Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2008., 21:54   #41
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ovo se odnosi na charge karticu, kaj ne?
Da. Pa to je "klasična" kreditna kartica, right?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 18:35   #42
Revolving kartica -smrt za jadnike...kopa te dublje nego sto si vec ukopan,mada nekad sjajan nacin da se hitno dodje do novca ak vec nisi kreditno sposoban...samo krvavooooo platis sve sto si potrosio...legalni kamatari!
provokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 17:53   #43
za one koji ne koriste minus na tekućem, uopće im ne treba ni revolving kartica jer je to u praksi slična stvar, odnosno čak je i bolje ući u minus (bez obzira što nekima to znači prezaduženost), nego uzimat karticu.
kamate su podjednake, dok dozvoljeni minus u banci otplačuješ kad je tebe volja, a ne obavezno svaki mjesec minimalno 5 ili 10%, a kod revolving kartica još dodatno plačaš i članarinu
MAXYM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 20:47   #44
ja sam rađe za karticu! možda ti ponekad zatreba novac, a ako uđeš u minus, on će ti se uvijek vući, svaki mjesec ćeš reći - drugi mjesec ću podmiriti. a karticu podmiruješ mjesečno. znaš da moraš je platiti. ima minimalan iznos, ali ti uvijek možeš uplatiti više! ima manju kamatu od minusa po tr, a upisnina je oko 150 kn
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 21:31   #45
slažem se s @gami88 ... i jedno i drugo je nužno zlo, ali od ta dva rađe biram karticu (ako baš moram)
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 09:54   #46
Ako je nekome za birati između revolving i obične kreditne, recimo amex ili diners, svakome bi preporučila amex ili diners, ovo sa revolving karticama je ako se ne znaš kontrolirati prelijevanje iz šupljeg u prazno, a na ovim običnim barem znaš na koliko rata si uzeo, koliko još za otplatiti.. imala revolving kartice i katastrofa, prošli tjedan zatvorila i osjećam se ko da sam osvojila jack pot
miška is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 14:49   #47
Quote:
miška kaže: Pogledaj post
Ako je nekome za birati između revolving i obične kreditne, recimo amex ili diners, svakome bi preporučila amex ili diners, ovo sa revolving karticama je ako se ne znaš kontrolirati prelijevanje iz šupljeg u prazno, a na ovim običnim barem znaš na koliko rata si uzeo, koliko još za otplatiti.. imala revolving kartice i katastrofa, prošli tjedan zatvorila i osjećam se ko da sam osvojila jack pot
slažem se s tobom potpuno,revolving nije neka sreća...uvijek ima nešto za platit..
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 16:53   #48
Quote:
gami88 kaže: Pogledaj post
ja sam rađe za karticu! možda ti ponekad zatreba novac, a ako uđeš u minus, on će ti se uvijek vući, svaki mjesec ćeš reći - drugi mjesec ću podmiriti. a karticu podmiruješ mjesečno. znaš da moraš je platiti. ima minimalan iznos, ali ti uvijek možeš uplatiti više! ima manju kamatu od minusa po tr, a upisnina je oko 150 kn
pa baš zbog toga kad ti ponekad zatreba je bolji minus. nek podmiruješ karticu samo minimalan iznos, npr. 5% uopće nisi u nekoj boljoj poziciji nego s minusom, jer kad podmiriš možeš opet potrošit tih 5% šta si podmirio sve do limita kao i kod minusa, pa si opet na istom, ne platiš manji iznos kamate. što se tiče kamata, uopće nisu veće za minus, sve se to kreće od 12-14%, male su oscilacije, a npr. u RBA za minus od 50% primanja kamata ti je 8%, koja kartica to ima? što se tiče uplate više od minimalnog, to možeš uplatiti i minus kao i na karticu, tako da tu također nema razlike. al najveća mana kartica su po meni te upisnine i članarine, zar im treba oboje??? upisnine su nešto jeftinije od 150kn, kreću se oko 100kn, dok za članarine je 150kn najmanja, pa na gore, i kreću se u prosjeku do 150-200kn, iznimka je jedino u HPB gdje ima po 100kn članarina al moraš bit njihov klijent. jedina prednost revolving kartica je plačanje putem interneta, prihvačaju se svugdje za razliku od velike većine debitnih i transakcije se obavljaju brže. tako da ukoliko ti ne treba za net, ne postoji, po meni, ni jedan drugi objektivni razlog za otvaranje kartice umjesto minusa. a to dal će se netko lakše il teže izvlačit iz minusa, to je subjektivna stvar svakog pojedinca, al ponavljam, i na kartici možeš non-stop biti do limita.
MAXYM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 16:10   #49
Što je bolje? Kao i kod svakog izbora stvar je osobne prirode. Osobno imam klasičnu i revolving karticu. S objema sam zadovoljan jer ne trošim više od svojih primanja, kontroliram se. Ali koliko znam, tko se ne kontrolira i ne razmišlja o svojim troškovima revolving je jako loš, najgori izbor.
__________________
Are you Airtripster?
Yossarian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 21:39   #50
pozdrav, evo sutra bi isao u banku napraviti zahtjev za kreditnu karticu, master card u erste banci...

uzeo bi znaci klasicnu, a ne revolving...

jel ima jos tko kakav savjet na koji moram paziti prilikom pisanja zahtjeva ili opcenito?

diners kartica,koja je razlika izmedu nje i master card?
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:43   #51
Mastercard ti je bolji jer ga prihvaćaju svugdje. Diners ne baš tako često (pogotovo u inozemstvu). Ali u principu su iste.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:48   #52
ne znam proceduru za karticu no usporedba diners : ec mc => diners vole hrvati, master cijeli svijet
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 09:46   #53
evo upravo zvao erste banku,situacija je sljedeca:

baba mi kaze da oni izdavaju samo kartice sa revolving kreditom....kaj sad?

znaci,postotak je u igri...jel moguce da nedaju klasicne kreditne kartice?
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 13:22   #54
Pa uzmeš tu karticu, a kao postotak otplate učinjenih troškova uzmeš 100% i onda ti je to normalna kreditna kartica. Pogledaj tu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 07:42   #55
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Pa uzmeš tu karticu, a kao postotak otplate učinjenih troškova uzmeš 100% i onda ti je to normalna kreditna kartica. Pogledaj tu.
hm, pa ako uzmem 100%, zar ne znaci to da ce sljedeci mjesec naplatiti SVE odjenom??
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 16:36   #56
Pa takva ti i je klasična kreditna kartica. Sve što potrošiš dolazi ti za mjesec dana na naplatu, osim onog što uzmeš na rate.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 17:04   #57
Ja imam tu revolving od rba MasterCard, i evo razmisljam dignut nenamjenski kredit da je otplatim. I zauvjek se rijesim kreditne kartice. Sva sreca kaj imam vlastiti stan , i vjerovatno spadam u 1% građana koji nemaju stambenu kredu. Te kartice su cisto sranje,nikako na zelenu granu . Jebate, jednom sam zaboravila platiti, i nabili mi kamatu 70 kuna. Inace mi je 50 kuna.
Mad Babble is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 17:06   #58
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ja ti preporučam da uzmeš klasičnu kreditnu karticu (dakle ne revolving) jer svi koji su imali/imaju revolving proklinju dan kad su ju uzeli. Za tu se karticu fakat moraš znati kontrolirati.
Ovo je ziva istina.

A,i ova obicna ti je shit, najbolje je biti bez kartica.
Mad Babble is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 20:31   #59
@Mad Babble
ako ne možeš napisati post bez psovki, suzdrži se od postanja .... na Gospodarstvu se tako ne razgovaramo
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 18:55   #60
Uz brzi kredit u PBZ-u dobio sam i Visa revolving karticu pa imam par pitanja u vezi nje.

1.Kako određujem koliki dio ću platiti od napravljenog duga na revolving.npr. kupim tv od 2000 kn i ako želim u prvoj rati platiti 800 kn ostane mi dug od 1200 kn na koji plaćam kamatu,jel tako?Sljedeći mijesec platim 500 kn duga i na ostatak duga od 700 kn opet plaćam kamatu koliko sam skužio.

2.Ako taj isti tv kupim na revolving karticu moj dug je 2000 kn,ali ako sljedeći mijesec kada dođe na naplatu kartica podmirim cijeli dug tj.platim banci svih 2000 kn,dal i onda plaćam nekakvu kamatu ili neku pristojbu za to ili je to ustvati kao plaćanje charge karticom?

3.Mogu li sa revolving karticom plaćati normalno preko interneta?

Hvala unaprijed na odgovorima.
marone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.