Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 23:47   #921
Quote:
shone190 kaže: Pogledaj post
...
Tvoj slučaj mi je opis valjda najvećeg straha
Ja sam napokon otišla na holter i uzv i nalazi su mi uredni.
10 SVES, 0 VES, imala sam osjećaj gušenja i pritisak u prsima sigurno desetak sati od tih 24 i nije zabilježeno ništa tako da pretpostavljam da su mi te razne senzacije ipak od psihe i jake anksioznosti.
Jesi vadio krv, provjerio hormone, šećer? Tlak?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 00:45   #922
Naravno, imam preko firme kompletan lekarski pregled svake godine i idem na njega poslednjih 10 godina. Svaki put je tu EKG, ultrazvuk srca, kompletna krvna slika, a ja trazim uvek i nivoe hormona koji uticu na rad srca, uzmem i nekada EKG holter, kada me bas ne mrzi da se smaram da ga nosim. Krvna slika idealna, a kako i ne bi bila kada nikada nisam pusio, pio niti uzimao nikakve droge/stimulanse. Treniram skoro 25 godina bez prekida (u zadnjih 3-4 godine 5 puta nedeljno, pre toga 4 puta), vodim racuna o ishrani... Treninzi se svode na 20 minuta trcanja kao zagrevanje, 45 minuta trening u teretani i posle toga 10 minuta laganog trcanja. Ne znam nikoga ko zivi zdravije od mene, ali je problem u tome sto lekari veze sa zivotom nemaju. Kada sam god otisao kod nekog kardiologa i rekao mu detaljno sve o svom problemu, svaki me pogledao onako glupim telecim pogledom i kao, pa to imaju svi, to je benigno, ovako, onako... U sustini, ne znaju i onda im je ispod casti da kazu, nemam pojma sta ti je, pa se svede prica da to svi imaju. E pa ja za svo ovo vreme nikada nisam nikoga upoznao da ima preskakanje srca, osim sto vidim ovaj mali broj ljudi koji se vrti po svim zivim forumima i ne mogu da nadju resenje za preskakanje srca.
Ljudi se tripuju kada dodju na internet i onda se preneraze, pa kao vidis koliko mnogo ljudi ima isti problem sa preskakanjem. Upravo suprotno je istina. Enormno mali broj ljudi ima taj problem, samo je internet danas dostupan skoro svakome i onda kada ti odes i pretrazis teme o preskakanju i nadjes 1000 ljudi sa tim problemom, pomislis, jbt vidi stvarno koliko nas je. Ali pomisli malo realnije, 90% ljudi na svetu koji imaju ovaj problem visi po internetu i pise, istrazuje... Tako da kada uporedis taj broj ljudi sa ukupnom ljudskom populacijom, ta prica da "vecina ljudi to ima" pada u vodu. Uhvati recimo da trazis teme ljudi koji nemaju ruku od ramena. Ima ih na internetu hiljade, a zapitaj se kada si u realnom zivotu video nekoga da nema ruku od ramena.
Tako da sve u svemu, forumi ostaju samo da jedni druge tese i da se tripuju kako nas dosta ima probleme sa preskakanjem srca, sto je totalno netacno. Ali eto, lekari "strucnjaci" nas ubedjuju u to prvenstveno iz svog neznanja, a ne zato sto je to cinjenicno stanje.

Aj uzdravlje
shone190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 01:16   #923
ma svkma preskace srce, samo neki ne osjete...a sto se tice tvojeg problema. ja recimo kad se najedem i sjednam na kauc, te se nagnem na lijevu stranu pocne preskakat srce, ispravim se, stane. pomaknem se na lijevu stranu, preskace...pitam doktora zasto, kaze ne pase mu tak u tom trenutku biti. ovo tvoje je naravno puno ekstremnije, ali mi nije jasno zasto ti se kod ustajanja tako jako puls digne s obzirom da ti po noci kuca sigurno oko 40-45...mozda ti je niski tlak pa mozak ne dobije dovoljno kisika pa susne adrenalin? si gledao vratnu kraljeznicu, zile i to?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:17   #924
Ma sve OK, isao i na magnetnu rezonancu torakalnog i vratnog dela, sve odlicno. Kolor dopler krvnih sudova vrata, kao kod deteta sve procisceno i prokrvljeno. Cak sam radio proveru krvnih sudova na preponama, i u nogama, sve kao kod deteta, kao skolski primer kako treba da bude. Pritisak idealan 120/80. Nemam nikakav problem kada ustanem i puls skoci, vecinom to ljudi pripisuju POTS sindromu gde pritisak naglo padne, pa onda srce mora jace i brze da pumpa da to nadomesti, ali u tim slucajevima se ljudima i zavrti u glavi, vide sve zvezde sto se kaze. Kod mene sve normalno, samo sto cujem da srce lupa jako i brzo i pocinjem zatim da se tresem, kao da sam se uplasio ono od necega, pa kao kasnija adrenalinska reakcija. Takodje, ko ima POTS sindrom, ima ga stalno, ne ono imam ga 10 dana, pa 2 dana nemam, kao kod mene u ovom trenutnom stanju.

Stvar je u tome sto sam ovakve situacije imao jos dva puta tokom zivota jos dok sam bio na Seroxatu ali na dozi za izbacivanje, posle stresnih situacija, jedna je kada je otac umro, pa posle toga, a druga neki ogroman stres drugog tipa. Sve se desilo nekoliko meseci posle tih stresova. Ali u sustini, nikada nije ovako dugo trajalo (samo po jedan dan), niti ovoliko uticalo na preskakanje srca.

Planiram da napisem jedan opsiran tekst gde cu da objasnim ceo poremecaj od samog pocetka pa do kraja, a to traje nekih 20 godina. Okacicu to na sve zive domace i strane forume sa ovom tematikom i zivo me zanima da li cu naci barem jednu osobu koja ima ovakav problem. Mozda se javi kada bude procitala, posto ja citajuci ne nadjoh nikoga sa ovakvim simptomima.

Kolika je ovo nepoznanica kardiolozima, najbolje bi ilustrovali video snimci, da sam krisom snimao svakog kardiologa kod kojeg sam bio i kojem sam ispricao ukratko istoriju problema. Mislim da sam bio kod preko 20 kardiologa, videti te telece i zabezeknute face kada cuju sta mi se desava, bi vam bukvalno sve rekle. Sto je najgore i sami znaju koliki je rad srca nepoznanica u svetu, da ni ne zele da se udubljuju u moj problem, jer znaju da ni u snovima ne mogu da pretpostave sta je uzrok. Onda je najlakse reci, to je benigno preskakanje, bez brige...
Evo, ko mi nadje negde na internetu slucaj da osoba moze da odluci da jedan dan nema nijednu ekstrasistolu, a onda kada odluci, moze da ima 15000 komada samo za period dok je budan, ja mu platim dobru lovu I sve to bez uzimanja bilo kakvih stimulansa, samo odlucim da sedim ceo dan ili lezim, nema nijedne, ustanem na 5 minuta i prosetam i eto 15000 komada za ceo dan dok nekako ne zaspem Jos ne daj Boze da nastavim da hodam i dalje, mislim da bi ih bilo 50000, nego ovako sednem pa se smanji puls, samim tim i bude manje ekstrasistola jer je manje udara srca.
shone190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 00:25   #925
Pa jesu ti dali betablokatore?
Ne znam, mene je Seroxat dosta zeznuo. Ali bila sam mlađa (23 godine kad sam ga prestala pit) i prestajala sam više od pola godine, znači stvarno jako sporo, tad još nisam imala jako izražene ekstrasistole pa mi se apstinencijska kriza nije toliko odražavala na taj dio koliko na glavu (vrtoglavice, strujni udari) i probavu. Psiha je otišla kvragu još više nego prije početka uzimanja tableta itd. Baš ono, grde tablete.
Zato mislim da je ovo kod tebe povezano prvenstveno s tim i ne čudi me da ni doktorima nije jasno što ti se događa jer ti je očito zdravo srce. I svi ostali nalazi su ti ok pa po toj logici bi se trebao osjećati super.
Jedino što ti se ustvari promijenilo je to što si prestao piti terapiju i dobio si ove simptome, mislim da to nije slučajnost.
Inače, i ja mogu sama izazvat preskakanja, iako ih nemam toliko puno. Zna mi se dogoditi razdoblje od par tjedana da ih uopće nemam i onda se tog sjetim i doslovno iste sekunde mi preskoči. Kužim da nije isto kao kod tebe, ali ako ja samo psihom mogu izazvati da mi preskoči, vjerojatno možeš i ti.
E i da, i meni su preskakanja puno češća otkad sam prestala sa Seroxatom.
Jučer mi je doktor rekao da SVES mogu doći zbog nadraženog simpatikusa. Nemam pojma šta to znači al je rekao pa prenosim dalje
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:13   #926
Quote:
shone190 kaže: Pogledaj post
Ma sve OK, isao i na magnetnu rezonancu torakalnog i vratnog dela, sve odlicno. Kolor dopler krvnih sudova vrata, kao kod deteta sve procisceno i prokrvljeno. Cak sam radio proveru krvnih sudova na preponama, i u nogama, sve kao kod deteta, kao skolski primer kako treba da bude. Pritisak idealan 120/80. Nemam nikakav problem kada ustanem i puls skoci, vecinom to ljudi pripisuju POTS sindromu gde pritisak naglo padne, pa onda srce mora jace i brze da pumpa da to nadomesti, ali u tim slucajevima se ljudima i zavrti u glavi, vide sve zvezde sto se kaze. Kod mene sve normalno, samo sto cujem da srce lupa jako i brzo i pocinjem zatim da se tresem, kao da sam se uplasio ono od necega, pa kao kasnija adrenalinska reakcija. Takodje, ko ima POTS sindrom, ima ga stalno, ne ono imam ga 10 dana, pa 2 dana nemam, kao kod mene u ovom trenutnom stanju.

Stvar je u tome sto sam ovakve situacije imao jos dva puta tokom zivota jos dok sam bio na Seroxatu ali na dozi za izbacivanje, posle stresnih situacija, jedna je kada je otac umro, pa posle toga, a druga neki ogroman stres drugog tipa. Sve se desilo nekoliko meseci posle tih stresova. Ali u sustini, nikada nije ovako dugo trajalo (samo po jedan dan), niti ovoliko uticalo na preskakanje srca.

Planiram da napisem jedan opsiran tekst gde cu da objasnim ceo poremecaj od samog pocetka pa do kraja, a to traje nekih 20 godina. Okacicu to na sve zive domace i strane forume sa ovom tematikom i zivo me zanima da li cu naci barem jednu osobu koja ima ovakav problem. Mozda se javi kada bude procitala, posto ja citajuci ne nadjoh nikoga sa ovakvim simptomima.

Kolika je ovo nepoznanica kardiolozima, najbolje bi ilustrovali video snimci, da sam krisom snimao svakog kardiologa kod kojeg sam bio i kojem sam ispricao ukratko istoriju problema. Mislim da sam bio kod preko 20 kardiologa, videti te telece i zabezeknute face kada cuju sta mi se desava, bi vam bukvalno sve rekle. Sto je najgore i sami znaju koliki je rad srca nepoznanica u svetu, da ni ne zele da se udubljuju u moj problem, jer znaju da ni u snovima ne mogu da pretpostave sta je uzrok. Onda je najlakse reci, to je benigno preskakanje, bez brige...
Evo, ko mi nadje negde na internetu slucaj da osoba moze da odluci da jedan dan nema nijednu ekstrasistolu, a onda kada odluci, moze da ima 15000 komada samo za period dok je budan, ja mu platim dobru lovu I sve to bez uzimanja bilo kakvih stimulansa, samo odlucim da sedim ceo dan ili lezim, nema nijedne, ustanem na 5 minuta i prosetam i eto 15000 komada za ceo dan dok nekako ne zaspem Jos ne daj Boze da nastavim da hodam i dalje, mislim da bi ih bilo 50000, nego ovako sednem pa se smanji puls, samim tim i bude manje ekstrasistola jer je manje udara srca.
Nisi ti ništa odlučio, jer da je si onda bi svaki dan odlučio da ih nemaš. Očito tebi ekstrasistole se pojavljuju na triger, a taj triger nije odluka, već razina fizičke aktivnosti ili da kežem razina pobude neurološkog ssustava. Dao bi se okladiti kako ti ekstrasitole se događaju pod utjecajem pobude simpatikusa i adrenalinom.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 00:45   #927
Ja sam nedavno imala virozu, visoka temperatura, drhtavica i mucnina, grozan kasalj. Ni jednom mi srce nije preskocilo tih tjedan dana. Cim sam ozdravila, vratio se apetit ja nastavila na posao, vjezbanje i sve ostalo evo ih. Vratili se i preskace vise puta dnevno. Stvarno nema nikakve logike, kad se osjecam zdravo srce preskace a kad osjecam da crkavam srce radi bez greske. Jedino sto sam tih dana slabo jela i puno pila a i izlezavala se.
leptir84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 07:00   #928
Quote:
leptir84 kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno imala virozu, visoka temperatura, drhtavica i mucnina, grozan kasalj. Ni jednom mi srce nije preskocilo tih tjedan dana. Cim sam ozdravila, vratio se apetit ja nastavila na posao, vjezbanje i sve ostalo evo ih. Vratili se i preskace vise puta dnevno. Stvarno nema nikakve logike, kad se osjecam zdravo srce preskace a kad osjecam da crkavam srce radi bez greske. Jedino sto sam tih dana slabo jela i puno pila a i izlezavala se.
da...znaci znao sam ih imat po mjesec dana...svaku minutu po 5-6, sto je meni puno...normala mi je cca 5-10 dnevno gdje se ne zabrinjavam..

jednom sam se razbolio, temperatura, puls ubrzan...niti jednom nije preskocilo...nakon sto sam ozdravio, odmah se vratilo na razinu normale 5-10 dnevno...drasticna razlika, kao da se nesto resetira...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:04   #929
Ja sinoc nisam mogla dugo zaspat pocelo preskakanje
Odvratno neugodan osjecaj bas me strah ulovio, neka nelagoda
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 11:38   #930
Ima tko iskustva sa centrom za aritmije u Vinogradskoj?
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:56   #931
Meni je neko vrijeme bilo super, tu i tamo jednom u pet dana lagano preskoci jedva da primjetim. Ali moram priznati da sam imala jedno dosta opusteno i mirno razdoblje. Na poslu nije bilo guzve a ni poslije posla nisam nigdje zurila niti bila pod stresom. I danas osjetim drugaciji osjecaj, na poslu letala okolo dosla doma ni sjela opet zuri van obavit sto treba da stignem ono sto moram iza tog... I evo ga, stigla doma sjela kad srce preskace. Ne bih to nazvala stresom jer nekako sa osmjehom sve to obavljam, ali mislim da je do te unutarnje zurbe. Nisam ni krenula na cilj a vec sam u jednoj varijanti tamo a u drugoj kasnim pa smisljam plan B. Mislim da to predstavlja taj "stres" o kojem govore. I nekako to ubrza i misli i dah, stvori neku laganu nervozu u tijelu. Mozda to poremeti taj vagus kojeg nikako da skontam... Zato mozda kad sam imala gripu srce nije preskakalo. Osim sto sam lgano jela, izlezavala sam se citav dan i nisam razmisljala unaprijed.
leptir84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:58   #932
Znam da je za nevjerovat ali meni je preskalo po 6 mjeseci bez prestanka i to doslovn niti sekunde, bio na pregledima i unatoc uhvacenim preskakanjima kaze dr srce zdravo ko dren, cak i sa beta blokatorima mi preskakalo pa ih prestao uzimat, evo vec tamo 10 god unazad ne preskace.
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:04   #933
Quote:
Alist kaže: Pogledaj post
Ima tko iskustva sa centrom za aritmije u Vinogradskoj?
Ima.
Moji roditelj su upravo danas bili na kontrolnom pregledu.

Oboje su, s razmakom od nekih godinu i pol bili na ablaciji pulmolarnih vena zbog fibrilacije atrija. S godinama su fibrilacije dogurale do stadija gdje su nastajale na tjednoj bazi i nije pomagala konverzija lijekom, a Corderon je eć stvarao nakupinu/mrenu na očima. Majka je imala zahvat krioablacijskim balonom na 3 vene, a otac RF tehnikom na 4 vene. On je nešto teže i lošije podnio zahvat.

Tim tj. timovi su stručni, vodeći svjetski stručnjaci, Europski su referentni i edukacijski centar za aritmije. Sve znanstvenici između 35-42 godine starsti Svaka preporuka i pohvale.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 21:33   #934
Ja se veceras prejela cesnjaka,i sad bas tu i tamo ruzno preskace, jako a jedan za drugim. Procitala sam kasnije na internetu da je stvarno nuspojava cesnjaka preskoci i brze lupanje a pogotovo kod previse cesnjaka. Eto, jos jedan moguci uzrok.
leptir84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 23:31   #935
Ja sam isto osjecao neka preskakanja srca ponekad, sto sam pripisivao stresu uglavnom. Zavrsio u bolnici pred par mjeseci, gomila pretraga, mjesec dana kasnije sam dobio implantirani defibrilator. Ako osjetite da nesto ne kuca kako bi trebalo, nemojte se zajebavati, odite doktoru.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 15:08   #936
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ja sam isto osjecao neka preskakanja srca ponekad, sto sam pripisivao stresu uglavnom. Zavrsio u bolnici pred par mjeseci, gomila pretraga, mjesec dana kasnije sam dobio implantirani defibrilator. Ako osjetite da nesto ne kuca kako bi trebalo, nemojte se zajebavati, odite doktoru.
a koja vam je dijagnoza?
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 22:27   #937
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ja sam isto osjecao neka preskakanja srca ponekad, sto sam pripisivao stresu uglavnom. Zavrsio u bolnici pred par mjeseci, gomila pretraga, mjesec dana kasnije sam dobio implantirani defibrilator. Ako osjetite da nesto ne kuca kako bi trebalo, nemojte se zajebavati, odite doktoru.
Jebiga, baciš ovakav mamac bez ikakvih detalja. Na temi na kojoj većini zaista i preskače zbog stresa i kad pročitaju ovo vjerojatno neko vrijeme neće spavati od straha
Dakle o čemu se radilo, pretpostavljam da je bila neka opasnija aritmija?
Kakav je osjećaj bio, jesi li ikad prije radio opsežnije pretrage srca, jesu li prijašnji nalazi bili dobri pa se onda odjednom pogoršali ili?
Što točno radi implantirani defibrilator?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 08:04   #938
Je li moguce da dodje do ubrzanog rada srca radi manjka fizicke aktivnosti?
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 08:24   #939
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Je li moguce da dodje do ubrzanog rada srca radi manjka fizicke aktivnosti?
moguce naravno, pa srce je misic koji treba trening...ako oslabi, onda slabije pumpa i onda mora vise puta u minuti pumpati za jednaki volumen krvi...ajmo, svaki dan bar 30 min hodanja ili neceg.
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 16:22   #940
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Je li moguce da dodje do ubrzanog rada srca radi manjka fizicke aktivnosti?
to je jedan od razloga, a ima ih još, neki bezopasno neki opasni za život. Jel vam to naglo počelo, ili ste I prije imali problema?
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.