Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2012., 11:38   #41
Molim preporuku za dobar pijesak za mačke, da se gruda, upija mirise... a da nije preskup
Još davno smo kupovali neki Bio...nešto...u zelenom pakiranju u Getrou od 20 kg, ali toga već dugo nema. Sad eksperimentiramo sa nekima najjeftinijima iz Plodina, Bille...ali ne valjaju
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:42   #42
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za dobar pijesak za mačke, da se gruda, upija mirise... a da nije preskup
Još davno smo kupovali neki Bio...nešto...u zelenom pakiranju u Getrou od 20 kg, ali toga već dugo nema. Sad eksperimentiramo sa nekima najjeftinijima iz Plodina, Bille...ali ne valjaju

Imaš u DM-u, silikonski, oko 35kn vreća mislim da je 4kg, traje dugo, skuplja mirise i čistiš samo kakicu
Ne smrdi i odličan je. Mislimd a se zove Happy Cat..tak nekak
Sport6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:46   #43
Ja isto preporučujem Everclean! Mi koristimo multicrystals, a on ti je sada trenutačno na akciji u pet centru pa isprobaj! mislim da je 6 kg oko 60kn a 10 kg 91kn!
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 14:41   #44
Everclean definitivno - bilo koja vrsta, sve one jeftinije varijante na kraju zasmrde cijeli stan
wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 11:26   #45
Cats best, nije pijesak nego piljevina, nema mirisa, traje dugo, može se bacit u WC školjku, meni najbolji do sad.
__________________
DOGS HAVE MASTERS - CATS HAVE STAFF
CicMic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 07:52   #46
Imam dva mačiće u stanu, od nedavno dva. Mali su, oko 2 mjeseca. Dok sam se premišljala o uzimanju drugog mačića nije mi kao problem pao na pamet pijesak - a to je sad ispao najveći problem! To jaaako smrdi! Momentalno je pijesak na izlazu iz dječje sobe ne balkon. Sad je toplo i mogu biti otvorena vrata po cijeli dan, ali ga noću moram unijeti (moje kćeri žele da su mace uz njih) i to bude grozno. Kad bude zima ne znam što ću po danu. Ja sam uvijek imala mace koje su izlazile u vrt i samo bi zamijaukale pred vratima kad bi im bila nužda.
Da pokušam i ove dvije naučiti da mijauču pred vratima od balkona?
Momentalno punim čisti pijesak u posebnu posudu za noć i nadam se da ga neće upotrijebiti!
Je li taj eveclean stvarno dobar? Tražila sam ga u jednom velikom pet shopu ali nisam našla. I te "multicrystals" što je to?
Dođe mi da požalim što sam uzela drugu macu, samo zbog pijeska.
huios is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 08:10   #47
Imaš nekoliko mogućnosti,jedna je zatvoreni WC,druga je da mačiće hraniš sa visokokvalitetnom hranom,što je hrana kvalitetnija to sadržaj neprobavljene hrane znatno manje smrdi i treća sasvim je moguće da mace traže izlaz na balkon radi WC-a,kod mene to funkcionira,jedino kada nas nema doma WC unesemo sa lođe u stan.
Koristim stelju i zadovoljna sam.
__________________
Cvijetu treba sunce da bi postao cvijet,a čovjeku ljubav da bi postao čovjek (Phil Bosmans)
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 08:37   #48
Šta je to stelja?
Hranim ih Royal Caninom za sasvim male mace, miriše kao keksići od čokolade.
Ali dodam i po koju malu pašteticu - konzervicu iz DM -a, a sad sam kupila i neku Vitakraft pašteticu na kojoj piše "indoor kids", i neku Tomi junior. Jel nešto od toga nepoželjno? Whiskas im ne dajem jer mi keksići smrde na Vegetu, a one kesice njihove još nisam razmatrala.
Jel mora svaka mačka imati svoju kutiju sa pijeskom?
huios is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 08:41   #49
Macici uvijek imaju jaci miris i cesce obavljaju nuzdu tako da je za sad normalno da se jace osjeti, konzerve dosta na to utjecu, radije im daj meso, sir kao mokri obrok..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 10:02   #50
Stelja je piljevina,već su je tu spominjali Cats best.

Što će biti stariji ići će rijeđe u WC kako kaže Leona,e sad vidjet ćeš ako će kada narastu htjeti ići u isti WC super,ako ne imat ćeš dva manja,vrlo često idu u isti WC.Što se tiče konzervica izbjegavala bih TOMI konzerve,paštetice,no bitno da vole jesti i da napreduju.
__________________
Cvijetu treba sunce da bi postao cvijet,a čovjeku ljubav da bi postao čovjek (Phil Bosmans)
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 12:35   #51
Quote:
huios kaže: Pogledaj post
Je li taj eveclean stvarno dobar? Tražila sam ga u jednom velikom pet shopu ali nisam našla. I te "multicrystals" što je to?
Multycrystals je samo jedna od vrsta Everclean pijeska, ima i za više mačaka ( možda bi taj bio najbolji za tebe), s mirisom lavande, extra strenght itd... u mom gradu ih ima u gotovo svakom pet shopu. Ja imam samo jednu macu, ali ju hranim slično kao i ti, RC babycat, schessire mokra i DM paštetice. wc mi stoji u hodniku, kupila sam zatvoreni ali i dalje mi za sada stoji bez poklopca jer mi je tako lakše nadgledati situaciju ali meni nikad ništa ne smrdi! tek kad čistim pa iskopam to govance, odnosno izvadim ga iz pijeska osjetim smrad, u pijesku nikad ništa! a promijenila sam ga tek nakon mjesec dana zbog sumnje da mica ima trakavicu, inače mislim da ga ne bi još mijenjala jer se stvarno nije ništa osjetilo.
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 15:22   #52
Evo ja kupila everclean multicrystals pa ćemo vidjeti. Iako me jako mamio i onaj everclean sa mirisom cedra, ima li tko iskustva s tim mirišljavim?
Znam da to nije tema, ali zašto ne TOmi konzervice, zbog mirisa kakice ili..?
huios is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 18:38   #53
Quote:
huios kaže: Pogledaj post
Evo ja kupila everclean multicrystals pa ćemo vidjeti. Iako me jako mamio i onaj everclean sa mirisom cedra, ima li tko iskustva s tim mirišljavim?
Znam da to nije tema, ali zašto ne TOmi konzervice, zbog mirisa kakice ili..?
tomi je u rangu whiskasa vise-manje po kvaliteti,sta ne? nemogu naci sastav sad na netu, al ja bi rađe miceke polako navikavala samo na neki superpremium dehidrat uz dodatak svježeg mesa i mlječnih proizvoda tu i tamo (ono, kad sebi pečete piceka, odvojit malo njima i slicno). ja iz osobnog iskustva sa bivsim mickom mogu rec da sam se preporodila kad sam ga nakon kastracije sa vrecica prebacila na dehidrat. em manje jede pa manje sere, em puno manje smrdi, valjda je do sastava hrane. sto se pijeska tice, nisam isprobavala nista od ovih ekstra mirisljavih (iako mi se ovo jednom-mjesecno-mjenjam everclean sto kaze lilith čini primamljivim ), kupujem onaj sitni iz dm-a i okej mi je zasad. smrdi tih par sekundi dok ona ne zakopa i onda je okej, a od pisaline se naprave grudvice pa je relativno lagano za cistit.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 09:21   #54
Ne kužim to reklamiranje Evercleana
Imala sam nekoliko tih pijeskova a osim što su preskupi ne vidim nikakvu posebnu razliku. Bilo koji pijesak koji se gruda kada se mačka popiša na njega je super, naravno pod uvjetom da ga se redovito čisti. Jedino što definitvno preporučam izbjegavati je Senegalov pijesak. Katastrofa kako zaudara
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 10:48   #55
Meni se čini da su nešto promijenili sa DM pijeskom, mi ga već dugo kupujemo i to onaj koji radi jače grude.Zadnje pakiranje mi ima i dalje super grudice ali jako neugodno miriše, a maca ima normalnu probavu i jede istu hranu kao i inače . Za 10 dana mi stiže još jedna maca, pa razmišljam i ja se prebaciti na taj everclean
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 12:36   #56
Quote:
MyPoison kaže: Pogledaj post
Ne kužim to reklamiranje Evercleana
ma evo ja ću priznati da niti jedan drugi nisam nikada probala pa nisam ekspert, ali prijatelji koji imaju dugo mačke i probali su sve i svašta su mi rekli da se ne isplati eksperimentirati s ničim drugim.meni je za sada super, ali skup, pa ako mi netko kaže koji ima ista svojstva kao everclean a da je jeftin - odmah prelazim. no nisam još čula da netko kaže da neki drugi ne mora mijenjati po mjesec -dva...uglavnom svi kažu tjedan, dva, tri maksimum...

inače, baš jučer na bespućima neta nađem neki članak kao "bezbroj upotreba sode bikarbone" i piše savjet da se na dno wca pospe sode pa tek onda pijesak i da to značajno pridonosi eliminaciji mirisa, jer kako cica kopa po pijesku onda miješa tu sodu sa pijeskom... jel netko probao tako nešto? šta mislite o toj metodi?
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 13:29   #57
Možete miješati Everclean s nekim jeftinijim, to ja radim. Metnem u posudu vreću DM pijeska od 6 kg i dodam cca 2.5-3 kg Everclean-a, DM pijesak se dobro gruda, Everclean eliminira smrad, ja ne bankrotiram i svi sretni i zadovoljni. Inače imam dvije cice i ta mješavina mi traje 2 tjedna.

I da, Everclean stvarno ne smrdi uopće nakon dva tjedna, ali meni nekako draže bacit stari pijesak i svaka 2 tjedna dobro oprat wc...
Linai is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 14:20   #58
Quote:
Linai kaže: Pogledaj post
Možete miješati Everclean s nekim jeftinijim, to ja radim. Metnem u posudu vreću DM pijeska od 6 kg i dodam cca 2.5-3 kg Everclean-a, DM pijesak se dobro gruda, Everclean eliminira smrad, ja ne bankrotiram i svi sretni i zadovoljni. Inače imam dvije cice i ta mješavina mi traje 2 tjedna.

I da, Everclean stvarno ne smrdi uopće nakon dva tjedna, ali meni nekako draže bacit stari pijesak i svaka 2 tjedna dobro oprat wc...
Ovo mi se čini kao dobra ideja, mogla bi tako probati
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 16:08   #59
Da javim da je Everclean stvarno pokazao odličan! Ne smrdi i odlično izolira kakicu i pišalinu u malu grudicu koja se onda lako odstrani. Al najvažnije mi je da ne smrdi.
Za sad se držim tog pijeska s tim da ću sljedeći put probati onaj sa mirisom cedra ili ga skoro kupiti pa miješati ovaj koji imam s tim.
A već sam mislila da imam njušne halucinacije. Bila sam se noću dizala i prevrtala pijesak s lopaticom kao luđakinja.
huios is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 19:31   #60
Nakon ovoliko hvalospjeva, definitivno sutra idem po everclean, treba samo izabrati među svim onim vrstama
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.