Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2018., 12:39   #301
Quote:
sokak kaže: Pogledaj post
aha,hvala, ma na selu zivim, prostranstvo i veliki sljivik.. ne bi ga cipirao..
Da, zašto ne? Jel bitno to što ste na selu? I ja sam u manjem gradu , pa šta onda.

Zašto bi nazadovali kada je sasvi logično da napredujemo. Zakonska je obveza, i jedno i drugo; i pošteno je biti pozitivan primjer u moru svih negativnosti naše države.

Čipiranje NE boli , nije štetno i neće psa a ni vas poradi tog čipa netko pratiti preko satelita i poslati vam u šljivik ljude guštere da vam otmu bubreg.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 14:03   #302
A ako pas pobjegne, izgubi se i slično, pa ga netko nađe, moći će očitati čip i znati kome ga vratiti. Ako želiš da ti ga vrate?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:15   #303
Cipiranje u RH kosta 100kn, a kazna kao nema cip je do soma eura.
Biraj...

s tim da ako ti pas zbrise iz ogradenog dvorista i uzrukuje prometnu racunaj da ce ti opaliti najvisu kaznu.

I da, ne znam kako je u RH, ali u SLO cipiranje se provodi odmah tijekom prvog cijepljenja i uvodi se u nacionalnu bazu svako cijepljenje i dobiva se putovnica. Tu je pravilo- nema cipa, znaci nije cijepljen protiv bjesnoce...jebo si jeza ako te ulove, posebno ako ti psa nadu volonteri iz udruge- tada ti inspekcija opali kaznu sto pas nije cijepljen, nije cipiran i sto se, znaci, ne vodi adekvatna skrb, a udruga ti naplati cuvanje psa i traganje za vlasnikom i jos ga steriliziraju i kastriraju sto takoder platis.
I eto, opet se nadu pametnjakovici koji ne postuju zakon, pa pizde kada se taj scenarij odigra.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:27   #304
Ako sam dobro shvatila, Sokak ne želi ni čipirati psa ni cijepiti ga protiv bjesnoće, a osim toga, ako ga čipira, mora ga svake godine cijepiti. Pare su to...
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.