Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2012., 17:13   #61
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Po zoharima su poznate stare zgrade
Mi smo isto u zohar-free zgradi, to ne bi trpila ni jedan dan
kad bi stan bio tvoj...a u njemu se jednog dana pojavilo leglo žohara (naježim se od pomisli)... ne bi imala izbora otić, nego se borit s njima! ili ako ti toliko smeta ..prodat stan ..al mislim da se ne bi bacila u taj pothvat..

ja imam tu "privilegiju" šta sam podstanar i mogu otić bez razmišljanja...u svom stanu bi, nažalost, bitku morala vodit..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 00:19   #62
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Po zoharima su poznate stare zgrade
Mi smo isto u zohar-free zgradi, to ne bi trpila ni jedan dan

Cofee suseda


Quote:
sofijica kaže: Pogledaj post
Daaaaa, ja sam prije stanovala u onim neboderima u Veslačkoj i svakog vikenda bi nas izludila buka od tih formula.. e kao da ti netko po mozgu ruje, probude me u nedjeljno jutro.. i tak, svaki vikend kuham ručak i slušam kako se vrte u krug bzzzzzz.... Mogu si misliti kakva je ta buka kad si dolje u zgradi koja je baš blizu autodroma..

Inače sam trenutno isto podstanar u žohar-free novogradnji na Knežiji i tražim već dugo vremena nešto za kupiti, zaobilazim starogradnju u širokom luku.. To su sve zgrade stare po 40 godina, a traže nebulozne novce za njih.. ma može to biti vrhunske kvalitete zgrada, ali dok ja to otplatim, boreći se još sa žohraima, bit će staro 70 godina

A novogradnja - cijene su isto previsoke.. Jel ima tko konkretan svježiji primjer realizirane cijene za novogradnju na Knežiji? Ekipa traži za potkrovlja bez ikakvog balkona ili prizemlja bez danje svjetlosti i slične nebuloze po 1800-1900€
Nemam konkretni primjer, ali na Knežiji se stalno nešto gradi, a vjerujem da se onda i prodaje pa zbog toga vjerojatno i drže više cijene. Evo trenutno baš niču dvije nove zgradice tu blizu mene. Točnije, odmah preko puta omiljenog mi autodroma.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 19:02   #63
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
kad bi stan bio tvoj...a u njemu se jednog dana pojavilo leglo žohara (naježim se od pomisli)... ne bi imala izbora otić, nego se borit s njima! ili ako ti toliko smeta ..prodat stan ..al mislim da se ne bi bacila u taj pothvat..

ja imam tu "privilegiju" šta sam podstanar i mogu otić bez razmišljanja...u svom stanu bi, nažalost, bitku morala vodit..
Prodala bi ga i iz banalnijih razloga a kam ne zbog ovog

Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post




Nemam konkretni primjer, ali na Knežiji se stalno nešto gradi, a vjerujem da se onda i prodaje pa zbog toga vjerojatno i drže više cijene. Evo trenutno baš niču dvije nove zgradice tu blizu mene. Točnije, odmah preko puta omiljenog mi autodroma.
Na zalost gradi se ili uz prugu ili uz cestu gore, a ostaje Tehnikina zgrada koja je u banani s papirima

Ja bi stan u zgradi di je Vivaldi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 22:37   #64
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
J

Ono sto meni kida zivce je Ayerton Senna (ili kako mu se ime vec pise) autodrom. najper: To je iritantna buka nevjerojatnih razmjera i ne znam odakle im uopce pravo da svoj debilni hobi upraznjavaju usred grada. A jos vikendom kad imaju natjecanja... Ponekad i medjunarodna... Pa onda na buku autica dodaj jos i megafon. I tako cijeeeeeli dan...

..
Pa neće taj autodrom vječno biti tamo. u planu je produžena Šarengradska (al ne znam koje godine ) pa će formule pičiti danonoćno.

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Na zalost gradi se ili uz prugu ili uz cestu gore, a ostaje Tehnikina zgrada koja je u banani s papirima

Ja bi stan u zgradi di je Vivaldi
Pa što to nije Tehnikina zgrada?? ja ne znam za nijednu drugu tehnikinu zgradu.
inače, ta zgrada ima najdebilnije balkone koje sam vidio.
a ne želim ni pomišljati kako će za 10tak godina izgledati one drvene grilje.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 22:42   #65
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
ja sam prije živila u zgradi di su bili žohari (knežija)... svaka ti čast, al je ne mogu zamislit da je nekom život s žoharima "neosjetljiv". meni je to pregadljivo i to ne zato šta sam neka cici-mici, već zato šta nije higijenski da mi po kuhinji (i bilo gdje) trčkara leglo smrdljivih jajašaca koji, ako se mene pita, prenose i kugu! :P

a uostalom..nisam želila plaćat 300 eura za tako nešto i sad sam godinu i po dana u divnoj novijoj zgradi koja ne pozna pojam žohari (isto knežija, dakle..postoje nezagađene zgrade :P)

šta se tiče tvoje konstatacije o susjedima. mislim da je to relativno. ja recimo ne znam ko živi vrata nasuprot mene. u jednu ruku to je jako žalosno jer sam ja iz dalmacije i nisam navikla da ne znam ko su mi susjedi...a u drugu ruku: evala mir i tišina dakle...debilnih susjeda ima svugdje, al isto tako ima i divnih

knežija u srcu
ma smetaju i meni žohari, al valjda sam postao tolerantan jer sam ih imao u svakom stanu, negdje više negdje manje.
Logično bi mi bilo da ih u zgradama bez vertikalne ventilacije manje ima (a na knežiji ima takvih starih zgrada).
Na srednjacima sam se zakačio sa susjedima jer su bili debili koji su bučili i urlali u 3 ujutro (radnim danom).
na knežiji sam znao susjede s kata, al je ulaz bio ok, bez problematičnih susjeda.
na trešnjevci sam znao za svaku bračnu i roditeljsku svađu para sa bebom iznad mene (nikakva izolacija)
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 23:09   #66
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Pa što to nije Tehnikina zgrada?? ja ne znam za nijednu drugu tehnikinu zgradu.
inače, ta zgrada ima najdebilnije balkone koje sam vidio.
a ne želim ni pomišljati kako će za 10tak godina izgledati one drvene grilje.
Ups lapsus, mislila sam na onu sivo rozu na Selskoj

A ova di je Vivaldi - ne znam tko je izvodac
I da, ima debilnih balkona al ima i ako lijepih
Doduse ograde su vec mjenjane
A grilje - mi na moru imamo vec 20 god iste, treba ih samo odrzvat
Ni ja ih bas ne ljubim al mi je to premali minus u odnosu na sve ostale pluseve: odlicna zvucna i toplinska izolacija, krasni tlocrti, etazno grijanje, lijepo stubste i garaza
Frendovi su imali mali stan tamo i prodali su ga prosle godine za jebenu cijenu i prvom kupcu koji je dosao pogledat stan - platio je kolko su trazili
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 22:46   #67
Zgrada sa griljama i Vivaldijem, nju je gradila tehnika.
da, dobro si napisala, grilje treba SAMO održavati, a čini mi se da je to teži zajeb na nekim stanovima (svi oni na sjever) jer su tamo ogromni francuski prozori, a grilje su harmo, tako da ih je teško skinuti i obojati. nadam se da će se suvlasnici sjetiti platiti kamion sa košarom da im ponekad oboja grilje.
a sa ogradama su bili problemi sa lošim detaljima.

ona najnovija sivo-roza, izvođač Hidrel, je po meni preskupa (ne znam dal su spustili cijenu) i na gadnom križanju di je stalno buka-to je veliki minus.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 12:18   #68
E da, Hidrel
Spustili su dobro cijene a i jos spuste kad im dodes s lovom, frendovi su bili zainteresirani za veliki stan od 90 kvadrata i davali su im po 1600
Medutim nakon sto je odvjetnik prokopao, savjetovao im je da ne kupuju jer nisu tada (prije godinu dana) bili rjeseni papiri i sve dozvole, banka sjela na hrpu stanova i svasta nesto
Od mm-a kolega kupio cim su poceli gradit po 2600 pa je sad malo lud
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 12:56   #69
Pozdrav dragi moji susjedi Knežije,

evo jedan mali osvrt samo da znate s kime imate posla ako se slučajno zateknete sa svojim kučnim ljubimcem u vet. amb. Plavi Križ kod onog g. Hohštaplera S. Mrkobrade...naime o čemu je rijeć:

Radi se o veterinarskoj ambulanti Plavi Križ, Konjička 21, Zagreb .

Razlog zbog kojeg ovo pišem je nemili događaj i neugodno iskustvo koje sam doživio i to u par mojih posjeta.

Moj odlasak sa psom (pregled ušiju od iglica) mi je prezentirano na način da se tu radi o nekoj težoj bolesti (otrovanju, upali, zagnojenju) pa sam sav u panici dolazio nekoliko puta te plaćao enormne iznose jer kako kažu bolje spriječit nego lječit, da bi se ispostavilo da psu nije NIŠTA dok je za to vrijeme gosp. S. Mrkobrada od mene radio naivnog idijota i trpao si lovu (bez računa) u svoj đep!

Pred zadnji sam se pregled otišao slučajno raspitat u drugu ambulantu gdje su besplatno pregledali psa i ustanovili da mu nije ništa.

Tako da su me u tom PLAVI KRIŽ, na čelu sa "personom non grata" Stanislavom Mrkobradom (kvazi veterinarom) navlačili za nos.

Nikad više kod tog prevaranta!! Izbjegavajte ga!

Živim na Knežiji preko 35 godina, umirovljenik sam i nikad ovo nisam doživio u svom životu niti bi se nadao nečemu takvom od našeg "suseda". Ovo nije samo moj slučaj jer sam se raspitivajući saznao do je to njegov "način rada".

Svako dobro Vam želim u životu, prijetelju životinja.

Sused.
nikkisixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 16:53   #70
Pozdrav, susjed.

Ništa novo za Plavi križ. Niste prvi ni zadnji. I ja sam imala negativno iskustvo prije godinu i po, a da ne kažem kako su me, kao i vas, zenuli s lovom. Ali tad nisam imala iskustva s veterinarima i tek nakon tog nemilog događaja sam čule priče i priče. Evo, cijela moja zgrada, a dosta nas je s psima i mačkama, idemo ili u Bubu ili preko mosta kod remetinečke škole "planet životinja" (usput obavimo i šetnju po nasipu pa je to dobitna kombinacija).

Šta da vam kažem, valjda se u Plavom križu vode onom "mundus vult decipi" iliti "svijet želi biti prevaren."
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..

Zadnje uređivanje Terranea : 27.09.2012. at 17:01.
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 08:34   #71
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Pozdrav, susjed.

Ništa novo za Plavi križ. Niste prvi ni zadnji. I ja sam imala negativno iskustvo prije godinu i po, a da ne kažem kako su me, kao i vas, zenuli s lovom. Ali tad nisam imala iskustva s veterinarima i tek nakon tog nemilog događaja sam čule priče i priče. Evo, cijela moja zgrada, a dosta nas je s psima i mačkama, idemo ili u Bubu ili preko mosta kod remetinečke škole "planet životinja" (usput obavimo i šetnju po nasipu pa je to dobitna kombinacija).

Šta da vam kažem, valjda se u Plavom križu vode onom "mundus vult decipi" iliti "svijet želi biti prevaren."
Puno hvala na razumjevanju i podršci,

ono što je naj žalosnije dodični gospodin se je nedavno počastio i to sa finim autekom Nissan Navarom (bijela) sada znam kamo idu naši novci i da se usred krize kupuje takvo terensko vozilo koje košta od 250 tisuća kuna pa naviše. Sigurno ga je zaradio pošteno, tko zna kakve je sve prevare napravio i ugrozio nekome egzistenciju da se dokopa takvog vozila. Nisam ljubomoran, ali kad znam činjenice i da cijela Knežija zna kakav je onda mi dođe zlo.

Ja živim od mirovine 1270 kn koju sam pošteno zaradio. Jako sam ogorčen i neće se samo tako izvući možda ne zbog mene nego zbog svih ljudi koje je taj g. Mrkobrada prevario.

Srdačan pozdrav Terranea.
nikkisixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 13:18   #72
Knežija - kakav kvart?

Naime, imam namjeru i ponudu da se preselim na Knežiju pa me zanima kakav je to kvart u usporedbi s Centrom, Črnomercom i sličnim takvim kvartovima. Koliko je ustvari Knežija prometno povezana, koliko su joj blizu neki shopping centri i slične stvari? Relativno sam mlad ali živim relativno normalnim životom u dvoje (u buduće i u troje, s djetetom), škola je blizu a stan je dostatan i za četvero. Kakvo je to naselje za život djece, mladih, kakvo je stanje s parkiranjem, općenito svakodnevnom vožnjom po kvartu i sličnim stvarima? Ima li blizu kakve tržnice, dječjeg vrtića u kvartu, dućana...

Napominjem da ne poznajem grad baš najbolje iako sam tu gotovo od rođenja, a Knežiju, Srednjake i slične kvartove stvarno ne poznajem najbolje. Bilo bi lijepo kad biste dali neku usporedbu između ovih okolnih kvartova i Knežije i ovih navedenih već gore s Knežijom? Hvala puno!
RTL Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 22:58   #73
Vidim da ti nitko ne odgovara pa da probam pomoci.

Dakle po redu:

Povezanost: tramvaja ima na Savskoj citavu hrpu(mislim 5linija) i u centru si za 15-20min u normalnim uvjetima. Autobus ti stoje na Savskom mostu i imas jedan 109 koji ti vozi po Selskoj za Novi Zagreb odnosno Crnomerac. Onda vozi ti i autobus za Arena Centar dosta cesto i staje isto na Savskom mostu (provjeri na stranici Arena centra za detalje)

Sadrzaj za djecu: imas Bocarski koji se nalazi s druge strane Savske u Cvjetnom naselju i koji ti udaljen 15-20min pjeske (ovisno koji dio Knezije) i naravno Jarun koji ti je podjednako udaljen pjesice mozda malo vise.

Trznice:Tresnjevcki plac isto 15-20min pjeske u pravcu grada, ima svega od voca i povrca do odjece i obuce.

Trgovacki centri: Dakle Arenu sam spomenio i to ti je najjednostavnije bez auta a s auto City Centar One koji ti je udaljen kojih 10min. u smjeru zapada Zagrebackom avenijom. Od ducana imas Konzum i novi Lidl i mislim Kozmo i DM, to neka me netko nadopuni.

Parkiranje: ovisi u kojem si dijelu ima stvarno svega.

Usporedba sa drugim kvartovima? Svaki bas svaki kvart ima svoje prednosti i nedostatke, ne znam da li si u novo ili starogradnji, blize prugi, Zagrebackoj, Horvacanskoj itd. Ako si blizu tome onda ti je dosta veliki problem buka.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 08:51   #74
Hvala, kolega, na odgovoru. Da, iako sam napisao da mi je važno da je Knežija i prometno povezana i da je "vozna" za svakodnevnu vožnju, svakako mi je bitno i da mogu negdje stići bez auta, autobusom ili pješice. Koliko sam vidio, kvart ima dosta pješačkih zona i ustvari je cijeli dostupan za propjepašačiti, što mi svakako odgovara.

Sad, ja sam u starogradnji, kod Albaharijeve i mislim da nije problem što se tiče buke, ulica je odvojena i s jedne strane slijepa, prometa nema a Zagrebačku vjerojatno ne mogu čuti. Jedini problem je što je i iza i ispred zgrade zelenilo, a ispred se to može nazvati i neki malim parkom, pa bi to možda mogao biti problem, bez obzira što sam na katu. Već zamišljam puno komaraca i nemogućnost otvaranja prozora zbog deranja klinaca, ali klinci se valjda raziđu u 9-10 maksimalno pa onda bude mir i tišina.

Bitno mi je da je kvart relativno miran, kao što si i gore mogao zaključiti. Vidim da je stanovništvo relativno starije i da problema vjerojatno nema ni među susjedima koji rade tulume ili nešto slično. U haustoru je prosjek godina vjerojatno oko 60 ili više, pa ni tu ne bi trebalo biti problema. Kvart je sam po sebi miran, a opet ima nešto djece jer ih viđam po parku. Problematične tinejdžere i slične nisam susreo.

Ja sam u zgradoj staroj tridesetak godine, četverokatnici bez lifta, uglavnom zgrada kakvu bi si poželjeli svi osim baš starijih ljudi kojima je teško popeti se gore. Mislim da su zgrade građene relativno dobro, jedino su instalacije navodno malo smrdane i navodno su žice položene u zid i to je neki "ruski sistem". Inače, imam osjećaj da su čisti beton i da je strašno teško probušiti rupu kroz zid, ali možda je to samo moja subjektiva. Inače se zgrada održava i to isto ne bi trebao biti problem.

Nadam se da mi možda sad možete dati neku usporedbu, jer stvarno ovaj dio grada ne znam a ne bih se htio zaletiti. Opet, ponuda je na stolu i dosta mi govore da se to isplati.
RTL Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 14:28   #75
Knežija je odličan kvart po svim parametrima.

Povezanost je stvarno tip-top.

sve je blizu, centar, pljunit do nasipa i jaruna (ako se ide precicom kod difa), novi zagreb, arena i izlaz iz grada

Što se tiče stanovništva.. u mom dijelu je uvijek bilo više mladih nego starih.

Fali mi Knežija Sradnjaci su preko puta..al nije to to
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 16:05   #76
Meni je dosta bitno da imam svoj mir i da je kvart miran, a to ne mogu iskusiti po par posjeta kvartu. Inače pikiram na one zgrade tipa onih kod Konzuma, jako sličnih i izgledom - to je starogradnja, staro nekih 30 godina i nadam se da je izolacija dobra. Ne znam kakva je kvaliteta zgrada općenito, ako netko zna, bilo bi dobro da javi. Čisto da se ne zaletim. Ne znam ima li "svakakvih" u kvartu ili je to ipak pretežito miran kvart.
RTL Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 17:28   #77
Meni je Knežija isto dobar kvart - prometno odlično povezan, sva infrastruktura, dosta zelenila.

Probleme si i sam detektirao - stare zgrade i stanovništvo. Preporuka - uzmi si nekog građevinca da ti dobro pogleda stan jer tamo stvarno ima svega, da ne bi kupio rupu bez dna.

Ako si na na zadnjem katu dobro razmisli jer kad dođu klinci bit će velka jebada budući da nema lifta.
Što se buke tiče na toj lokaciji gdje si naveo je ok, pogotovo ako staviš pvc prozore-onda niš nećeš čuti pa makar ti urlali pod prozorom.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 17:55   #78
Pa stvarno ti mogu reć da je kvart ko kvart stvarno miran. kako imam psa, obavila bi s njim zadnju šetnju prije spavanja, a to bude od raspon između 23h i 2 ujutro. u te sate (pogotovo u jesen i zimu) stvarno nema nikog osim drugih setaca pasa i ponekih sta se vracaju iz vanka.
al to ces vidit i sam. bez greške je.

i oni dečki s knežije zapravo nisu s knežije nego sa srednjaka di sam već u 4 mjeseca doživila više neugodnih situacija (puno drogaša i pijanaca) nego u nekoliko godina na knežiji.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 09:51   #79
Da, kvart je, koliko sam mogao primijetiti, odlično povezan i zahvalan za ljude s automobilom, jer je kvart omeđen velikim prometnicama i sama povezanost vjerojatno ne bi smjela predstavljati neki problem. Ne znam kakva je povezanost kad si pješak ili biciklist, ali pretpostavljam da većina tih većih prometnica ima i pješačke ili biciklističke zone pa to opet ne bi trebalo predstavljati problem, a, uostalom, nije da se selim na kraj svijeta. Povezanost u kvartu je isto dobra, a opet nema nekih "luđačkih" i velikih prometnica koje bi bučile. Odlično!

Brine me to što mi je ispred prozora neko manje dječje igralište, iako sam na 3. katu (kuća je četverokatnica) nekako me to brine. Vjerujem da se djeca maknu do 9-10 navečer i da onda ne bude tamo nikoga živoga, ali se brinem da poslije ta "livada" i (doduše, jako lijepo) zelenilo ne postane okupljalište lokalnih pijanaca koji će se sjesti na klupice tamo i onda zavijati pod prozorom. Vjerujem da se to ne događa, jer sam bio pogledao malo u 8 navečer i već nije bilo nikoga, pa sam malo mirniji.

Zgrade su starije (30-40 godina) ali mi se čini da su kvalitetne... Čitao sam temu o paklenim susjedima i uvidio da neki imaju velikih problema s izolacijom od buke, a čini mi se da su ove starije zgrade na Knežiji (tipa u ul. Tina Ujevića) dobro izolirane. Susjedi gore su odsutni pa ne mogu znati čuje li se njihov hod, ali drugoga nikoga sam čuo jako rijetko ili nikad - jednom dječji plač od jedne mlađe obitelji, i to u trajanju od svega bar minuta. Susjedi su većinom stariji uz nekoliko mlađih obitelji, pa mi to isto daje pravo da si mislim da bude sve u redu - već se pozdravljam sa susjedima i čine mi se jako pristupačni. Jedino nema lifta, ali nisam na zadnjem katu pa ne vjerujem da će to biti takav problem.

I to da su ti dečki s Knežije ustvari sa Srednjaka sam pročitao negdje... Nadam se da si u pravu.
RTL Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 13:41   #80
Ja sam biciklist pa ti mogu reć da na slavonskoj imaš biciklistički stazu pa s njom do vjesnika pa u grad , horvaćanskoj s obe strane i to dobar dio puta sve do prečkog.. i na selskoj mini dio.. al to je sve sranje .. unutar kvarta, naravno, nema ništa.

šta se tiče tina ujevića.. to je stvarno mirnan dio..ja sam bila blizu.. nema ti tamo tih pijanaca. općenito, nisam skužila da ima parkova di se okupljaju ti lokalni pijanci. sve su to osamljeni slučajevi.

meni je, iskreno, najveća buka bila od te djece..to bude uglavnom do 9 navečer. al ja od tog ne mogu nigdje pobjeć..i kod ove zgrade mi je dječji park ispod.

imat ću i ja jedan dan dijete pa moram trpit
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.