Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 10:55   #121
onda navijam za Kaufland
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:27   #122
Prije par dana navecer sam se motao oko one novoizgradjene zgrade (bivseg Konzuma) i vidio da se u par stanova svjetli, dali to znaci da je doticna zgrada vec useljiva, sta je sa trgovinom, imate li saznanja oce li biti Konzum ili neko drugi...
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 21:05   #123
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Prije par dana navecer sam se motao oko one novoizgradjene zgrade (bivseg Konzuma) i vidio da se u par stanova svjetli, dali to znaci da je doticna zgrada vec useljiva, sta je sa trgovinom, imate li saznanja oce li biti Konzum ili neko drugi...
Na prethodnoj strani se spominju Kaufland i Špar umjesto Konzuma. Ne znam da li se nešto promijenilo po tom pitanju.
Za useljenje ne znam, veća vjerojatnost je da su radnici bili u stanovima pa se zato svijetlilo. Zgrada izgleda gotova, osim donjeg dijela gdje će bit slastičarnica i jedan od spomenutih dućana ili neki treći.
codastation is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 22:28   #124
Govori se kao definitivno Spar.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:17   #125
Thumbs up Knežija

Pozdrav!
Ne mogu ne dat komentar na novogradnju na Knežiji.
I ja sam s Knežije. Živim na Knežiji od rođenja, što bi se reklo skoro 45 godina. I je Knežija je najbolji Zagrebački kvart...
Što se tiče nove zgrade, sagrađene na mjestu starog Konzuma (kojeg smo nekad zvali INKO, ako se netko još sjeća)- Ja živim preko puta tog užasa od zgrade. Nekad smo s istoka imali svjetla i sunca, sad ga više nemamo, a to da će nam novi susjedi gledat u tanjure da i ne govorim. Da su zgradu napravili na gabaritima nekadašnjeg Konzuma možda bi sve bolje izgledalo kako za nas preko puta tako i za cijeli Kvart. Zgradu su povukli skroz prema cesti (za širinu cijele ceste ispred nekadašnjeg dućana i za dužinu cijelog parkinga pred istim tim dućanom, a da ne spominjemo drveće koje su u tu svrhu iščupali. Zgrada je dva kata previsoka i za toliko je viša od okolnih najbližih zgrada. U svakom slučaju to je "šaka u oko" u našem lijepom, starom kvartu koji je nekad imao puno više prostora i zelenila. Ne znam nakon svega je li vrijednost stanova u okolnim zgradama, prvenstveno u ulici Tina Ujevića, Josipa Gigla i Jaroslava Šidaka ostala ista. Isto tako ne mogu odlučiti jeli veći idiot onaj koji ju je projektirao ili onaj koji je odobrio gradnju.
Na žalost mi u okolnim zgradama nismo znali što će se graditi. Rečeno nam je da se Konzum preuređuje... Prvi trenutak užasa uslijedio je kad su prošle godine u siječnju Konzum sravnili sa zemljom, a slijedeći kad su par dana poslije došli bageri....
Da ne duljim; Nemam ništa protiv novih zgrada u kvartu i znam da kvart ne može izgledat kako je izgledao prije 20 - 30 godina, (sjećate li se livade kod škole i potoka - tu je sad školsko igralište), ali da te promjene kvart učini boljim i ljepšim.
Trebala je bit dva kata niža i u najmanju ruku 20 m od glavne ulice u kvartu...
AZAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:31   #126
Slažem se, Azar.

Mi koji neko vrijeme pratimo izgradnju u Zagrebu već dugo znamo kamo nas to vodi. Mislim na nas, "obične" smrtnike.

Nevolja je u tome što izostaje pritisak najšire javnosti. Svatko gleda svoja posla i svoj osobni interes i sve dok mu se ispred njegova stana ne pojavi nova betonska grdosija ne mari za problem. Na žalost, onda je kasno. Investitori (građevinska "mafija", moram tako reći), u sprezi sa Zg političarima i urbanistima rade od naših kvartova kokošinjce koje neki od nas preskupo plaćaju za ono što dobivaju. Ili, još točnije, što će imati kada sutra i njima ispred njihovog novog stana izgrade sljedeću novu grdosiju.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 09:51   #127
Quote:
AZAR kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Ne mogu ne dat komentar na novogradnju na Knežiji.
I ja sam s Knežije. Živim na Knežiji od rođenja, što bi se reklo skoro 45 godina. I je Knežija je najbolji Zagrebački kvart...
Što se tiče nove zgrade, sagrađene na mjestu starog Konzuma (kojeg smo nekad zvali INKO, ako se netko još sjeća)- Ja živim preko puta tog užasa od zgrade. Nekad smo s istoka imali svjetla i sunca, sad ga više nemamo, a to da će nam novi susjedi gledat u tanjure da i ne govorim. Da su zgradu napravili na gabaritima nekadašnjeg Konzuma možda bi sve bolje izgledalo kako za nas preko puta tako i za cijeli Kvart. Zgradu su povukli skroz prema cesti (za širinu cijele ceste ispred nekadašnjeg dućana i za dužinu cijelog parkinga pred istim tim dućanom, a da ne spominjemo drveće koje su u tu svrhu iščupali. Zgrada je dva kata previsoka i za toliko je viša od okolnih najbližih zgrada. U svakom slučaju to je "šaka u oko" u našem lijepom, starom kvartu koji je nekad imao puno više prostora i zelenila. Ne znam nakon svega je li vrijednost stanova u okolnim zgradama, prvenstveno u ulici Tina Ujevića, Josipa Gigla i Jaroslava Šidaka ostala ista. Isto tako ne mogu odlučiti jeli veći idiot onaj koji ju je projektirao ili onaj koji je odobrio gradnju.
Na žalost mi u okolnim zgradama nismo znali što će se graditi. Rečeno nam je da se Konzum preuređuje... Prvi trenutak užasa uslijedio je kad su prošle godine u siječnju Konzum sravnili sa zemljom, a slijedeći kad su par dana poslije došli bageri....
Da ne duljim; Nemam ništa protiv novih zgrada u kvartu i znam da kvart ne može izgledat kako je izgledao prije 20 - 30 godina, (sjećate li se livade kod škole i potoka - tu je sad školsko igralište), ali da te promjene kvart učini boljim i ljepšim.
Trebala je bit dva kata niža i u najmanju ruku 20 m od glavne ulice u kvartu...
Nakon ove kratke povjesti koja mi nije strana jer sam i sam zivio jedno vrijeme u kvartu a sad zive potomci, jer se zna kad se konacno otvara ta trgovina i koja trgovina.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 11:06   #128
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Nakon ove kratke povjesti koja mi nije strana jer sam i sam zivio jedno vrijeme u kvartu a sad zive potomci, jer se zna kad se konacno otvara ta trgovina i koja trgovina.
Otvoren je Interspar prošli tjedan.
curry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 13:53   #129
A što je sa zgradom, je li useljena? Rođakinja koja stanuje u kvartu nedavno je čula da se pojavio neki problem sa vodom, hidroizolacijom (nisam sigurna o čemu se točno radi) i da je to velik problem.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 16:10   #130
Quote:
curry kaže: Pogledaj post
Otvoren je Interspar prošli tjedan.
Ali to ocito nije Interspar vec Spar:

"SPAR supermarket Zagreb, T. Ujevića 17"
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 16:12   #131
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
A što je sa zgradom, je li useljena? Rođakinja koja stanuje u kvartu nedavno je čula da se pojavio neki problem sa vodom, hidroizolacijom (nisam sigurna o čemu se točno radi) i da je to velik problem.
neki su uselili, vidim veš da se suši po balkonima
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 17:08   #132
Ne znam pojedinosti, samo to da je velik propust u gradnji (poplavljene garaže, spremišta... tako nešto). Ponovo se ograđujem jer su saznanja o tome iz druge ruke, ali kako se radi o često spominjanoj Kaić gradnji može biti zanimljivo.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 15:23   #133
Pozdrav
Ja sam trenutačno u jednoj od "limenka" na Srednjacima... i na žalost muku mučimo sa žoharima... Preselili bi se na Knežiju, u ovu visoku zgradu u ul. Knežija na 10. kat... e sad, da li netko zna kako je tamo? Ne bih opet u žohare
JulieLoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 14:29   #134
Pozdrav svima!
Vec duze vrijeme trazimo trosobni stan za kupiti i idealna lokacija nam je Knezija, tu smo i podstanari. Mozete li mi reci okvirnu cijenu kvadrata (na Njuskalu traze i po 3000 eura za kvadrat, kazu da je zgrada iz 99-e novogradnja i slicno)? Znam da je to sve relativno pa ako netko ima iskustvo s kupovinom stana na Kneziji molim da napise. Koja bi cijena za kvadrat bila ok za zgradu Tehnike na Horvacanskoj, a koja za Hidrelovu? Cijene su u zadnje vrijeme otisle u nebesa, ali mi se cini i da dosta ljudi precjenjuju svoje nekretnine.
anncy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2019., 23:48   #135
Dižem ovu temu u nadi da će mi netko odgovoriti na pitanje

Naime, zapeli smo za stan u blizini crkve na Knežiji. Guglanjem sam otkrila da se dio ljudi žali na buku zvona. To sam čak spremna pregristi jer sam već živjela u blizini zvona i nije mi smetalo, uz dobre prozore.
Međutim, prolazeći kraj crkve za vrijeme mise čuli smo da se misa prenosi preko razglasa, a zvuk dosta glasno putuje istočno. Na webu župe piše kako nedjeljom ima 5 (ili čak 6) misa.

Zna li tko prenose li se sve preko razglasa i koliko je objektivno sve skupa bučno?

Hvala!
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 09:36   #136
Quote:
Pustošnica kaže: Pogledaj post
Dižem ovu temu u nadi da će mi netko odgovoriti na pitanje

Naime, zapeli smo za stan u blizini crkve na Knežiji. Guglanjem sam otkrila da se dio ljudi žali na buku zvona. To sam čak spremna pregristi jer sam već živjela u blizini zvona i nije mi smetalo, uz dobre prozore.
Međutim, prolazeći kraj crkve za vrijeme mise čuli smo da se misa prenosi preko razglasa, a zvuk dosta glasno putuje istočno. Na webu župe piše kako nedjeljom ima 5 (ili čak 6) misa.

Zna li tko prenose li se sve preko razglasa i koliko je objektivno sve skupa bučno?

Hvala!
Nije svaka misa na razglasu, osobito ne jutarnje i večernje. Prva zvonjava crkve je u 6h ujutro i kao vjernik, koji ide i u tu crkvu, smatram to sadizmom svećenstva. Zvonjava crkve je izgubila smisao tako rano, nisu svi vjernici niti ustaju u 6h ujutro. Osobno sam za zvonjavu crkve jer to ima u načelu predivnu simboliku ali od 9-19h, itd... No ja sam spavao skoro mjesec dana u Papovoj na najbližoj zračnoj liniji od zvonika i na to se nekako čovjek navikne i čak nije pre glasno... Ako se radi o novoj zgradici u izgradnji, na nju imam primjedbe glede koncepcije statike... jedna vrlo perfidna stvar je posrijedi...
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 10:34   #137
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Nije svaka misa na razglasu, osobito ne jutarnje i večernje. Prva zvonjava crkve je u 6h ujutro i kao vjernik, koji ide i u tu crkvu, smatram to sadizmom svećenstva. Zvonjava crkve je izgubila smisao tako rano, nisu svi vjernici niti ustaju u 6h ujutro. Osobno sam za zvonjavu crkve jer to ima u načelu predivnu simboliku ali od 9-19h, itd... No ja sam spavao skoro mjesec dana u Papovoj na najbližoj zračnoj liniji od zvonika i na to se nekako čovjek navikne i čak nije pre glasno... Ako se radi o novoj zgradici u izgradnji, na nju imam primjedbe glede koncepcije statike... jedna vrlo perfidna stvar je posrijedi...
Pa mi smo baš jučer čuli tu večernju (19 sati) na razglasu. Zato pitam, pretpostavljam da se prenosi i ona u 12, a moguće i još koja.

Koja? Može i na pm ako ne želiš javno.
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 13:37   #138
A ne znam onda, možda je to nešto novo sa razglasom. Može se slobodno i na mail župe pitati. Možda su očekivali gužvu pa da netko stoji i pred crkvom ili slično... mislim da redovno nije bila misa na razglasu. Meni je diskutabilna jedino rana zvonjava, drugo i nije neka buka.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 13:46   #139
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
A ne znam onda, možda je to nešto novo sa razglasom. Može se slobodno i na mail župe pitati. Možda su očekivali gužvu pa da netko stoji i pred crkvom ili slično... mislim da redovno nije bila misa na razglasu. Meni je diskutabilna jedino rana zvonjava, drugo i nije neka buka.
Zvala sam župni ured da ih pitam, ali ne rade danas. Hvala u svakom slučaju, probat ću e-mailom

(off: ako može objašnjenje statike one zgrade u pp?)

Knežija je divan kvart, baš bih se rado tu doselila. Sviđa mi se i lokacija, i zelenilo… I kameni samostan, podsjeća me na more.
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2020., 13:49   #140
stanje nakon potresa

Pozdrav,

Kako ste zadovoljni s stanjem nekretnina nakon potresa?

Ja sam relativno dobro prošao (Ujevićeva), ali neki susjedi iz okolnih zgrada pričaju da neke zgrade imaju dosta manjih puknuća. Kakve su vaše informacije?
triper2u is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.