Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 21:21   #281
SMS usluga? Dolazi sms o novom stanju na računu. Cijena 3 kn/mj
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:00   #282
Ali taj SMS dolazi samo jednom na dan - ujutro u 7.

Pozdrav iz Zagreba
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:27   #283
bas sam jucer bila u banci zatraziti minus, nitko nije spominjao privremeno neodobravanje. Nadam se da nece biti problema 😏
glenn is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 08:36   #284
Minus u pbz-u

Poz ekipa, mene zanima ovako dali je netko imao situaciju, znaci radim u j.d.o.o. od 12mj sam u pbz-u sad ce treca placa, kad sam otvarala racun rekli su da moram bit zaposlena barem 6mj posto je to j.d.o.o. da bih dobila minus, meni je sad malo vise od 3mj, na neodredjeno sam dali postoji kakva sansa dobit minus makar u visini jedne place?
Hvala
Duca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 14:36   #285
Pozdrav

ako netko ima slično iskustvo, prošli tjedan sam išla odnijeti potvrdu za produžavanje dozvoljenog minusa...kad tamo službenica me uvjetuje da moram sklopiti policu osiguranja platne kartice na godinu dana ili svaki mjesec po 20 kn da će mi skidati sa računa?????
lasta 45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 17:04   #286
Koje su to sad gluposti? Zatražite voditelja i popričajte s njim malo o tim 'uvjetima'
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2018., 00:38   #287
pozdrav,

zanima me veći dozvoljeni minus od trenutnog.
Trenutni limit je postavljem u vrijeme kad sam imala ugovor na određeno.
Sada imam ugovor na neodređeno.

što je potrebno i jeli izvedivo ili koji i kakav mali kunski kredit tražit (15-30k kn)
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2018., 11:50   #288
Pa zar ne ide prvi dozvoljeni u visini plaće i po pa postepeno raste svakih 6 mjeseci do 3 plaće + 10%?

Otići u poslovnicu i pitati da li imate pravo na brzi kredit te usput provjerit i pitanje u vezi minusa.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 10:56   #289
Što mislite je li bolje uzeti nešto na 24 rate preko tekućeg ili preko neke kreditne kartice?
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 11:06   #290
Svejedno, ionako naplata ide u većini slučajeva na isti način, svaki mjesec na određen datum s tekućeg... Uzimaš s onom koju dućan prima i na kojoj imaš odobren dovoljan limit. Ako ne kasniš i uredno je plaćanje nema penala ni kamata.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 11:45   #291
preko tekućeg jer nema kamata (ako uopće ima na tako dugu otplatu preko tekućeg). kreditne kartice uglavnom uzimaju kamatu na tako duže rokove otplate.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 11:50   #292
preko tekućeg jer nema kamata (ako uopće ima na tako dugu otplatu preko tekućeg). kreditne kartice uglavnom uzimaju kamatu na tako duže rokove otplate.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 11:50   #293
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Što mislite je li bolje uzeti nešto na 24 rate preko tekućeg ili preko neke kreditne kartice?
Kreditnom karticom
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 12:03   #294
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
preko tekućeg jer nema kamata (ako uopće ima na tako dugu otplatu preko tekućeg). kreditne kartice uglavnom uzimaju kamatu na tako duže rokove otplate.
Provjerila sam i ono što bih uzela mogu bez kamata i naknada na 24 mjeseca, a ja trenutno nemam niti ugovoreno obročno preko tekućeg niti karticu pa gledam u kojem smjeru mi je najbolje ići. Rata bi na taj period bila oko 320kn, a nemam još odobren minus pa ne znam koji bi mi limit dali za tekući.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 12:14   #295
Onda ništa, prvo prođeš proceduru odobrenja i zahtjeva pa tek onda razmišljaš čime ćeš platit, a ne obrnuto

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 12:20   #296
znači roba košta 7.680kn.
minus se odobrava u visini prosjeka primanje u zadnjih 6 mjeseci, uvećanih za 50%. znači moraš imati nešto više od 5.000 kn mjesečna primanja. kupnja na rate se odobrava maksimalno u visini minusa. koliko će biti odobreno (i hoće li uopće) to ti nitko neće moći reći unaprijed jer se računa kompjuterski po unaprijed definiranim algoritmima.

pričekaj da vidiš koliko će ti biti odobreno, a u međuvremenu možeš zatražiti Amex - kad ga dobiješ nećeš moći odmah kupovati na rate, treba proći neko vrijeme ali ne znam koliko. to provjeri direktno s Amexom.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 12:35   #297
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
znači roba košta 7.680kn.
minus se odobrava u visini prosjeka primanje u zadnjih 6 mjeseci, uvećanih za 50%. znači moraš imati nešto više od 5.000 kn mjesečna primanja. kupnja na rate se odobrava maksimalno u visini minusa. koliko će biti odobreno (i hoće li uopće) to ti nitko neće moći reći unaprijed jer se računa kompjuterski po unaprijed definiranim algoritmima.

pričekaj da vidiš koliko će ti biti odobreno, a u međuvremenu možeš zatražiti Amex - kad ga dobiješ nećeš moći odmah kupovati na rate, treba proći neko vrijeme ali ne znam koliko. to provjeri direktno s Amexom.
Znači ukupna cijena proizvoda mora biti unutar odobrenog limita? Bez obzira što je mjesečna rata 300tinjak kuna?
Obzirom na to što si rekao onda vrlo vjerojatno neću biti u mogućnosti preko tekućeg pa možda bolje da idem na karticu. Tenks
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 13:40   #298
Da, ukupna cijena uvijek mora biti unutar odobrenog limita, a kako koju ratu otplaćuješ tako ti se limit ponovno uvećava za otplaćeni dio.
A i na Amexu ćeš morat nazvat i tražiti odobrenje/najaviti kupnju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 12:58   #299
Ak mi je trenutni minus i obročna kupnja odobrena do 31.12.2018...jel zna neko kad će mi se pojaviti iznos novoodobrenih prekoračenja??..hvvala
ivan0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 13:58   #300
01.11. će ti se pokazat novi iznos dopuštenog prekoraćenja
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.