Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2013., 15:52   #7161
Ja mom stavim CMC, MTV ili neki drugi muzički program i onda vježbamo. Samo da se svira i da je galama u kući i on će sve napraviti.
madeInRijeka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 23:58   #7162
Malo da se pohvalim jer sam toliko sretna...moj mišić se diže na koljena i drži se za krevetić.....
vjekoslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 14:29   #7163
Exclamation

Bravo za vas

Ja živim za taj dan da to dočekam. Nadam se da ce ubrzo jer se poceo pomalo sam posjedati i danas mi s podigao u četveronožni, samo sam du držala noge
madeInRijeka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 15:27   #7164
ma to ti je sad tu blizu još malo, kad se digne četveronoške sam, sve nekako brže ide.idem na kontrolu 28.08.pa me baš zanima što će reći fizijatar(koji nam je dao groznu dijagnozu na početku), pošto na zadnjoj kontroli kad smo bili početkom sedmog mjeseca nije se ni dizao sam u četveronožni,a sad već puže i diže se na koljena.Moj neće na glazbu vježbati, totalno se navukao na baby tv, i još bira crtane neće svaki da gleda, samo koji se njemu sviđa.
vjekoslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 19:07   #7165
Ma bit će sve ok čim se on počeo dizati. Mi krecemo sad svaki dan kod privatnog fizoterapeuta. Ipak ce on znati bolje s malim nego ja.
madeInRijeka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 14:59   #7166
Javi kak je prošlo kod privatnog fizioterapeuta!!!!Evo mi i dalje vježbamo, svaki dan je sve spretniji u puzanju, sad piči na veliko.Diže se na koljena i gura stolicu na točkiće,razmišljam da mu kupim guralicu,vidjet ću šta će reći fizijatar....
vjekoslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 16:26   #7167
Molila bih ako netko zna za certificiranog bobath terapeuta iz varaždinske ili međimurske županije, može na pp.

Prilično je hitno, beba mora čim prije počet vježbati a za Goljak se treba još čekati..
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 11:05   #7168
rebro lab

mame hipotonusa, da li je netko radio pretrage na rebru - dna na sma1, sma2, gen naip...
ako da, koliko se cekaju nalazi? i da li se pretraga moze napraviti jos negdje osim rebra?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 13:28   #7169
Quote:
vjekoslava kaže: Pogledaj post
Što se tiče valjka, mi ga nismo koristili, meni nije bio od neke pomoći zato što bi mu na njemu propadao trup,onako stomak mu propadne pa kičma nije ravna.
Evo ovako sam ja radila podizanje u četveronožni(naravno po naputku fizioterapeuta); dijete leži na stomaku noge su mu ravne, ja sjednem iza njega
i svoju desnu nogu prebacim preko njegovih listova tako da list moje noge drži njegove noge i tako ga fiksiram, zatim kad se odigne rukama od podloge uhvatim ga za kukove i lagano povučen u četveronožni i tako ga ljuljam naprijed-nazad, pri tome pazim da je kična ravna i malo ga tzv.bocnem da uvuče stomak i da se ispravi.Također pazim da su ruke pravilno postavljenje a noge u širini kukova.Tako je stajao 1-2 min, pa kad se spusti, ponovo.I tako stalno gore-dolje 3 puta na dan po pola sata. Mislim da je tom vježbom jako učvrstio kičmu.Samo opisujem vježbu koju sam dobila od terapeuta,koja nam je jako pomogla, čak više od Vojte jer je dijete stalno u pokretu. Ima još puno dobrih vježbica za koje nisam ni znala dok nisam otišla privatno kod fizioterapeuta. Ne govorim da vi to radite samo opisujem, svako dijete je drugačije.
ovu vjezbu i mi radimo samo imam problem da se mali ne zeli osloniti na ruke - vrlo brzo se razdrelji i samo legne na pod s prstom u ustima
nakon par minuta je vec drama od vristanja
kombiniram sa mojom rukom ispod njegovog trbuha ili s loptom pa ga ljuljam na lopti - kako god radim vrlo brzo poludi
u kontinuitetu vjezbamo po 15 minuta ali x puta dnevno

naucio je dosta brzo puzati po vojnicki i sad uopce nema motivacije probati puzati na sve 4
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 15:10   #7170
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ovu vjezbu i mi radimo samo imam problem da se mali ne zeli osloniti na ruke - vrlo brzo se razdrelji i samo legne na pod s prstom u ustima
nakon par minuta je vec drama od vristanja
kombiniram sa mojom rukom ispod njegovog trbuha ili s loptom pa ga ljuljam na lopti - kako god radim vrlo brzo poludi
u kontinuitetu vjezbamo po 15 minuta ali x puta dnevno

naucio je dosta brzo puzati po vojnicki i sad uopce nema motivacije probati puzati na sve 4

Tako je i moj vrištao i bunio se,tako da sam ga isto pridržavala jednom rukom za stomak, a drugom za donji dio kralješnice,i dalje je plakao, nakon dva dana je prestao, kad je shvatio da neću popustit....i više se nikad nije bunio(ali naravno pustim mu crtani koji mu se sviđa).

Mi sad radimo stoj na koljenima isto 3x po pola sata i iskorak iz klečećeg.
Neznam za te pretrage, mi nismo takve radili, a stvarno smo ih puno napravili, zašto to morate vaditi ako smijem pitat?
vjekoslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 16:13   #7171
Quote:
vjekoslava kaže: Pogledaj post
Tako je i moj vrištao i bunio se,tako da sam ga isto pridržavala jednom rukom za stomak, a drugom za donji dio kralješnice,i dalje je plakao, nakon dva dana je prestao, kad je shvatio da neću popustit....i više se nikad nije bunio(ali naravno pustim mu crtani koji mu se sviđa).

Mi sad radimo stoj na koljenima isto 3x po pola sata i iskorak iz klečećeg.
Neznam za te pretrage, mi nismo takve radili, a stvarno smo ih puno napravili, zašto to morate vaditi ako smijem pitat?
moj place ili samo legne, ne popusta
i mi radimo stoj na koljenima, iskorak jos ne

na pretrage nas je uputila neuropedijatrica - ima 9.5 mjeseci a jos je dosta "mlohav" i relativno slabo napreduje usprkos vjezbama
pretragama bi se trebale eliminirati (ili potvrditi )genetske i neuroloske bolesti
(dobili smo upute za jos x pretraga uz one koje sam napisala)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 19:11   #7172
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
moj place ili samo legne, ne popusta
i mi radimo stoj na koljenima, iskorak jos ne

na pretrage nas je uputila neuropedijatrica - ima 9.5 mjeseci a jos je dosta "mlohav" i relativno slabo napreduje usprkos vjezbama
pretragama bi se trebale eliminirati (ili potvrditi )genetske i neuroloske bolesti
(dobili smo upute za jos x pretraga uz one koje sam napisala)
Vidiš nas nisu slali na nikakve pretrage što se tiče genetike (takvi su naši dr. u OS sve ih moraš sam tražit), a moj dječak ima izražen hipotonus, jako mlohav bio, nije sjedio s godinu dana samostalno,a vježbamo od 3 mjeseca starosti. Sad ima 17 mj i diže se na koljena, jako polako je to sve išlo usprkos vježbanju...
vjekoslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 14:29   #7173
Fizijatar Šušak-Vinogradska

Dragi roditelji!

Molim Vas da mi se javite ako ste išli ili idete na preglede kod navedenog doktora.

Pišem žalbu na njegov rad i volio bih da mi i Vi pomognete jer rad ovog "doktora" je sve samo ne korektno i profesionalno.

Unaprijed zahvaljujem!
crni_sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 21:57   #7174
Pozdrav svima.Evo da se i ja pridružim grupi...Mojoj curici je dijagnosticiran Distony kada je imala 2.5 mjeseca.Izvijala se i nije odizala glavicu u potrbušnom Odmah smo krenuli na vježbice, i otada vježbam sa njom 3-4 puta dnevno po 20-tak min i idemo 3 puta tjedno na vježbe kod fizioterapeuta.Vježbamo Vojta metodu i zasada radimo 3 vježbe.Napredak se vidi, ali ja sam očekivala i bolje, budući da svi kažu kako je Vojta agresivnija i brža metoda.Sada sam se počela raspitivati i za privatnog fizioterapeuta koji bi bar 1-2 puta tjedno sa njom radio Bobatha.Inače totalno sam isprepadana i stalno sam uplakana, jer se užasno bojim kako će to sve završiti Mojoj malenoj su rukice hipo-normo,nogice hiper-normo, leđa hiper, trup,tj.stomačić hipo.UŽAS!!!Upravo je napunila 5 mjeseci, oslanja se na podlaktice u potrbušnom, ali još uvijek se nekako više drži leđima nego rukicama, u tom položaju uopće ne poseže za igračkom jer se još uvijek nemože osloniti na samo jednu rukicu.Na leđima lijepo hvata igračkice, prinosi ih ustima.Nogice lagano diže u zrak ( samo nogice, guzu još ne ), ali ih još nije "otkrila" Totalno sam u bedu jer se ona uopće neokreće na bok, a kamoli L-T.Pokušavam ju namamiti igračkicom, ali ona samo lagano zarotira gornji dio-rukice, a nogice i guza ostanu ležati Kada ju stavim na bok , odmah se lijepo i pravilno okrene na stomačić ( podigne glavicu, te krene rukicom i nogicom naprijed ).Ako ju ostavim samu na leđima, nakon nekog vremena u potazi za igračkom izvije se kao kifla na to zamračim!!!!!joj molim Vas da li je itko imao sličan slučaj, da mi pomogne nekim savjetom, iskustvom ili barem malo utješi već sam luda od brige
jelenasaramrvic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 22:13   #7175
Quote:
DeaWonka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Mama sam curice od 5 mjeseci koja ima dijagnozu Distoni sindrom. Rođena je u prijevremeno, u 36 tjednu, apgar 10/10. Radili smo UZV mozga 2 puta i dijagnoza je krvarenje 1 stupnja. U dobi od 1.5 mjesec bili smo na pregledu kod fizijatrice i tada joj je dijagnosticiran distoni - centralno hipo, na okrajinama hiper. Sa 2 mjeseca smo krenuli na medicinsku gimnastiku na Goljaku, znači vježbamo već puna 3 mjeseca. G. najveći problem su stisnute šake povremeno sa palcima unutra, asimetrija u desno (samo glavica),veliki grasp na stopalima (+++) i izvijanje.
Vježbam sa njom svaki slobodan trenutak, 3-4 puta dnevno po 30 minuta + vježba kroz igru i baby handling. Jako sam zabrinuta jer slabo vidim pomake, osobito pomake u širenju šačica i okretanju na bok. Izvijanje se ne događa često iako fizijatrica uvijek u nalazu napiše dosta opistotičkog izvijanje. Izvije se možda dvaput-triput dnevno i to ne potpuno nego samo zabaci malo glavicu ako joj je igračka u ravnini sa očima. Prije se izvijala kada sam ju stavljala u krevetić no to ne radi već 2 mjeseca. Ne izvija se kada je na leđima.
G. se počela okretati na bok prije tjedan dana i to samo na desni (okreće se pravilno) a na lijevi bok ju nikako nemogu namamiti, ako uspijem onda to radi pogrešno sa zabacivanjem glavice. Isto tako mislim da na lijevi bok neće zato jer kada vježbam s njom, čim ju okrenem na lijevi bok ona odigne glavicu i praktički se sama okrene na trbuh.Ne voli biti na bok niti na trbuhu. U potrbušnom položaju se super oslanja na laktove, počela je pružati ručice da uhvati igračku i nekoliko puta se okrenula sa trbuha na leđa ali neće biti na trbuhu duže od 5 minuta. Stavljam ju često u potrbušni, već 3 mjeseca, ali i dalje nema pomaka u vremenu koje želi provesti na trbuhu.
Fizioterapeutkinja koja vježba sa njom kaže da je u redu, da se vide pomaci i da nije tako strašno kao što fizijatrica napiše u nalazu.
Pišem ovdje jer bi vas zamolila za nekoliko savjeta.
1. Htjela bi otići na pregled kod dr. Joković-Oreb i zanima me dali je sada prekasno za to, i koliko se dugo čeka na pregled?
2. Kada se bebe moraju okretati na bok?
3. Kako da vježbam šačice jer izgleda da ove vježbe koje mi radimo ne pomažu puno?
4. Dali bi se G. već trebala igrati sa nožicama? Nisam primjetila da ju nožice baš zanimaju.
Hvala svima unaprijed!

Heh DeaWonka, čini mi se da imamo sličnu situaciju. Htjela sam ti samo odgovoriti na ovo 3 pitanje...probaj joj dragati rukice ili otvoriti dlanove, pa dragati njima sebe po licu ili nju, lopticu mekanu da drži...Što se tiče nožica,mislim da bi, kako sam pročitala, sa 5 mjeseci beba trebala podizati nogice u "savršen" sjedeći stav, sa 6 hvatati ih rukicama ,a sa 7 stavljati u usta.
jelenasaramrvic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 14:05   #7176
Quote:
Maya_24 kaže: Pogledaj post
Hodalica-tu puno grijesis...

Govor i nama steka. Bile smo kod logopeda na Goljaku. Nema neke posebne vjezbe ali zabranili su miksanu hranu (a jos nema ni jedan zubic), mora nauciti piti na casu (to nam nikako ne ide), pokusavati joj pokazati sto treba raditi ustima da kaze neki slog.

M jos ni ne guguce zna samo aaaaa. Na sve terapije vodim je privatno tu u Rijeci. Floortime je pristup djetetu kad mu se dozvoljava da ono vodi igru. Imas knjigu od Stanlya Greenspana Dijete s posebnim potrebama koja dosta govori o tome.

Evo mi smo počeli raditi floortime,pa sam htjela pitati Maya_24 ako pratiš postove kako vama ide s time?Ima li pomaka?Koliko dugo vam je trebalo da nešto usvojite?
vjekoslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 10:37   #7177
Quote:
vjekoslava kaže: Pogledaj post
Evo mi smo počeli raditi floortime,pa sam htjela pitati Maya_24 ako pratiš postove kako vama ide s time?Ima li pomaka?Koliko dugo vam je trebalo da nešto usvojite?
Evo me
Moja Mia uziva u floortimu i mada radimo paralelno i radnu i u oboje ukljucujemo elemente senzorike vidim da joj floortime najbolje odgovara. Pokusavas graditi igru koju dijete zapocne ali na nacin da nesto i dijete nauci. Npr. Mia voli kolutove koji se nabadaju na stap. Ponekad ih tako slazemo, ponekad ih zeli samo bacati, onda ja uzmem jedan pa ga zavrtim, poklopim i svasta radim s njim da vidi sto sve moze. Mia ne voli da joj se diraju rukice ali super oponasa tako da se trudi izvesti ono sto ja radim.
__________________
Stigla naša princeza...28.04.2012.
Maya_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 14:50   #7178
Quote:
Maya_24 kaže: Pogledaj post
Evo me
Moja Mia uziva u floortimu i mada radimo paralelno i radnu i u oboje ukljucujemo elemente senzorike vidim da joj floortime najbolje odgovara. Pokusavas graditi igru koju dijete zapocne ali na nacin da nesto i dijete nauci. Npr. Mia voli kolutove koji se nabadaju na stap. Ponekad ih tako slazemo, ponekad ih zeli samo bacati, onda ja uzmem jedan pa ga zavrtim, poklopim i svasta radim s njim da vidi sto sve moze. Mia ne voli da joj se diraju rukice ali super oponasa tako da se trudi izvesti ono sto ja radim.
Ista stvar i kod nas, moj Matej obooožava kolutove koji se stavljaju na štap i kad ih složi pogleda mene i očekuje pljesak.Isto ne voli da mu se diraju ruke. Ne želi se sam hraniti, neda mi da mu stavim žlicu u ruku,ali hoće da se dodajemo loptom.Prije ju je samo bacao,pa sam ja lopticu hvatala sa posudom.Eto mi smo tek na početku.Pročitala sam i knjigu koju si preporučila.Tek ćemo sada dobiti terapeuta za senzoriku.Ne znam kako da ga naučim da pokazuje prstom stvari, to me najviše brine što neće da pokazuje. Kako vi sve usklađujete, mi još uvijek vježbamo zbog hipotonusa?
vjekoslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 00:37   #7179
Mia je hipotona i dalje. Sad je savladala cetveronozni i visoki klececi. Jos se ne dize na noge. Mi ti vjezbamo ujutro cca 2 sata i to sve zajedno i tako se ona najmanje buni a najvise radi. Npr. visoki klececi radimo ispred ogledala i onda se igramo s pjenom po ogledalu. Tu ona vjezba fizio (jer se podize u visoki klececi), senzorika (dodiruje pjenu), radna (sara pjenom po ogledalu) i floortime koji ispadne kombinacija svega toga jer radimo toliko koliko ona zeli a opet da postigne neke rezultate. Dok sam samo forsirala sto mora puno se manje trudila nego sada. A sto se senzorike tice sad sam kupila knjigu (i tek je krenula citati) ali cini mi se super jer je pisana kao prirucnik za roditelje.
__________________
Stigla naša princeza...28.04.2012.
Maya_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 15:24   #7180
Quote:
Maya_24 kaže: Pogledaj post
Mia je hipotona i dalje. Sad je savladala cetveronozni i visoki klececi. Jos se ne dize na noge. Mi ti vjezbamo ujutro cca 2 sata i to sve zajedno i tako se ona najmanje buni a najvise radi. Npr. visoki klececi radimo ispred ogledala i onda se igramo s pjenom po ogledalu. Tu ona vjezba fizio (jer se podize u visoki klececi), senzorika (dodiruje pjenu), radna (sara pjenom po ogledalu) i floortime koji ispadne kombinacija svega toga jer radimo toliko koliko ona zeli a opet da postigne neke rezultate. Dok sam samo forsirala sto mora puno se manje trudila nego sada. A sto se senzorike tice sad sam kupila knjigu (i tek je krenula citati) ali cini mi se super jer je pisana kao prirucnik za roditelje.
I ja sam naručila knjigu-Senzorna integracija (jel to ta?), tek ću je dobiti 16.12. Ali se snalazim nekako sama, dajem mu grah da se igra, da ga hvala prstima i prebacuje u posudu, pa onda rižu, leću, pjenu za brijanje, brašno da dira. Moj dječak hoda uz namještaj ali su mu stopala još loša, ima valgus, pa mu motam bandaže. Jako puno hodamo ma koljenima, ispravljamo iskorak, sad radim i vertikalizaciju, stavljam ga da stoji ispravno. Pa vježbamo logopedske vježbe, trodimenzionalnu terapiju stopala, učim ga da složi više od 2 kockice jednu na drugu. Pa vježbe uzmi-daj, ima-nema. Super ti je ova ideja sa ogledalom i pjenom, baš sam jučer probala,samo što on neće s ničim duže da se igra, jako brzo mu sve dosadi. Ako imaš još kakvih ideja samo reci....
vjekoslava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.