Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2005., 10:00   #21
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Može li se to čipiranje izbjeći?????
Za pse oštenjene nakon 01.10.2004. - ne. Ako želiš sa psom preko granice - ne.
A i zašto bi izbjegavao? Ako se pesa-blesa zgubi buju po čipu pronašli vlasnika.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 10:16   #22
Quote:
polly kaže:
Za pse oštenjene nakon 01.10.2004. - ne. Ako želiš sa psom preko granice - ne.
A i zašto bi izbjegavao? Ako se pesa-blesa zgubi buju po čipu pronašli vlasnika.
Tak pronalaze i onih milijun vlasnika u Italiji koji bacaju pese i mačke na cestu kad idu na godišnji.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 10:34   #23
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Tak pronalaze i onih milijun vlasnika u Italiji koji bacaju pese i mačke na cestu kad idu na godišnji.
Ako krenemo razgovarat o smislenosti čipa i koristi širom svijeta, ne bumo daleko došli.
Konkretno, ako se moj pas izgubi, za što postoje jako, jako male šanse, čip je sigurnost više da će netko nać mene kao vlasnika i da će mi vratiti psa.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 12:30   #24
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Tak pronalaze i onih milijun vlasnika u Italiji koji bacaju pese i mačke na cestu kad idu na godišnji.
pa to je pitanje što će biti sa hrvatskim lutalicama, ovako nečipirani, šutni ih na cestu i nemaju brige da će ih naći. psa možda neko i pokupi.
ako su čipirani, a žele se rješit psa; ovaj će završit s kamenom oko vrata.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 18:11   #25
Quote:
tilla kaže:

ako su čipirani, a žele se rješit psa; ovaj će završit s kamenom oko vrata.
Ne vjerujem da bi itko ko je takvo smece od covjeka da bi se rijesio psa, bio toliko osvjesten da bi ga uopce cipirao.

Takvi peseke niti ne furaju veterinaru.....

A sumnjam da i kada bi postojala nekakva kazna za necipiranje, da bi se kod nas provodila.
Tia22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 21:53   #26
Quote:
Tia22 kaže:
Ne vjerujem da bi itko ko je takvo smece od covjeka da bi se rijesio psa, bio toliko osvjesten da bi ga uopce cipirao.
Takvi peseke niti ne furaju veterinaru.....
ali vetovi idu po selima, čipiranje će biti obavezno.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 22:39   #27
Čipiranje je obavezno za pse oštenjene od 01.10.2004 na ovamo.Psi se cijepe sa prvim cjepivom protiv bjesnoće,znači sa 3 mjeseca,što znači,Polly tvoj pesek neće imati čip kad dođe kod tebe.
Čip je 14 (mislim ) znamenkasti broj kojije svojevrsni JMBG psa.Taj broj se upisuje na server zajedno sa podacima o psu i vlasniku,tako da svaki vet u RH može provjeriti tko je vlasnik.Npr pas se izgubi (ili bude odbačen) U Splitu,on nekako dođe do Zadra/Osijeka/ Đurđenovaca i vet sa posebnom spravicom očita br i pogleda na netu čiji je pas.

Čip je komadić stakla veličine riže koji se aplicira na lijevu stranu vrata,ispod kože.Ne stvara nikakvu reakciju i na putuje po organizmu.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 00:24   #28
Ok, svoju mlađu kujicu sam čipirala, stariju ne i nemam namjeru do daljnjeg (osim ako ne budem morala putovati nekamo).
Sad, moje ime i prezime piše na čipu od malene, ali što je sa onim psima koje čipiraju prije prodaje novim vlasnicima? Čije je ime onda unešeno? Može li se to mijenjati?
Lunatic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 09:07   #29
Quote:
Lunatic@ kaže:
Ok, svoju mlađu kujicu sam čipirala, stariju ne i nemam namjeru do daljnjeg (osim ako ne budem morala putovati nekamo).
Sad, moje ime i prezime piše na čipu od malene, ali što je sa onim psima koje čipiraju prije prodaje novim vlasnicima? Čije je ime onda unešeno? Može li se to mijenjati?
Ma niš ti ne piše nema čipu osim brojeva.
Kad je vet čipirao pesicu u evidenciju (papirnatu i kompjutersku) je uveo da čip xxxx ima vlasnika Lunatic@.
Kad pes mjenja vlasnika promjenu podataka provodi vet kod idučeg cjepljenja. Ako se mijenja i vet onda od starog treba tražit ispisnicu.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 09:11   #30
Quote:
maedusa kaže:
Čipiranje je obavezno za pse oštenjene od 01.10.2004 na ovamo.Psi se cijepe sa prvim cjepivom protiv bjesnoće,znači sa 3 mjeseca,što znači,Polly tvoj pesek neće imati čip kad dođe kod tebe.
Čip je 14 (mislim ) znamenkasti broj kojije svojevrsni JMBG psa.Taj broj se upisuje na server zajedno sa podacima o psu i vlasniku,tako da svaki vet u RH može provjeriti tko je vlasnik.Npr pas se izgubi (ili bude odbačen) U Splitu,on nekako dođe do Zadra/Osijeka/ Đurđenovaca i vet sa posebnom spravicom očita br i pogleda na netu čiji je pas.

Čip je komadić stakla veličine riže koji se aplicira na lijevu stranu vrata,ispod kože.Ne stvara nikakvu reakciju i na putuje po organizmu.
Nisi pratila kaj pišem.
Moj pesek ima 4 leta.
I čip.
Bez mog imena, ali sa 15 brojeva.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2005., 12:41   #31
hvatam tu po postovima i ako sam dobro skužila + ono što već znam..
čipiranje - nije obavezno za pse za starije pse / one koji su se oštenili prije donošenja zakona
tetoviranje? ne znam...
čipirat moraš ako želiš ići u evropsku uniju, do nedavno si samo nosio knjižicu ( iako mi je nikad nikad nisu ni pitali a kamoli pogledali..vjerojatno po logici, jer se vidi da pas nije mješanac, pa ako ima papire onda si ga platio pa nećeš ni šutnut u tuđoj državi.. )
čipiraš jednom, bezbolno, nikako ne šteti i sl..naljepe ti kod u knjižicu / novu bytheway, uopće ne sliči staroj / i to je to..u čipu je kod koji se nikad ne mjenja, a podaci vezani uz kod valjda da, ali gdje su upisani i sl ?? ne znam..

tetoviranje, e to je sasvim dr priča..
moju kujicu sam već dobila s tetovažom od uzgajivača,broj je upisan na rodovnici, i mislila sam da to nešto znači..

ALI.. na moju veliku žalost, to ništa ne znači ..Susjeda našla psa, lijepi odrasli foksterijer, kuži se da je pas odgojen ima i tetovažu..uzaludno je pokušavala doć do nekih podataka, i kod lokalnih veterinara, i u HKS-u, i na radiju..ali ništa nikome ti podaci nisu značili..na kraju ostao kod njih kući, prestali tražit i sretni što ga imaju..
zato, mislim da je sve to i čipovi i tattoo, potpuno uzaludno kod nas, imam si osjećaj da je informatizacija u svim institucijama tek na početku..još sve vode ručno, ziher..
Jani29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2005., 13:14   #32
poslije 2006.g. svi psi bez obzira kda su rodjeni morat će imat čip.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2005., 20:55   #33
Quote:
Jani29 kaže:


ALI.. na moju veliku žalost, to ništa ne znači ..Susjeda našla psa, lijepi odrasli foksterijer, kuži se da je pas odgojen ima i tetovažu..uzaludno je pokušavala doć do nekih podataka, i kod lokalnih veterinara, i u HKS-u, i na radiju..ali ništa nikome ti podaci nisu značili..na kraju ostao kod njih kući, prestali tražit i sretni što ga imaju..
zato, mislim da je sve to i čipovi i tattoo, potpuno uzaludno kod nas, imam si osjećaj da je informatizacija u svim institucijama tek na početku..još sve vode ručno, ziher..
Tetovir broj je broj pod kojim je pas upisan pod svojim sluzbenim imenom u evidenciju kod kinoloskog.
Prema tom broju moze se naci vlasnik. Ustvari to je samo dokaz da se radi o doticnom psu, pa se sprijecavaju muljaze na izlozbama. Pa onda ne mozes podmetnut nekog super psa umijesto loseg i dobit super ocjene i takve dat upisat u pedigre tog loseg.
Tetoviraju se samo cistokrvni psi. Cipiraju se svi.
Mozda je taj fox inozemac, ostavili ga npr. Talijani. U tom slucaju nas kinoloski stvarno ne moze puno uciniti.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 12:47   #34
baš tako si misle i oni, možda u prolazu kroz rijeku, stali prošetat psa, on pobjegao.. a šta oni otišli ??
bez da su negdje pitali, u policiji, kod nekog veterinara..
ne znam..
Jani29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 11:33   #35
Čipiranje pasa

Eto, dobili smo novog člana obitelji, kujicu američkog buldoga. Veterinarka je rekla da bismo ju idući tjedan trebali cijepiti protiv bjesnoće i čipirati, a meni se od tog čipiranja nekako lagano diže kosa na glavi...
Zato me zanima kako se to radi, kako su vaši psi to podnijeli, da li ih je poslije nešto boljelo?
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 12:36   #36
Ma nije ništa strašno. Moja pesica nije ni psinula. Injekcijom ušpricaju ta čip i gotovo. Ni poslije nije bilo nikakvih problema.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 12:51   #37
Čipiranje zvuči koma al upravo je tako kako je Lea napisala. Nije uopće bad.
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 13:45   #38
slicno cjepljenu samo sto je igla malcice šira. pesek ti to nece ni osjetit.
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:01   #39
tak je ...mene su upozorili da bi mogla koja kapljica krvi curnuti , ali čak ni to nije bilo
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:05   #40
i moja misica ima cip. izvadili smo joj papire i sad stalno ide s nama u austriju i sloveniju
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.