Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2003., 21:23   #1
Arrow HI-FI - komponente, slaganje sustava i sl.

e sad, audiofili, recite vi meni šta mislite o gore navedenim linijama, u pogledu kvalitete i vjernosti dobivenog zvuka??
carlton is offline  
Old 16.09.2003., 08:12   #2
Pa evo ja ću reći da imam Technics-ovu liniju već 10 godina i sve radi za 5, stvarno sam zadovoljan. To je inače "skuplji" Panasonic. Eto, to je sve što ti mogu reći
__________________
bulji bulji baba, ja san mali đava
miST is offline  
Old 16.09.2003., 11:01   #3
dobar je technics
ali malo je nezahvalno pitati "audiofile" takvo pitanje, jer kod nas biti audiofil najčešće znači samo što glasnije i iz petnih žila hraćkati po komercijalnim firmama u koju klasu i technics spada
Thurgood is offline  
Old 16.09.2003., 21:10   #4
Imam Technics stereo u komponentama već 5 godina i nemam pritužbe ni na jednu jedinu komponentu, sve radi kao urica..A i zvuk nije loš , naravno CD player sam kupio najeftiniji i tu sam se zeznuo ali kad sam priključio NAD DVD na stereo sreći nije bilo kraja. Pa sam odlučio kupit neki Technics CD Player iz više klae pa odmah i pitanje da se nešto preporuči ako netko zna iz iskustva kako se koji čuje..(što nemora značit da će i kod mene tako da se čuje).
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Old 16.09.2003., 23:02   #5
Technics je marka za mase, ne audiofile...
Imao sam dva CD-playera i oba su jedva čitala CD-ove koji su snimani na većim brzinama ili lošijem mediju i to se progresivno pogoršavalo s njihovom starošću.
Ibiza is offline  
Old 16.09.2003., 23:11   #6
audiofili ne snimaju na lošije medije, ni pri većim brzinama ustvari, pravim audiofilima je ispod časti uopće pržiti i imati pržene cedeje
Thurgood is offline  
Old 17.09.2003., 08:23   #7
Pravi audiofili imaju barem Marantz
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Old 17.09.2003., 09:58   #8
Technics je nešto poput WV Pasata, nije Mercedes SLK, ali nije ni WV Golf. Kvalitetne komponente po prilično pristupačnim cjenama, i sa dobrim zvukom.

Thurgood,

Nemoj tako, ispada da firme koje proizvode opremu za audiofile nisu komercijalne! Jedan Nakamichi, koji prodaje opremu po cjenama bliskijim automobilskim nego cjenama audio-komponenti, sigurno nije nekomercijalan.
Martin is offline  
Old 17.09.2003., 10:48   #9
Quote:
Technics je nešto poput WV Pasata, nije Mercedes SLK, ali nije ni WV Golf. Kvalitetne komponente po prilično pristupačnim cjenama, i sa dobrim zvukom.
eto, dobro objašnjenje

Quote:
Thurgood,

Nemoj tako, ispada da firme koje proizvode opremu za audiofile nisu komercijalne! Jedan Nakamichi, koji prodaje opremu po cjenama bliskijim automobilskim nego cjenama audio-komponenti, sigurno nije nekomercijalan.
ili recimo Martin Logan
stvarno ne razmišljam, ne može biti komercijalnije nego prodavati po takvoj cijeni
Thurgood is offline  
Old 17.09.2003., 12:21   #10
ja isto imam technicsove komponente preko 10 godina i sve je ok iako u zadnje vrijeme imam problema s pojacalom...

naime, ne znam u cem je problem...u prasini ili u kontaktima (onaj od slusalica mi je malo raskliman) jer malo malo pa mi se ne cuje jedan zvucnik ...


posto nemam dobra iskustva sa servisima (da imena ovdje javno ne spominjem) sad se pitam sta da radim...?!

da mi bas netko šrota bezveze..ne znam...

gdje da odnesem ilit kome???

i jos jedan savjet please...ako bi i jednog dana isla u nabavku nove linije...sto bi mi preporucili a da je slicno ???
zadnja is offline  
Old 17.09.2003., 12:23   #11
i da, URBI ET ORBI...i meni cd preskace i nece ucitavat neke sprzene cd-e....tipa traxdata i sl....
kaj ces
zadnja is offline  
Old 17.09.2003., 13:43   #12
odneseš u servis! cd-u možda pomogne čišćenje i uštelavanje lasera, pojačalu isto čišćenje i možda zamjena kojeg potenciometra. sitna lova, poslije 10 g. svaki uređaj će imati isti takav problem
Thurgood is offline  
Old 17.09.2003., 20:27   #13
Quote:
sailor kaže:
Pravi audiofili imaju barem Marantz
MARANTZ ? Imao sam jednom pojačalo od marantza cjenovne klase 60% ovog Technics-a(1400 CHF Pojačalo i predpojačalo zasebne komponente Technics) A maranz je imao STKx2 na izlazu 4X 25 W što je za svaku osudu jer te komponente koriste neke idi mi dođi marke.. Ali ruku na srce lijepo je zvučalo dok je radilo.
A imam i veliku pritužbu na NAD DVD uređaj.. Zvuku nemogu naći ama baš nijedne zamijerke, ali mehanika je čisti šrot. Brzina učitavanja CD-a ili DVD-a je za a kad izvadiš Cd ili DV iz uređaja nakon 10 minuta ili dva stat imaš osjećaj da je bio u peći za taljenje želika kako je vruć.
A nije mi dao vrag mira pa sam ga i otvorio hehehe i nije me baš ni iznenadilo nešto a malo i jest.
Cijeli mehanizam je prekriven nekim limom kao u kutiji i samo postoje rupice kroz koje idu vanka kablovi i kako onda nebi bilo vruće unutra. A taj pleh je sigurno da bi se možda zbog kojekavog EM zračenja nebi kvario ton ili tako nešto a drugu svrhu nevidim. Ali koliko vrijedi toliko i ne vrijedi,..1300 CHF za ovaj šit i opet ima stvari koje se čeak nedešavaju bugraskim DVD uređajima. Opet napominjem da je zvuk kaos ma milina za slušat ali zato je uvijek strah na početku dali će učitati CD kako treba ili napisati No Media.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Old 07.10.2003., 07:19   #14
Ponosni sam vlasnik Technics EH750 sustava (5.1 receiver i amp, CD player i changer, cassete deck, sound processor, tuner). Sve radi dosta dobro vec negdje 3-4 godine. Spada u Hi-Fi, ima 0.1% THD, i meni je dovoljno. Nije ezoterika, ali radi OK.

Mnogo audiofila ima nesto protiv Technicsa iz ovog ili onog razloga, ali mislim da je sve to preseravanje jer IMHO nema velike razlike u zvuku između Technicsa i recimo, NAD-a. (ista cjenovna klasa itd.)

- LeeBurn
LeeBurn is offline  
Old 07.10.2003., 16:28   #15
Techincs CD-PLAYER SL-PG580A je nesto najbolje sta san ikad kupija... prije nekih 6 godina da san za njega 1300kn i tek je u zadnje vrime pocea malkice preskakat jer nije ciscen otkako je kupljen...

Oni koji stvarno cuju razliku ce se vjerojatno odlucit za neko zvucnije ime...
Prijatelj mi ima Harman KArodonovo pojacalo i Cd player, interconect kabel od 400 kn i ja nazalost nisan moga cut razliku u sviranju izmedu njegovog i moga cd playera na istom pojacalu a on je glumija da je cuje!
U biti jedina razlika je ta sta je njegov cd-player na popravku svako 2 mjeseca a moj uredno svira vec duugo...
Damson is offline  
Old 07.10.2003., 16:58   #16
Quote:
Thurgood kaže:
dobar je technics
ali malo je nezahvalno pitati "audiofile" takvo pitanje, jer kod nas biti audiofil najčešće znači samo što glasnije i iz petnih žila hraćkati po komercijalnim firmama u koju klasu i technics spada
Ne mora značiti...
Evo ja sam npr. Technicsove gramofone uvijek jako cjenio!
Ostalo me nikad nije previše impresioniralo. Čak je i veliki Sony imao kvalitetnije linije pojačalo-CD player.
Nexus is offline  
Old 16.11.2005., 10:37   #17
Molim pomoć oko izbora mini/mikro linije

Ljudi..

Ja bih jednu ok mini/mikro liniju, s jednostavnim funkcijama, a da je opet kvalitetna i da ne očekujem krah za par mjeseci...
Cijena do koje bi išla je 500 kn... čula sam da se može naći dobra mini linija za te pare no nitko mi nije rekao gdje i koja...

Što mislite o marki Silva Schneider?

thanx
Red_calibra is offline  
Old 16.11.2005., 15:15   #18
Dodaj jos malo para jer 500kn je stvarno premalo. Onda probaj dignuti u zrak sve one koje ti se uklapaju u cijenu. Kupi najtezu.

PS Ne salim se.
Juraj is offline  
Old 19.11.2005., 12:18   #19
...ili ili

Silva Schneider ili Quadro?
Red_calibra is offline  
Old 22.11.2005., 12:51   #20
Silva Schneider = Super Sranje!

Quadro: kolko para tolko muzike, ali barem se ne kvare puno.

Inače za 500 kn ne možeš kupiti niti poštene zvučnike (nove), a liniju (pa čak i mini)

I dobro kaže Juraj: audio opremu kupuj najbolje na kile!
martyn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.