Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2018., 09:56   #21
Quote:
Epignosis kaže: Pogledaj post
Moguće je to što tvrdiš iako postoji par važnih razlika između 10 zapovijedi i EKM.

Prvo, ove izjave ne govore ništa o stvarnom životu pokojnika već predstavljaju magični ritual kojim se pokojniku želi osigurati "sretna vječnost" i izbjegavanje negatiovne osude. 10 Zapovjedi se odnose na život sada i ovdje - ne predstavljaju sredstvo opravdanja već život prema Božjim zapovjedima u znak zahvalnsoti (oslobođehje iz Egipta, Židovi kao narod saveza itd.)

.....
al i 10 zapovjedi ti se u konacnici odnosi na to da se jednog dana pokojniku osigura ta sretna vjecnost.

matej 7,21-23
“Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: ‘Gospodine, Gospodine!’, nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima."
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 01:14   #22
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
al i 10 zapovjedi ti se u konacnici odnosi na to da se jednog dana pokojniku osigura ta sretna vjecnost.

matej 7,21-23
“Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: ‘Gospodine, Gospodine!’, nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima."
Matej je pisan za Zidove zato akcenat na zakon.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.