Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2015., 18:45   #5741
Mogu li predstavnici stanara u ulici Huberta Pettana upozoriti stanare da prestanu s odlaganjem krupnog otpada iza i pored kontejnera za smeće?
Vidim i da druge ulice imaju sličnih problema, a kod nas je to počelo poprimati nepodnošljive razmjere. Osim toga stanare molim i za malo hrabrosti da upozore nesavjesne susjede ako ih vide da to čine izvan predviđenog termina. Jako je ružno za vidjeti.
Viceroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 08:15   #5742
Reciklaža

Moram ovo podijeliti jer sam jako ljut . Jučer idem iz Lidla i imam kaj za vidjeti,kamion čistoće koji tovari plavi kontejner za papir zajedno s miješanim otpadom . Nekak mi se čini da sva ta priča o ekologiji pada kod nas u vodu,ministri,bandić i ostali reklamiraju razvrstavanje,a na terenu sve u đuture.
Sam već godinama razvrstavam otpad no ako ovi ovako nastave odustat ću i ja i krenuti linijom manjeg otpora, sve na hrpu i bok.
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 09:23   #5743
Quote:
Viceroy kaže: Pogledaj post
Mogu li predstavnici stanara u ulici Huberta Pettana upozoriti stanare da prestanu s odlaganjem krupnog otpada iza i pored kontejnera za smeće?
Vidim i da druge ulice imaju sličnih problema, a kod nas je to počelo poprimati nepodnošljive razmjere. Osim toga stanare molim i za malo hrabrosti da upozore nesavjesne susjede ako ih vide da to čine izvan predviđenog termina. Jako je ružno za vidjeti.
Ovdje možeš napraviti prijavu za odvoz otpada vidjeti je li netko već prijavio taj problem
https://moj.zagreb.hr/

A da bi bilo lijepo da se ovakve stvari ne događaju, bilo bi...
mmaric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:01   #5744
Quote:
kovac_niko kaže: Pogledaj post
Moram ovo podijeliti jer sam jako ljut . Jučer idem iz Lidla i imam kaj za vidjeti,kamion čistoće koji tovari plavi kontejner za papir zajedno s miješanim otpadom . Nekak mi se čini da sva ta priča o ekologiji pada kod nas u vodu,ministri,bandić i ostali reklamiraju razvrstavanje,a na terenu sve u đuture.
Sam već godinama razvrstavam otpad no ako ovi ovako nastave odustat ću i ja i krenuti linijom manjeg otpora, sve na hrpu i bok.
Vjerojatno zato što je kontejner za papir (barem kod nas) prepun "klasičnog" otpada.... ne znam jel se ljudi prave blesavi ili stvarno ne primjećuju što piše na kontejnerima..
patkica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:41   #5745
Zbrisala crna maca Blacky

Pozdrav susjedi...
Jučer navečer oko ponoći s balkona na 4. katu nam je zbrisala crna ženska maca Blacky. Pretpostavljamo da je pala sa balkona jer je nigdje drugdje nema. Stara je 3g i full zaigrana no jaako plašljiva. Stoga vas molimo ako ju itko vidi ili ima bilo kakvu informaciju...javite na 091/1717101 ili [email protected]
Ovo je lokacija balkona gdje je nestala
https://drive.google.com/file/d/0B6f...ew?usp=sharing
A ovo je njena slika od prije dva dana...
https://drive.google.com/file/d/0B6f...ew?usp=sharing

Hvala vam unaprijed...
perichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:35   #5746
Quote:
patkica77 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno zato što je kontejner za papir (barem kod nas) prepun "klasičnog" otpada.... ne znam jel se ljudi prave blesavi ili stvarno ne primjećuju što piše na kontejnerima..
Ma moguće je što kažeš,ali ispraznili su moj kontejner s papirom mada je u njemu bio samo papir. Prijava je otišla na ministarstvo pa bumo vidjeli jel bude kakve reakcije. Neka nam vrate one velike spremnike za papir ako ekipa nema kulture (nažalost u naselju je puno primitivaca ).
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 21:48   #5747
Question

Susjedi jeste osjetili potres?
classe1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 10:54   #5748
Quote:
Viceroy kaže: Pogledaj post
Mogu li predstavnici stanara u ulici Huberta Pettana upozoriti stanare da prestanu s odlaganjem krupnog otpada iza i pored kontejnera za smeće?
Vidim i da druge ulice imaju sličnih problema, a kod nas je to počelo poprimati nepodnošljive razmjere. Osim toga stanare molim i za malo hrabrosti da upozore nesavjesne susjede ako ih vide da to čine izvan predviđenog termina. Jako je ružno za vidjeti.
Ja sam u našoj ulici u više navrata bezuspješno upozoravao susjede koji odlažu glomazni otpad kraj kontejnera. Međutim, ti 'ljudi' nemaju obraza ni kulturu. Odgovori su bili "nemoj gledati", "šta tebe boli k...", "ovo nije moje" (dok ispušta ormar), itd. Zvao sam čistoću, koji su me samo preusmjeravali dalje...
Još jedno veliko HVALA Milanu Bandiću, koji nam je darovao ovakve susjede!
Reformator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 11:41   #5749
ovo je prijedlog koji sam slao na Udrugu Novi Jelkovec:

Svi smo svjesni da širom naselja nastaju hrpe glomaznog otpada. Je li moguće dogovoriti sa Čistoćom neki periodički obilazak naselja kamionom koji bi to pokupio, npr. jednom tjedno ili jednom u dva tjedna ili u bilo kojem režimu koji je lako upamtiti (npr. znaš da je odvoz svakog ponedjeljka ili 1. u mjesecu). Siguran sam da bi svaki put napunili kamion tako da ne bi dolazili uzalud, a naselje bi bilo čistije.
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 11:46   #5750
Quote:
classe1 kaže: Pogledaj post
Susjedi jeste osjetili potres?
Osjetio se u cijelom gradu
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 14:08   #5751
Quote:
randomguy365 kaže: Pogledaj post
Osjetio se u cijelom gradu
Pitam jer mi nismo ništa osjetili. Il je toliko dobra gradnja il smo ga "prespavali".
classe1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 11:03   #5752
Baš sam se jučer šetao naseljom i primjetio sam da je naselje užasno prljavo. Nikada nije bilo oličenje čistoće ali ga nikad nisam smatrao prljavim do jučer. Ne viđam više ekipu iz Zrinjevca sa metlama. Mislim da imamo pravo na čistoću isto kao i glavni trg, pa na kraju krajeva isto i plaćamo svi u gradu.

Što se tiće glomaznog otpada koji mi je pod prozorom, već sam davno prestao se svađati. Sad po novom šalju klince da bacaju smeće i to sam ih vidio baš iz B6. Pitam ih zašto to rade oni sagnu glavu i bris kući.
Smia - B8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 16:25   #5753
Objavljivanje privatnih podataka nejavnih osoba, kao i repliciranje na iste upise, bit će sljedeći puta sankcionirano bez prethodne najave.

Molim da se forum ne koristi za privatna razračunavanja.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 14:54   #5754
Quote:
Smia - B8 kaže: Pogledaj post
Baš sam se jučer šetao naseljom i primjetio sam da je naselje užasno prljavo. Nikada nije bilo oličenje čistoće ali ga nikad nisam smatrao prljavim do jučer. Ne viđam više ekipu iz Zrinjevca sa metlama. Mislim da imamo pravo na čistoću isto kao i glavni trg, pa na kraju krajeva isto i plaćamo svi u gradu.

Što se tiće glomaznog otpada koji mi je pod prozorom, već sam davno prestao se svađati. Sad po novom šalju klince da bacaju smeće i to sam ih vidio baš iz B6. Pitam ih zašto to rade oni sagnu glavu i bris kući.
Nekak se i meni čini da smo postali nekakav geto za koji nikog više nije briga. Smeća ima posvuda (više ne viđam ni onog gospona iz zrinjevca sa sijedom bradom),naselje je sve punije,a odgovorni se prave ludi jer izbori su davno prošli. Nažalost k nama turisti ne zalaze pa ni betmen nema potrebu polizati naše ulice .
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 10:53   #5755
Izgleda da netko i čita ovaj forum. Evo ih danas cijela vojska čiste sa onim štipaljkama papire. Valjda će malo i pomesti nogostupe.
Smia - B8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 09:50   #5756
Dobar dan!Imam jedno pitanje,na temu socijalnih stanova sopnica jelkovec kojem je natjecaj bio raspisan prosle godine u 11mjesecu!!Zanima me dali netko zna kada bi mogla biti lista otprilike ili bilo kakve informacije..hvala unaprijed
1990pp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 15:41   #5757
lista za socijalne stanove ti bude krajem sljedeće ili početkom 2017. godine, a stanovi se budu davali pred izbore za gradonačelnika Bandića u proljeće 2017.

Tako je lista natječaja iz 2009. bila objavljena u 2012, a stanovi su davani pred izbore za gradonačelnika Bandića 2013 godine.

A sljedeći natječaj će biti 2019 - iliti svakih 5 godina.
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 20:35   #5758
lijep pozz za sve! imam pitanje vezano za racune o najamnini...preuzeli smo kljuceve za stan 11 kolovoza,uselili smo krajem kolovoza,e sad vec je i kraj rujna, mi jos niti jedan racun za najam nismo dobili,sto mi je ciniti?hoce li oni sami poslati racune ili mi moramo ici u poglavarstvo i traziti racune za najam?kad inace postar donosi racune za najam?vec sam zabrinuta,ne zelim da mi se racuni gomilaju...hvala
gogagoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 14:01   #5759
Po tvome znaci da 2009 g i objava liste 2012 sam trebala biti u stanu!Iz poglavarstva su rekli da ta lista vrijedi do ove koja je bila 2014 u 11mj.I prosli tjedan su rekli da je evo i ova lista obradena da bi do kraja godine bio prijeldlog i lista.da se prati na oglasnim plocama i internetu na sluzbenim stranicama.Znam da zovu i ljudi se usele tu i tamo pa me zanima da oni kazu svoja iskustva.jer nevjerujem da nas 1000ivise trebamo cekat 10godina.
1990pp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 20:31   #5760
susjedi,

treba mi pomoć oko podataka vezanih za konverziju iz CHF u EUR.
Konkretno, tražim nekog tko je dizao kredit u EUR za kupnju stana u Novom Jelkovcu u Zagrebačkoj banci 2007. godine s isplatom 30% odmah (2007.god.) i ostatak po završetku stana (2009.god.) da mi kaže kako se mijenjala kamatna stopa kroz ovih nekoliko godina? Ili bar koja je bila početna kamatna stopa, ona iz reklamnog letka za naselje?

unaprijed zahvaljujem
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.