Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2007., 00:51   #1
Tefal

Izgrebalo mi se dno Tefalove wok tave, par milimetara, ali guli se taj sivi sloj pa me zanima dal da je bacim ili mogu i dalje kuhati u njoj?
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 10:07   #2
kažu da je oštećen teflon kancerogen
jel to istinito, ne znam
ja takve bacim jer mi je to fuj i imam osjećaj da se više nemre dobro oprati
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 11:18   #3
meni se ogulio onaj crni sloj-pa se vidi sivi..

i mislim da nikad više neću kupiti ništa teflonovo jer su mi se sve njihove tave ogulile u rekordnom roku iako pazim da ne grebem kod mješanja i perem isključivo sa spužvicom za teflon.. kak se to moglo tako oguliti nije mi jasno...

ali i dalje kuham u njoj jer mi je velika i praktična, pa dok ne kupim novu-ova će morati poslužiti...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:07   #4
Teflon je u redu koristiti samo dok nije oštećen, onda nje zdravo i zato ja oguljeni teflon bacam.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:01   #5
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Teflon je u redu koristiti samo dok nije oštećen, onda nje zdravo i zato ja oguljeni teflon bacam.
a jel ok ako npr do kraja izgulim teflon pa mi ostane samo ono sivo dno???

jel i dalje štetno ili bi se moglo koristiti..?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:03   #6
meni ima par crta izgrebanih nozem,jel se i to baca?
il samo veca ostecenja?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:10   #7
navodno ga je dovoljno samo načeti, malo zagrebat i spreman je za smeće

od tefalovih meni su se znatno bolje pokazale lagostinine tave, one koje imaju vilicu naslikanu na kartončeku

a ako možete zauzdat kulinarsku nestrpljivost, kupite si neku dobro rosfraj tavu
ta bu trajala vječnost
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:31   #8
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Teflon je u redu koristiti samo dok nije oštećen, onda nje zdravo i zato ja oguljeni teflon bacam.
ovo svi tvrde, al nitko ne argumentira. možeš li malo objasniti?

ja sam isto skužila da mi je malko zgrebana teflon tava i ne znam šta da radim sad s njom
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:33   #9
ja sam isto stoput pitala objašnjenje zašto bi izgrebani teflon bio kancerogen, i nikad nisam dobila ništa što bi barem mirišalo na kemiju.

tak da, kajjaznam, voljela bih da mi netko dadne link na objašnjenje ili da proba reć što je čuo, pa makar bila i bapska priča o tome ZAŠTO bi izgrebani teflon bio kancerogen
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:35   #10
da, svi to ponavljaju kao da se radi o neoborivo dokazanoj činjenici poput one da je zemlja okrugla
(moja mama je bila skroz izbacila teflon tave iz upotrebe jer je, eto, teflon zlo. i točka.)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:40   #11
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ja sam isto stoput pitala objašnjenje zašto bi izgrebani teflon bio kancerogen, i nikad nisam dobila ništa što bi barem mirišalo na kemiju.
zato sam i napisala "navodno"
možda je to zavjera industrije posuđem

rekoh zašto ih ja hićem u smeće
možda da dam za nju soma ojra ju ne bi tak olako bacala
no 100-150 kuna na neke tri godine koliko mojima treba da unište tavu, mogu platit
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 14:03   #12
ja pak se pitam koje to količine hrane pripremljene u kancerogenom teflonu mora čovjek pojesti, a da mu naškodi ?
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 15:00   #13
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ja sam isto stoput pitala objašnjenje zašto bi izgrebani teflon bio kancerogen, i nikad nisam dobila ništa što bi barem mirišalo na kemiju.

tak da, kajjaznam, voljela bih da mi netko dadne link na objašnjenje ili da proba reć što je čuo, pa makar bila i bapska priča o tome ZAŠTO bi izgrebani teflon bio kancerogen
Stvarno ne znam objašnjenje, ali jednom prilikom, upravo da bi razbili te neke bapske priče, u jednoj emisiji koja se bavi popularno-znanstvenim temama, predstavnik proizvođača teflona je rekao da se oštećeni teflon ne koristi radi opasnosti da se odlijepi i da ti komadići završe u hrani. Rekao je da je teflon siguran za upotrebu dok je čitav, poslije ne. Zašto, ne sjećam se
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 22:23   #14
Ipak ću je baciti. Ovaj Tefalov teflon se nekako čudno guli
Odoh sutra u shopping po novu.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 22:47   #15
ja sam čula da je to kancerogeno..ne znam jel istina jer mi je to od dečka mama rekla,a njoj je pak sve kancerogeno
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 22:57   #16
ja imam tri tefalove tave jedno 2-3 godine, nijedna nije izgrebana

dragi ima jednu rajnglicu jos od prije mene (5+ ) ta je izgrebana do osnovnog metala , ponekad ju koristim jer mi je nekak prakticna velicina. (jos smo zivi)

moja pomajka ima slicnu jednu takvu, isto je do duse izgrebana, a u njoj je znala spremat kreme za kolace na pari. kreme bile , mi svi prezivjeli.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 23:48   #17
meni tefalove teflonske tave dugo traju, uglavnom pržim u njima pomfri,jajca i radim toć za pastu, te koristim drveni pribor
jedina tava koju sam bacila se počela gulit nakon 6 godina i to zato jer ju je netko nestručan oprao željeznom vunicom

inače bacam teflonske tave kad se počnu šugat, prosjek trajanja im je kod mene oko 3 godine
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 00:06   #18
A jel se teflon može oštetiti pranjem u perilici za suđe?
Muž kaže da nije grebao vilicom po tavi , ja nisam, dijete je premalo da dođe uopće do tave.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 01:28   #19
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
tak da, kajjaznam, voljela bih da mi netko dadne link na objašnjenje ili da proba reć što je čuo, pa makar bila i bapska priča o tome ZAŠTO bi izgrebani teflon bio kancerogen
njušim priču o dioksinu
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 02:42   #20
al mene fascinira kako svi k'o papige ponavljaju, rekoh, kao da je to činjenica poputn one da je zemlja okrugla - zgrebani teflon je kancerogen. i svi poslušno bacaju tave kad se zgrebu!!!

a nitko ne zna zašto!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.