom al se počela pojavljivat svakodnevno i ponekad mi jedna tableta nije bila dovoljna pa sam popio po dvije i bol je nestala. Nestale su i tablete pred 2 dana i sad trpim užasne bolove, najgore od svega je kaj su se isti bolovi pojavili i na drugoj strani lica. Sutra idem opet k doktorici i nadam se da će nalgesin pomoći. Ako tko ima bilo kakav savjet kako se rješiti ove užasne boli bit ću mu jako zahvalan! Ne bih se htio samo trpati tabletama...
Pa, nek ti doktorica opet prepiše nalgesin jer očito kod tebe djeluje pa ne smiješ nikada ostati bez njega. Možda si se i nahladio sad ovih hladnijih dana pa te jače uhvatilo. Traži doktoricu i da te pošalje na pregled neurologu. On će ti možda prepisati neke antiepileptike što dr opće prakse ne smije. Te antiepileptike ne podnosi svatko, a niti ne djeluju svakome, ali nekima su spas. Možda te neurolog pošalje i na snimanje. Ako se dobro vidi na snimci kontakt između krvne žile i trigeminalnog živca onda je i operacija opcija. Ali, ne mora ni operacija svakome uspijeti pa je bolje prije iscrpiti druge opcije.


Quote:
misscow kaže: Pogledaj post
Ja nemam pojma sto je od svega na kraju pomoglo, ali nestalo je kao rukom odneseno.

U isto vrijeme malac je pio neuronal, neurobion forte (to je dobio na recept - to su enormne doze B vitamina, 200 puta vece od uobicajenih) i isao na akupunkturu u ambulantu za bol, na uputnicu.

Nestalo je doslovno u trenu, kao da je netko presjekao.
Kapak se podigao, bol je stala i to je bilo to.
Za bol nista nije pomagalo od lijekova, pio je Tramal, ali kao da je pio vodicu.

Nekima pomazu antiepileptici. Obzirom da se radi o djetetu, nisam mu htjela to dati bez obzira na nesnosnu bol. Ali citam u americkoj Facebook grupi da nekima djeluju.

Ovisno o uzroku, ponekad je rjesenje operacija. A citam i istrazivanja da je u vecini slucajeva povezano sa upalnim procesima u zubnim kanalima, u korijenu zuba. Tak da bi bilo dobro napraviti snimak cijele celjusti (ortopan) na nekom dobrom aparatu (raspitaj se negdje privatno).

Mom malcu je uzrok bio operacija oka, tijekom koje je vjerojatno bio hiperpodrazen ocni ogranak trigeminusa.

Sretno!
Jaako mi je drago zbog tvog malca.
Sjećam se kada sam čitala tvoj prethodni post.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:10   #267
Quote:
Royal Red kaže: Pogledaj post
Pa, nek ti doktorica opet prepiše nalgesin jer očito kod tebe djeluje pa ne smiješ nikada ostati bez njega. Možda si se i nahladio sad ovih hladnijih dana pa te jače uhvatilo. Traži doktoricu i da te pošalje na pregled neurologu. On će ti možda prepisati neke antiepileptike što dr opće prakse ne smije. Te antiepileptike ne podnosi svatko, a niti ne djeluju svakome, ali nekima su spas. Možda te neurolog pošalje i na snimanje. Ako se dobro vidi na snimci kontakt između krvne žile i trigeminalnog živca onda je i operacija opcija. Ali, ne mora ni operacija svakome uspijeti pa je bolje prije iscrpiti druge opcije.
Bio sam danas kod svoje doktorice i dobio sam inekciju u dupe. Rekla mi ako se sutra pojave bolovi da me šalje na hitnu uho, grlo nos. Mene neuralgija lovi na obje strane lica. Kad boli desna strana onda mi pomaže nalgesin i bol prestaje u roku 10 do 15 minuta. Kad me zaboli na lijevoj strani onda po nekoliko sati ne mogu funkcionirati normalno od siline bolova. Ne znam zašto sam sad dobiju inekciju protiv bolova ako me ne boli trenutno. Meni je problem kaj na mom radnom mjestu postoji nekoliko vrata koja se svako malo otvaraju i stvaraju hladan propuh i ja u roku par minuta dobijem napad boli.
__________________
once i gave up women and alcohol, it was the worst 20 minutes of my life
fatal-error is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 23:36   #268
Meni ne djeluje nikakav analgetik...na Tegretol sam dobila alergiju nakon par godina.
Sad pijem Lamictal i on mi pomogne...jedino dulje traje.
S Tegretolom je bilo doslovno tako da bih popila jednu tbl i za sat i pol bol bi, koliko god grozna bila...a znala sam hodati stanom i na glas plakati i ridati od placa i boli...prode. I.uglavnom je bilo dosta popiti 2-3 Tegretola, dan - dva.
Ne kuzim zakaj se tolijo bojite Tegretola...on je prakticki prvi lijek i njacesci...znamo da je NT zapravo neuroloska...i zna se da su analfeici manje efikasni. A antiepileptici se ne piju svaki dan.

A ako prestanu djelovati...ili ne djeluje nista...onda dolaze ozbiljnije stvsri na red, o njima ste pisali.

Zavidna sam.svakom tko moze popiti analgetik a da ga TN prode.

Meni ne pomazu ni.opioidni...no, uostalom, to se zna da nisu djelotvorni. Za sve bolne neuropatije se daju antiepileptici.

Ne volim piti puno lijekova, ali ne volim ni tjedne provesti placuci od boli.

Ja bih rado da smijem piti Tegretol.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:38   #269
Pozdrav za sve koji nazalost citaju ovu temu.
Imam 21 godinu, prije 2 godine, ljeto, obican dan i ja se ustajem, nakon nekoliko minuta osjecam cudne senzacije u podrucju lijeve strane lica i vrata. Cudno mi je, ali ne boli pa ne obracam paznju. Taj osjecaj mi je potrajao cijeli dan i zivcirao me. Navecer isti dan, bol se fokusirala u zube. Svaki zub u donjoj celjusti s lijeve strane me strahovito bolio. Popila sam ketonal 100mg i odlucila ujutro nazvati svog zubara. Sutra poslijepodne sam dosla kod zubara i on je bio u cudu da me nesto tako boli jer sam imala sitni karijes samo na lijevoj donjoj sestici. Popravio ju je, a moji bolovi nakon toga su postali uzasni. Prosula sam masu ruznih rijeci po jadnom zubaru u agoniji. Pila sam voltarene rapid i ketonale, ali mi nisu pomagali. U sred noci odlazim na hitnu, tamo mi kazu da je to migrena i da se javim lijecnici opce prakse i jedino sto su mi dali je normabel u kombinaciji s voltarenom. Nije pomoglo. Nisam ni minutu spavala jer su mahovi neopisivog bola prolazili kroz celjust, jezik i vrat svakih nekoliko minuta. Neispavana odlazim kod doktorice. Ona kaze da mi je to od propuha, ja zabezeknuta odlazim doma i pitam se s kojeg balkona je samoubojstvo najefikasnije. Propisala mi je tramal. Nasopala sam se do veceri tramalom. Zbog trovanja tabletama mama me vodi na hitnu pomoc gdje mi je ekipa ispumpala sadrzaj zeluca i nasao se jedan lijecnik koji je pretpostavio kako bi to mogla biti neuralgija trigeminusa i poslao me na hitni neuroloski. Tamo su ustanovili kako zaista o tome i jeste rijec. Bila sam sokirana kad mi je do mozga doslo sto je to. Pijem lyricu vec dvije godine, drzim to pod kontrolom. Napadaji su rijetki, kad me netko pita kako je to, ne znam opisati jer doslovno zaboravim tu bol. Ono sto vam savjetujem je..nemojte se predozirati analgeticima, ako vam bol ne razbijaju dva zaldiara, dva tramala, nece vam ni treci pomoci.
Nagledala sam se beznadnih izraza lica doktora, naslusala razlicitih sugestija, i onih nebuloznih od jako kompetentnih ljudi. Ono sto ce vam najvise pomoci su sretne misli. Sve se (ne)dogada s razlogom. Valjda mi ljudi svemu u zivotu imamo tendenciju dati visu ulogu kako bismo funkcionalno dalje egzistirali.
Zelim vam svima srecu i pozitivne misli.
__________________
Ti si bio pogrešan kad si mi stavio ruku na rame, tamo je držao dugo i govorio riječi..
Amorevirginali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 05:23   #270
Quote:
Mirtusha kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi....

Evo ovako...Moj problem započinje kada sam se odlučila na keramičke ljuskice navlake krunice kako god.
Uglavnom kada su mi izbrušeni gornji zubi i postavljene krunice sve je bilo više manje u redu. Zubi su naravno osjetljiviji ali podnošljivo.

Zatim sam vadila donju sedmicu jer se skroz upalila i izvadila jos 3 živca iz gornja tri zuba.

Onda je na red došlo brušenje i postavljanje donjih krunica. Poslije brušenja užasni bolovi i na donjim i gornjim zubima.

Kada mi je postavio krunice i na donje zube tada započinje kalvarija.
Znači otada jedno 2 tjedna imam bolove u gornjim zadnjim zubima s lijeve i desne strane koja pređe na bol u ušima pa u glavi tj.sljepoočnice.Kada to sve skupa zaboli dok ne popijem tabletu doslovno umirem od bolova.
Idem non stop u zubara koji više ne zna što će jer su mi svi zubi ok a ova tri gdje je vadio živce očišćeni i napunjeni kanali.
Nekada bol započne i na donjim zadnjim zubima pa se prebaci na gornje pa na uho i glavu.

MOLIM VAS AKO ITKO IMA SLIČNA ISKUSTVA ILI ZNA NEŠTO O OVOME ČEMU PIŠEM POMAGAJTE JER OVA BOL JE NEPODNOŠLJIVA.

HVALA PUNO
uf.....kao da slusam sebe prije puno godina!
jadan i zubar nije mu lako....

ugl, za sada jos djeluju tablete protiv bolova ove klasicne jel...uskoro vise nece.
moj savjet napraviti ortopan i 3D snimke zubi koji su radeni....
nakon toga ako je sve cisto napraviti MR glave skupa sa protocima ljeve i desne strane lica-to mozete na neurologiji....
onda tek nazalost mozete vidit sto dalje

opet pisem isto: hladiti stranu lica koja boli po 10 min sa razmacima od 15 min, ako mozete izdrzat mazite deeprilift gelom sljepocnice, ne bit nikako na propuhu, kad idete van zabarakadirajte sljepocnice, kad je promjena vremena grunite tipa tabketu za bolove skupa sa helexom,normabelom ako ne mozete izdrzat! bolit ce vas i dalje al manje a mozda i odspavate
pisala sam vec na ovoj temi sto sam sve radila kad NT napadne
sretno
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 05:53   #271
AKO VAM SE POSREĆI

1. Ako vam se posreći, ostat ćete sami. Sasvim sami, kada nikoga ne bude blizu morat ćete se osloniti na zemlju i na sebe.

2. Ako vam se posreći i bude pravo vrijeme, život će udariti po vama, kako bi vas razbio kao orah i dobio jezgru.

3. Ako vam se posreći i bude pravo vrijeme, bit će vam bolno. Toliko bolno da će vas ta bol primorati skoro da umrete, a potom će vam pomoći da se iznutra preporodite.

4. Ako vam se posreći vi ćete plakati. I te suze bit će nemoguće zadržati. I preko njih, doći će oslobađanje, a potom i pravi život.

5. Ako vam se posreći bit ćete ranjivi. I nikako nećete moći to sakriti. I tada ćete shvatiti tko je uz vas, a tko nije.

6. Ako vam se posreći nećete znati odgovore na pitanja. I tada ćete ih morati pronaći samostalno.

7. Ako vam se posreći razočarat ćete se u ljude, ideje, učitelje i dobre magove. I preživjevši to, moći ćete sagledati realni svijet.

8. Ako vam se posreći i bude pravo vrijeme, nećete imati koga pitati za savjet. Baš nikoga. I morat ćete pronaći svoj unutrašnji kompas.

​ 9. Ako vam se posreći i bude pravo vrijeme, bit ć vam neizdrživo, toliko da ćete morati učiniti nešto sa tim, ili se jednostavno opustiti i dozvoliti svijetu da učini nešto sa vama.

10. Ako vam se posreći izgubit ćete, bit ćete prevareni, izdati i skoro slomljeni. I to "skoro" urezat će vam na licu bore mudrosti. I iskustvo će ostati sa vama do kraja života.

11. Ako vam se posreći ostat ćete bez novca. I morat ćete stupiti u realne odnose sa ljudima, s kojima ste ranije mogli biti samo ako platite.

12. Ako vam se posreći steći ćete puno novca, osjetit ćete dubinu očaja, kada se razbije iluzija da je sreća u njemu.

13. Ako vam se posreći daleko od toga da će vas svi voljeti. I bit će potrebno da izgradite unutarnji sistem vrijednosti. A želja da se svima svidite napustit će vas.

14. Ako vam se posreći netko blizak će se okrenuti od vas. I vi ćete spoznati cijenu trenutka sreće.

15. Ako vam se posreći suočit ćete se sa voljenima, licem u lice. I bit će dvije istine. Njihova i vaša. I osjetit ćete odjek prostora između različitih svemira, koje se jedva dodiruju.

16. Ako vam se posreći moći ćete izdržati sve ovo. I naći ćete način da transformirate sebe. Doživjet ćete tu unutarnju alkemiju, koja od bola stvara ljepotu. Od bijesa smirenje. Od straha ostvarenje. A od radosti inspiraciju. Krivicu i sram čisti iz duše kao što čistač mete staro smeće. A ožiljke preobražava u izlaze.

Ako vam se posreći i bude pravo vrijeme ...

​Autor teksta: Aglaja Datešidze
(terapeutkinja i theta iscjeljiteljica)
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:48   #272
Imao sam u životu svakakve bolove, večinu toga skužiš od čega je jer su banalne stvari tj nama opće poznate.

No u petak popodne nešto me "speklo" na desnoj strani glave, ajmo reći cca 5cm prema nazad od najvišeg dijela uha.
I petak i subotu se javljala bol, recimo kao da si se negdje udario glavom pa ti je na dodir naotečeno i dolazi manja bol.

No u nedjelju je krenulo opako boljeti, nekakvi odurni bolovi koje još nisam imao.

Popodne u nedjelju su se bolovi proširili na nos, uho, vrat, zube.

Nakon 2x50mg ketanola prestali su ti bolovi širenja, no javlja se svakih cca 5-15minuta u intervalima nagla tupa bol iz tog dijela glave.

Kaže opća doktorica - neuralgija trigeminusa.

Čitam po iskustvima, svi spominju bolove u licu.
Mene lice ne boli, boljeli me jedino u nedjelju popodne ovo što sam napisao.

Možda bi me boljelo da ne koristim ketanol.

Dok žvačem, pričam - ne boli ništa, tj nije triger za bol.

Triger dolazi sam od sebe. Dobio sam uputnicu za neurologiju na hitnu, da se javim ako ne prestanu bolovi, ova sumlja da je od propuha.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:22   #273
Jučer navečer na hitnu išao, obavili CT glave.

Iz prvog očitanja ne vidi se upala navedene žile, jedino upala živaca. Pretpostavljaju radi propuha ili slično.

Pošto je trebalo čekati još sat i nešto za potpuno očitanje CT-a, poslao me doktor kući i rekao da ako bude promjena javit će.

Sve je uredno, osim što jedna strana mozga (ili glave) kao da slabije radi nego druga, i još nešto sa jednom venom da je svijetla na snimci...Nisam ga razumio.
Poslao me da se naručim na magnetsku rezonancu.

Dobio sam normabel 5mg i ketanol, i u toj kombinaciji nemam jakih bolova, samo povremeni se jave.
Ako ne prođe kroz tjedan dana, dobit ću neke na K tablete što je rekao da su dosta jake.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 11:05   #274
Mene evo nakon tjedan i pol i dalje boli iako se počelo smanjivati, sad sam na jednom ketanolu dnevno.

I svrbi me glava često na tom dijelu gdje boli.

A CT glave ništa nije odgonetnuo zašto.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 20:56   #275
Dragi moji neuralgičari, eto mene prvi puta. Sa TN imam problema nekih 6 godina, nedaj Bože nikome. Jel tko od vas išao na dekompresiju živca, kod mene ljekovi više ne djeluju, bar ne kak su znali prije.
Vlatko klc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2018., 00:16   #276
Quote:
Vlatko klc kaže: Pogledaj post
Dragi moji neuralgičari, eto mene prvi puta. Sa TN imam problema nekih 6 godina, nedaj Bože nikome. Jel tko od vas išao na dekompresiju živca, kod mene ljekovi više ne djeluju, bar ne kak su znali prije.
ja sam isla....pomoglo mi je na 3 mj
promjena terapije
ne znam sto tocno pijes....a gle ni kod mene ne djeluju ko prije! pogotovo ista doza! pa se onda te doze povecaju na maksimum sa sto manje analgetika dokle god mozes izdrzat pa me se onda opet postepeno skine na najslabiju dozu! zimi sam vecinom na najjacoj dozi jer me boli na hladnocu i vjetar i nagle promjene vremena
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 16:34   #277
Meni se na MRu mozga ništa ne vidi, osim ciste jedne, ali neurologica u bolnici nije niti gledala snimku nego samo pročitala nalaz iz poliklinike gdje su mi radili MR.
Meni je okidač okretanje glave lijevo ili desno (nisam sigurna) i onda počne jaka probadajuća bol, kroz uho kao da me neko škarama probode kroz uho u glavu. Bol je neizdrživa i traje cca 1 min, možda i manje. Neurologica u bolnici mi je rekla da za takav simptom nikad nije čula, da je to nemoguće.
To mi se dešava cca 1x mjesečno.
Jel moguće da je to neuralgija trigeminusa?
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 15:10   #278
Quote:
dessylessy kaže: Pogledaj post
Meni se na MRu mozga ništa ne vidi, osim ciste jedne, ali neurologica u bolnici nije niti gledala snimku nego samo pročitala nalaz iz poliklinike gdje su mi radili MR.
Meni je okidač okretanje glave lijevo ili desno (nisam sigurna) i onda počne jaka probadajuća bol, kroz uho kao da me neko škarama probode kroz uho u glavu. Bol je neizdrživa i traje cca 1 min, možda i manje. Neurologica u bolnici mi je rekla da za takav simptom nikad nije čula, da je to nemoguće.

To mi se dešava cca 1x mjesečno.
Jel moguće da je to neuralgija trigeminusa?

molim?!!!! nadite molim vas drugog neurologa! normalno da boli uho kad se bol reflektira!
je moguce je da se radi o NT!
edwina007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2018., 23:17   #279
išao sam na dvije operacije dosad(prije toga sve naravno isprobano od tegretola pa na nadalje)...neuralgia octipalis je kod mene,prvi put(2016) je bio mir godinu dana,onda se javljaju tumorske priraslice tj male kvržice pa druga operacija (2017) i mir je bio mozda pola godine onda opet sve ispocetka...sad tko zna sta ce biti..rađen u kbc zagreb
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 11:20   #280
Ja bi molila ako ima koja trudnica ili bivša trudnica s tom dijagnozom da mi kaže što i kako?
Nije tako strašna situacija..okine me kod promjene vremena, neispavanosti i propuha..
Ponekad mogu mj dana bez tableta, pa onda ne mogu bez njih 2-3 mjeseca i sl.
Planiramo trudnoću i rado bi se skinula i očistila od toga..

Kako da si olakšam i pomognem?
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.