Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2008., 00:18   #61
ljudi, jel ima netko da se uselio, kakva je trenutno situacija s etažnim? Još uvijek u čekanju?
__________________
26 tj.
Noa@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 09:41   #62
Odranska zavrtnica

i mi ozbiljno razmišljamo o stanu u Odri, da li se netko konkretno uselio i kakva je sad trenutno situacija tamo??
__________________
Ilica
Ilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 14:00   #63
nitko nema informaciju, ili ste svi prije useljenja pobjegli na more?
__________________
26 tj.
Noa@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 19:07   #64
Može li netko staviti neke fotke, jer na stranicama su samo renderi.
McNulty is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 08:58   #65
Ljudi, bio sam prije neki dan u O2 i razgovarao sam sa tipom iz prodaje, koji mi je rekao da će pričuva iznositi 3,6kn/m2! Hellooooooo!!!! To je najskuplja pričuva za koju sam čuo u Zgb...
A kako ja znam stanari, kao suvlasnici zgrade, tj. stanarsko vijeće, odlučuje o firmi koja će im održavati zgradu, a prema tome i o iznosu pričuve. Još nisam čuo da investitor može nekome nametnuti da plaća održavanje zgrade nekom njegovom rođi... To mi malo zvuči kao muljaža... Je li netko od sadašnjih/potencijalnih stanara razgovarao sa investitorom na tu temu? Jer šta mi vrijede smanjeni troškovi za grijanje, ako ću tu uštedu uplaćivati u pričuvu.
sgalusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 11:53   #66
[QUOTE=sgalusic;15107627]Ljudi, bio sam prije neki dan u O2 i razgovarao sam sa tipom iz prodaje, koji mi je rekao da će pričuva iznositi 3,6kn/m2! Hellooooooo!!!! To je najskuplja pričuva za koju sam čuo u Zgb...


ne znam zaista čemu takvo čuđenje, te koliko tebi iznosi pričuva za zgradu u kojoj sad živiš, ja u Novom Zagrebu plačam pričuvu 3.70 kn/m2.
__________________
26 tj.
Noa@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:38   #67
Kaj se tiče pričuve, cijena je valjda takva jer uključuje cjelokupno održavanje okoliša, krovova, čišćenje, održavanje svih onih egzotičnih čempresa... još nismo potpisali glavni ugovor (trebali bi kroz koji dan), pa ćemo potegnut i to pitanje.
Slika nemam, ali izgleda lijepo.... može se slobodno autom proć kroz 1. dio naselja i vidjet uživo.
Je li se netko već uselio u koji od stanova? Kakav je feeling? Je li sve štima?
ribba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:40   #68
Quote:
kirbaj kaže: Pogledaj post
Iviću, jesi to ti? Pa kako je? Šta ima?
Ma nije ivić, smo želim zadržati pozitivan stav oko svega jer miljon problema je potrebno prevazići prije nego se kupi prvi stan
kozmos241 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:43   #69
Quote:
sgalusic kaže: Pogledaj post
Ljudi, bio sam prije neki dan u O2 i razgovarao sam sa tipom iz prodaje, koji mi je rekao da će pričuva iznositi 3,6kn/m2! Hellooooooo!!!! To je najskuplja pričuva za koju sam čuo u Zgb...
A kako ja znam stanari, kao suvlasnici zgrade, tj. stanarsko vijeće, odlučuje o firmi koja će im održavati zgradu, a prema tome i o iznosu pričuve. Još nisam čuo da investitor može nekome nametnuti da plaća održavanje zgrade nekom njegovom rođi... To mi malo zvuči kao muljaža... Je li netko od sadašnjih/potencijalnih stanara razgovarao sa investitorom na tu temu? Jer šta mi vrijede smanjeni troškovi za grijanje, ako ću tu uštedu uplaćivati u pričuvu.
Da, ja jesam.

Naselje je poluzatvorenog tipa i ima domara koji se brine o svim zajedničkim prostorijama ili sl.

Zeleni krov neko treba održavati jer nije da će zasaditi travu i to je to.

Naselje je pre zeleno i svaki dan se zaljeva i svako malo se kosi trava, osobno želim da tako i ostane a ne da bude zapušteno.

I ja sam gledao ostale pričuve nije to najskuplja pričuva u zagrebu i to me brine jer po svemu sudeći pričuva će morati ići gore.

Malo je glupo da je tvrtka odabrana od strane investitora ali ako ce održavati sve stalno kako sada održavaju bit će ok.
kozmos241 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:44   #70
Quote:
ribba kaže: Pogledaj post
Kaj se tiče pričuve, cijena je valjda takva jer uključuje cjelokupno održavanje okoliša, krovova, čišćenje, održavanje svih onih egzotičnih čempresa... još nismo potpisali glavni ugovor (trebali bi kroz koji dan), pa ćemo potegnut i to pitanje.
Slika nemam, ali izgleda lijepo.... može se slobodno autom proć kroz 1. dio naselja i vidjet uživo.
Je li se netko već uselio u koji od stanova? Kakav je feeling? Je li sve štima?
Nadam se uskoro
kozmos241 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:53   #71
Quote:
kozmos241 kaže: Pogledaj post
Nadam se uskoro
Znaci niste se jos uselili? Ja se nadam da cemo mi do kraja 8... kak se odrzava unutrasnjost zgrada? jesu li organizirali vec odvoz smeca i ostalo?
Thanx
ribba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 13:50   #72
Jučer rezervirao stan u s4. Inače, išao sam stan pogledati sa prijateljem koji ima svoju građevinsku firmu i maher je u tome. Kaže da se ugodno iznenadio kvalitetom gradnje i ukupnim konceptom. Primjedbe ima jedino na balkonske ograde od pocinčanog čelika-pofarbanog jer će to za 2-3 godine ziher korodirati po mjestima zavara i onda se valja zezati sa brušenjem, ponovnim farbanjem i bla bla... druga zamjerka su mu parketi, koji su definitivno 2. klasa. Ali ostalo je dosta solidno napravljeno...
A valjda mi ne bude propišao krov u prve dvije godine... U prodaji se kunu da neće
Obzirom na veliku većinu novogradnje, koja je po kvadratu i skuplja od Odre, mislim da je trenutno best buy.
el Mayor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 14:33   #73
Koliko je kvadrat uopće tamo?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 15:12   #74
1800€/m2.

Posljednji niz zgrada koji je trenutno u fazi gradnje je 1850.
el Mayor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 11:19   #75
Quote:
ribba kaže: Pogledaj post
Znaci niste se jos uselili? Ja se nadam da cemo mi do kraja 8... kak se odrzava unutrasnjost zgrada? jesu li organizirali vec odvoz smeca i ostalo?
Thanx
Mislio sam se seliti jucer danas, ali sam prije toga htio preuzeti stan sa koelgom koji je građevinra i radi u tvrtci koja se bavi i preuzimanjem između ostalog.

Za ununtrašnjost neznam, nism naletio na čistaćisu, s tim da su zgrade u i nizu čiste ko suza iznutra.

Trava se kosi stalno koliko sam primjetio, čak i ova ispred stanova (mog) a rekli su da je neće kositi, to valjda dok ne uselimo.
kozmos241 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 11:26   #76
Quote:
el Mayor kaže: Pogledaj post
Jučer rezervirao stan u s4. Inače, išao sam stan pogledati sa prijateljem koji ima svoju građevinsku firmu i maher je u tome. Kaže da se ugodno iznenadio kvalitetom gradnje i ukupnim konceptom. Primjedbe ima jedino na balkonske ograde od pocinčanog čelika-pofarbanog jer će to za 2-3 godine ziher korodirati po mjestima zavara i onda se valja zezati sa brušenjem, ponovnim farbanjem i bla bla... druga zamjerka su mu parketi, koji su definitivno 2. klasa. Ali ostalo je dosta solidno napravljeno...
A valjda mi ne bude propišao krov u prve dvije godine... U prodaji se kunu da neće
Obzirom na veliku većinu novogradnje, koja je po kvadratu i skuplja od Odre, mislim da je trenutno best buy.
Ja sam išao gledati prvu klasu parketa u prodavaonice koje ga prodaju, pa sam to gledao ne samo u izložbenom dijelu nego sam tražio da vidim i taj isti paket na paleti...Uvjek stave najbolje komade za pokazat, u paleti prve klase isto se da nači svakakvog parketa koji tu nebi trebao biti tako da neznam.

Moj parket je dobro pobrušen i lakiran u visoki sjaj, izgleda jako dobro, ravno ko ogledalo, izgleda mi osobno puno bolje nego kad je bilo mat.

Ja sam osobno pod dojmom količine zelenila koje ima u naselju, toliko trave, toliko drveća i raznog bilja, svaki vrt je sa drugim biljem oplemenjen, kad sve ti naraste mislim da ce izgledati savršeno

U vrt od susjeda mi je zasađena lavanda koja se baš razbujala i procvjetala, u vrtu mi sve miriše na lavandu, a htio sam je sam zasaditi
kozmos241 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 12:27   #77
Jos malo reklame :)

Nebi htio da moji postovi ispadnu kao reklama za O2. U petak sam prelistao nove vizualizacije naselja, nadam se da ce biti uskoro na internetu, posto sam se prije bavio animacijom i renderiranjem napravljeni su savrseno, fotorealistično. Ako kupujete stan slobodno tražite da vam pošalju nove renderirane vizuale naselja jer vjerno dočaravaju situaciju u naselju.
kozmos241 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 13:59   #78
Može li netko staviti neke fotke, jer na stranicama su samo renderi.
McNulty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 11:09   #79
Quote:
McNulty kaže: Pogledaj post
Može li netko staviti neke fotke, jer na stranicama su samo renderi.
Mogu ja, mislim da se selim za koji dan pa cu usput i staviti par fotki na forum.
kozmos241 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 20:56   #80
da li je netko prosetao po krovu?
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.