Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2012., 20:03   #41
Quote:
kikica1984 kaže: Pogledaj post
bilo bi super da dođe tip s pederušom i prebraja goste, ali u ovoj državi me ni to ne bi iznenadilo! ti sam ispuniš te neke obrasce i sam prijaviš da će biti npr. 134 gosta, a nitko to ne provjerava( bar do sad nisam čula da su nekom brojali goste). rekli su mi da to moram platiti prije, a poslije im samo još dostaviš taj spisak izvođenih pjesama (vjerojatno opet tek okvirrno, meni će to bend ispisati)
Eto na mojoj svadbi su u 2 ujutro dosli prebrojiti goste
buhac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 20:10   #42
Krasno Jel nema neki diskretniji način da te provjere?

Baš bi bilo super da mi u 2 ujutro dođu nekakvi likovi, dreknu: svi u vrstu i broje
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 20:51   #43
Da li je moguće izbjeći tu naknadu ukoliko bend svira vlastitu glazbu na koju polažu sva prava?

Naime, neki dan sam gledao na TV-u reportažu u kojoj je bio neki glazbenik koji nije član ZAMP-a i samim tim je posredovanje između njega i njegovih klijenata izuzet od svih aspekata koje donosi ZAMP.
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 21:20   #44
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Krasno Jel nema neki diskretniji način da te provjere?

Baš bi bilo super da mi u 2 ujutro dođu nekakvi likovi, dreknu: svi u vrstu i broje
vjeruj mi da ih nećeš ni primjetiti, kao što ih nismo ni mi niti bilo tko drugi, nego nam je direktorica hotela rekla sljedeći dan.
buhac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:02   #45
Ovo sam dobila danas. Poslala sam mail u vezi cijena, ali nisam dobila ništa konkretno, jer im nisam napisala sve podatke. Evo, možda će nekome pomoć.

Poštovana,

visina autorske naknade za svatovske priredbe zavisi od vrste

prostora (ugostiteljski objekat ili društveni dom) u kojem će se ona

održati, od broja prisutnih osoba (do 70, 70-140, 141-210, 211 i više)

te o veličini mjesta u kojem će se priredba održati (do 10 000 stanovnika

i preko 10 000 stanovnika).
__________________
30.08.2013. stiže nam Gabrijel
Crazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:40   #46
WTF???? kakva je razlika jel svadba u Zagrebu ili Špišić Bukovici???? U restoranu ili DVD domu ??? Bend svira istu glazbu ??? oli sam ja u zabludi???

OK negdje će svirati samo cajke, a negdje klape... ali def. mi nije jasno kakve veze ima mjesto sa naplatom... broj ljudi, ajd to još kužim.. ali ovo ostalo....

porez na budale... ništa više...
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:24   #47
Quote:
Crnileptir00 kaže: Pogledaj post

popis pjesama?!
i meni su savjetovali da nekažem veći broj od 250ljudi..
da da poslije svatova moraš dostaviti popis pjesama koje su svirane
moj mužić i ja nismo znali što nas čeka, reko platit ćemo 100, 200 kn i mi lijepo pošteno prijavimo 300 osoba i dobijemo račun od 900 kuna!! kad nismo fras dobili
Zvonka23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 09:51   #48
samo za informaciju ako nekoga zanima, restoran Taverna Kraljevec plaća ZAMP pa se mladenci ne moraju još oko toga zamarati...
__________________
"Volim te ne zbog toga što si ti, već zbog toga što sam ja kad sam pored tebe." Gabriel Garciá Márquez
DaisyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 22:33   #49
Thumbs up Cjena dozvole za javno izvođenje glazbe (ZAMP)

Kao prvo, rijetko koji restoran ima ugovor za plačanje dozvole za svatove i nešto slično, jer kad bi to oni imali morali bi vam dići cijenu stolice i time ne bi bili konkurentni na tržištu.
Zamp za svatove i ostale fešte kako u restoranima tako i u svim domovima plača organizator, nikako muzika jer ona jedina u našoj državi radi u dozvoljenom fušu i rijetko koji bend plaća PDV.
Rekli smo da dozvolu za izvođenje glazbe plaća organizator, cijena ovisi o mnogo parametara.Na primjer Osijek ima jednu cijenu, a Đakovo drugu cijenu i ako je na primjer svadba u restoranu je jedna cijena, ako je u nekom društvenom domu ili šatoru priča je financiski drugačija, ali svaki organizator MORA imati dozvolu zampa za izvođenje žive glazbe u suprotnom postoji velika opasnost da vam policija ili netko drugi sasvim legalno odvede bend sa vaše fešte, a vama će doći poveći račun. Isto tako obavezno je nakon održane fešte ili svadbe poslati popis izvedenih djela u roku od 14 dana.Ako ne pošaljete popis izvedenih djela riskirate da dobijete dodatni račun od ZAMPA i prijavu sucu za prekršaje koji takve slučajave obrađuje po kratkom postupku sa visokim financijskim kaznama.
I NA KRAJU ZAMP se plača u 90 % zemalja u svijetu,svaka zemlja je to riješila na svoj način.
SVE VAM TO LIJEPO PIŠE NA INTERNETU SAMO TREBATE POLAKO ČITATI I NE SE PREVIŠE UZBOĐIVATI.
jvaljak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 23:28   #50
tko se uzbuđuje?
zamp se plaća. tu rasprave nema, bitno je samo jel to plaćaju mladenci, bend ili restoran/sala gdje se održava svadba.
a to ovisi od benda do benda, i od restorana/sale do restorana/sale.
ja ne kužim čemu taj tvoj post...
__________________
"Volim te ne zbog toga što si ti, već zbog toga što sam ja kad sam pored tebe." Gabriel Garciá Márquez
DaisyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 08:45   #51
mi nismo platili zamp, hotel je rekao da on ima plaćeno na mjesečnoj bazi ili kako god.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 21:30   #52
nama su rekli da plaćamo zamp kad smo dogovarali salu, na kraju nismo platili...
anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 21:50   #53
uvijek možeš i ne platiti, ali riskiraš kaznu
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 23:59   #54
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
uvijek možeš i ne platiti, ali riskiraš kaznu
mislim platili bi da su nas tražili..
anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 00:21   #55
Ako mislis na restoran, oni vas i ne moraju traziti da platite, nemaju oni veze sa Zampom sto se tice vase svadbe. Organizator mora platiti naknadu, a to su mladenci.
Zamp puno puta naknadno ispostavlja racun, ali to je uglavnom za vece manifestacije pa vjerujem da ni necete platiti ako vam dosad nije stigao racun.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 20:12   #56
Zna li netko sta se desava kad planiras na svadbi imati 2 benda???? Koliko se onda placa ZAMP??? Duplo ili sta???
AmericanGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 08:47   #57
Evo, mi se spremamo uskoro platiti zamp, rekli su nam da to treba srediti 2 tjedna prije vjenčanja. Nazvali smo lika odgovornog za naše područje i on nam je rekao da bi to trebao platiti vlasnik restorana na prvom mjestu a onda mi. S restoranom smo sklopili ugovor u kojem stoji da je obveza plaćanja na nama. Sad s tim ugovorom k onom odgovornom liku jer na ugovoru piše koliko je ljudi prijavljeno i tko su nam izvođači. Još samo moramo uplatiti i bend nam mora napisati listu pjesama koje će biti izvedene...
Trinketica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 16:24   #58
Evo prošlo je točno 19 dana od svadbe i ja sam se danas sjetila da treba poslati popis pjesama koje su bile izvođene na svadbi, u ZAMP... ( Hoću pobrati kakvu kaznu ili ne znam kaj? Kontaktirala sam benda ali su van Hrvatske pa mi se ništa ne javljaju...jel da pišem mail onome s kim sam radila uplatu onih 816kn i molim da mi "oproste" ovih par dana izvan onih 14 dana nakon svadbe ili jednostavno da čekam da mi bend pošalje popis i samo popis proslijedim ZAMPU? Pooomoć. Mužu ne smijem ni reći jer me htio ubiti onoga dana kada sam prijavila 190 gostiju (a bilo ih je 205) na svadbi i platila 816kn, jer sam mogla prijaviti i puno manje pa platiti 600kn. Sad još ako sazna da ću dobiti još i neku kaznu od njih ...ubit će me
Liddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 15:59   #59
Kako riješavate ZAMP? Jel to obaveza benda, sale ili mladenaca? I kako tu funkcionira?
Vaniolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 18:58   #60
Placanje naknade je obveza organizatora, ali cesto to restoran preuzme na sebe.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.