Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2015., 10:12   #61
uglavnom nisam mogla primiti uplatu na tekuci u HPB.

dala sam sestrin devizni u PBZU, poslala SWIFT i IBAN, ali cim je covjek uplatio , zovu iz PBZ-a i pitaju da li ocekujem uplatu, ja kazem da iz Slovenije 200 eura i kaze banka, ne moze to na devizni nego na ziro racun...
uglavnom ako sam sebi uplacujes moze, ako ti netko drugi uplacuje ne moze...tako je to u Pbzu.
Iskreno sad vise nista ne kuzim, al fakat..

ja sam ziro racun kao vrstu racuna uvijek povezivala sa nekom vrsta posla i nesto sto se oporezuje.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 09:45   #62
HPB-iskustva

Evo, otvorimo i tu temu-jedina NAŠA banka

Imam kod njih stambeni kredit, i moram pohvaliti djelatnice u Maksimirskoj-
bile su vrlo vrijedne kod refinanciranja mog kredita u Hypu. Sve se uspjelo napraviti do 29.02., čime sam izbjegao plaćanje 11 500 kn naknada u Hypu (ne znam jeste li ikada pokušali koordinirati dvije banke, ali one su pomalo ipak tromi sustavi)

Za sad-palac gore od mene
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 13:40   #63
Nije nasa nego drzavna, da je nasa, onda bi mi odlucivali o dokapitalizacijama, prodaji i slicnim cudesima .

Banka je OK, mislim da je ima najnize naknade za raznorazne usluge, moguce je imati devizni racun u vise valuta nego u nekim drugim bankama.

Minus sto nema mogucnost transakcija prema inozemnim racunima putem internet bankarstva.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 19:33   #64
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Evo, otvorimo i tu temu-jedina NAŠA banka

Imam kod njih stambeni kredit, i moram pohvaliti djelatnice u Maksimirskoj-
bile su vrlo vrijedne kod refinanciranja mog kredita u Hypu. Sve se uspjelo napraviti do 29.02., čime sam izbjegao plaćanje 11 500 kn naknada u Hypu (ne znam jeste li ikada pokušali koordinirati dvije banke, ali one su pomalo ipak tromi sustavi)

Za sad-palac gore od mene
Da li si platio solemnizaciju novog ugovora (kredita) kod JB, meni Splitska banka traži (odnosno ona ih ne žželi podmiriti) i koliki je to red veličine ako si platio, odnosno ko je platio solemnizaciju?

Hvala
iommy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 21:04   #65
solemnizaciju je platila hpb; točnije,
mene je JB koštao 2835 kn, od čeg mi je HPB vratila
2075 kn; razlika od 760 kn je izgleda bila mjenica (mislim)
što sam ja morao platiti
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 17:23   #66
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
solemnizaciju je platila hpb; točnije,
mene je JB koštao 2835 kn, od čeg mi je HPB vratila
2075 kn; razlika od 760 kn je izgleda bila mjenica (mislim)
što sam ja morao platiti
Hvala za info, vidiću šta ću još napraviti, moram točno doznati sve troškove.
iommy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 07:36   #67
Visina troška jb zavisi od visine kredita, tako da nazoveš jb i pitaš za određeni iznos.
Dex11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 11:41   #68
Da, obično je od 0,5% do 1% iznosa kredita...
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 11:44   #69
Plaća se samo zadužnica a visina te naknade ovisi o kreditu .
Konkretno za 337000 kn kredita sam platio oko 640 kn .
Ostalo snosi banka ,nekome se vrate sredstva nekome se ni ne naplate ..Ne znam o čemu ovisi .
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 12:04   #70
Da, Djemba nije uopće platio,
a ja sam platio, pa su mi vratili
(razlika nekoliko dana)
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 13:10   #71
Nemam iskustva s kreditima, ali što se tiče povlačenja love s računa
Jutros odem po 30k eura jer mi je isteklo oročenje i moram čekati da naruče lovu i to 5 dana.
5 dana treba banci da skupe 3o.ooo.
Mogu samo pretpostavit što bi bilo u slučaju bank runa.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 13:21   #72
Obično je dnevni limit cca 30 000 HRK
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 13:29   #73
Je takav dnevni limit, ali slažem se da je to zaista previše, osim ako si ne brojiš u čekanje i subotu i nedjelju, pa će ti novci doć u utorak. Ako je to slučaj, to je standarno poslovanje svake banke.
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 13:31   #74
Ne znam za to. Prilikom sklapanja ugovora o oročenju to nigdje ne piše.
Ok. Kužio bih da su rekli popodne ili sutra, ali 5 dana?

Mala digresija...prošli tjedan sam bio poslovno u Austriji, najavio se mailom dan prije i 20k me čekalo na blagajni kad sam sutradan došao, a nije riječ o novčarskoj ustanovi.

Ovo je ipak banka i nije riječ o nekom basloslovnom iznosu.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 13:33   #75
Quote:
bela87 kaže: Pogledaj post
Je takav dnevni limit, ali slažem se da je to zaista previše, osim ako si ne brojiš u čekanje i subotu i nedjelju, pa će ti novci doć u utorak. Ako je to slučaj, to je standarno poslovanje svake banke.
U Zabi sam preklani dizao znatno veći iznos i čekao manje od 24h.
No nebitno.
Par dana sim-tam.
Htjedoh samo podijeliti iskustva.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 13:43   #76
Ne znam njihovu politiku, ali možda ovisi i o
veličini poslovnice. Istina je da HPB zadnjih godina
ima popriličan rast, pa možda neke "dodatne funkcije"
kaskaju za rastom
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 13:05   #77
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Nije nasa nego drzavna, da je nasa, onda bi mi odlucivali o dokapitalizacijama, prodaji i slicnim cudesima .

Banka je OK, mislim da je ima najnize naknade za raznorazne usluge, moguce je imati devizni racun u vise valuta nego u nekim drugim bankama.

Minus sto nema mogucnost transakcija prema inozemnim racunima putem internet bankarstva.

Imat će mogućnost zadavanja ino doznaka u EUR preko internet bankarstva od roka prelaska na SEPA plaćanja, tj od lipnja 2016, za 40 kn po doznaci. Vidi ovaj dokument: https://www.hpb.hr/data/sites/562faa...bankarstvo.pdf
riblogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 16:56   #78
Kakve su njihove kartice. Sad imam visu tekućeg računa i american (zelena) od PBZ i to mi je bilo odlično za moje potrebe. Kupovao sam od ribičkog pribora do građe sa kuću, ebay... ne sječam se gdje su me odbili, svagdje sam mogao beskamatno na par rata. Kakav je HPB-ov maestro i mastercard?
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 15:54   #79
Ja sam prešla nedavno iz PBZ u HPB, karticu tekućeg trenutno izdaju beskontaktni mastercard debit, ali možeš izabrati visu electron ili maestro umjesto toga.
Kad sjednu 3 place dobit cu revolving Mastercard i Visu na rate kao korisnik hpb kombinacije a trenutno imam Pošta&HPB mastercard karticu koju sam dobila još kao neklijent.
Prihvat kartica bi trebao biti isti kao i kod drugih banaka.

Ono sto znam je da PBZ daje veće prekoračenje (imaju bonuse itd.) a obrocna otplata karticom tekućeg ide s odgodom od mjesec dana i bez kamata i naknada.
U HPB takva obrocna otplata funkcionira preko te Vise na rate s tim da: nema odgode tj. prva rata dospijeva odmah, uvecano za naknada za obrocnu otplatu ovisno o ugovorenom broju rata.
S druge strane, visom HPB na rate možeš plaćati svugdje gdje je prihvaćena visa, dok obrocno visom PBZ ovisi o prodajnom mjestu.

:-D
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 14:15   #80
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Evo, otvorimo i tu temu-jedina NAŠA banka

Imam kod njih stambeni kredit, i moram pohvaliti djelatnice u Maksimirskoj-
bile su vrlo vrijedne kod refinanciranja mog kredita u Hypu. Sve se uspjelo napraviti do 29.02., čime sam izbjegao plaćanje 11 500 kn naknada u Hypu (ne znam jeste li ikada pokušali koordinirati dvije banke, ali one su pomalo ipak tromi sustavi)

Za sad-palac gore od mene
Baš se čudim i drago mi je zbog Vašeg zadovoljstva HPB bankom, no ne mogu ne podijeliti preveliko razočaranje koje sam doživjela prilikom ishođenje stambenog kredita, doduše ne za refinanciranje postojećeg, već sam predala zahtjev za kunski stambeni kredit za kupnju stana. Dakle, situacija je sljedeća... Prilikom upita i prije predaje zahtjeva prezentirani su mi uvjeti za dobivanje kredita ( procjena, kreditna sposobnost, osiguranje tj. založno pravo itd. ). Procjena je zadovoljila omjer 1:1,10 iz uvjeta, ja jesam kreditno sposobna, za traženi kredit, no odgovor kreditnog odjela je da mogu dobiti samo 90% od ugovorene kupoprodajne vrijednosti, odnosno da bi morala sama imati 10% učešća, odnosno mogu mi za razliku ponudit minus ili nenamjenski kredit, dakako po puno nepovoljnijoj kamati. Osjećam se glupo i prevareno jer u dokumentaciji koju su mi uručili nigdje se ne spominje mogućnost dobivanja kredita u manjem iznosu od traženog, a ni službenik se nije potrudio barem nagovjestiti nešto slično. Najviše od svega mi je žao potrošenog vremena, jer da su mi u početku dali do znanja mogućnost ovakve odluke kreditnog odjela, sigurno ne bih podnjela zahtjev. Jedina dobra stvar u cijelo priči je ta što nemam nikavih troškova, njihov je trošak procjene, no kako sam rekla ŠTETA VREMENA I ŽIVACA!!! Nadam se da će ovo pomoći nekom drugom, da zna točno što ih treba pitati! Jedino nisam sigurna da će iskreno odgovoriti!!! I još jedan veliki

"Mora da sam strašno sexi, koliko me <*ebe> život!!!
gassiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.