Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2013., 08:03   #141
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Fascinantno je koliko ljudi ovdje slijepo vjeruje u mirovinske fondove i staracke domove.
Još je fascinantnije koliko ljudi ovdje vjeruje da će ih (u budućnosti) naštancana djeca moći uzdržavati s hrvatskom plaćom i ostvarenim radničkim i ljudskim pravima.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 10:06   #142
Ha, s tim imaš bar nekakve šanse. Bez toga nemaš nikakve.
Naime, privatni ili državni, mirovinski fondovi trebaju ljude da u njih uplaćuju.
Maknemo li fondove trebaš nekog da te u starosti uzdržava.
I?
Znam, znam, neki će biti uvijek mladi, zdravi i poslovno sposobni do 85.
A oni koji su svjesni da možda neće su si već pripremili tableticu cijanida.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 10:58   #143
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
A dam se kladit da očekuješ mirovinu sa 60 i to u iznosu od kojeg možeš pristojno živjet. I besplatno ZO.
I sigurno nisi imala puno braće i sestara pa su ti roditelji stigli posvetiti pažnju i usaditi gore izneseno razmišljanje.
Iskreno,očekujem je sa 50.Kao što su i prethodne generacije većinom odlazile.
A po zakonu bi trebala radit do minimum 65 i onda uživat u mirovini ako 5 godina.Zatim odlazim u raj.Tako da koliko će se derišta porodit u Hrvatskoj i da su oni moja budućnost,pada u vodu.Zaboli me za njih,kao i njih za mene.
A i sad u Hrvatskoj ima premalo poslova za sve radno sposobne ljude,a imamo već desetljećima bijelu kugu.tako da bolje ni ne mislit što bi bilo da Hrvatska ima više stanovnika.Ionako se ne bi imali gdje zaposlit.A u budućnosti će biti još manje poslova,jer tehnologija uzima svoj danak,pa samo se vi lijepo razmnožavajte.
Besana noc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 22:34   #144
Brzo, napraviti nekom Idrizu profil da riješi ovo pitanje u roku keks, ako u međuvremenu ne napravi još koje dijete!
Kutlačar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.