Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 09:21   #4281
Quote:
volimm kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Da li možda ima netko da ide na MSC krstarenje 31.3. iz Hamburga. UK,Francuska,Belgija, Nizozemska... ili da je netko već bio?
Bok, ja bio . Kaj te zanima?
__________________
We have lost alot of amazing people in my life time. We've lost Bob Hope, Johnny Cash, Steve Jobs... Now we have no Hope, no Cash, no Jobs. God forbid we ever lose Kevin Bacon.
pugy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:57   #4282
Quote:
pugy11 kaže: Pogledaj post
Bok, ja bio . Kaj te zanima?
Kaj je najbolje za pogledati i kako izbjeci brodske izlete. Obicno sama organiziram privatne izlete ali ovdje kaj god tražim ispadne duplo skuplje od brodskih izleta. Jel to moguce? Hvala
volimm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 00:27   #4283
Quote:
volimm kaže: Pogledaj post
Kaj je najbolje za pogledati i kako izbjeci brodske izlete. Obicno sama organiziram privatne izlete ali ovdje kaj god tražim ispadne duplo skuplje od brodskih izleta. Jel to moguce? Hvala
Moguće je . Kaj se tiče izleta, za London i Paris smo uzeli izlet od brodara, jer su ti gradovi dosta udaljeni od luka(Southampton, Le Havre) , pa je sigurnije i prakticnije uzeti brodske izlete(uzmes najjeftiniji sa sto vise slobodnog vremena za obilazak). Brugge uzeli taksi i onda obilazak( meni osobno dragulj ove ture), taksi i nazad jer nije bas blizu luka. Amsterdam luka blizu centra, sve pjeske, a ima i dovoljno vremena(bili 2 dana). Inače u Brugge i Amsterdamu bili na free obilasku s lokalnim vodicima(cca 2 sata) imas na Trip advisoru - odlicna stvar za nauciti nesto o tim mjestima, i ostavis im na kraju koji euro za trud. Nakon toga imali dovoljno vremena za shopping i vlastito istrazivanje.
__________________
We have lost alot of amazing people in my life time. We've lost Bob Hope, Johnny Cash, Steve Jobs... Now we have no Hope, no Cash, no Jobs. God forbid we ever lose Kevin Bacon.
pugy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:08   #4284
Hvala, super informacije... London i Pariz smo bili pa necemo to.. mozda uzmemo jedino brodski izlet do Stonehenga. Iz Le Havre smo mislili mozda renta car. Amsterdam cemo sami. Isto smo dva dana... mozda eventualno , posto je 4. Mjesec, odemo nekako do polja tulipana. Za Belgiju jos istrazujem najbolje opcije i sto vidjeti.
volimm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:51   #4285
Odabrali smo krstarenje, hvala Intermezzo još jednom na pomoći

Idemo iz San Juana, ruta je St. Croix USVI, St. Maarten, Fort de France Martinique, Bridgetown Barbados i zadnje St. Georges Grenada.

Ima li itko kakvih sugestija ako je bio, čitam zadnjih dana forum na tripadvisoru, što obići, gdje uzeti izlete na brodu i ostalo?
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 19:40   #4286
Bok ljudi,išao bih sa curom na krstarenje prvi put na zapadni mediteran u 7. mj pa me zanima na kojim stranicama je najbolje gledati,može neki link,neke preporuke,kolko se plaća prijevoz iz zg,jer vidim da neke stranice nisu baš legitimne.

Hvala unaprijed!
titi-riti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 15:19   #4287
Agencija Bravo je ok. Prijevoz busom iz Zg (i povratno) je cca 950 kn.
lenkica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 19:58   #4288
Dobro,a vidim da treba davati i napojnice 10 eura na dan,to je stvarno potrebno?
titi-riti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 10:53   #4289
Ne znam da li možeš odbiti plaćanje napojnice. Ako imaš 7 noćenja plaćaš 7 napojnica po osobi. To ti zaračunaju na kraju putovanja i pridodaju troškovima koje još napraviš na krstarenju (izleti, extra piće, slike, suveniri). Mi smo platili.
lenkica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 12:11   #4290
Quote:
lenkica1 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li možeš odbiti plaćanje napojnice. Ako imaš 7 noćenja plaćaš 7 napojnica po osobi. To ti zaračunaju na kraju putovanja i pridodaju troškovima koje još napraviš na krstarenju (izleti, extra piće, slike, suveniri). Mi smo platili.
Možeš na kraju krstarenja tražiti napojnice nazad, vratit će ti. Ali to rijetko tko radi, a i ružno je.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 18:36   #4291
Quote:
titi-riti kaže: Pogledaj post
Dobro,a vidim da treba davati i napojnice 10 eura na dan,to je stvarno potrebno?
Pa s obzirom da posada koja ti čisti, slaže sobu, konobari i sl. živi od tih napojnica, da potrebno je.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 02:53   #4292
Naše krstarenje nažalost danas završilo, Royal Caribbean iz San Juana, luke St. Croix USVI, St. Maarten, Fort de France Martinique, Bridgetown Barbados i St. Georges Grenada.

St. Croix je nažalost u dosta derutnom stanju (koje je posljedica uragana, a još uvijek nije sanirano), St. Maarten je dušu dao za shopping - alkohol je izuzetno povoljan, a i druge stvari; Barbados i Grenada su prekrasni i tamo se želim vratiti.

Vidim pitanje o napojnicama - kod nas na brodu je bilo 18$ po osobi po danu (do prije nekoliko mjeseci je bilo 14.5$), a osoblje je te napojnice zaista zaslužilo i mi smo im na kraju svakome dali još ekstra napojnicu jer su bili izvrsni i stvarno su bili na usluzi 0-24.

Nama su rekli da možemo tražiti napojnicu nazad ako smo nezadovoljni uslugom, a u tom slučaju moramo obrazložiti što nije valjalo.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 04:54   #4293
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Naše krstarenje nažalost danas završilo, Royal Caribbean iz San Juana, luke St. Croix USVI, St. Maarten, Fort de France Martinique, Bridgetown Barbados i St. Georges Grenada.

St. Croix je nažalost u dosta derutnom stanju (koje je posljedica uragana, a još uvijek nije sanirano), St. Maarten je dušu dao za shopping - alkohol je izuzetno povoljan, a i druge stvari; Barbados i Grenada su prekrasni i tamo se želim vratiti.

Vidim pitanje o napojnicama - kod nas na brodu je bilo 18$ po osobi po danu (do prije nekoliko mjeseci je bilo 14.5$), a osoblje je te napojnice zaista zaslužilo i mi smo im na kraju svakome dali još ekstra napojnicu jer su bili izvrsni i stvarno su bili na usluzi 0-24.

Nama su rekli da možemo tražiti napojnicu nazad ako smo nezadovoljni uslugom, a u tom slučaju moramo obrazložiti što nije valjalo.
Kakav vam je bio brod? Jedan od njihovih manjih i starijih ili jedan od ovih novih mega-brodova?

Meni je osobno Royal puno bolji no Carnival, MSC, Costa...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 10:04   #4294
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Možeš na kraju krstarenja tražiti napojnice nazad, vratit će ti. Ali to rijetko tko radi, a i ružno je.
Nije baš rijetko (na ovim EU krstarenjima) , ali definitivno "ružno" je.
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 14:56   #4295
nakon dugog vremena da posjetim drage krstaše...zimu proveo na krstarenju na Karibima sa MSC Divinom (+ spojeno 4 dana u Miami),...Barbados, Grenada, Aruba, Curacao, Antigua, US VI, ...drago mi je da nas još ima :-), ako tko želi kakav savjet sa istoga neka se javi.

Ljeto 2018 ...prvi puta sa Costom (4 x sa MSC) iz Venecije za Santorini, Mykonos,..., nadam se da se neću razočarati sa drugim brodarom, ako ima tko kakva iskustva na ovoj ruti , neka se javi...hvala unaprijed. pozdrav svima i naravno mirno more :-)
tleopold is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 05:00   #4296
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Kakav vam je bio brod? Jedan od njihovih manjih i starijih ili jedan od ovih novih mega-brodova?

Meni je osobno Royal puno bolji no Carnival, MSC, Costa...
Nismo bili na jednom od ovih novih mega-beodova, Jewel of the seas, nemam nekih zamjerki ni na što vezano za brod.
Muž je komentirao da mu je Royal također puno bolji od Carnivala.

I mali ispravak prošlog posta: 14.5$ su napojnice po danu po osobi, malo mi se pomiješali svi iznosi...
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 15:47   #4297
Krstarenje Karibi (Kuba, Meksiko. Jamajka)

Pozdrav,


Zanima me da li je tko u zadnje vrijeme bio na krstarenju Karibima u trajanju od 10-15 dana i to krstarenej koje uključuje Kubu, Meksiko i Jamajku.

Koju kompaniju odarati i koju turističku agenciju? Zanimaju je i iskustva uvezi svega oko krstarenja. Ovo bi bilo prvo krstarenje za mene i djevojku pa je i destinacija daleka i imamo punu upitnika. Išli bi u studenom ove godine!

Hvala!
motorhead1921 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 21:38   #4298
Quote:
motorhead1921 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,


Zanima me da li je tko u zadnje vrijeme bio na krstarenju Karibima u trajanju od 10-15 dana i to krstarenej koje uključuje Kubu, Meksiko i Jamajku.

Koju kompaniju odarati i koju turističku agenciju? Zanimaju je i iskustva uvezi svega oko krstarenja. Ovo bi bilo prvo krstarenje za mene i djevojku pa je i destinacija daleka i imamo punu upitnika. Išli bi u studenom ove godine!

Hvala!
Bio na Karibima sa MSC. MSC sam uzeo jer je bio fly&cruise paket, tj. oni su organizirali cruise i let avionom. To mi je bilo važno jer u slučaju kašnjenja aviona koji bi uzeo u vlastitom aranžmanu, brod isplovi i papa. U ovom slučaju čak smo i kasnili, no sve nas je čekalo, transfer busom do broda i brzi ukrcaj, tako da .(inače imali smo direktan let iz Milana).
Agencija je manje važna jer sve prodaju iste aranžmane koje brodar nudi, cijene su tu negdje, možda mala razlika ako neka agencija ima malo veću maržu od druge, no nije bilo velikih odstupanja. Pošto ti je prvi puta, evo agencija koje sam koristio za krstarenja: Azurtours, Dolia travel, Bravo, Atlas...
__________________
We have lost alot of amazing people in my life time. We've lost Bob Hope, Johnny Cash, Steve Jobs... Now we have no Hope, no Cash, no Jobs. God forbid we ever lose Kevin Bacon.
pugy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 15:27   #4299
pugy11, s kojom si agencijom na kraju rezervirao ovaj fly &cruise paket? Jednom od ovih nabrojanih ili nekom desetom?
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 16:39   #4300
Quote:
natalija kaže: Pogledaj post
pugy11, s kojom si agencijom na kraju rezervirao ovaj fly &cruise paket? Jednom od ovih nabrojanih ili nekom desetom?
Taj sam odradio preko Azurtoursa, no velim sve agencije kontaktiraju brodara o raspoloživosti mjesta i cijene su vrlo slične. Agencije odrade rezervaciju i naplatu i to je to. Transfer do luke ukrcaja sam odrađivao sam ovisno što mi je bilo povoljnije (bus, vlak, auto, goopti).
Napomena- ovaj fly&cruise paket sam vidio na stranicama MSC, nije bio kao takav u ponudi agencijama u HR, no tražio sam da mi provjere u agenciji raspoloživost i tada sam uzeo isti.
Sa svim navedenim agencijama odradio sve bez problema, tako da na taj dio nemam nikakve zamjerke, jednostavno nema bolje i lošije, sve su bile dobre.
__________________
We have lost alot of amazing people in my life time. We've lost Bob Hope, Johnny Cash, Steve Jobs... Now we have no Hope, no Cash, no Jobs. God forbid we ever lose Kevin Bacon.
pugy11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.