Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2010., 13:31   #81
Quote:
F-mann kaže: Pogledaj post
Inace kad smo se uselili, zgrada je bila prazna a zima jaka. Nikako se nismo mogli zagrijati. Trosili smo vise od 900 kn mjesecno za plin... Nadam se da ce ove godine biti drugacije.
Teoretski bi moralo biti znatno manje, jer velika je razlika radi li grijanje u svim stanovima ili je zgrada prazna...
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Na žalost te ne mogu utješiti: NE samo da neće biti drugačije,...
A još ako plin doista poskupi 30, a pogotovo 100%... Što onda
...medjutim, ako bi plin stvarno znatno poskupio, onda
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 14:25   #82
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Teoretski bi moralo biti znatno manje, jer velika je razlika radi li grijanje u svim stanovima ili je zgrada prazna...

...medjutim, ako bi plin stvarno znatno poskupio, onda
Niš onda drva i ugljen,u dnevnoj je dimnjak i piči .
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 14:31   #83
Ne šljaka mi zvono na portafonu,jel i to prijavljujemo holdingu ili se to riješava iz pričuve?

Kao da sam zazvao vraga s antenom, naravno da ne radi i sad funkcioniram preko ribljih kostiju .

Da li netko zna postoji li mogućnost da profuram antenu s krova ?
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 17:06   #84
Quote:
kovac_niko kaže: Pogledaj post
Ne šljaka mi zvono na portafonu,jel i to prijavljujemo holdingu ili se to riješava iz pričuve?

Kao da sam zazvao vraga s antenom, naravno da ne radi i sad funkcioniram preko ribljih kostiju .

Da li netko zna postoji li mogućnost da profuram antenu s krova ?
Portafon bi trebao definitivno prijaviti holdingu.
Ja bi na tvom mjestu prijavio i nefunkcionalnost antenskog sustava (skrivena mana).

SAVJET: Ako prijavljujete kvar osobno u prostorijama Holdinga (Brkanoviceva) obavezno trazite ovjerenu kopiju za sebe (kako bi kasnije mogli dokazati da ste prijavili kvar). Ako saljete postom na Holding, trebate slati preporuceno (ja cak preferiram sa povratnicom).
F-mann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:29   #85
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Na žalost te ne mogu utješiti: NE samo da neće biti drugačije, nego moraš računati i na još VEĆE račune za plin, jer predviđa se da će zima opet biti hladna, a plin će POSKUPITI, neki predviđaju i za 100%! Nego, doista ovo nisam znao da je ovo cijelo naselje izgrađeno BEZ zajedničkog sustava centralnog grijanja i toplane! Inače, naselje ovako "od oka" kad se tamo prođe djeluje čak dosta lijepo, ali sad kad čujem ovo, pa ovo je više nego strašan propust. Za toliko stanova koliko je tamo izgrađeno, a i planovi su da se to naselje znatno proširi, je svakako trebalo izgraditi TOPLANU, ili pak sprovesti vod iz postojeće toplane. Ja nikad ne bih kupovao novi stan koji ima to tzv. "etažno grijanje" na plin, pa to je doista NAJGORE rješenje! Ja stvarno ne znam zašto još mnogi ljudi misle da je to "dobro i moderno" i stvarno sam šokiran ovakvom politikom grada i države da planiraju nova naselja, a kao "rješenje" prave da stanovi imaju zasebna grijanja. Pa, to je čisto rasipanje energije, k tome javlja se samo opasnost od tolikih plinskih trošila u zgradi, javljaju se dodatni troškovi, tj. svatko mora sam plaćati servisiranje i održavanje sustava, itd.itd. Pogledajte malo kolike račune imaju ljudi spojeni na toplanu, pa ćete vidjeti da plaćaju znatno MANJE nego vi, a k tome - stalno im je toplo, pa i pre toplo u stanu. A vi unatoč svoj štednji i smanjenju grijanja imate strahovite račune za plin! K tome, ovakva grijanja nikad nemaju takvu toplinu i stabilnost radijatora kao ona na toplanu, to je doslovce "čista improvizacija" od grijanja u usporedbi s toplanom... A još ako plin doista poskupi 30, a pogotovo 100%... Što onda
ti se, čini se, nisi uopće informirao pa ne znaš o čemu pišeš... upravo takvo grijanje i treba, a ne prek toplane jer je dvostruko skuplje...
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:05   #86
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
...to je doslovce "čista improvizacija" od grijanja u usporedbi s toplanom... A još ako plin doista poskupi 30, a pogotovo 100%... Što onda
hm... jel zbilja vjeruješ da se poskupljenje jednog (strateški važnog) energenta ne bi odrazilo na formiranje cijena usluge te toplane? (ne nužno direkno i odmah, ali kroz ovo ili ono i kad-tad! svi sam čekaju izgovor...)
osim toga, ovo s etažnim mi se fakat vidi poštenijim i ak dopustiš odgojnijim: ko veli da treba doma bit stalno toplo? kad je potreba, kresneš bojler i točno tolko platiš! masu puta bude dovoljno pokrit se bolje, da o intenziviranju svekolikih tjelesnih aktivnosti ne pričamo! i to je taj odgojni moment - treba se misliti kaj se dela, odgovorno se ponašati!... (da se toplina obračunava i naplaćuje po objektivno mjerljivoj jedinici (svoje) mjere - mam se druga slika kaže, tad je dvojba shvatljiva i izbor uzak! svi paušali vabe na lov u mutnom!...)
kad si na toplani, nemaš kaj razmišljat... (zapraf, imaš al nemaš niš od toga...)
ili?...
drnda42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 17:33   #87
Prvi jutarnji autobus od ponedjeljka 08.11 kreće u 4.35
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 19:28   #88
Quote:
spring7 kaže: Pogledaj post
Prvi jutarnji autobus od ponedjeljka 08.11 kreće u 4.35
kaj to znači da se čitav vozni red pomiče? (do sad je shema bila puni sat:05, :25, :45)
drnda42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 10:18   #89
Quote:
drnda42 kaže: Pogledaj post
kaj to znači da se čitav vozni red pomiče? (do sad je shema bila puni sat:05, :25, :45)
Ne,samo se taj prvi pomiče zbog vlaka mada i kasno večernji polasci nemaju nekog smisla jer vlak uđe u postaju a bus taj tren krene sa terminala pa valja i to uskladiti.
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 12:46   #90
Molba

Ljubazno molim gospođu iz D-10 (crvena zgrada) da prestane sa bacanjem kruha na travnjak. Ujedno je obavještavam da ću je prvi sljedeći puta kad skupim taj kruh, njime uredno i nahraniti tek da vidi kako će njen organizam podnijetu hranu namijenjenu psima. A nakon toga ću podnijeti prijavu.

Molim sve one koji znaju o kojoj se gospođi radi da je upoznaju s ovim postom.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:34   #91
Quote:
Teressa kaže: Pogledaj post
Ljubazno molim gospođu iz D-10 (crvena zgrada) da prestane sa bacanjem kruha na travnjak. Ujedno je obavještavam da ću je prvi sljedeći puta kad skupim taj kruh, njime uredno i nahraniti tek da vidi kako će njen organizam podnijetu hranu namijenjenu psima. A nakon toga ću podnijeti prijavu.

Molim sve one koji znaju o kojoj se gospođi radi da je upoznaju s ovim postom.
Potpisujem. Bili smo u stanu i vidjeli nekoga iz D-10 da baca nešto na travnjak između zgrada D-10 i D-12. Prestrašno!!!!! Meni dođe da joj ubacim to što baca u poštanski sandučić!
ina2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:37   #92
[QUOTE=kovac_niko;29801571]Ne šljaka mi zvono na portafonu,jel i to prijavljujemo holdingu ili se to riješava iz pričuve?

Ni nama ne radi portafon. Odnosno ja čujem zvono i onoga dolje koji zvoni, ali mene ne čuju. Moram to što prije riješiti. Dakle, prijaviti holdingu?
ina2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 12:59   #93
Quote:
ina2 kaže: Pogledaj post
Potpisujem. Bili smo u stanu i vidjeli nekoga iz D-10 da baca nešto na travnjak između zgrada D-10 i D-12. Prestrašno!!!!! Meni dođe da joj ubacim to što baca u poštanski sandučić!

Ina, to nešto bi moglo biti vrlo opasno po zdravlje. Naime, gore pomenuta gospođa je glasno i javno zaprijetila trovanjem svih pasa.
Uglavnom, ukoliko je to nešto zatrovano opasnost prijeti i djeci koja se igraju između zgrada. A da li je zatrovano znati ćemo za kratko vrijeme.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 13:00   #94
[QUOTE=ina2;29873288]
Quote:
kovac_niko kaže: Pogledaj post
Ne šljaka mi zvono na portafonu,jel i to prijavljujemo holdingu ili se to riješava iz pričuve?

Ni nama ne radi portafon. Odnosno ja čujem zvono i onoga dolje koji zvoni, ali mene ne čuju. Moram to što prije riješiti. Dakle, prijaviti holdingu?

Da. Obavezno. I obavezno pisanim putem. I čuvati sve prepiske i dopiske s njima. Plus voditi dnevnik istih.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 15:13   #95
[QUOTE=Teressa;29875278]
Quote:
ina2 kaže: Pogledaj post


Da. Obavezno. I obavezno pisanim putem. I čuvati sve prepiske i dopiske s njima. Plus voditi dnevnik istih.
Hvala na savjetu!
ina2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 15:47   #96
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Na žalost te ne mogu utješiti: NE samo da neće biti drugačije, nego moraš računati i na još VEĆE račune za plin, jer predviđa se da će zima opet biti hladna, a plin će POSKUPITI, neki predviđaju i za 100%! Nego, doista ovo nisam znao da je ovo cijelo naselje izgrađeno BEZ zajedničkog sustava centralnog grijanja i toplane! Inače, naselje ovako "od oka" kad se tamo prođe djeluje čak dosta lijepo, ali sad kad čujem ovo, pa ovo je više nego strašan propust. Za toliko stanova koliko je tamo izgrađeno, a i planovi su da se to naselje znatno proširi, je svakako trebalo izgraditi TOPLANU, ili pak sprovesti vod iz postojeće toplane. Ja nikad ne bih kupovao novi stan koji ima to tzv. "etažno grijanje" na plin, pa to je doista NAJGORE rješenje! Ja stvarno ne znam zašto još mnogi ljudi misle da je to "dobro i moderno" i stvarno sam šokiran ovakvom politikom grada i države da planiraju nova naselja, a kao "rješenje" prave da stanovi imaju zasebna grijanja. Pa, to je čisto rasipanje energije, k tome javlja se samo opasnost od tolikih plinskih trošila u zgradi, javljaju se dodatni troškovi, tj. svatko mora sam plaćati servisiranje i održavanje sustava, itd.itd. Pogledajte malo kolike račune imaju ljudi spojeni na toplanu, pa ćete vidjeti da plaćaju znatno MANJE nego vi, a k tome - stalno im je toplo, pa i pre toplo u stanu. A vi unatoč svoj štednji i smanjenju grijanja imate strahovite račune za plin! K tome, ovakva grijanja nikad nemaju takvu toplinu i stabilnost radijatora kao ona na toplanu, to je doslovce "čista improvizacija" od grijanja u usporedbi s toplanom... A još ako plin doista poskupi 30, a pogotovo 100%... Što onda
o kako si u krivu

mi smo na toplani, ovaj topic pratim iz sentimentalnih razloga

1. radimo 8-16 - dakle stan se grije bezveze - čisto rasipanje energije
2. kad dođem doma skuhavam se i otvoreni su mi prozori - opet čisto rasipanje energije
3. prestanu sa grijanjem preko tjedna u 22 sata a vikendom u 23 - ak ti se okupi neko društvo smrzavaš se, a i prek tjedna sigurno ne idem spat u 22 sata pa sam pod dekicom već u 23 sata
4. kotao nekakav nam stalno krepava i zgrada treba dati 500.000 kn za novi što nikome ne pada na pamet i stalno imamo kvarove i bar 4-5 puta u sezoni grijanja nemamo grijanje par dana niti tople vode

tako da bih ja rado svoje etažno grijanje jer mi je ovo živa koma - bar
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 14:25   #97
Zubar

Quote:
solar kaže: Pogledaj post
tema je prešla 10000 postova, evo i nove

uživajte!
Molim ako netko zna broj telefona zubara iz našeg naselja-nikako ne mogu pronaći u starim postovima pa bih bila zahvalna za informaciju.Pozzz
nensi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 15:46   #98
Quote:
nensi7 kaže: Pogledaj post
Molim ako netko zna broj telefona zubara iz našeg naselja-nikako ne mogu pronaći u starim postovima pa bih bila zahvalna za informaciju.Pozzz
400-30-30
ZNG91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 22:36   #99
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
o kako si u krivu



tako da bih ja rado svoje etažno grijanje jer mi je ovo živa koma - bar
baš se i ja čudim tvrdnji....
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 23:10   #100
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
baš se i ja čudim tvrdnji....
Jos se nitko nije slozio s njim.
Istina, ako si stalno doma, volis da ti u stanu bude 27°, placanje racuna ti nije problem...onda toplana i nije losa opcija.
Ako ti je dosta 20°-22°, zelis ustedjeti koju kunu, nisi non stop doma...nema do etaznog. (sa programibilnim termostatom)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.