Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2009., 00:29   #41
3.000 mjesecno, rentna stednja sa 4% godisnje (konzervativni izracun) na 15 godina: 736.373,97
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 03:11   #42
Quote:
majdan kaže: Pogledaj post
ovo je istinita priča od koje mi je zlo. ....

kad citam ovaj tvoj post nemogu se otet dojmu da si u sebi zapravo zavidan svojoj sestri.

tvoja sestra ima istina manju placu,ima 15000 kn duga,al ona uziva u zivotu.
nema kuceta ni maceta,ak joj ponestane para,moze jest i suhog kruha.

dok ti to ne mozes,ti si se uvalio u opasan kredit,i tebi ostane ko sto si rekao ca. 4000 kn,sto ti mozes s tim novcima,nis.nemres si priustit otic sa obitelji u kino,otic sa zenom u restoran ponekad,otic na neki izlet vikendom.Sad kad imas malo dijete jos ide,vidjet ces kad ti dijete malo poodraste,kad bude trazilo lovu za izac,za neku brandiranu obleku,a ti nes imat

ti ces istina jednom ostavit taj svoj stan svom djetetu,al za 50-tak godina,mislis li da ce taj stan nesto vrijedit,ili mislis da tvoje dijete nece bit u stanju sebi do tad stvorrit iz vlastitih snaga krov nad glavom.

gleda se sad,jebes stan ak ces cijeli zivot onu kunu 15 puta okrenut prije neg ju potrosis.
kazes niste gladni,niste zedni,goli,bosi.dali se cijeli zivot samo na to svodi

Zadnje uređivanje Lavica02 : 11.04.2009. at 14:37. Reason: quote
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 20:34   #43
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
kad citam ovaj tvoj post nemogu se otet dojmu da si u sebi zapravo zavidan svojoj sestri.
...
Ne zavidim ja svojoj sestri, nego zavidim na tome kako joj se da gladovati, doći tražiti roditelje, mene prijatelje ili nekog trećeg da joj da ili posudi para da podmiri minus.

Čuj ja se iskreno nadam da ću još 13 godina izdržati (valjda će i plaća porasti), a o tome kako će netko imati stan svojim snagama-čuj i ja sam taj koji ga kupuje svojim snagama, a moram priznati da mi nebi bilo teško da mi netko ostavi stan kad budem imao 50 godina jer taman će mi djete imati fensi šmensi prohtjeve.

A čuj izađem ja van i na more po tjedan dana i u restoran i to sa svojom obitelji- al se trudim kupiti stvari koje traju barem dvije godine (cipele) ne pušim i skuca se nekako za sve.

Istina je da nemogu puno toga jer imam kredit, ali ja ni ne težim hlačama od 1000 kn, ni za skijanjem u Francuskoj kad mogu i na Sljeme.

Svake godine sa ženom odem u neku državu (jer ona ide na kongrese) i eto živim.

Nemoj me krivo shvatiti, al meni nije loše baš tako da čeznem za nečim što si nemogu priuštiti sa novcem koje imam.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 12.04.2009. at 21:30. Reason: quote
majdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 11:48   #44
moja pričica

Ušla u gadan minus zbog gluposti - robe, putovanja, restorana... općenito, zbog stila života koji je daleko premašivao moje prihode. Nedavno mi je puknuo film kad sam zbrojila sve dugove (minus na tekućem, kartice) i napravila sam 3-mjesečni plan. Otišla u zabu osobnom bankaru, ukinula sve kartice i dogovorila postupno smanjenje dopuštenog minusa svaki mjesec.

Budući da imam više sreće nego pameti, dogodila se i povišica na poslu od oko 100 ojra mjesečno. Dobar poticaj da zatvorim sve minuse i nikad više ne uletim u to sranje bez prijeke potrebe.
yelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 19:23   #45
Quote:
yelly kaže: Pogledaj post
ukinula sve kartice
To mnogi savjetuju i čine kad ovakvih situacija ali po meni je totalna glupost. Ako se jednom porežeš (a tko nije) izbaciti ćeš sve noževe, škare..iz kuće?
Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati.
Kako ćeš danas-sutra kupiti nešto on-line, avio kartu..?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 21:34   #46
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati.


oduševio si me s ovim
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 15:42   #47
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To mnogi savjetuju i čine kad ovakvih situacija ali po meni je totalna glupost. Ako se jednom porežeš (a tko nije) izbaciti ćeš sve noževe, škare..iz kuće?
Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati.
Kako ćeš danas-sutra kupiti nešto on-line, avio kartu..?
Istina. Treba se znati kontrolirati. Master card (odgoda plaćanja) mi dobro dođe za online booking karata, otplatu auto osiguranja na rate (bez kamata) i sl. Limit sam smanjila na iznos jedne mjesečne plaće i spremila je u ladicu za posebne situacije.
yelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 15:47   #48
Ne preporučujem minus niti malo, jer to je zakrpa kojoj nema kraja. Prvo ti banka da koliko god poželiš, pa ti onda samo pošalju bez najave ili bilo kakvog oblika javljanja da od 1.5 ukidaju minus sa 9500 na 3500.... (moja sitoacija)... i kak da to sad normalan čovjek vrati? Nikako, nek se pozdravi sa plaćom iduća dva mjeseca. A da ne pričam o kamatama na minus...
prolaznica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:18   #49
pomagaj

Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Ovo je najveća zabluda ljudi koji su konstantno u minusu - svi s kojima sam razgovarao, a u takvoj su situaciji, tvrde kako bez minusa ne bi mogli zatvoriti mjesečne obveze/potrebe, a nisu (ili ne žele biti) svjesni da su iznos za koliko su u minusu potrošili samo jednom i da dalje sa svakom novom plaćom samo popunjavaju nastalu rupu (+kamate, naravno, i to relativno visoke), znači da dalje trajno žive od plaće umanjene za kamatu, dakle očito da bi mogli živjeti i od cijele plaće.
evo "malo" ćitan po ovom forumi, vrtin teme a nigdi naći šta mi triba, stoga pomozi, jer san vidila da su tvoji postovi jako dobri i vidin da se kužiš u to---
vako-našla san 2 posla za ovo lito a ocu kupit motorić, prvi posa je na neodređeno drudi na određeno-3 miseca, taj je ok, a ovi prvi baš i ne, tila bi uć minus na tekućem, al neznan el to mogu odma nakon prve plaće???? il moran ćekat, pataj neki prosjek 3-6 plaća šta se spominje tu po forumu, i dali mogu u minus ako san na određeno zaposlena??? vjerovatno to ovisi od banke do banke al eto pitan-unaprid fala
ljudi pozdrav, ako neko zna....dobro bi došlo
mare2610 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 23:34   #50
Odmah nakon prve plaće ne možeš sigurno u minus.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 07:01   #51
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
Odmah nakon prve plaće ne možeš sigurno u minus.
možeš možeš, samo ovisi koja banka! sigurno
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 07:14   #52
Onda, koja to banka i sa kojim to uvijetima?
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 15:04   #53
Ne znam po meni je jedino rijesenje kada se udje u minus(mislim veliki) dizanje nenamjenskog kredita i krpanje te cjelokupno pokrivanje minusa i odlazak u plus te otplacivanjem kredita rijesiti stvar jer ne moguce je bas tek tako stvoriti 15-20 tisuca kuna
fairuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 15:58   #54
imam pitanjce,a posto nisam nasla bolju temu,nada se da nisam fulala sa ovom...

dakle,u minusu sam u pbz-u i nedavno sam ostala bez posla i doslo je naravno do ukidanja minusa,bila u banci,potpisala ugovor na mjesecnu otplatu istoga kada sam se zaposlila opet..medjutim u medjuvremenu opet ostala bez primanja i sad naravno nemam za jos te dvije rate sto su mi ostale za otplatit,pa me sam mislila da odem do banke i trazim odgodu placanja ili sto vec dok ne budem imala...

zanima me da li ima tko iskustva sa tim i da li se to uopce moze?
Bumblee Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 14:15   #55
Jel zna tko da li banka(zaba) moze povecati odobreni minus? Meni je citavu godinu bio 6500kn, sad od pocetka mjeseca, do kraja godine, su mi ga skresali na 4000kn. Vjerovatno zato jer mi je placa koja sjeda na racun sada ona minimalna po zakonu, a ostatak dobivam u cashu.

Ja bi da mi odobre opet minus 6000-6500kn...da li se to radi i da li se sta extra placa?
Grand Funk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 20:58   #56
dozvoljeni minus- gdje?

Zanima me koja banka nudi najveći dopušteni minus na običnu debitnu karticu?
Oni iz PBZ-a ne daju uopće ako je ugovor na određeno
bavarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:12   #57
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Da je sve jednostavno kak ti pises, ne bi skoro svaki gradanin hrvatske bio do daske u minusu. Ne vjerujem da su bas svi pohlepni i da ne znaju baratati s novcima.


baš tako ispada da smo svi pohlepni jer pokušavamo živijeti barem malo normalno....slažem se da minus ne vodi nićemu nego samo još dublje u ponor ali pošteno radim i mučim se da bi ja i moja obitelj živili ali nikad nije dovoljno i nikad na zelenu travu...već sam umoran od svega...
ja verujem da su svi nesposobni i ne znaju baratati nofcima.. 99% od tih minusaša
Anka vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 23:12   #58
Pozdrav

Možda je već negdje i rečeno ovdje..pošto nemam vremena da sve prolistam zanima me jedan detalj..radi se o erste banci
Naime,nalazim se u dozvoljenom minusu već godinu dana i u par navrata (2 puta)desilo mi se da mi je legao ček a da novce nisam navrijeme stavio na račun te sam otišao u Nedozvoljeni minus za još 1000kn.
Od tada držim se strogo dozv. minusa i u planu mi je vratiti sav taj minus.

Htio sam dignuti kredit,ali su me odbili i rekli kako trenutno nisam sposoban zbog ulaska u nedozv minus (da mi je pala nekakva ocijena) te da sada treba proći određeno vrijema kroz koje ja moram biti čist na računu pa će sve biti uredu!Koliko vremenski moram čekati i o čemu se točno radi,šta činiti?

Hvala
Smoker00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 17:22   #59
Zna li bilo tko odgovor za ovu moju situaciju..?
Smoker00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 11:32   #60
znaju svi. ili oni koji neznaju pretpostavljaju. ali cinjenica je da ti nitko ne moze dati sigurno tocan odgovor kolko ces dobit ako se konzultiras s osobnim bankarom.

moja iskustva do sad su bila da treba proci par godina da te se skine s crne liste. ali eto, kao sto sam gore rekao to je cisto spekuliranje, kao da pitas mesara kolko novaca treba da spojis stan na struju. dakle telefon u ruke i nazvat osobnog bankara, ili osobno otic u banku i popricat s njim pa ces znati tocno.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.