Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2009., 20:23   #21
http://www.elliondigital.com/eng/600H_01.htm

kolko ja kužim predviđen je za dvije particije jedna za snimanje,druga (ta može bit NTFS) za Playanje,koga vraga ima tolko modela ne kužim (mislim na seriju 500 i seriju 600 ),a po svemu su praktično isti osim po vanjskom izgledu tipki

a i po logici stvari ak može 720p sigurno može i 1080i (to je u principu slabije od 720p ili nije ? ) ,samo je problem očito u 1080p snimanju,barem mislim da je tak
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 20:30   #22
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,

Mene bi jako zanimao uredjaj koji bi bio kombinacija PopCorn Hour-a + DVB-T (MPEG-2 i MPEG4)...
Već duže vrijeme upozoravam na Tvix 6500A ali izgleda da me nitko ne shvaća ozbiljno
http://www.tvix.co.kr/eng/products/hdm6500a.aspx
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 20:39   #23
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Već duže vrijeme upozoravam na Tvix 6500A ali izgleda da me nitko ne shvaća ozbiljno
http://www.tvix.co.kr/eng/products/hdm6500a.aspx
Vjerojatno odličan Player u to nema sumnje ali ipak u pitanju je 380 eura + poštarina + carina,to nije jeftina igračka

http://www.mkvplayers.com/DViCO/DViCO-HD-M-6500A.html

na cijenu od 280 računaj još tuner od 99 eura

neznam kaj reč al ak ovo čudo http://www.mkvplayers.com/Blu-ray/LG-HR400.html zbilja bude i BluRay snimač,a Player je i ima Digitalni tuner,+ kakav takav disk od 160 G unutra ,ipak djeluje bolja kupovina

samo je piatanje specifikacija kad izađu i mogučnosti ili nemogučnosti NTFS-a i Playanja .mkv-a 1080p al s obzirom da je noviji model,vjerojatno će to radit
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 23:04   #24
Dakle Tvix tuner je MPEG4 tuner i može snimati HDD sadržaj. Može reproducirati i blu-raj rip(ne mislim na MKV) Kod ovog uređaja ne vidim mogućnost reprodukcije MKV-a što je s mog stanovištva veliki minus.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 19:01   #25
Sve je to lijepo i krasno al ja bi si radije piknuo neki netbook u jesen kada dodje sa Nvidiom 9400 i koristio njega i za multimediju, a ne davao 2500 kn samo za player.

Od sljedece godine, ako ne i od ove jeseni, i ultra portable uredjaji - tipa MID-ovi moci ce playat sve consumer formate do 1080p rezolucije, kad se Nvidia Ion platforma implementira, tako da ovo nije bas neka investicija, IMO.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 23:35   #26
Potpisujem.
albandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 14:35   #27
Sve to stoji da su ove lutkice plug and play ali sastaviti jedan dobar htpc sa blu-ray optikom i digitalnim tunerima(ko moze i zeli) ne procjenjivo
Nani HD Guru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 14:09   #28
Naravno, i to uz postenu zvucnu, ali nije u ovom rangu cijene.

Za ovu lovu nosim svoj player sa sobom i visim po webu wireless.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 22:52   #29
Ima li kakvih novosti u ovom segmentu?
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 20:52   #30
Bio danas u Austriji u MediaMarktu ,ima zanimljivih novosti

EMTEC napokon ima podršku za .mkv

http://www.emtec-international.com/e...DISQUES%20DURS


ovaj mališan 99 Eura - samo kaj mu je nažalost daljinac fakat jadan da jadniji nemre bit
http://www.emtec-international.com/e...&ss_gamme=N200

ovaj ljepotan 249 Eura sa 1Tb diskom
http://www.emtec-international.com/e...ss_gamme=S120H
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 12:31   #31
Icy Box IB-MP305A-B media player

Vidio sam u nekim threadovima da se spominje ovaj uređaj, ali nitko nije otvorio temu o njemu (ili je ja nisam našao - ako postoji, molim moderatora da prebaci post tamo).


Web site: Raidsonic Icy Box IB-MP305A-B

Features (copy/paste sa site-a):

Full HD Network Multimedia Adapter

• Stylish Aluminium enclosure
• Powerful Media Chip RealTek RTD1073 inside
• Including DTS, Dolby Digital, WMA and AAC downmix support
• Supports: LAN 10/100 Mbps, RJ-45
• Supports: up to WiFi iEEE802.11n (optional WiFi USB dongle required)
• Integrated Web radio function (MMS based)
• Video: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4: Xvid, WMV9, ISO, VOB, IFO, MP4, DAT, MOV, AVI, MKV, H.264, TS, TP, M2TS, FLV
• Audio: MP3/OGG/WMA/WAV/AAC
• Image: HD-JPEG, JPG, BMP
• Supported cards: SD/SD-HC/MMC/MS
• Audio out: Stereo 2 Ch (RCA), SPDIF (optical)
• Video out: HDMI 1.3, Composite, Component
• File System: NTFS/FAT32
• Transfer rates: USB 2.0 up to 480 Mbit/s
• Supports Windows up to XP/Vista/Win7, MAC OS >9/X,
• Controllable by remote control
• Opt. WLAN Dongle b/g up to 54Mbps no. 70202 or WLAN Dongle b/g/n up to 300Mbps no. 70305

Dakle, kupio sam ga prije malo više od tjedan dana - nije mi se dalo čekati na WDTV live. Za sada moram priznati da sam zadovoljan.

Uređaj izgleda dosta atraktivno - vanjsko kućište je od crnog brušenog aluminija. Nečujan je u radu, jer nema ventilatora, tako da se prilično ugrije, ali to samo znači da kućište dobro odvodi toplinu sa elektronike. Daljinac je mali, ali dobro obavlja svoj posao. Uz uređaj dođu samo koaksijalni kablovi za video/audio spajanje na TV, a pošto pretpostavljam da će ga kupovati uglavnom vlasnici Plazmi/LCD-a, biti će potrebno uložiti u HDMI kabl, te optički kabl za digitalni audio out, u slučaju da imate AV receiver. Ovaj potonji nije obvezan, jer uređaj ima DD/DTS downmix, pa ćete zvuk na TV-u moći dobiti i iz mkv-ova koji imaju samo DD ili DTS zapis.

Dakle, što se specifikacija tiče, uređaj podržava sve žive i nežive formate, barem one koje sam mu stavio. Baziran je na Realtek RTD1073 multimedijalnom chipu. Slika na mom Panasonicu 42U10 izgleda jako dobro, čak i stari divx-i izgledaju super. Podržava 1080p izlaz, ali mi se čini da je potreban malo kvalitetniji kabl, jer se kod mene zna desiti da slika "poskoči" na djelić sekunde, pogotovo kad browsam menijima - dok gledam film, ovo se dešava vrlo rijetko (jednom ili dvaput kroz cijeli film). Nije toliko iritatno, jer zaista traje samo djelić sekunde, a možda i kabl nije izvor ovog problema, jer se nadogradnjom firmware-a situacija značajno poboljšala (kad je izlaz namješten na standardni PAL, odnosno 576p, ova anomalija nije se događala, stoga sam prvo posumnjao u kabl).

Inicijalni firmware bio je dosta loš - titlovi su bili sitni, imao je problema sa hrvatskim slovima i sl. Nadogradio sam ga na zadnji firmware i situacija se značajno popravila - titlovi su sad OK (veći, jako dobro čitljivi, te hrvatska slova funkcioniraju besprijekorno), odziv menija je bolji itd. No, ima nekoliko stvari koje mi smetaju - power off na daljinskom kompletno ugasi uređaj, pa je potrebno stisnuti tipku na uređaju da bi se ponovo upalio - ovo je iz razloga što uređaj prati preporuku europske komisije za štednju energije. Također, daljinac je interferirao sa daljinskim od mog AV receivera (Onkyo), pa kad sam pokušao poglasniti pojačalo - ovaj je ubrzao film i sl.

Ovo me smetalo, pa sam, surfajući po netu, naišao na slijedeći thread. Naime, likovi su flashali Icy Box sa firmware-om od Playon!HD uređaja firme AC Ryan. Interferencija sa drugim daljincima je nestala, došla je opcija 24p izlaz (vrlo korisno, jer je većina mkv-ova na netu sa 23,98 fps), uređaj na power off ode u standby, pa se može opet upaliti preko daljinca itd. Jedini problem je nefunkcioniranje dvije tipke - eject (nešto kao "safely remove hardware" u Windowsima - ako želite otkopčati USB bez opasnosti za podatke), te option. E, ova potonja je vrlo potrebna, jer omogućuje izbor titlova, audio stream-a, zoom i sl. dok se gleda film. Srećom, imam Logitechov Harmony remote 515, pa sam skinuo kodove za AC Ryan-ov uređaj i dobio sve ove funkcionalnosti (ustvari, eject nisam, ali nema veze). Ako netko bude radio isto, neka baci malo oko na ovaj thread koji rješava problem predugog timinga kad pritisnete tipku na Logitechu - uređaj je skakao po dva mjesta na meniju. Također, središnju tipku programirajte kao select, a ne kao enter i sve će raditi kao original.

Inače, dečki koji rade za AC Ryan očito više truda posvećuju ovom uređaju i software-u za njega, jer firmware koji je u developmentu i koji bi se uskoro mogao pojaviti donosi i client za YouTube, torrent-e, picassu, rss feed-ove, mogućnost definiranja pozicije i veličine subtitle-ova i još puno stvari. Sa Icy Box firmware-om (doduše, i sa trenutnim AC Ryan-ovim) jedina Internet funkcionalnost je Internet radio. Toplo preporučujem flashanje uređaja sa ovim firmware-om - jedino što morate nekako nadoknaditi nefunkcioniranje tipke option, ali ako već imate Harmony remote - onda samo naprijed.

Inače, na uređaj spajam WD Essential eksterni HD (1TB) koji nema on/off tipku, ali kad ugasim Icy Box (i to čak ako ode i samo na standby, sa ovim novim firmware-om, jednako kao što je radilo i kad je uređaj išao u power off), disk napravi spin down i ne radi. Ponovnim paljenjem Icy Box-a, disk se normalno upali i radi, tako da se ponaša kao interni disk. Nisam još probao share-ati preko mreže nešto, pa povući s njega, ali koliko vidim prema postovima drugih - radi bez problema (podržava samba, NAS, UPnP, a s novim firmware-om trebala bi doći i podrška za NFS).
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 20:53   #32
Navodno uskoro stiže Extreamer u HR

nađoh i ovo http://www.lost.hr/novi/ponuda4.php?...14712&grupa=18

baš ću sutra nazvat da vidim koja je cjena

Tony mislim da bi bilo zgodno napravit i temu barem sa popisom ovih .mkv Playera i sličnih uređaja te eventualno i napravit pokoju recenziju

iskreno meni ovo trenutno izgleda kao traženija roba od bilo čega drugog

pa bi bilo zgodno da imamo recenzije/spisak Playera/eventualno di se mogu nabavit u HR
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 23:39   #33
Slažem se.

Pa ti lipo otvori temu i popiši playere
STony is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 10:37   #34
Glavno pitanje ja imam Popcorn tak da to nemogu isprobat,ali ako Player vidi samo Fat32 hoće li se to rješiti u slučaju da recimo .mkv od 5 ili više Gb Player učitava sa mreže a ne internog Hard Diska,u tom slučaju bi ga trebao uredno Playat ili ne i ako je tako onda bi i ovi uređaji tipa LG trebali radit sasvim OK pod uvjetom da imamo upaljen PC i napravljenu mrežu do Media Playera

Zadnje uređivanje STony : 04.11.2009. at 21:34.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 10:44   #35
Quote:
tonyST kaže: Pogledaj post
Slažem se.

Pa ti lipo otvori temu i popiši playere
Gle bilo bi zgodno da ti ovaj post staviš na početak i da ažuriraš temu ,jer cjene se mjenjaju kao i količina Playera na tržištu,pošto ja nemogu editirat post nakon 2-3 sata,a ti kao mod možeš nema druge nego da ti to radiš,a ipak je daleko preglednije ako se popis nalazi u 1 postu na temi,kao i eventualne promjene u cjenama

u svakom slučaju je bezveze da se za svaki uređaj otvaraju nove teme ili da se novi uređaji spominju u temama o Popcornu ili WD-u
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 13:25   #36
Znači, želiš da to bude ova tema? Ok, kopirat ću ovaj tvoj predzadnji post u tvoj prvi post na ovoj temi. Kako želiš da nazovemo temu?

Što se tiče nadopunjavanja... slobodno u novi post. Ako pak želi da stavim u prvi, samo reci.
STony is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 13:32   #37
Možda samo "Media playeri" pa tu objediniti i ona 2 threada o WDHD i Popcornu...?
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 13:58   #38
Quote:
tonyST kaže: Pogledaj post
Znači, želiš da to bude ova tema? Ok, kopirat ću ovaj tvoj predzadnji post u tvoj prvi post na ovoj temi. Kako želiš da nazovemo temu?

Što se tiče nadopunjavanja... slobodno u novi post. Ako pak želi da stavim u prvi, samo reci.
Novi Media Playeri u svjetu i kod nas

Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
Možda samo "Media playeri" pa tu objediniti i ona 2 threada o WDHD i Popcornu...?
mislim da ne ,Popcorn i WD su ipak dva najpopularnija i najzastupljenija uređaja u HR,tak da je i preglednije da imaju zasebne teme,a ova bi tu prvenstveno bila da se svi ostali noviteti i ostali uređaji ne mješaju tamo glupo je da neko raspravlja o nekim egzotičnim Playerima na temi o WD-u ili PCH

zato sam i stavio link na te dvije teme

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 04.11.2009. at 14:10.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:28   #39
je, slažem se, u pravu si.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 16:59   #40
Mede8er MED500X Realtek HD Media Player

napokon Player zbilja ljepog izgleda a primamljive cjene 160 eurića
prima čak i SD kartice
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.