Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2007., 12:12   #1
Šnauceri

Pozdrav svima!

Sorry ako je ova tema već bila, malo sam pregledavala stare teme pa nisam ništa našla.
Mislim da bismo trebali odati počast i ovoj divnoj pasmini, tvrdoglavoj i nježnoj u koju sam totalno zaljubljena.

Dakle....pucajte
__________________
Slušaj što drugi govore ! Možda će onda i tebe netko slušati.
*zvonce* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 12:25   #2
Quote:
*zvonce* kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Sorry ako je ova tema već bila, malo sam pregledavala stare teme pa nisam ništa našla.
Mislim da bismo trebali odati počast i ovoj divnoj pasmini, tvrdoglavoj i nježnoj u koju sam totalno zaljubljena.

Dakle....pucajte
sestrin minic stalno laje i laufa okolo u usporedbi sa mojom buldogicom, to je raketa


ali, veliki crni su jedna od najljepsih pasmina!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 13:32   #3
Ja imam malog šnaucera, koji uopće ne laje osim kad se prepadne ili zaigra previše.
Ali da je brz, brz je
I nekad vrlo dosadan i lijen, nekad misli da je puno veći nego što je pa ga spašavam od drugih pasa
__________________
Slušaj što drugi govore ! Možda će onda i tebe netko slušati.
*zvonce* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 18:57   #4
Quote:
*zvonce* kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Mislim da bismo trebali odati počast i ovoj divnoj pasmini, tvrdoglavoj i nježnoj u koju sam totalno zaljubljena.
Slažem se, obožavam šnaucere svih veličina i boja!
Naročito moju malu tvrdoglavku srebrno-crnu patuljastu bebolinu
premazasto, pretvrdoglavo i prepametno stvorenje malo (vidi avatar)
Jako volim pse (uglavnom sve), no šnauceri su zaista posebni...
A tek veliki crni šnaucer, to je car, definitivno
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:31   #5
Da, fakat su tvrdoglavi. Kad si nešto utuvi u glavu, nema šanse da odustane.
Iako su zapravo jako poslušni i divni sa djecom ( bar moj).
__________________
Slušaj što drugi govore ! Možda će onda i tebe netko slušati.
*zvonce* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:45   #6
prije nepune dvije godine udomila sam snaucericu iz sinteraja kakvu ima Wisteria. bila je u ocajnom stanju. dlaka joj je bila duga zmazana, slijepljena. nisi znao di je pocetak a di kraj psa u biti uopce se nije moglo naslutiti da je to snaucer!!!
ocigledno je dugo lutala jel je imala "manire" ulicnog psa. vec je bila sterilizirana.
tvrdoglavost koju taj pas pokazuje ponekad granici s normalnim..
ali se snalazimo...

da mi barem moze ipricati kaj joj se desilo i kako je postala lutalica...
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 12:12   #7
mene npr cudi da takvih pasa ima malo jer mi se cine super. imaju fini temperament, ne linjaju se, maleni su...prakticni,
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 13:31   #8
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
mene npr cudi da takvih pasa ima malo jer mi se cine super. imaju fini temperament, ne linjaju se, maleni su...prakticni,
Da, i mene to čudi.
Iako ih mnogi miješaju sa terijerima i misle da su to oštri psi.

Sjećam se x situacija, pogotovo na moru, gdje se moj kralj izležavao ispred naše kuće na ulici ( kao pravi čuvar, ništa mu ne promakne ), a turisti su se bojali prići i proći misleći da je opasan. I to samo zato što ih je gledao kroz šiške
I onda vide da ga hrani moja nećakinja od godinu i pol, pa skuže da baš nije toliko opasan i da neće ostati bez gaća
__________________
Slušaj što drugi govore ! Možda će onda i tebe netko slušati.
*zvonce* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:37   #9
Nekako mi se čini da ova teme neće imati previše članova, jer nas jako malo ima šnaucere.

Iako....to također znači da nemamo veliku konkurenciju

Wisteria, vidim tvoja je čistokrvna. Divna je

Moj nije, i zapravo ima tri boje : crnu, bijelu i bež po šapicama. Neki su me pokušavali uvjeriti da je to specijalna američka vrsta, ali ja rađe mislim da je ipak malo miješan sa nekim " susjedom "

Što se tiče ovoga " veliki pas u malom tijelu ", tu si potpuno u pravu. Nisam ga jednom morala spašavati iz gubica ovčara i rotvajlera. A mali voli prvi započeti svađu i to sa što većim psom.

Primjećujem da mu se sve manje da tući se, a više bi se mazio doma. Iako kao pravo muško voli biti na miru, osim kad je u pitanju hrana ili šetnja
__________________
Slušaj što drugi govore ! Možda će onda i tebe netko slušati.
*zvonce* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 11:01   #10
Vec sam otvorio temu, ali i da tu upitam. Namjeravam kupiti bijelog patuljastog. Na netu sam nasao nesto malo uzgajivaca (Mravince, Osijek). Zanima me vase misljenje. Gospodin Anic iz Osijeka navodno ima veliku uzgajivacnicu, pa me zanima kakvi su njegovi psi. Ili mi dajte preporuku za nekog drugog. Hvala.
__________________
duh sa sjekirom
zagor te nej is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 22:40   #11
Ako te zanimaju papar-sol javi se na pm...
__________________
LIVE AND LET DIE
Apsurdno je dijeliti ljude na dobre i zle. Oni su ili zanimljivi ili dosadni.
joe_luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:56   #12
Šnaucer - srednji ili patuljasti

Planiram nabaviti psa i nakon dugo razmišljanja, informiranja,... odluka je pala na šnaucera.

Eh sad se ne mogu odlučiti između patuljastog i srednjeg.
O patuljastom sam se stvarno dobro informirao ali mi je srednji šnaucer dobrim dijelom ostao nepoznanica.

Molio bih iskustva vlasnika i srednjeg i patuljastog šnaucera.
miran is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 15:16   #13
Šta nitko nema nikakvoga iskustva sa šnaucerima???!!!???
miran is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 16:10   #14
Quote:
miran kaže: Pogledaj post
Šta nitko nema nikakvoga iskustva sa šnaucerima???!!!???
Hi
Evo odgovaram na tvoj post jer čitajući ga pobudila su mi se sjećanja na našeg srednjeg šnaucera. Uginuo nam je prije dvije godine od srčanog udara.
Naime Benny je bio jako dobar pas privržen, zaigran i kao što tonka kaže laje li laje.
Nabavili smo ga od veterinara prije 10-tak godina i nismo ga imali namjeru držati u kući pa smo ga smjestili u kućicu a kasnije s obzirom da je volio lutati preko noći je osatjao u boxu, znao je lajati po čitave noći.
Prije tri godine nabavili smo Westy-a ženku s kojom se jako dobro slagao i strahovito su bili interesantni zajedno.
Andja je kao malo bijelo štene bilo maximalno razigrana a on, pazi - nježan, strpljiv i zaštitnički prema njoj.
U lijeti prije dvije godine ganjali su se po dvorištu, s obzirom da je bilo jako vruče a on crni, pozlilo mu je. Svjestan - smjestio se u box i ležao ondje. Andja ga je zadirkivala al nije reagirao.
Odnesli smo ga u sjenu i pružili mu prvu pomoć ali ništa. Vozili smo ga vet i u autu je uginuo.
Opća žalost je nastupila, ozbiljno smo bili potreseni, oni koji nisu vlasnici pasa nemaju pojma koliko srce boli od gubitka.
Malo sam skrenula od odgovora na tvoje pitanje, ali uzmi bilo kojeg, jer Šnauceri - Terrijeri su temperamentni i nemirni psi ali jako privrženi. U biti kako ga naučiš ispočetka takav će biti.
T-zone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 16:17   #15
t-zone, bas mi je zao radi tvog snaucija...
ali eto.imas lijepe uspomene ne njega..i vjecni odziv lajanja u uhu..
meni je tako cudno kad je nema doma pa neko zvoni na vrata..a ne cujes..vau, vau, vau...
koja blazena tisina

he, he..cak je i nasa seterica pocela lajati , tu i tamo ..uz nju
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 17:17   #16
Koliko je zahtjevan za odgoj?
Kakav je bio što se tiče prehrane, odnosa sa ostalim psima, ljudima,...
Kako ste mu održavali dlaku. Jeste ga sami trimali ili ste ga vodili u salon i koliko često?
miran is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 22:42   #17
ja sam svoju ..koja je bila lutalica trebala prvo vratiti u normalu.
upisali smo KOSSP pa samo lakse savladali neke stvari koje s stenetom koje donesete odma namate problema.
sisam ju sama ..po potrebi
super je s ostalim psima i s ljudima.
ne zanam sto je sve prosla ... ali ocgladno da ima traume..i ima veliki oziljak s gornje strane vrata.
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:09   #18
Quote:
miran kaže: Pogledaj post
Koliko je zahtjevan za odgoj?
Kakav je bio što se tiče prehrane, odnosa sa ostalim psima, ljudima,...
Kako ste mu održavali dlaku. Jeste ga sami trimali ili ste ga vodili u salon i koliko često?
Jesu kao i svi terrijeri tvrdoglavi ali treba biti uporan u dresuri. Naravno za nepodopštine ih je treba kazniti a za uspjeh nagraditi. Kažnjavanje je individualno. Nama je veterinar otkrio kako je svoju kujicu dresirao kada nešto ne smije.
Kaže zvao ju je na određeno mjesto kamo ne smije i sa novinama ju je tresnuo kad mu je prišla. I tako u nedogled sve dok ona više nije htjela prići tom mjestu, e tada ju je nagradio kolačićem i sl.
Inače voli sve jesti i konzerve i brikete i frišku kuhanu hranu - meso i povrće.
Standardno kao i svi peseki, u biti kako se nauče.
Zapamte si jako dobro osobe koje ih na neki način ne prihvaćaju ili maltretiraju i prema njima su malo agresivni.
Sami smo ga trimali nekad sa škaricama, a kupili smo nekoliko aparatića za šišanje koji su se brzo pokvarili jer mu je dlaka bila gusta i oštra.
T-zone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:52   #19
osobno nisam pristasa fizickog kaznjavanja...

nasa najbolje reagira na psihicko nadmetanje... tko je jaci. hrana stoji na podu a ona mora sjediti kraj nje i smije pocet jesti dok joj ne damo dozvolu.
super reagira na ostro "maa" ( ko rezanje)

batinama se nista ne postize osim straha. pogotovo kod terijera.
ja bi rade igrala na kartu mentalnog dokazivanja tko je gazda.

sto se hrane tice.. jesti ce ono sto vi psu date... vi ste alfa i vi odlucujete sto ce jesti..a ne on!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 11:49   #20
Zašto o šnaucerima pišete kao o terijerima?
Koliko ja znam, šnauceri ne spadaju u terijere iako izgledom sliče na neke.

Kakvi su sa zdravljem? Imaju li nekih karakterističnih bolesti i treba li se na nešto posebno paziti?
miran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.