Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2012., 21:10   #41
Quote:
Maitreya kaže: Pogledaj post
halo eli ! Poslat cu ti tisucu anđela da upravljas s njima. Ok dosta drobione ajmo radit. Ti to možeš.
Radije ti meni doniraj tisuću evra jer ne bi loše došlo kad već šalješ.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 21:11   #42
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
ehh


Zato što nemaju jak karakter i mudrost (a nemamo ni mi balkanci),zato im loše i ide. To sam objasnio gore u 28.postu.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 21:41   #43
Fw: You have received an infraction at Forum.hr

Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Radije ti meni doniraj tisuću evra jer ne bi loše došlo kad već šalješ.
ok soma eura i milion andjela. Ako hoces gradit, gradi, ako hoces rusit, rusi. Vidjet ces ih ujutro kad se probudis. Tvoj odgovornost. Ciao
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 23:14   #44
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kako napreduje znanost, uskoro će svaka šuša (tipa Iran) imati malu atomsku bombu veličine kemijske olovke... "JAo, jao, jao nama."
A od kada to napreduje znanost u Iranu? Mislim, popljuvani su uzduž i popreko od strane mnogih koji nisu nikad kročili u Iran, niti išta znaju o njemu, zato se pitam - od kada to napreduje znanost u Iranu?

I to kad svaka šuša u Iranu bude imala atomsku bombu veličine hemijske olovke, do tada će zapad uništiti pola naše galaxije.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 09:20   #45
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Cudi me da nema ni jedne teme koja se bavi ovim pitanjem, iako izgleda veoma aktuelno (mada ne i novo).
Posebno je interesantno da se niko od forumasa muslimana ne javlja da da svoje vidjenje dogadjanja.
Nepoznati je napisao jedan post, ali izgleda da je tema premestena na forum Svijet, jer se dozivljava vise kao politicki problem.

Interesuje me, na koji nacin se da objasniti tako zestoka reakcija, pre svega muslimanskog sveta (doduse ima i demonstracija krcana, ali retko se zavrse tako krvavo), koju redovno mozemo da pratimo, kada se radi o uvredama, ili "uvredama" glede Muhameda, Kurana, Alaha i islama ?

Zar je jedan glupi film, od nekog glupog coveka, dovoljan razlog da neki ljudi budu ubijeni ?
Gde je granica izmedju uvrede i "uvrede" i tko je odredjuje ?
Cemu tolika tankocutost ?
Zasto na primer u Bosni nije ubijen Amerikanac zbog tog filma ?
Ovo nije prvi put da se tako nesto, ili slicno dogadja (nemojte samo skretati temu na "a sta rade/su radili krscani").

Sta kaze islam glede ovog pitanja ?

Citam danas da je iranski fond za glavu Salman Rushdia povecan na 3.3 miliona dolara (neke prevodioce su vec ubili) !
Da li je duznost svakog pravog muslimana, da u odbrani islama, povuce okidac i usput zaradi 3.3 miliona ?
Islam u suštini nije religija nasilja samo je iskorišten za promociju nasilja kroz cijelu povijest.
U islamskoj kulturi koliko znamo vrijede ovakva pravila;:
"Najstrožije se zabranjuje, haram je pokazivanje i prikazivanje lika bilo kojeg od Božjih poslanika a.s., bilo da je riječ o crtežu, filmu ili crtanom filmu, kao što se zabranjuje prikazivanje likova članova porodice Poslanika Muhameda a.s., četvorice pravednih halifa i desetorice ashaba kojima je obećan Džennet."
Poštujmo to.


Pa je stoga svetogrđe kada se Muhamed prikazuje kroz lik a ova glupost od filma u kojoj se vrijeđaju tuđi vjerski osjećaji i svetinje ne zaslužuje ništa osim osude.I nije smiješno.Isto tako bi zamjerajuće ,pravi kršćanin reagirao na pljuvanje lika Isusa Krista.Kada je ono masovno koji musliman pljuvao Isusa , ismijavao ga kroz film, crtao stripove Isusa, Marije ili slično ?

Mi smo vjerski nekulturniji od muslimana.
I razumijem njihovu ljutnju .
No ne razumijem nasilje i mislim da se ova nebuloza od filma koristi kao opravdanje za poticanje nereda.A ako idemo malo dalje možda je to opet neka vrsta zavjere "od nasilja do nafte "
Iskorištavanje ljudi da se potaknu neredi na ulicama.
No isto tako treba uvijek osuditi svako nasilje počinjeno u vjersko ime odnosno ne opravdavati traženje izgovora za nasilje, ubojstva itd. u vjeri.
I toga blentu od režisera dobro oderati za lovu i poslati u zatvor pa neka tamo promovira umjetničku slobodu .
Ionako provokacije i vrijeđanje crtežima i filmovima nisu radili pravi kršćanski vjernici nego nevjernici koji o vjerama nemaju pojma.
Viva ateisti i agnostici!!! There you go.One karikaturre niije naparavila bakica koja ide u crkvu već oholi tipovi koji si uzimaju za pravo ismijavati vjerske svetinje.Pa sunce mu..ako ne štuješ vjeru čemu izrugivanje ?

I daj malo shvatite te ljude.Mnogi imaju po 2, 3, 4 žene i isto toliko punica a ne smiju piti. Kako neće biti agresivni ?

Zadnje uređivanje pozitivax : 19.09.2012. at 09:27.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 09:55   #46
Islam kao i druge dve monoteističke religije počivaju na dogmama , znači istina je samo njihova i ničija više.
Samim time može se reći da tu nema mesta za neistomišljenike , a to je ništa drugo do fašizam.

Monoteizam a naročito islam počiva na nasilju , i velika je zabluda religija nije loša nego da zlo čine ljudi.

Da se ja pitam , svakodnevno bi snimao i dozvoljavao snimanje stotine filmova koji vređaju religiju(naročito islam) , a da filmovi budu što gluplji i što više uvredljiviji jer svaki balansiran pristup religiji je udarac ljudskoj slobodi u celini.

Samo sekularizacija društva je princip koji može spasiti ovaj svet od uništenja koji će biti izazvan od strane religije.

Svi oni čekaju sudnji dan i počivaju na mučeničkim "vrednostima" , a to znači kuka ovome svetu ako se ne iskoreni ta prokleta bliskoistočna bajka u skorije vreme.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 09:56   #47
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
I toga blentu od režisera dobro oderati za lovu i poslati u zatvor pa neka tamo promovira umjetničku slobodu .
Sloboda govora je puno važnija od slobode religije. Svijet bi bio bolje mjesto bez religije nego bez slobode govora.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:01   #48
U svemu tome je korijen politika i huškanje. Baš bi ljudi izišli na ulice jer im je, eto tako pravednički došlo i svi prate CNN, pa su u toku.

Problem je što prosvijetljeni zapad u cijeloj priči predstavljaju ljudi kojima je sloboda pojam za nametanje svog viđenja svjetskog uređenja.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:17   #49
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Islam kao i druge dve monoteističke religije počivaju na dogmama , znači istina je samo njihova i ničija više.
Samim time može se reći da tu nema mesta za neistomišljenike , a to je ništa drugo do fašizam.
Dogma je definirana vjerska istina koja važi za vjernika te religije.

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Monoteizam a naročito islam počiva na nasilju , i velika je zabluda religija nije loša nego da zlo čine ljudi.
Ma da, a tvoju tvrdnju potvrđuju miroljubiva i nenasilna ateistička društva.
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:20   #50
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
U svemu tome je korijen politika i huškanje. Baš bi ljudi izišli na ulice jer im je, eto tako pravednički došlo i svi prate CNN, pa su u toku.

Problem je što prosvijetljeni zapad u cijeloj priči predstavljaju ljudi kojima je sloboda pojam za nametanje svog viđenja svjetskog uređenja.
Ima u tome istine.
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:24   #51
Što se tiče pitanja iz naslova teme... Islam ima rat sa svim oblicima nepravde i nasilništva, tj. sa njihovim nositeljima kao što je bio Brejvik, Vilijam Bojkin ili ovaj Sem Basil. Ja sam protiv sam nasilja ako nije u samoobrani, ako koje nije kontrolirano i ako su usljed nedostatka plana i zacrtanog cilja posledice nesagledive. Ambasador koji je nedavno ubijen u Libiji bio je prijatelj muslimana. Ali nekontrolirana rulja to vjerovatno nije znala.

Čitam ove komentare i a volio bih proniknuti u to kako bi se isti forumaši ponašali da su kojim slučajem muslimani napravili film sličnog o Isusu ili Mojsiju. A to što u to smeće ulažu neki kršćani ili neki Židovi (preashodno mislim na cioniste), ne pogađa me mnogo.

I samo da odgovorim ovom umišljenom dječaku:

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Religija se bavi pitanjem kako od budale napraviti pametnog čovjeka
Iako misli da se time bavi, rezultat je upravo suprotan.
Ova nehumana generalizacija je jednako uvredljiva kao kada bi netko napisao na ovom forumu da je ateizam (ili uopće neznaboštvo) odlika glupaka. Ali od vas ateista (čast kulturnim i naobrazovanim izuzetcima) ne iznenađuju takve uvredljive generalizacije, jer možda niste svi dovoljno razvijeni da bi shvatili da takvom izjavom pogađate svaku religioznu osobu. Forum je odavno navikao na vašu usiljenost, drčnost, bahatost pa je rješenje da vas se tolerira skoro pa iznuđeno. I dobro je što je tako.

Doduše, i Kur'an za vas kaže sa ste slični šupljim naslonjenim balvanima što bi također netko mogao shvatiti kao uvredljiv opis.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:24   #52
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Dogma je definirana vjerska istina koja važi za vjernika te religije.



Ma da, a tvoju tvrdnju potvrđuju miroljubiva i nenasilna ateistička društva.
Ne,ne , dogma je istina za ceo svet a ne za samo za određenu religiju i njene vernike.

Muhamed je svoju poruku namenio svim ljudima koji će kad tad prihvatiti islam jer on je jedina istina a Muhamed zadnji prorok.

Isus je umro za grehove svih ljudi a ne za par rimskih baraba i par zlih Jevreja.

Ne postoje ateistička društva , ne razumem o čemu govoriš?!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:34   #53
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Cudi me da nema ni jedne teme koja se bavi ovim pitanjem, iako izgleda veoma aktuelno (mada ne i novo).
Posebno je interesantno da se niko od forumasa muslimana ne javlja da da svoje vidjenje dogadjanja.
Nepoznati je napisao jedan post, ali izgleda da je tema premestena na forum Svijet, jer se dozivljava vise kao politicki problem.
Neredi vjerojatno i jesu više politički fenomen, uvreda religije je samo kap koja preljeva čašu. A čaša je fino napunjena vojnom okupacijom i petljanjem u unutarnje poslove zemalja (financijsko podupiranje diktatora i td...)
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:35   #54
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ne postoje ateistička društva , ne razumem o čemu govoriš?!
Ne postoje jer se kriju u masi neoblikovanosti i nedefinicije jer ateisti, po pravilu, nemaju aktivnog činjenja ni stava.
Baš zgodno kad treba ionako podijeljen svijet uvesti u sukobe i oprati ruke jer, službeno ni ne postoji.

Problem je što za fanatike ne postoji sredina, pa se svijet tako dijeli na kršćanski zapad i ugnjetavani islam.

Ateizam se krije iza većinski kršćanski obojenog zapada kao lija, službeno nije nigdje, a protiv svega je.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:42   #55
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Isto tako bi zamjerajuće ,pravi kršćanin reagirao na pljuvanje lika Isusa Krista.Kada je ono masovno koji musliman pljuvao Isusa , ismijavao ga kroz film, crtao stripove Isusa, Marije ili slično ?
pravi kršćanin... tu je vjerojatno naglasak...
jer onaj koji je film snimio, a nakon halabuke izjavio da se ne kaje nimalo, nikako ne može bit kršćanin... al eto, sad je u svijetu islama baš 'krasno' prezentirao kršćanstvo i kao njihov pogled na druge
tko je uopće i taj scenarista i taj režiser?... koje su vjere iliti nevjere, to valjda ni oni sami ne znaju
takvi likovi, pa makar sebe i nazivali kršćanima (a moš mislit) snimaju filmove u kojim se izruguju također i Isusu... kao da ne mogu preživjeti ako u neku scenu, neki kadar, ne ubace izrugujuću karikaturu... i onda bi to nama gledateljima trebalo bit kao smješno... a što se na žalost i desi, da publika pukne od smjeha, a u principu ni sama ne znajući čemu se to točno smije

filmovi su odavno izgubili smisao umjetnosti, sve je teže pronać onaj koji stvarno predstavlja 'nešto'
jednako tako su smisao vlastita postojanja izgubili i takvi... frikovi
a na kraju jednako kao i što je 'stup srama' otišao u zastaru
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:47   #56
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Što se tiče pitanja iz naslova teme... Islam ima rat sa svim oblicima nepravde i nasilništva, tj. sa njihovim nositeljima kao što je bio Brejvik, Vilijam Bojkin ili ovaj Sem Basil. Ja sam protiv sam nasilja ako nije u samoobrani, ako koje nije kontrolirano i ako su usljed nedostatka plana i zacrtanog cilja posledice nesagledive. Ambasador koji je nedavno ubijen u Libiji bio je prijatelj muslimana. Ali nekontrolirana rulja to vjerovatno nije znala.

Čitam ove komentare i a volio bih proniknuti u to kako bi se isti forumaši ponašali da su kojim slučajem muslimani napravili film sličnog o Isusu ili Mojsiju. A to što u to smeće ulažu neki kršćani ili neki Židovi (preashodno mislim na cioniste), ne pogađa me mnogo.

I samo da odgovorim ovom umišljenom dječaku:



Ova nehumana generalizacija je jednako uvredljiva kao kada bi netko napisao na ovom forumu da je ateizam (ili uopće neznaboštvo) odlika glupaka. Ali od vas ateista (čast kulturnim i naobrazovanim izuzetcima) ne iznenađuju takve uvredljive generalizacije, jer možda niste svi dovoljno razvijeni da bi shvatili da takvom izjavom pogađate svaku religioznu osobu. Forum je odavno navikao na vašu usiljenost, drčnost, bahatost pa je rješenje da vas se tolerira skoro pa iznuđeno. I dobro je što je tako.

Doduše, i Kur'an za vas kaže sa ste slični šupljim naslonjenim balvanima što bi također netko mogao shvatiti kao uvredljiv opis.
Sama reč "forum" je u kontradikciji sa religijom jer forum je razmena mišljenja , a religiozni ljudi to nisu u stanju jer oni znaju istinu tj.veruju u boga koji je jedina istina.
Tako da vi religiozni nemate šta reći po pitanju ponašanja forumaša.

A što se tiče vređanja , religija je sama po sebi propagandna stvar koja ima za cilj nagovoriti ljude da budu kao što relgija nalaže i da se vode njenim dogmama.
E kad je takva ona ne samo da mora podleći kritici nego je sasvim logično da će neko reći nešto ružno o likovima iz dotične religije.

Svako se može uvrediti ali to ne znači da je u pravu.

Ti pominješ šta bi bilo kad bi neko napravio film od strane muslimana o Isusu na uvredljiv način?!
Pa verovatno bi se našlo nešto ludaka da svoj gnev ispolji , ali ni blizu kao što su to uradili muslimani i koji to još uvek svakodnevno rade.

Evo da sam ja hrišćanin i to još onaj uvereni mogao bi sad reći da ti kao vernik vređaš moju veru iz razloga što kuran kaže da Isus nije božji sin i nije vaskrsao.
Kuran je isti kao taj film zbog kojeg se danas ubija.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:50   #57
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ne postoje jer se kriju u masi neoblikovanosti i nedefinicije jer ateisti, po pravilu, nemaju aktivnog činjenja ni stava.
Baš zgodno kad treba ionako podijeljen svijet uvesti u sukobe i oprati ruke jer, službeno ni ne postoji.

Problem je što za fanatike ne postoji sredina, pa se svijet tako dijeli na kršćanski zapad i ugnjetavani islam.

Ateizam se krije iza većinski kršćanski obojenog zapada kao lija, službeno nije nigdje, a protiv svega je.
Koja je poenta ovoga?! , protiv čega svega?!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:52   #58
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Koja je poenta ovoga?! , protiv čega svega?!
Religije, šta nije? Manipulira tobožnjim vjerskim slobodama i ljudskim pravima za puno veće ciljeve.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 10:57   #59
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Religije, šta nije? Manipulira tobožnjim vjerskim slobodama i ljudskim pravima za puno veće ciljeve.
Ljudski rod nije savršen niti će biti uskoro , ali taj "ateistični" svet je bolji i svakako treba biti protiv religije jer sigurno fašizam nije dobar , a ljudska sloboda nema alternativu.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:00   #60
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Islam u suštini nije religija nasilja samo je iskorišten za promociju nasilja kroz cijelu povijest.
U islamskoj kulturi koliko znamo vrijede ovakva pravila;:
"Najstrožije se zabranjuje, haram je pokazivanje i prikazivanje lika bilo kojeg od Božjih poslanika a.s., bilo da je riječ o crtežu, filmu ili crtanom filmu, kao što se zabranjuje prikazivanje likova članova porodice Poslanika Muhameda a.s., četvorice pravednih halifa i desetorice ashaba kojima je obećan Džennet."
Poštujmo to.


Pa je stoga svetogrđe kada se Muhamed prikazuje kroz lik a ova glupost od filma u kojoj se vrijeđaju tuđi vjerski osjećaji i svetinje ne zaslužuje ništa osim osude.I nije smiješno.Isto tako bi zamjerajuće ,pravi kršćanin reagirao na pljuvanje lika Isusa Krista.Kada je ono masovno koji musliman pljuvao Isusa , ismijavao ga kroz film, crtao stripove Isusa, Marije ili slično ?

Mi smo vjerski nekulturniji od muslimana.
I razumijem njihovu ljutnju .
No ne razumijem nasilje i mislim da se ova nebuloza od filma koristi kao opravdanje za poticanje nereda.A ako idemo malo dalje možda je to opet neka vrsta zavjere "od nasilja do nafte "
Iskorištavanje ljudi da se potaknu neredi na ulicama.
No isto tako treba uvijek osuditi svako nasilje počinjeno u vjersko ime odnosno ne opravdavati traženje izgovora za nasilje, ubojstva itd. u vjeri.
I toga blentu od režisera dobro oderati za lovu i poslati u zatvor pa neka tamo promovira umjetničku slobodu .
Ionako provokacije i vrijeđanje crtežima i filmovima nisu radili pravi kršćanski vjernici nego nevjernici koji o vjerama nemaju pojma.
Viva ateisti i agnostici!!! There you go.One karikaturre niije naparavila bakica koja ide u crkvu već oholi tipovi koji si uzimaju za pravo ismijavati vjerske svetinje.Pa sunce mu..ako ne štuješ vjeru čemu izrugivanje ?

I daj malo shvatite te ljude.Mnogi imaju po 2, 3, 4 žene i isto toliko punica a ne smiju piti. Kako neće biti agresivni ?
Pogođeno u sridu, kao i cijeli post, pogotovo kad tako nešto napiše nemusliman. Tko tu zapravo potiče agresiju i provocira? Ne kažem da su oni koji nasjednu išta pametniji, ali problem treba rješavati u korjenu, a u ovom slučaju je to ili ciljana provokacija i/ili potpun nedostatak kulture i odgoja.

I sad svi mediji izvještavaju o prosvjedima muslimana zbog filma, dok zbroj prosvjednika spada u statističku pogrešku u odnosu na ukupan broj ljudi u zemlji u kojoj se prosvjeduje. Dakle, krivi se cijeli islamski svijet (99,999% ljudi koji su ostali u svojim domovima) radi onih par stotina (ako i toliko) koji vandaliziraju.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.