Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2004., 23:25   #1
Otkup police životnog osiguranja

Osiguranje Zagreb d.d. traži da priložim original police životnog osiguranja u postupku otkupa police (životno osiguranje plaćano je nekoliko godina, nije sve uplaćeno prema ugovorenom roku, ali svejedno imam pravo na otkup police).

Da li su oni dužni isplatit lovu bez da im predam original police? Problem je u tome što ga sad ne mogu pronać, a ne čini mi se logično da je to uvjet za isplatu. To je moj primjerak našeg ugovora, zašto bih ga morao dati njima i tako ostati bez dokaza o pravnom poslu?
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 09:36   #2
Zatraži prijepis police pismenim putem. Inače, ako želiš isplatu prije vremena, polica ide na kapitalizaciju, tako da ćeš dobiti negdje oko pola isplaćenog iznosa, ovisi o tome koliko je uplaćeno. U svakom slučaju se ne isplati. Ako ti treba lova, rađe digni kredit preko njih, a polica ti je jamac. Dobit ćeš kredit u visini kapitalizacije, znači isto onoliko koliko bi dobio da je otkupiš. Na taj način možeš do love, a da ne prekidaš ciklus uplaćivanja.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 16:45   #3
normalno da traže original police nazad. Da ne bi slučajno sutra opet došao i tražio lovu
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 16:50   #4
Quote:
gogo kaže:
normalno da traže original police nazad. Da ne bi slučajno sutra opet došao i tražio lovu

Ili ju "ostavio" ngdje vinkuliranu
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 14:58   #5
Angry Strašno - Otkup police životnog osiguranja

Prije pet godina supruga je potpisala policu životnog osiguranja sa jednom od naših kuća. Do sada uplatila X€, ako sada raskinemo ugovor dobiti cemo cca X/2 €.

Skoro sam se srušio....

Ugovor sam pročitao i o svemu tome nema ni riječi.

Ima li netko da zna neko rješenje gdje se može bez tolike štete osloboditi uplata.

Prebaciti novce negdje drugdje i sl.

Savjeti?

Thx
dzig is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 15:39   #6
A koja osiguravajuča kuća,ak se smije znati?Zanima me jer sam i ja
osigurana,pa da znam zlu netrebalo!

Inače,svakako angažiraj odvjetnika,nek i on pogleda ugovor,jer inače bojim se nebuš niš napravio!
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 15:50   #7
Quote:
gven_s kaže:
A koja osiguravajuča kuća,ak se smije znati?
Zašto ne bi.

Libertas, ali mislim da su sve iste.
dzig is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 15:52   #8
E to se dešava kada ljudi ne pitaju u što ulažu i ne čitaju uvjete.

Niti jedna osiguravajuća kuća neće ti dati sve ono što si uložio kod otkupa. Iznos otkupa je veći što ti se više bliži istek osiguranja. I to je normalno. To nije štednja to je osiguranje ŽIVOTA. Znači osiguravajuća kuća je preuzela određeni rizik.
Kada bi došao u banku oročiti novce što ne bi pitao što ako prekidam prije roka?
Pročitaj i uvjete osiguranja.
Ako ti je frka za lovu onda zatraži lombardni kredit ili pozajmicu.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 15:56   #9
Šta je tu strašno i zašto takva bezpotrebna galama.
Životno osiguranje se sklopi na određeni period-10, 20, 30, godina. Smisao toga je zaštititi svojo obitelj (suprugu-a, djeca, ostalo,...), nakon naše eventuelne smrti. Znači da mogu suprug-a, djeca, ili ostali, vratiti naš kredit ili potencialne dugove koje smo imali za vrijeme života. Ili da mogu, nastaviti normalnim putem živjeti dalje, ako smo možda bili jedini u obitelji koji smo punili obiteljski proračun.
Pa vas pitam. Zašto bi vi taj ugovor sada razkunuli ?
Jasno je svuda po svijetu, da dobijemo puni iznos sa kamatima( koje su 2-3% na godinu ), ako platimo sve rate za koje se jesmo dogovorili.
Kao 1.
Jer vi ste vlastnik ove police i vi jo nudite osiguravajučem društvu u odkup. Pa je zato logički jasno, da vam nude kolko vam nude, ali to je sasvim normalno jer imajo dodatni trošak kojem se nisu nadali.
Kao 2.
U uvjetima to jasno piše isto tako su navedene i otkupne vrijednosti.
I još nešto osiguranje znači zaštita-osigurati se i nikako ne štednja ili investicije.
Sretno!
romc55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 15:59   #10
Quote:
Lavica02 kaže:
E to se dešava kada ljudi ne pitaju u što ulažu i ne čitaju uvjete.
To stoji.

Quote:
Lavica02 kaže:
Niti jedna osiguravajuća kuća neće ti dati sve ono što si uložio kod otkupa. Iznos otkupa je veći što ti se više bliži istek osiguranja. I to je normalno. To nije štednja to je osiguranje ŽIVOTA. Znači osiguravajuća kuća je preuzela određeni rizik.
Da, ali 50% !!!!!

Postoji li neki način da se novci prebace u nešto drugo?
dzig is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 16:02   #11
Quote:
romc55 kaže:
Šta je tu strašno i zašto takva bezpotrebna galama.

Životno osiguranje se sklopi na određeni period-10, 20, 30, godina. Smisao toga je zaštititi svojo obitelj (suprugu-a, djeca, ostalo,...), nakon naše eventuelna smrti. Znači da mogu vratiti naš kredit ili potencialne dugove koje smo imali za vrijeme života .
Ima smisla, ali što ako neko nakon 10 godina nema više novaca da uplaćuje i od onog svega što je uplatio dobije 2/3?

Samo mi je to nejasno.
dzig is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 16:04   #12
Quote:
dzig kaže:
Ima smisla, ali što ako neko nakon 10 godina nema više novaca da uplaćuje i od onog svega što je uplatio dobije 2/3?
pa o tome trebas razmisliti u trenutku kad potpisujes ugovor koji te veze na 30 ili vise godina

sto se dogodi ako u banci dignes kredit i nakon 10 godina nemas ga vise love vracati?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 16:12   #13
Quote:
kemik kaže:
pa o tome trebas razmisliti u trenutku kad potpisujes ugovor koji te veze na 30 ili vise godina

sto se dogodi ako u banci dignes kredit i nakon 10 godina nemas ga vise love vracati?
Tako je. Ili pokušaj raskinuti brak, isto dobiješ samo 50% zajednički stečenog imanja ...

Ozbiljno, pogledaj si kamate na kratke rokove, i kamate na duže rokove ... vrlo poučno, vidjet ćeš zašto se prijevremeno raskidanje ugovora o bilokakvim ulaganjima prilično kažnjava ... što ne znači da će osiguravajuće društvo propustiti priliku da i na tome nešto zaradi (kao i na samom ugovoru, uostalom)
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 16:33   #14
Quote:
dzig kaže:
Ima smisla, ali što ako neko nakon 10 godina nema više novaca da uplaćuje i od onog svega što je uplatio dobije 2/3?

Samo mi je to nejasno.
1. Ako ti treba lova - zatraži pozajmicu ili lombardni kredit

2. Ako ti lova baš nije neophodna, a nemaš fin. mogućnosti dalje uplaćivati zatraži kapitalizaciju.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 18:58   #15
Quote:
Lavica02 kaže:
2. Ako ti lova baš nije neophodna, a nemaš fin. mogućnosti dalje uplaćivati zatraži kapitalizaciju.
Da to se čini kao najisplativije.

Ako sam dobro shvatio kapitalizacijom dobijem uplaćene novce nakon isteka ugovora, a osiguranje kapitalizacijom, naravno, prestaje važiti.

Jesam dobro shvatio?
dzig is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 20:47   #16
Quote:
dzig kaže:
Da to se čini kao najisplativije.

Ako sam dobro shvatio kapitalizacijom dobijem uplaćene novce nakon isteka ugovora, a osiguranje kapitalizacijom, naravno, prestaje važiti.

Jesam dobro shvatio?
Ne, kapitalizacija znači da ti prestaješ s uplatama, formira ti se nova ugovorena svota (sukladno uplaćenoj premiji), polica je i dalje na snazi (znači ako se osiguraniku desi osigurani slučaju isplaćuje se nova ugovorena svota), po isteku dobivaš ugovorenu svotu + dobit
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 21:28   #17
Red face

Sada znam nešto više, hvala svima na odgovorima.
dzig is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 22:50   #18
Mada je najbolje pitati Atomskog mrava, nekako mi se čini stručniji....
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 10:58   #19
Quote:
Lavica02 kaže:
Mada je najbolje pitati Atomskog mrava, nekako mi se čini stručniji....

Eto me, ali nema potrebe dva posta iznad u postu od Lavice ti stoji varijanta s kapitalizacijom i to mi se za tebe cini kao ponajbolje rješenje. Ako ti nije ne znam kakva frka s lovom onda nastavi plaćati premiju kao i do sada. Što se tiče otkupa nije te nitko oštetio. To je jedini model po kojem osiguravajuće kuće mogu poslovati i apsolutno sve u toj domeni tako i posluju.
Atomski mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 11:30   #20
Quote:
Atomski mrav kaže:
Eto me, ali nema potrebe dva posta iznad u postu od Lavice ti stoji varijanta s kapitalizacijom i to mi se za tebe cini kao ponajbolje rješenje. Ako ti nije ne znam kakva frka s lovom onda nastavi plaćati premiju kao i do sada. Što se tiče otkupa nije te nitko oštetio. To je jedini model po kojem osiguravajuće kuće mogu poslovati i apsolutno sve u toj domeni tako i posluju.

Hvala puno.
dzig is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.