Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2008., 00:04   #61
1.Dobro si skužio. Ali postotak naplate ti ne određuješ. Svaki mjesec skida ti se 5% (minimalno 130kn) sa tek.računa. Ako želiš uplatiti više moraš to sam napraviti u banci

2.Platit ćeš kamatu za razdoblje od učinjenog troška do naplate (ali za ovao baš nisam 100% siguran)

3.Možeš
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 00:59   #62
Jel to znači da uvijek kad nešto platim revolving karticom moram platiti kamatu na dug.npr. potrošim 2000 kn i banka mi 20.-tog u mjesecu skine 100 kn što je onih 5% i ja platim uz tih 5% još kamatu na 1900 kn duga.Jel se ne može platiti cijeli dug odjednom i da se onda ne plača kamata?
marone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 10:02   #63
Moze!
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 18:20   #64
Revolving kredit,kamata?

Danas sam potpisao pristupnicu za Mastercard revolving u svojoj banci-Haab.

Deal je slijedeći: najmanji iznos otplate 10%,kamata 12%,nema kamate do prvog dospijeća plaćanja.

No,kak bude to zgledalo u stvarnosti

Recimo,kupim nešto za 2000 kuna. Mogu otplatiti samo 500 kuna. Kaj s ostalih 1500? Koliko će kamata narasti ako se odlučim otplatiti u još 3 rate po 500 kuna!?

Malo sam se sad zbedirao jer sam pročitao da je jedna forumašica rekla da je otplaćivala samo kamatu,a ne glavnicu.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 18:57   #65
Koliko sam skužio,to ima veze sa oslobađanjem limita i ponovnim trošenjem...
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:31   #66
Hipoteza: odobreni limit ti je 5000kn. Ti potrošiš spomenutih 2000 kn i onda plaćaš minimalno 200 kn (10% od 2000) glavnice uvećano za 12% kamate. Ostatak od 5000kn - 1800kn (200 si već vratio) je limit kojega još možeš potrošiti. Ako ćeš svaki mjesec vraćati po tih 200 kn tak će ti se i limit obnavljati sve do iznosa od prvotnih 5000 kuna. Nadam se da je jasnije.
Inače, te revolving kartice su s aspekta klijenta. Za banke je pak to najlukrativniji proizvod.
Johnny Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:54   #67
Hvala Johnny Boy,sad mi je jasnije

Znači,ako platim odjednom te 2000 kn,kamata me ne kači? Jesu li fleksibilni,pa da ne otplaćujem 10%,nego recimo 25% ako tako želim

Quote:
Hipoteza: odobreni limit ti je 5000kn.
Yeah right,znajući Hypo,biti će upola manje od toga (valjda zato kaj sam ispod 30 godina,a i ne živim na stalnoj adresi na kojoj mi je osobna )
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 23:05   #68
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Hvala Johnny Boy,sad mi je jasnije

Znači,ako platim odjednom te 2000 kn,kamata me ne kači? Jesu li fleksibilni,pa da ne otplaćujem 10%,nego recimo 25% ako tako želim
tako je, ako otplatiš sve odjednom onda nema kamate. Možeš i otplatiti 25% ako hoćeš, bitno je da je iznad 10%. Jedino ne znam koja je kamatna stopa ako vratiš neki drugi postotak umjesto 10%. To vidi s bankom.
Johnny Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 23:09   #69
kaj ne bi trebala biti ona ista od 12% ;misliš da bi mogla biti veća!?

nisu valjda toliko perfidni ti bankari
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 23:21   #70
Po logici stvari-kamata bi trebala biti manja,jer prije otplaćujem dug!

Ali,svakao ću ih pitati za to ,thanx
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 23:22   #71
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
kaj ne bi trebala biti ona ista od 12% ;misliš da bi mogla biti veća!?

nisu valjda toliko perfidni ti bankari
ne, mislio sam da je možda manja jer te ipak ne kreditiraju toliko dugo i s tolikim iznosom. Ali opet...
I ja sam bankar no ne radim s karticama tak da nažalost nisam siguran u ovo , a i uvijek plaćam ratu u cijelosti pa mi nije trebalo.
Prvo kaj ću u ponedjeljak napraviti je provjeriti tarifu. Ovo bih trebao znati jebemu
Johnny Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 23:26   #72
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 17:01   #73
Danas sam dobio svoju prvu revolving karticu banka je hypo kartica je mastercard iz paketa "nasa sretna zvijezda".
Ne kuzim se bas pretjerano u kartice pa imam jedno pitanjce.
Limit na kartici mi je 3000 kn. Ja bih htio kupiti proizvod koji kosta 6500 kn. E sad jel se moze kupit na mastercard revolving proizvod na rate?? Ja bih uzeo na recimo 12 rata tak da mi je rata cirka 550 kn i umjesto da platim samo onih 10% mjesecno platil bih onda sve. Jel to izvedivo?
Ili mogu samo kupit proizvod do 3000 kn i onda to otplacivat kroz revolving.
Hvala puno.
nixaiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 10:02   #74
Quote:
nixaiv kaže: Pogledaj post
Danas sam dobio svoju prvu revolving karticu banka je hypo kartica je mastercard iz paketa "nasa sretna zvijezda".
Ne kuzim se bas pretjerano u kartice pa imam jedno pitanjce.
Limit na kartici mi je 3000 kn. Ja bih htio kupiti proizvod koji kosta 6500 kn. E sad jel se moze kupit na mastercard revolving proizvod na rate?? Ja bih uzeo na recimo 12 rata tak da mi je rata cirka 550 kn i umjesto da platim samo onih 10% mjesecno platil bih onda sve. Jel to izvedivo?
Ili mogu samo kupit proizvod do 3000 kn i onda to otplacivat kroz revolving.
Hvala puno.
Nažalost,imaš samo 3000 kn na raspolaganju,ali nakon jednog plaćenog mastercard računa možeš otići u najbližu Hypo banku i zatražiti povećanje limita.

No,možda te spašavaju s tako malim limitom od revolv(er)ing dugova
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:39   #75
Visa Revolving Kartica

Evo, ponudila mi teta u banci da si napravim Visu Revolving. Sad mi nekoliko stvari nije jasno, objasnila mi je da mogu unaprijed odrediti da mi se mjesečno skida minimalno 5 % učinjenih troškova tog mjeseca, ali mi nije jasno odnosi li se to na baš sve troškove koje učinim? Npr. kupim si nešto robe, nekih cd-a, šta ti ja znam šta i to mi je jasno. Ali npr. ako tom karticom platim avionske karte na Ryanairu, moram li cjelokupni iznos odmah platiti, ili mi i za to vrijedi taj minimalac od 5 %? Pitam to jer planiram na put u 3. mjesecu a karte me dođu oko 400 Eura, koje naravno ne bih odjednom platio, nego isto u ratama.
Hvala na odgovorima
nidus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:20   #76
Quote:
nidus kaže: Pogledaj post
Evo, ponudila mi teta u banci da si napravim Visu Revolving. Sad mi nekoliko stvari nije jasno, objasnila mi je da mogu unaprijed odrediti da mi se mjesečno skida minimalno 5 % učinjenih troškova tog mjeseca, ali mi nije jasno odnosi li se to na baš sve troškove koje učinim? Npr. kupim si nešto robe, nekih cd-a, šta ti ja znam šta i to mi je jasno. Ali npr. ako tom karticom platim avionske karte na Ryanairu, moram li cjelokupni iznos odmah platiti, ili mi i za to vrijedi taj minimalac od 5 %? Pitam to jer planiram na put u 3. mjesecu a karte me dođu oko 400 Eura, koje naravno ne bih odjednom platio, nego isto u ratama.
Hvala na odgovorima
Plaćaš i na svaku transakciju i od 1 kune nekoliko procenata a od države do države to može biti ohoho..
A neznam kolika je kamta na nesto sto nisi platio tri cetiri mjeseca pa se nakupi 20 000 kuna neplaćeno a na to zaračunaju kamatu od 10/15/20% pa da vidiš veselja, na kraju kamata pojede glavnicu..
Možda sam malo pretjerao ali nije daleko od istine.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:29   #77
Quote:
nidus kaže: Pogledaj post
Evo, ponudila mi teta u banci da si napravim Visu Revolving...
o kojoj banci je riječ?



ne kužim
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Plaćaš i na svaku transakciju i od 1 kune nekoliko procenata a od države do države to može biti ohoho...
u principu se plaća podizanje gotovine na bankomatima, ali ne i kod plaćanja u trgovinama i inim prodajnim mjestima
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:19   #78
da se ne pišu gluposti
evo link od jedne banke,a napravio sam c/p Najvažnijeg djela

http://www.slavonska-banka.hr/sbo_cm...f/id_print/589


1. Što je revolving kredit?

Revolving kredit je kredit koji se stalno obnavlja. Korištenjem kartice raspoloživi iznos se umanjuje za sve troškove nastale plaćanjem roba i usluga, podizanjem gotovine, troškove obračunatih naknada, upisnine, članarine, kamate na revolving kredit, troškove opomena i druge troškove, dok otplata kredita ponovo omogućuje daljnje korištenje kreditne kartice, do iznosa odobrenog limita.
Raspoloživi iznos kredita će se obnoviti, odnosno uvećati, za iznos koji uplatite na partiju revolving kredita.

2. Na koji način ću primiti svoju Visa Revolving karticu?

Nakon primitka Potvrde o odobrenju zahtjeva i Zadužnice, a naknadno i PIN-a, koji će Vam stići na kućnu adresu, potrebno je ovjeriti osobnu zadužnicu kod javnog bilježnika i istu donijeti u poslovnicu Banke, gdje će Vam biti uručena kartica.






6. Gdje mogu koristiti Visa Revolving karticu?

- Na više od 24 milijuna prodajnih mjesta u zemlji i svijetu koja imaju oznaku Visa za kupovinu roba i usluga,
- na Internetu,
- za telefonske/poštanske/kataloške narudžbe,
- na više od milijun bankomata koji imaju oznaku Visa u zemlji i svijetu za podizanje gotovine
- za ulaz u 24-satne zone banaka koje imaju istaknutu Visa oznaku.

7. Kako mogu kontrolirati svoje troškove?

Preko mjesečnog Izvoda, odnosno Obavijesti o učinjenim transakcijama, koju ćete, prema izboru, primiti poštom na kućnu adresu ili e-mailom na adresu elektronske pošte.


9. Kolika je visina kamatne stope na revolving kredit i kako se obračunava?

Kamatna stopa za kupovinu roba i usluga je 11,99%, dok je kamatna stopa za podizanje gotovine 13,99%. Kamata se izračunava na godišnjoj osnovi.
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 09.01.2009. at 12:24.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 21:42   #79
Ljudi bježite od tih revolving kredita jer tu najbolje zarađujemo. Naravno, ovisi i o opciji revolving kredita koji uzmete, ali one s mjesečnom otplatom od 5% su katastrofa. Opelješit će(mo) vas da se 20 mjeseci budete oporavljali i proklinjali banku. Jeftinije vam je uzeti gotovinac ili potrošački nego plaćati 14% kamate na karticu.
Ako neki kartičar nema u ponudi kreditnu karticu s odgodom (ova koju zovete "klasična kreditna" ) uzmite revolving, ali idući mjesec otplatite cijeli iznos pa nećete platiti kamatu. Mada mi je to čudno da netko ima samo revolving karticu
Johnny Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 13:12   #80
Revolving kartice- NI SLUČAJNO

Najbolji izbor- Amex debitna, najobičnija.

Jedini trošak ako uredno plaćaš tj. imaš sredstava je godišnja članarina. Mi smo pomoću AMEX-a prije par godina obnovili cijeli stan. Napravili smo cca 100.000kn prometa sa amexom u godinu dana.
Samo treba pratiti u njihovoj brošuri mjesečne akcije.
Emezzeta, Pevec, Brico, i sl. često imaju akcije za American express bez kamata na 12 rata.

Kako ćeš isto saznat- pitaš tetu na kasi, neki manji dućani daju ovisno o cifri broj rata, kod ovih većih možeš i 100 kn na 10 rata.

Ti kasnije moraš samo osigurat da imaš love na PBZ računu, i dogovoriš da ti jednom mjesečno skida sa računa.

Moraš vodit računa kad ti počinje novo obračunsko razdoblje (jednom mjesečno). I to je to. AKo imaš račun u drugoj banci onda plaćaš sam misečne račune.

Još jedna stvar: pazi na onu shemu 3-36 rata to su potrošački krediti koji su samo takve gulikože.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.