Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 10:13   #41
.

Evo ja samo da kažem da potpisujem sve kaj je maler napišsao i dijelim njegovo mišljenje.
Sve je više manje jasno i poznato, ali i sami investitori masu puta neznaju kaj bi.
Dal fušera ili obrtnika, sa računom ili bez, da majstor nabavlja materijal ili oni sami...i tako cijeli niz nedoumica , pitanja i potpitanja.
A kao što je maler rekao, malo se informirajte o potencijalnom majstoru, tko je, kakve su mu reference, pitajte ga da li ima uposlene ljude , prijavljene, registriranu djelatnost itd. , ma mogao bi vam sad tu 30 mjera opreza nabrojati i ukoliko se samo 50 % tog pridržavate, sveli ste rizik od lošeg posla na minimum.
Evo jedan banalan prijedlog : - prije nego angažirate majstora pitajte ga možete li sa njim napraviti i ovjeriti ugovor rukom pisan o vašim i njegovim obavezama.
Ništa posebno, ugovor od 4-5 rečenica , i da vam majstor potvrdi garanciju na izvedene radove bar 2 god.
I tak, no mogli bi mi na ovu temu do 2200. god. raspravljati...ali svako zna svoje.

Pozdrav svim majstorima ma gdje bili
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 21:19   #42
Kupio sam neki dan smrznutu ribu, na pakiranju piše velikim brojkama 500 gr. i to tri puta da se vidi.

kada sam je odmrznuo (a nisam šupak i škrtica, već ajde kad je takav marketing) stavio sam tako na vagu i koliko je vaga pokazala?

200-250 gr.

platio sam pola ribe i pola vode.

kradu Nas svaki dan u desetine primjera, a ionako svi šute... a nisam uzeo račun, a da jesam došao bi im tamo.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 22:54   #43
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Evo jedan banalan prijedlog : - prije nego angažirate majstora pitajte ga možete li sa njim napraviti i ovjeriti ugovor rukom pisan o vašim i njegovim obavezama.
Ništa posebno, ugovor od 4-5 rečenica , i da vam majstor potvrdi garanciju na izvedene radove bar 2 god.
prije 2 godine sam dizao kat, novo kroviste stavljao.. dosta posla bilo... kako nisam imao koga traziti za preporuku majstora, zvao sam oglase... jedno 10ak majstora doslo doma na procjenu... vecinom registrirane firme...
Sve super bilo, cak mi ni cijena nije bila toliko vazna jer sam htio kvalitetan posao... svi majstori bili ok, dali prijedloge, sve ce oni to ovako onako...
kad sam spomenuo ugovor... tisina, malo izmotavanja, kao ok.. cujemo se jos za detalje.... kasnije zovu.. joj ipak ne stignu.. nesto im iskrsnulo... bla bla bla.... samo jedan majstor je to prihvatio i rekao da to i inace radi....

eto... i sto reci na kraju... vecina njih su fuseri.. imali firmu ili ne....
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 16:42   #44
Quote:
okarmmarko kaže: Pogledaj post
prije 2 godine sam dizao kat, novo kroviste stavljao.. dosta posla bilo... kako nisam imao koga traziti za preporuku majstora, zvao sam oglase... jedno 10ak majstora doslo doma na procjenu... vecinom registrirane firme...
Sve super bilo, cak mi ni cijena nije bila toliko vazna jer sam htio kvalitetan posao... svi majstori bili ok, dali prijedloge, sve ce oni to ovako onako...
kad sam spomenuo ugovor... tisina, malo izmotavanja, kao ok.. cujemo se jos za detalje.... kasnije zovu.. joj ipak ne stignu.. nesto im iskrsnulo... bla bla bla.... samo jedan majstor je to prihvatio i rekao da to i inace radi....

eto... i sto reci na kraju... vecina njih su fuseri.. imali firmu ili ne....
Jesli platio i PDV na radove ? ili je ugovor ipak ostao pro frome radi?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 11:51   #45
Ma ljudi moji sve je to napuhano i strašno skupo..još smo mi ipak balkanijada.
Kakva je to cijena..pa koliko on zaradi u 8 h rada..i ne plaća pdv itd...
Probajte izračunati koliko vani (€) računaju i onda njihova primanja pa plaćanje raznih poreza..itd...ispada tri puta jeftinije nego kod nas.
Alat u ruke i sam raditi..te njihove fore o "strućnosti" nek si metnu za šešir.
Koji je završeni keramičar???
Skupi su jedino dijamantna svrdla za tvrde pločice a za rezati ploča košta cc 50kn u Inter Šparu i izrežeš dosta ploćica.
Ako nekog interesira neka pita dajem savjet (naravno koji znam) a imam iskustva
i to stvarno "ratna" kaj se tiće pločica.
idvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 11:03   #46
Quote:
idvi kaže: Pogledaj post
Ma ljudi moji sve je to napuhano i strašno skupo..još smo mi ipak balkanijada.
Kakva je to cijena..pa koliko on zaradi u 8 h rada..i ne plaća pdv itd...
Probajte izračunati koliko vani (€) računaju i onda njihova primanja pa plaćanje raznih poreza..itd...ispada tri puta jeftinije nego kod nas.
Alat u ruke i sam raditi..te njihove fore o "strućnosti" nek si metnu za šešir.
Koji je završeni keramičar???
Skupi su jedino dijamantna svrdla za tvrde pločice a za rezati ploča košta cc 50kn u Inter Šparu i izrežeš dosta ploćica.
Ako nekog interesira neka pita dajem savjet (naravno koji znam) a imam iskustva
i to stvarno "ratna" kaj se tiće pločica.
...pa u tu rezalicu stavi pločicu od gressa,porculana i ako je veća od 30 x 30 odreži dijagonalu ili stavi pločicu od 120 cm pa ju odreži...no pošto si prekaljen u "ratu",vjerujem da to možeš odrezati s k..... ,...pošto ti je kao i svakom pravom meštru dovoljna žlica ,fangla i lopata
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 12:24   #47
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Jesli platio i PDV na radove ? ili je ugovor ipak ostao pro frome radi?
Naravno da sam platio jer sam trazio valjani racun zbog ugovora o garanciji...
Platio sam nekih 30% vise nego da su mi neki fus majstori radili ali znam da je ok napravljeno, a i ako se otkrijer koji problem u nekoliko sljedecih godina pravda ce biti zadovoljena sudskim putem..

Fascinantno mi je to sto je prakticki 90% majstora (pravne osobe) odbilo posao kad sam im spomenuo ugovor.. Tako da ocito i u tom sektoru ima vise fusera nego majstora....
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 12:40   #48
Quote:
okarmmarko kaže: Pogledaj post
Naravno da sam platio jer sam trazio valjani racun zbog ugovora o garanciji...
Platio sam nekih 30% vise nego da su mi neki fus majstori radili ali znam da je ok napravljeno, a i ako se otkrijer koji problem u nekoliko sljedecih godina pravda ce biti zadovoljena sudskim putem..

Fascinantno mi je to sto je prakticki 90% majstora (pravne osobe) odbilo posao kad sam im spomenuo ugovor.. Tako da ocito i u tom sektoru ima vise fusera nego majstora....
...ljudi su prisiljeni rušiti cijene da bi dobili posao-vezano s tim su prisiljeni ugrađivati jeftinije materijale i pribjegavati improvizacijama, pa je stoga normalno da ne žele preuzeti odgovornost...no ugovor koliko štiti tebe kao investitora štiti i mene kao izvođaća i ukoliko se radi po PS-u bilo kakav strah je iracionalan...
...s jednim materijalom dajem 5g garanciju, s drugim 2g a s trećim ne dajem nikakvu garanciju, pa ti štedi ako želiš no isključivo na vlastitu odgovornost...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 12:49   #49
Cijena nikada nije prevelika ako je posao dobro napravljen.

Imam deformaciju u glavi,pa svugdje bacim oko na detalje,rubovi,prelazi,fuge.
U vise od 90 % slucajeva tu se vide nedostaci.
Losa zavrsna obrada je nedostatak svih majstora.
Vecina rubne plocice (cokne)postavlja katastrofalno,tesko je kupiti jednu kvalitetnu lajsnu i stvar dovesti do savrsenstva.
Rubovi oko prozora u kupaonicama katastrofa.
Okviri od vrata katastrofa.
Ali to ionako vecina ljudi ne vidi !
Zato i ima toliko fusa .
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 14:26   #50
To se događa jer (idvi je preporucio dobar alat za malo para), jeftine ploce rezne, isto tako i jeftina keramika, rezac ravni i x drugih alata za plocice
Set za plocice mozes platiti 1000kn, a i 8000kn ovisi koliko si skrt i dali imas u glavi da sa skupljim alatom olaksavas i ubrzavas samog sebe, fizicki i psihicki
Ako se znas sluziti metrom i imas oci, onda ostaje najlaksi dio posla to sto si izmjerio, zacrtao, odrezat ili urezat sa alatom koji je tocan i ostar

To da je "Losa zavrsna obrada je nedostatak svih majstora" to pricaj u svoje ime, a ne svih majstora koji se trude dat sve od keramike i podloge
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 12:24   #51
Quote:
snakehunter kaže: Pogledaj post
...pa u tu rezalicu stavi pločicu od gressa,porculana i ako je veća od 30 x 30 odreži dijagonalu ili stavi pločicu od 120 cm pa ju odreži...no pošto si prekaljen u "ratu",vjerujem da to možeš odrezati s k..... ,...pošto ti je kao i svakom pravom meštru dovoljna žlica ,fangla i lopata
..nije mi jasno zakaj odmah na nož..pa kaj smo mis tvarno narod za k....
meni je samo namjera da podjelim sa vama moje iskustvo.
Zato nam tak i ide...kao ono: nema rođo to ide tako i nikako drugaćije i...
sruši se most...ili zgrada gotova bez vratiju...samo zato jer pamet je pamet
makar bila i kockasta.
Ne stari moj ne režem kurcem (kao što si naveo) već upravo time što sam i naveo a evo šta sam radio sa tim mojim k..em kak ti pišeš "kulturno".
DAAA i kupil sam dijamantnu ploću za 50kn i to u Uradi sam (malu) a veliku u "Interšpar za mene" kojeg li čuda ha.... i to što hoću da pomognem nekim siromasima kao kaj sam i ja.
http://picasaweb.google.hr/117057826...48/2008Fasada#
idvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 13:24   #52
Susjedu je majstor radio keramiku kompletan WC,kuhunja i hodnik....
Poprilicna kvadratura.
Plocice vrhunske preko 200 kn m2
Cijena postavljanja 10E m2 bez racuna.
Plocice je osrednje postavio,ocjena 3+ ili -4 ,ali cokne je u hodniku postavio tako,da bi djeca u vrticu to bolje odradila.
A stari iskusni provjereni i hvaljeni majstor.
Problem je u tome sto susjed to ne vidi.
Da je to meni napravio,glavom bi mu svaku cokno postelao !
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 15:38   #53
Quote:
idvi kaže: Pogledaj post
Ma ljudi moji sve je to napuhano i strašno skupo..još smo mi ipak balkanijada.
Kakva je to cijena..pa koliko on zaradi u 8 h rada..i ne plaća pdv itd...
Probajte izračunati koliko vani (€) računaju i onda njihova primanja pa plaćanje raznih poreza..itd...ispada tri puta jeftinije nego kod nas.
Alat u ruke i sam raditi..te njihove fore o "strućnosti" nek si metnu za šešir.
Koji je završeni keramičar???
Skupi su jedino dijamantna svrdla za tvrde pločice a za rezati ploča košta cc 50kn u Inter Šparu i izrežeš dosta ploćica.
Ako nekog interesira neka pita dajem savjet (naravno koji znam) a imam iskustva
i to stvarno "ratna" kaj se tiće pločica.

Ovo potpisujem. Neš ti znanosti keljit pločice ... ma uopće radit bilo kaj. Treba ti dobra volja, malo talenta, oko za detalje i osnovni alat koji fakat nije baš tak skup da si tu investiciju moraš 10 godina vraćati ovakvim cijenama kakve drže obrtnici - OK, kužim da im država pojede veliki dio i tu bih imala svašta za reć ali neću ovdje da me ne uhapse ... ali.

Ja sam žensko, sitno i nejako - i naučila sam radit pločice u jedan vikend. Kao što sam naučilaradit stolariju pa sama napravila kuhinju, sama gletala, brusila i farbala, sama betonirala i još sto čuda. (Ne, nije ni ukrivo, niti je loša završna obrada, niti je grbavo - sve štima, nevjerojatno jelte? ) Bolje nego što su mi mnogi ovlašteni i registrirani majstori s finim alatima napravili.

A za ostalo - ljudi, samo se kurfi plaća unaprijed. Nemojte plakat što su vas oprali ak ste majstoru dali lovu na neviđeno. Ako mi tko što radi, platim eventualno materijal unaprijed a ostalo po završetku radova kad utvrdim da li je to ono što sam tražila i pogodila. Ako nije - doviđorno. Nek se žali emisiji Od glave do pete.

A onaj savjet da se treba sa računom žaliti obrtničkoj komori možete objesit mačku o rep. Desilo mi se - žalila sam se - bila 10001% u pravu - prevario je moju mamu lik koji je upisan u onu zlatnu knjigu obrtnika i štatijasveneznam (sramota) - napatila sam se pisanjem dopisa, žalbi, prijedloga, molbi, izjava i ostalog - presudio sud časti u moju korist i što? Novce dobila natrag nisam. N'ti ti uspjeha i pravde
__________________
slobodni net za slobodni svijet!

Zadnje uređivanje LinaLena : 15.07.2010. at 15:43.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 17:09   #54
Quote:
idvi kaže: Pogledaj post
..nije mi jasno zakaj odmah na nož..pa kaj smo mis tvarno narod za k....
meni je samo namjera da podjelim sa vama moje iskustvo.
Zato nam tak i ide...kao ono: nema rođo to ide tako i nikako drugaćije i...
sruši se most...ili zgrada gotova bez vratiju...samo zato jer pamet je pamet
makar bila i kockasta.
Ne stari moj ne režem kurcem (kao što si naveo) već upravo time što sam i naveo a evo šta sam radio sa tim mojim k..em kak ti pišeš "kulturno".
DAAA i kupil sam dijamantnu ploću za 50kn i to u Uradi sam (malu) a veliku u "Interšpar za mene" kojeg li čuda ha.... i to što hoću da pomognem nekim siromasima kao kaj sam i ja.
http://picasaweb.google.hr/117057826...48/2008Fasada#
...oprosti ako sam te uvredio,nije mi to bila namjera no sada idemo redom...

-posao s obzirom da ga je odradio laik je za pet-zamjerka na novi dio...bez termoizolacije...samo žbuka i keramika-direktni termički most
-s obzirom da si imao cca 30-tak rezova sa brusilicom bilo bi suludo da si investirao u alat pogotovo na te pločice (6 mm)

pitanja:
-dali je kad nekom uzimam lovu bolje vidjeti ovakvu obradu http://yfrog.com/iz12454192615013166113880j ili kad jaro flexom napravi kvadratnu rupu (koju možda pokrije maska,rizeta...)
-dali bi u stanu dozvolio rezanje ovakvih kvarcnih bunjica http://yfrog.com/mw12454192623553166113880j , http://yfrog.com/1q12454192623563166113880j bez rezalice na vod, ili bi jaru kad primi brusilicu napucao nogom u guzicu dako da odleti preko grane???
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 21:07   #55
Quote:
snakehunter kaže: Pogledaj post
...oprosti ako sam te uvredio,nije mi to bila namjera no sada idemo redom...

-posao s obzirom da ga je odradio laik je za pet-zamjerka na novi dio...bez termoizolacije...samo žbuka i keramika-direktni termički most
-s obzirom da si imao cca 30-tak rezova sa brusilicom bilo bi suludo da si investirao u alat pogotovo na te pločice (6 mm)

pitanja:
-dali je kad nekom uzimam lovu bolje vidjeti ovakvu obradu http://yfrog.com/iz12454192615013166113880j ili kad jaro flexom napravi kvadratnu rupu (koju možda pokrije maska,rizeta...)
-dali bi u stanu dozvolio rezanje ovakvih kvarcnih bunjica http://yfrog.com/mw12454192623553166113880j , http://yfrog.com/1q12454192623563166113880j bez rezalice na vod, ili bi jaru kad primi brusilicu napucao nogom u guzicu dako da odleti preko grane???
Prihvaćam ispriku jer to je i cilj foruma.
Ovo sve sam već odradio na forumu "fasadne pločice" ..direktno na ciglu..
jer prije četiri god su razni "profesori" učili ka nemrem imati izolaciona svojstva jer PI /2= za pop..ti.Prjatel ISKUSTVO i samo provjerene stvari su iSTINITE. Pa samo se seti koji umovi su radili raketu po nekim formulama a on...se raspala.??!
Da "izolacija" mi je u četiri godine smanjila centralno cc za 200kn mj (u zimi) sa 900kn na 700(čista računica ko Sava)
Za malu flexericu kupio u "uradi sam" za 50kn i s njome plave je boje i onako narezuckana(vidiš koji sam amater ne baratam nikakvim nazivima) pazi sad izrezao jako puno oko vrata prozora itd..pa mi to nije bilo dosta i mramorne pločice cc3m2 i još reže da ne veruješ..A ploćice su tak tvrde da sad imam problem sa bušenjem ..probao sve al ne ide i kupio ono plavo svrdlo i nikaj..pomozi ak možeš...
Evo to je moje iskustvo...a sve sam krenuo zato jer došel "Ajnštajn" i mene koji možda imam duplo više škole od njega poćeo predavat o...ma bože oprosti
Eto prijatel tak je to kod mene i fala mu ..
A kaj se tiće tvog rada svaka čast jako lepo!
Da kad sam ja krenul bauljal sam al ide ...naravno puuuno teže nego pravom majstoru.
Dugo sam radil vani i na dosta "pipljivim" stvarima (nema veze s građevinom) i vani se priznaje SAMO ISKUSTVO..naravno tu su i određene zakonitosti...ali iskustvo je ono kaj prodaje posao i robu.

Zadnje uređivanje idvi : 15.07.2010. at 21:14.
idvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 21:28   #56
...za bušenje koristim obična SDS svrdla za beton (po mogućnosti što jeftinija) iz razloga što svrdlo nakon bušenja svake pojedinačne rupe u tvrdoj keramici,gresu,porculanu nabrusim sa dijamant šajbom-bušim na što manjem btoju okretaja sa što većim pritiskom (svrdlo izdrži do cca 100 rupa)
...ukoliko budeš ovo primjenio kod brušenja pazi da ti kut bude malo veći nego original....
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 21:34   #57
Quote:
snakehunter kaže: Pogledaj post
...oprosti ako sam te uvredio,nije mi to bila namjera no sada idemo redom...

-posao s obzirom da ga je odradio laik je za pet-zamjerka na novi dio...bez termoizolacije...samo žbuka i keramika-direktni termički most
-s obzirom da si imao cca 30-tak rezova sa brusilicom bilo bi suludo da si investirao u alat pogotovo na te pločice (6 mm)

pitanja:
-dali je kad nekom uzimam lovu bolje vidjeti ovakvu obradu http://yfrog.com/iz12454192615013166113880j ili kad jaro flexom napravi kvadratnu rupu (koju možda pokrije maska,rizeta...)
-dali bi u stanu dozvolio rezanje ovakvih kvarcnih bunjica http://yfrog.com/mw12454192623553166113880j , http://yfrog.com/1q12454192623563166113880j bez rezalice na vod, ili bi jaru kad primi brusilicu napucao nogom u guzicu dako da odleti preko grane???
dobro ovo izgleda.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 21:36   #58
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
dobro ovo izgleda.
...a kaj si mislil....da sam ja neki šuster???
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 22:15   #59
Snakehunter? Šta se može stavit za cokl a da nisu pločice? Ima li neki drugi materijal po mogućnosti da se može ofarbati u boju zida na koji se stavlja?
U nekim stranim časopisima sam našao da se može stavlajt i stiropor bordure??
glk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 22:25   #60
...stiropol borduru ne bih preporućio zbog mogućnosti oštećenja,no nedavno sam na zahtjev investitora stavljao borduru od iverala(vanilija)kantiranu ABS-om i mogu reći da vrhunski izgleda na tamne pločice, no nažalost nemam sliku...jedino je važno kvalitetno zasilikonirati zbog održavanja poda...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.