Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2007., 21:20   #21
Knjiga je fenomenalna. Prvi sam ju put pročitao s 12 godina, a kasnije s 14 i svaki me se put snažno dojmila. Definitivno me odvukla od droga jer svi oni opisi događaja i stanja likova tako su dirljivi da mi i dan dans ne pada probati drogu. Baš me zanima kako su danas Christiane i Detlef. Morali bi držati neki centar za prevenciju ili nešto jer mi je Christiane stvarno na kraju djelovala odlučno i savjesno. Iako nema neke književne vrijednosti, smatram da bi je svaki klinac morao barem jedanput pročitati.
demarkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:32   #22
Pronašla sam fotku Christiane iz 2005.
Ako nekoga zanima, evo kako je izgledala prije dvije godine.

http://www.ciao.de/opinion_images_vi...04/Img/3591747http://www.ciao.de/opinion_images_vi...04/Img/3591747
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:35   #23
za sve je kriv David Bowie
otada je sve pocelo ozbiljno...
lijepa knjiga.
 
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 23:07   #24
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
kao zivotna prica jest potresno, ali knjizevnost...
Pa da..
Ustvari ta knjiga i nije prava književnost..
Nastala je na osnovi magnetofonskih zapisa..(prapovijest)
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 23:17   #25
Ustvari znam zašto je na mene ona dosta utjecala..
Kada sam je ja čitala kao mulica, u mom susjedstvu narkomana uopće nije bilo..
Sada ih je u svakoj trećoj kući po jedan..
Ako je sada neko dijete čita, mislim da knjiga na njega neće ostaviti tako jak dojam, jer se tog već podosta nakupilo u našem društvu..
Nažalost, danas su se djeca navikla na takve tragedije..
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 23:36   #26
Stavrno je dobra knjiga, i aj se sjećam koliko sam njome još danima nakon što sam je pročitala bila fascinarana. Osim nje ima još stvarno dobrih knjiga o drogi, kao npr. Slijepa ulica i Dnevnik jedne narkomanke, ali Mi djeca s kolodvora Zoo je stvarno žestoka.
didona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 19:26   #27
Quote:
PERLA-zd kaže: Pogledaj post
Pa da..
Ustvari ta knjiga i nije prava književnost..
Nastala je na osnovi magnetofonskih zapisa..(prapovijest)
To što je knjiga nastala na osnovi magnetofosnkih zapisa ne umanjuje njezinu vrijednost. Christiane je to pričala i to je zabilježeno i knjiga je izvrsna i iskrena...(znači da je Christiane dobra pripovjedačica).
Ne moram valjda sad ovdje navoditi Andrićev govor "O priči i pričanju" prilikom dodjele Nobelove?
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 20:20   #28
da, ali to nije stenogram, dakle obrađen je zapis. i to je lijepo urađeno
__________________
Personally it's not God I dislike, it's his fan club I can't stand
Mad_Milla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 17:48   #29
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Pronašla sam fotku Christiane iz 2005.
Ako nekoga zanima, evo kako je izgledala prije dvije godine.

http://www.ciao.de/opinion_images_vi...04/Img/3591747http://www.ciao.de/opinion_images_vi...04/Img/3591747
Ja svo vrijeme živjela u uvjerenju da je umrla.To nam je rekla profa u srednjoj školi da se kao poslije silnog uspjeha te knjige počela ponovo drogirati i predozirala. Doduše ta profa je znala zavirit u čašicu
Inače je knjiga fenomenalna,čitala je u razmaku od par godina barem 5 puta.Toliko je intenzivna da se mora pročitati 2 puta minimalno.
londres is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 00:37   #30
kniga je odlična..pročitala sam ju prvi put sa 15 i još puno puta poslije toga i svaki put sam se sažalila nad sudbinom takvih ljudi, a isto tako se još više počela bojati droge i nikad mi nije palo na pamet probati..knjiga je za svku pohvalu kao poučnik za sve mlade
__________________
"Kakve su ti uobičajene misli, takva će biti i narav tvoje duše -
jer misli duši daju boju.."
sea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 08:51   #31
Quote:
londres kaže: Pogledaj post
Ja svo vrijeme živjela u uvjerenju da je umrla.To nam je rekla profa u srednjoj školi da se kao poslije silnog uspjeha te knjige počela ponovo drogirati i predozirala. Doduše ta profa je znala zavirit u čašicu
Inače je knjiga fenomenalna,čitala je u razmaku od par godina barem 5 puta.Toliko je intenzivna da se mora pročitati 2 puta minimalno.
Ma, nije umrla, živa je ali se bila vratila drogama ponovo. Nakon uspjeha knjige koji joj je donio veliki novac (neznatan dio je uložila u kupovinu stana i to je sve što danas ima). Kasnije je dugo bila na terapiji metadonima, pa je putovala po svijetu, jedno vrijeme živjela u Grčkoj da bi se na na kraju ipak vratila u Njemačku. Nikad nije završila školovanje, nije nigdje ozbiljno radila, sama kaže da nema motiv za takve stvari. Znam da danas ima sina od 10 godina i da je već nekih pet godina potpuno "čista".
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 00:15   #32
procitala sam je kad sam imala 14 ja mioslim. ma knjiga je predobra! uzas je to sto joj se događalo... grozno.
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 03:28   #33
i ja sam je procitala kao klinka. mater mi ju je utrapila jednom davno, ne bi li me privolila da citam knjige. naravno, mito je islo uz nju ali, postigla je zeljeni ucinak. knjigu sam "progutala", (dobila zeljenu nagradu), i zavolila knjige opcenito! evo i sada sam budna u ovuu ludu uru jer nisam mogla ispustit Sheldona iz ruke!
ne enivej, ta me je knjiga dosta trgla...malo da skinem roza cvike sa ociju..
 
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 17:54   #34
knjiga je stvarno...ono da te dirne u srce... mislim da mi se sada ne uzimaju droge, iako sam imala goru predodžbu o narkomanima i hašišu. knjiga je stvarno remek djelo!!!
Vamos Rafael is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 22:34   #35
odlična knjiga, uvrstila bih je u lektiru....zašto? jača je od bilo kakvih savjeta profesora, pedagoga itd
matko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 22:52   #36
Knjigu sam procitala u osnovnoj skoli, preporucila bih je svima.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 19:57   #37
ja sam u osnovnoj čitala tu knjigu, negdje sa 13, 14 godina. i bila sam pod dojmom neko vrijeme. ali nemogu reći da je utjecala na mene bolje ni gore. moglo bi se reći da nisam ništa naučila iz nje. samo sam bila još malo žalosnija.
jagodica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 23:07   #38
zašto nitko od vas ne voli drogu??? ajde dosta tog licemjerja...droga= psihoaktivna tvar... kava,cigare,alkohol=psihoaktivne tvari...zaključite sami...
ako si labilna osoba propast ćeš sa drogom i bez nje, ako se znaš kontrolirat možeš uživat u drogi kao i u svemu ostalome...sve je u glavi..pozz
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 22:26   #39
mene ova knjiga nije odvukla od droge
odvukla me je od ljudi

nisam mogla vjerovati da postoje ljudi koji bi davali drogu djevojčicama od 12,13 godina u zamjenu za seks
__________________
i was born to love no one
no one to love me.....
cajaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 12:08   #40
meni se dok sam čitala tu knjigu s nekih 13-14 godina činilo da je takav život baš fora, i mislila ako bi ikad otišla u Berlin obavezno bih otišla na taj kolodvor zoo i podijelila im čiste šprice..
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.