Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2010., 10:37   #81
gdje bih mogao nabaviti gumicu kao na slici? ova se ostetila i ponekad pusta kad tocim plin.

http://picasaweb.google.com/anitalaz...eat=directlink
gt3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 12:16   #82
Ja sam talvu nabavio u Strleckom pokraj siska gdje su mi radili cijeli adapter za tocenje iz boce za pumpu. Potrazi neku radnju koja radi brtve i sl pa ti naprave po narudbi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 15:36   #83
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ja sam talvu nabavio u Strleckom pokraj siska gdje su mi radili cijeli adapter za tocenje iz boce za pumpu. Potrazi neku radnju koja radi brtve i sl pa ti naprave po narudbi.
tak nesto sam i mislio, ali reko, da pitam, mozda netko zna gdje toga ima,
gt3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 16:27   #84
Bio je jedan u Vrapcu. Ima ga Google.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 07:56   #85
Budući si iz Zagorja, imaš u Termokemu u Zaboku tih gumica.
ZlayaA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 21:36   #86
Quote:
ZlayaA kaže: Pogledaj post
Budući si iz Zagorja, imaš u Termokemu u Zaboku tih gumica.
fala, budem pogledao,
gt3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 13:50   #87
miroslav,

vidim na stranici Auto tim-a popis ovlaštenih servisa za Landi Renzo. Zanima me koliko je popis ažuran i imate li povratnih informacija o npr. kvaliteti posla, zadovoljstvu mušterija ili sl.

Ugradio sam Landi renzo u Dantol alarmu u Zg ali selim u Vinkovce pa moram naći novu radionicu gdje bi obavljao servis. Vidim da je na popisu Automehanika Vinkovci a odgovara mi i Herbst u Slavonskom Brodu po lokaciji. Ili mi je bolje otići do Osijeka? Može preporuka?

Trenutno imam oko 30tkm na plin, imao sam samo zamjenu injektora u garanciji i jedno podešavanje mape. Pošto mi na pitanje o servisnim intervalima odgovaraju sa otprilike "vozi dok ide" može ukratko preporuka kakve servise raditi na koliko km. (sorry ako već negdje piše nešto slično, nisam se baš potrudio naći)

pozdrav
b_special is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 20:27   #88
Quote:
b_special kaže: Pogledaj post
miroslav,

vidim na stranici Auto tim-a popis ovlaštenih servisa za Landi Renzo. Zanima me koliko je popis ažuran i imate li povratnih informacija o npr. kvaliteti posla, zadovoljstvu mušterija ili sl.

Ugradio sam Landi renzo u Dantol alarmu u Zg ali selim u Vinkovce pa moram naći novu radionicu gdje bi obavljao servis. Vidim da je na popisu Automehanika Vinkovci a odgovara mi i Herbst u Slavonskom Brodu po lokaciji. Ili mi je bolje otići do Osijeka? Može preporuka?

Trenutno imam oko 30tkm na plin, imao sam samo zamjenu injektora u garanciji i jedno podešavanje mape. Pošto mi na pitanje o servisnim intervalima odgovaraju sa otprilike "vozi dok ide" može ukratko preporuka kakve servise raditi na koliko km. (sorry ako već negdje piše nešto slično, nisam se baš potrudio naći)

pozdrav
Popis servisera na našoj stranici treba doživjeti reviziju jer smo nekima oduzeli ovlaštenja a to još nismo sredili na popisu internetske stranice.
Ako se seliš u Vinkovce možeš servise obaviti kod Automehanika Vinkovci kao i kod Herbsta u Slavonskom Brodu ali i kod Lepusa u Belom Manastiru.
Servise ne bi bilo loše da odrađuješ svakih 20 000 km iako ti kažu da voziš dok ide na plin.Dosta je neugodno kada auto neće raditi na plin a upravo si krenuo na neko duže putovanje i računaš na jeftiniju vožnju na tom putovanju a to se izjalovi.
Servisi se rade upravo preventive radi a ne kad auto crkne.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 18:59   #89
moram pohvaliti decke koji su preuzeli PCZ servis i poceli raditi i Lovato. auto konacno ide kak treba. auto je Bravo i do sad sam bio vise od 15 puta kod Bauera, gdje sam i kupio auto i u AC te nisu znali podesiti auto. bas mi je rekao majstor da od kad su poceli raditi Lovato, doslo mu je nekoliko Fiata i svi su bili nezadovoljni sa AC-om.
gt3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 09:07   #90
Konačno se otvorio i Laudes...kod podsusedskog mosta..dečki su zakon a meni je usput!!!Sve pohvale!!!
ninna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 23:13   #91
e sad još i obrazuj stanovništvo pa nam reci pošto prodaju to plinovito zlato.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 09:35   #92
Laudes kod podsusedskog mosta prije par dana cijena je bila 4,50
mario1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 15:40   #93
Quote:
tryer kaže: Pogledaj post
U stvari problem mapiranja i nije neki problem. Ono što uzrokuje ili pomicanje mapa ili paljenja "Check" lampice je vrlo često uzrok nekompaktibilnosti plinskog sustava tj njegove sporosti u praćenju benzinskog sustava.
Jedan primjer koji bi mogao slikovitije prikazati problem:
U svim modernijim vozilima, zeleni "EURO3" ili "EURO4" korekcija smjese uz sve parametre koje je nabrojio sonata u prethodnom postu, posebni naglasak je na kvaliteti smjese koja mora osigurati maksimalan "rad" cilindra u datom trenutku, poštujući pri tome zadanu kvalitetu ispušnih plinova.

Zato, nakon očitanja kvalitete izgaranja smjese npr. 1. cilindra ECU priprema korekciju sastava smjese (u slučaju paljenja 1-3-4-2) za 4. cilindar.
Recimo da je smjesa koja je očitana na 1. cilindru bila "bogatija" za 3%, ECU smanjuje gorivo za 3% za 4. cilindar, očitava rezultat sa L-sonde i gleda je li rezultat korekcije za 4. cilindar bio zadovoljavajući.
Sporiji plinski sustavi nisu u stanju pratiti tu korekciju i događa se slijedeće: Rekli smo da očekivanu promjenu kvalitetu izgaranja benzinski ECU očekuje nakon paljenja 4. cilindra, ali spori plinski ECU je "primio" tu informaciju o korekciji, nije je stigao odraditi za 4. cilindar nego je tu korekciju odradio za npr. 2. cilindar.
U međuvremenu "ECU" očitava 4. cilindar i vidi da 3% koje je on predvidio nije dalo željeni rezultat i radi novu korekciju npr za 1. cilindar.
Sada se događa početak debalansa u korekciji sastava smjese jer benzinski ECU radi novu korekciju za npr. novih 3%, a plinski ECU je tih 3% oduzeo za 2. cilindar koji nije u mjerenju benzinskog ECU-a i odjednom je 1. cilindar siromašniji za 3%.
Nakon nekoliko desetaka ili stotina takvih "neuspjelih" korekcija razlika u kvaliteti izgaranja je sve veća i veća. Ako su nastale tolerancije prevelike i za pomicanje mape, benzinski ECU shvati da ono što daje ne odgovara očekivanoj informaciji koju prima.
Sada sve zavisi o fleksibilnosti benzinskog sustava tj da li će nastaviti pokušaje za korekcijom smjese ili će jednostavno odustati i upaliti "Check" lampicu.
Upravo iz ovih razloga mnogi neupućeni govore da neki motori ne mogu dobro raditi na plin, ili "Check" lampica se mora povremeno paliti i slične gluposti.
Na žalost istina je u tome da ne poznaju benzinski sustav na koji dograđuju plin.
Upravo imam u radioni C3 sa plinskom egzotikom gdje se to događa.
Injektori su VALTEK ( uređaj nije STAG, da je on ne bi bilo problema), a plinski uređaj je spor do krajnosti.
Za one koji znaju nešto komunikaciji na vozilu, komunikacija na C3 je 8, što znači CAN. I sada ti napravi (popravi) da to radi kako treba, za poludit ..
Imam jedno pitanje za Tryera, Miroslava ili bilo koga tko zna odgovor. Uletio sam u neku "raspravu" na hyundai forumu o načinu rada sekvencijalih sustava (konkretno tartarini, ali tema je principijelna, pa nema veze marka). Pitanje se odnosi na regulaciju rada sekvencijalnog plinskog sustava:

Da li sekvencijalni plisnki komp prima podatke o vremenima od benzinskog ecu-a i prema korekcijskoj mapi dozira plin onako kako je to benzinski ecu zamislio za držanje afr-a (pa lambda utječe preko benzinskog ecu-a i na količine plina)

ili

sekvencijski plinski sustav nakon prve kalibracije i podešavanja mape koristi samo trenutke otvaranja injektora, a vremena daje isključivo prema svojoj mapi, uvijek iste i fiksne za trenutni režim rada i ne zanima ga što o tome misli benzinski ecu.

Ovo drugo bi lako objasnilo zašto dođe do razdešavanja benzinske mape i do paljenja CE lampice, ali ono prvo mi se ipak čini kao opcija koja zaista jest u igri (ono, "master-slave")

Ako netko ima volje pisati o tome malo detaljnije (ili dati neki link sa detaljnim objašnjenjima koja otklanjaju svaku sumnju - tidalin blog sam proužio uzduž i poprijeko, ali ipak postoji tračak nedorečenosti ili nerazumijevanja), bilježim se sa štovanjem, baš kao i za pojašnjenja oko vremena ubrizgavanja, što su to trimovi itd, tako da dobijem jasnu sliku o tome kako sekvencijalni sustav radi.

EDIT: E, da, i pskaro sudjeluje u spomeutoj raspravi, pa možemo reći da obojica molimo za definitivno, krajnje i konačno otklanjanje svake sumnje.
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 19:17   #94
Plinski ECU je čisti "slave" što znači da vrijeme ubrizgavanja plina direktno ovisi o vremenima benzina. Vrijeme ubrizgavanja benzina benzinski ECU izračunava tako da u svojoj mapi ubrizgavanja zadane vrijednosti korigira sa postotkom koji je izračunao promatrajući podatak sa L-sonde. Ove korekcije se nazivaju još i kratki ili brzi fuel trimovi. Dodatne korekcije ovise još o položaju papučice gasa, trenutnog broja okretaja i podtlaka ili tlaka u usisnoj grani temperaturi motora i još koječemu.
Kalibracija plinske mape radi se zato da se osigura dovoljna količina plina koja zadovoljava AFR za svako pojedino vrijeme ubrizgavanja benzina koje je predviđeno u mapi benzinskog ECU-a. Ovo je sve dosta teško ukratko objasniti jer i nije tako jednostavno.
Plinski sustavi se razlikuju po točnosti izračuna vremena ubrizgavanja pa otuda i nekompaktibilnost sa nekim benzinskim sustavima.
Iako znam kako radi koji plinski sustav (njih 20-ak) ne želim javno (niti preko foruma niti bloga), obznaniti podatke koje sam dobio analizom i mjerenjima. Zato samo uvijek čvrsto stojim iza toga da nije svaki plinski uređaj za svaki auto jer to ovisi o puno faktora.
Da li neki uređaj ima mogućnost odraditi neki auto mora znati svaki uvoznik plinske opreme kao i njegovi instalateri.
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 23:38   #95
Hvala na odgovoru. Znači, ipak je u pitanju regulacija koju radi benzinski ecu, a plinski samo korigira vremena koja dobiva od benzinskog. Lijepo je to čuti.

Možda samo još podpitanje, da budem dosljedan u dosadnosti: Kako se dogodi da se raštima benzinska mapa do te mjere da se upali CE lampica? Mislim, ako je plin otprilike koliko-toliko podešen, onda bi benzinski ecu ipak trebao uspjeti korigirati željeun smjesu preko plina (kad-tad), ili benzinski ecu baš traži da mu odziv bude u skladu sa očekivanjem. U stvari, ispada da loša plinska mapa de facto znači da, ako npr. benzinski ecu želi obogatiti smjesu 3 %, a plinski mu isporuči samo 1.5% više, benzinski ecu poludi ili short trimove na poslijetku zapamti kao long trimove i tako poremeti benzinski mapu? Konkretan primjer je forumaš pskaro, koji je imao velikih problema sa tartarinijem za kojeg npr. ja ni neznam da ga imam, a pskaro ima slabiji motor iste marke auta. Probleme sa CE je riješio tek nedavno kad je promijenio majstora i kad se provozao sa majstorom sa laptopom...

To u principu znači da se plin treba podesiti tako da se za svaki režim očitaju short trimovi na benzinu, probaju se svesti na nulu (kako?), te se prebaci na plin i za isti taj režim se poštela korekcijski faktor u plinskoj mapi tako da short trimovi budu također nula (ili barem jednaki kao na benzinu). Jesam li sad blizu?

Usput, što se tiče odabira sustava, moram pohvaliti PCZ i Birta jer su mi oni jedini rekli da mi auto neće dobro raditi na tomassetovom sistemu (Birt je dodato da je i lovato upitan za moj auto), nego da treba isključivo tartarini (od onoga što nude) ako ne želim probleme. I PCZ i Birt ugrađuju tartarinija i tomasseta. Ostale instalatere koje sam kontaktirao ne želim navoditi jer bi konekst bio negativan, posebno neke koji su išli sa smiješnom cijenom.
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 13:53   #96
@ quote sonata-lpg
... Možda samo još podpitanje, da budem dosljedan u dosadnosti: Kako se dogodi da se raštima benzinska mapa do te mjere da se upali CE lampica? Mislim, ako je plin otprilike koliko-toliko podešen, onda bi benzinski ecu ipak trebao uspjeti korigirati željenu smjesu preko plina (kad-tad) ...

- Uzeti ću primjer "pskara":
Njegov auto je podešavan samo u leru dok vozni dio nije. U voznom dijelu plinske mape je bilo previše ili premalo (nebitno). Ako znamo da je zadatak benzinskog ECU-a održavati stehiometriju smjese, znamo i da će kada nije zadovoljan sa smjesom pomoću dodavanja ili oduzimanja postotka korekcije "fast fuel trim" pokušati dovesti smjesu u red. Kada to postigne dio vrijednosti "fast fuel trim" u %-cima preuzima "slow fuel trim" što u stvari znači pomicanje benzinske mape. Kod pskara benzinski ECU korekciju je morao raditi u voznom dijelu jer plin nije podešen u vožnji.
Ovdje postoje dva uvjeta za paljenje "checka":
1. ako "fast fuel trim" korekcija prelazi dozvoljenu visinu korekcije predviđenu programom benzinskog ECU-a
2. ako postoji nelinearnost između mape lera i mape ubrizgavanja (ovo je kod sistema benzina koji koriste više mapa ubrizgavanja). "Check" će upaliti prilikom prelaska između mapa.


.... ili benzinski ecu baš traži da mu odziv bude u skladu sa očekivanjem. U stvari, ispada da loša plinska mapa de facto znači da, ako npr. benzinski ecu želi obogatiti smjesu 3 %, a plinski mu isporuči samo 1.5% više, benzinski ecu poludi ili short trimove na poslijetku zapamti kao long trimove i tako poremeti benzinski mapu? Konkretan primjer je forumaš pskaro, koji je imao velikih problema sa tartarinijem za kojeg npr. ja ni neznam da ga imam, a pskaro ima slabiji motor iste marke auta. Probleme sa CE je riješio tek nedavno kad je promijenio majstora i kad se provozao sa majstorom sa laptopom...
To u principu znači da se plin treba podesiti tako da se za svaki režim očitaju short trimovi na benzinu, probaju se svesti na nulu (kako?), te se prebaci na plin i za isti taj režim se poštela korekcijski faktor u plinskoj mapi tako da short trimovi budu također nula (ili barem jednaki kao na benzinu). Jesam li sad blizu?

- da, tako nekako

Usput, što se tiče odabira sustava, moram pohvaliti PCZ i Birta jer su mi oni jedini rekli da mi auto neće dobro raditi na tomassetovom sistemu (Birt je dodato da je i lovato upitan za moj auto), nego da treba isključivo tartarini (od onoga što nude) ako ne želim probleme. I PCZ i Birt ugrađuju tartarinija i tomasseta. Ostale instalatere koje sam kontaktirao ne želim navoditi jer bi konekst bio negativan, posebno neke koji su išli sa smiješnom cijenom.

- Za kompaktibilnost ili ne nekog plinskog sustava treba dati dovoljno stručno objašnjenje inače proglašenje nekog drugog uređaja lošijim ispada kao navlačenje vode na svoj mlin.
Konkretno, u tvom slučaju baš bih želio čuti objašnjenje Birta zašto npr. Lovato ili neki drugi plinski sustav nije u stanju odraditi auto kao što je tvoja Sonata.
.
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 14:18   #97
Quote:
tryer kaže: Pogledaj post
- Uzeti ću primjer "pskara":
Njegov auto je podešavan samo u leru dok vozni dio nije. U voznom dijelu plinske mape je bilo previše ili premalo (nebitno). Ako znamo da je zadatak benzinskog ECU-a održavati stehiometriju smjese, znamo i da će kada nije zadovoljan sa smjesom pomoću dodavanja ili oduzimanja postotka korekcije "fast fuel trim" pokušati dovesti smjesu u red. Kada to postigne dio vrijednosti "fast fuel trim" u %-cima preuzima "slow fuel trim" što u stvari znači pomicanje benzinske mape. Kod pskara benzinski ECU korekciju je morao raditi u voznom dijelu jer plin nije podešen u vožnji.
Ovdje postoje dva uvjeta za paljenje "checka":
1. ako "fast fuel trim" korekcija prelazi dozvoljenu visinu korekcije predviđenu programom benzinskog ECU-a
2. ako postoji nelinearnost između mape lera i mape ubrizgavanja (ovo je kod sistema benzina koji koriste više mapa ubrizgavanja). "Check" će upaliti prilikom prelaska između mapa.
A šta ste se mene uhvatili, ja ovdje dođem kao neki pokusni kunić, doduše nije da se nisam raspisao o tome https://www.forum.hr/showthread.php?t=562081

Ja bih na ovo dodao još i treću varijantu paljenja CE lampice:

3. Ukoliko "slow fuel trim" ili long trim (kako tko to zove) pređe neki postotak (15% kod i30, barem mi je tako rečeno u Hyundai servisu)

Bio sam prije 2 dana da mi serviser samo baci oko na vrijednost "slow fuel trima" jer mi se prema prosječnoj potrošnji činilo da je smjesa malo siromašnija (potrošnja na BC-u od 9.7l umjesto 9l koliko je na benzin), ali je tester pokazao vrijednost od -1.5% što je serviser proglasio odličnim.

Ali dan prije dolaska sam tankao u Bubića za 3.99kn i čini mi se da na njegov plin auto ide bolje i prosječna potrošnja (nakon 100km pređenih na tom plinu), na BC-u sada mi je 8.8l što objašnjava ovu vrijednost "slow fuel trim" od -1.5% (malo bogatija) i ja zadovoljan, ali mislim da i ovo dokazuje da kvaliteta plina (u ovom slučaju mislim na energetsku vrijednost, ne na čistoću) također utječe na pomicanje trimova i paljenje CE lampice ukoliko je mapa već bila na graničnim vrijednostima, ali vjerovatno ne toliko da upali CE lampicu kod dobro podešene mape.

Doduše realna potrošnja mi je uvijek bila ista i to 11l, bez obzira da li se palila CE lampica sa porukom da je smjesa siromašna (system is to lean) ili sa porukom da je bogata (system is to rich), pa i kada se nije palila (pa ni sada kada mi je mapa najbolje podešena), naravno ovo je mjereno više puta (skoro na svako tankanje u zadnje 2g), uvijek na istim relacijama i pod istim režimom vožnje kuća-posao-kuća.

Tryer, Usput kada smo već na pokazivanju potrošnje na BC-u, da li ona tvoja teorija o dobro podešenoj mapi ukoliko se pri vožnji na istom broju okretaja prebaci sa plina na benzin, važi i za prosječnu potrošnju (u istim uvjetima vožnje nakon nekih npr. 100km), jer dosta auta nema prikaz trenutne potrošnje pa tvoj eksperiment (sa čijim rezultatima se u potpunosti slažem) nije moguće provesti.

Kod mene se to bar manifestiralo upravo tako, znači prosječna potrošnja je nekih 9l, i ako pri vožnji na plin padne ispod cca 7.7l, palila se CE lampica sa porukom "system is too rich" (bogata), a važi i obrnuto, ali kad bi potrošnja po BC-u prešla 10.3 onda bi se palila sa greškom "system is too lean" (siromašna), što otprilike i odgovara Hyundai limitu od 15% za paljenje CE lampice, (9l +/-15% = 7.7 do 10.3, i u tom području CE se ne bi palila).

Nakon više štelanja (bezuspješnog) mape kod prvog servisera (samo u leru) sam tačno znao po prikazu prosječne potrošnje na BC-u u odnosu na "etalonskih" 9l na benzin, sa kojom porukom će se upaliti CE lampica, i to se potvrdilo svaki put kada bi spojili auto na dijagnostiku.

Koliko su moji zaključci dobri, neka prosude iskusniji

Zadnje uređivanje pskaro : 12.11.2010. at 14:49.
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 15:27   #98
Quote:
tryer kaže: Pogledaj post

- Za kompaktibilnost ili ne nekog plinskog sustava treba dati dovoljno stručno objašnjenje inače proglašenje nekog drugog uređaja lošijim ispada kao navlačenje vode na svoj mlin.
Konkretno, u tvom slučaju baš bih želio čuti objašnjenje Birta zašto npr. Lovato ili neki drugi plinski sustav nije u stanju odraditi auto kao što je tvoja Sonata.
.
Sori, krivo sam se izrazio, ipak je prošlo godinu dana od kad sam sa Birtom razgovarao o plinu. Lovato je spomenuo samo u konetkstu ukidanja produljenog jamstva od strane hyundai-a na aute sa plinom i to zbog lovata, ubij me, ne sjećam se detalja, a i nisam ih zapamtio jer sam tada o plinu znao samo to da mi štednjak doma radi na plin. Što se tiče tomasseta, "objašnjenje" je "slabije" računalo sa puno manje mogućnosti i opcija podešavanja u odnosu na tartarinija, i da bih sa tomassetom mogao imati više problema nego sa tartarinijem, tj. da ga je teže podesiti da radi na mom autu, a tako nekako je bilo rečeno i u pcz-u, iako su obje firme rekle da će mi, ako želim, ugraditi tomasseta, iako te sustave običavaju ugrađivati na "manje" aute. Ne sumnjam da bi mi objasnili zbog čega tako misle da sam znao što uopće da pitam, a ponavljam, tada sam o plinu znao samo da postoji.
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:32   #99
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Kao prvo ako automatska getriba lupa kod prešaltavanja ,bez obzira zbog čega, ja se ne bih tako vozio već bih pokušao to popraviti a ne da se getriba raspadne a onda je plin kriv jer nije dobro podešen ili tko zna možda treba samo redovito mijenjati ulje u getribi.Osobno znam da se na mercedesu recimo obavezno nakon 30000km ulje u automatskom mjenjaču mora promijeniti.Tako je jedan moj prijatelj vozio čak auto i na servis u Euroline ali niti oni nisu znali da se ulje mora mijenjati pa se nakon 40000 mjenjač raspao usred vožnje.Dobio je novi mjenjač pod garancijom a mercedes je bio diezel i nikakve veze nema sa plinom.
Volio bih nekog sudskog vještaka da kvar automatskog mjenjača pripiše ugrađenom plinu jer ova nagađanja da takav mjenjač prešaltava na bazi zakretnog momenta i da se zbog manjeg zakretnog momenta na plinu mjenjač može pokvariti naprosto je netočno jer zakretni moment se i na benzinu mijenja ovisno od načina vožnje što bi onda i na benzinu imalo isti efekat na mjenjač.
Promijeniti tri mjenjača a ne otkloniti kvar zbog čega su se pokvarili,neka mi oproste svi koji misle drugačije od mene,je najveća glupost koju sam ikad čuo.
Ovo me podsjetilo na jedan slučaj kada je jedna stranka uporno mijenjala izgorene pumpe za benzin (čak tri) i uporno je tvrdila da su izgorjele zbog plina jer kao konstantno rade i kada motor radi na plin.A u stvari je bila greška u stisnutom dnu rezervoara sa kukom tako da pumpa nije imala pravilan razmak od usisnog sita i dna rezervoara pa je usisno sito bilo stisnuto i pumpa nije mogla vući benzin u punom kapacitetu već se zbog toga pregrijavala i crkavala.Kada su kuku podložili toliko da se odmakne od dna rezervoara četvrta pumpa radi i dan danas a čovjek se i dalje vozi na plin i nije prodao auto zbog toga.
Na temu dali postoji u hrvatskoj vještak teh.znanosti, da postoj uglađena poznata faca . Koji pismeno tvrdi da je auto plin uzrok kvara automatske getribe na Jaguaru S typ nakon prijeđenih cca 500 km . Auto plinski sustav u navedenom automobilu jedan od 3 vodeća proizvoda u EU.Također isteino mišljenje napismeno potkrepljeno od Jaguar Cro. Povrh toga sustav je ugrađen u servisu sa pozamašnim brojem godina rada u branži auto plinskih ssutava.
PERMO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 23:39   #100
Pitanje:

U jednom je autu LPG instalacija. Ako ima sve papire o ugradnji, može li se uspješno prebaciti u drugi auto, podesiti i da sve bude legalno ... ili ne?

Zanima me to jer bih izveo to prebacivanje, naprosto je jeftinije nego kupovati nove brizgaljke, bocu... rasplinjač i ostalo.

Hvala
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.