Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2013., 09:54   #41
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
kako točno bi meni smetalo da netko drugi živi drugačije, ja ne znam. možda vi znate?

hvala
ne znam ni ja. zbilja.

a ovi koji u svojoj "argumentaciji" spominju koze i usisavače su na razini onih koji u nedostatku argumenata protiv homoseksualaca već negdje povuku pedofiliju i to je, al baš onako, jadno.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Old 13.05.2013., 09:58   #42
A zašto bi ih to trebalo brinuti? Zato jer su dosad istospolne zajednice bile legalizirane?

Zato jer se vanbračne partnere neće tretirati kao da su u braku? Zašto samohrane majke? Zašto djecu rođenu umjetnom oplodnjom? ...
Gzena is online now  
Old 13.05.2013., 09:58   #43
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
nije za Politiku
želim žk mišljenje o mogućem referendumu, ali u biti zanima me vaš pogled na pojam obitelji, i zašto, ako tako mislite, nitko drugi nema prava na brak.
ako ne znate o čem pišem, pokrenuto je skupljanje glasova za referendum na kojem će se tražiti da pojam braka i dalje ostane zajednica muškarca i žene.
znači, ništa drugo neće biti brak. skupljanje potpisa podržavaju vjerske zajednice, i inicijativa je pošla od njih.
Pa ono, načelno je lijepo da i mentalno retardirane osobe sudjeluju u političkom i javnom životu, ali problem je što ih tamo već ima previše.
JPK is offline  
Received Infraction
Old 13.05.2013., 10:03   #44
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
A zašto bi ih to trebalo brinuti? Zato jer su dosad istospolne zajednice bile legalizirane?

Zato jer se vanbračne partnere neće tretirati kao da su u braku? Zašto samohrane majke? Zašto djecu rođenu umjetnom oplodnjom? ...
Ako je ovo odgovor meni, misliš li da ako se počne napadati židove, da se muslimani ne moraju brinuti? Ili ako se napada crnce, da se bijele žene ne moraju brinuti?

Da zašto se trebaju brinuti... pa valjda ne žive po idealima ovih panjeva. Misliš da će onaj tko mrzi pedere imati razumijevanja za ikakva druga odstupanja od njihove definicije obitelji?
Eurifesa is offline  
Old 13.05.2013., 10:17   #45
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Ako je ovo odgovor meni, misliš li da ako se počne napadati židove, da se muslimani ne moraju brinuti? Ili ako se napada crnce, da se bijele žene ne moraju brinuti?

Da zašto se trebaju brinuti... pa valjda ne žive po idealima ovih panjeva. Misliš da će onaj tko mrzi pedere imati razumijevanja za ikakva druga odstupanja od njihove definicije obitelji?
Ne dovodim to baš u toliku vezu kao ti.

Jesu li onda vodeći ljudi zemalja koje odbijaju legalizirati istospolne brakove zapravo fašisti?
Zašto ljudi koji žive vanbračnim životom uopće žele biti pred zakonom priznati kao bračni partneri, a istovremeno se odbijaju vjenčati?
Gzena is online now  
Old 13.05.2013., 10:17   #46
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Obožavam tu rečenicu vraćati zadrtim vjernicima. I zadrtim kretenima uopće.
Nisam siguran da si dobro shvatio moj post.

Fora mi je da se kao reakcija na one koji bi pedere stjerali u njihova 4 zida, koristi potpuno ista retorika - "stoj doma", uz komentare tuđeg odijevanja kao važnog elementa.

Onak', liberalno do daske...
Lord Byron is offline  
Old 13.05.2013., 10:17   #47
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
mene ovo dira više nego bih htjela, a strejt sam.
uznemiruje me ta mržnja i strah od različitog.
vrijeđa me isključivost. koliko je razvedenih solo očeva i majki koji sami podižu djecu, i otac i majka su toj djeci? koliko je žena koje muževi mlate i koje bježe od kuće? kakva mrtva svetost braka?
i zašto opet borba? periodično, svako toliko, RKC nađe novu bitku za biti. i diže ljude protiv potpomognute oplodnje, pa protiv zdravstvenog odgoja, i sad protiv nekog tko bi se rado možda vjenčao u matičara. jer voli tog nekog i želi da imaju prava ko bračni partneri.
gdje je ta kršćanska ljubav? ozbiljno, gdje je? ja je u licima tih ljudi ne vidim. ja ju u tim potezima ne vidim.
Potpisujem ovo sve, stvarno mi nije jasno kako ljubav između bilo koja dva živa (pa i neživa ako treba) može nekog ugrožavati.

Ugrožava nas sve mržnja, prema kome god bila uperena.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Old 13.05.2013., 10:23   #48
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post

Jesu li onda vodeći ljudi zemalja koje odbijaju legalizirati istospolne brakove zapravo fašisti?
Da.
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Zašto ljudi koji žive vanbračnim životom uopće žele biti pred zakonom priznati kao bračni partneri, a istovremeno se odbijaju vjenčati?
Nemam pojma, i meni je to glupo.
Eurifesa is offline  
Old 13.05.2013., 10:34   #49
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Potpisujem ovo sve, stvarno mi nije jasno kako ljubav između bilo koja dva živa (pa i neživa ako treba) može nekog ugrožavati.
Opet pogrešan argument.

Ne razgovara se o nečijoj ljubavi, nego o načinu formalizacije te ljubavi. Svaki imalo mudriji sakupljač potpisa će ti reći da on nema ništa protiv ljubavi kao takve.
Lord Byron is offline  
Old 13.05.2013., 10:48   #50
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Opet pogrešan argument.

Ne razgovara se o nečijoj ljubavi, nego o načinu formalizacije te ljubavi. Svaki imalo mudriji sakupljač potpisa će ti reći da on nema ništa protiv ljubavi kao takve.
Ali teza da je zajednica dva muškarca ili muškarca i usisavača toliko pogrešna da treba skupljati potpise da se slučajno ne ozakoni, ipak govori protiv te ljubavi.
Možda ne rječima, nego djelom.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Old 13.05.2013., 10:50   #51
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
pješčana, pokvarila si mi prvu jutarnju kavu.
idem živčaniti po fejspuku, tamo imam puno takomislećih ljudi
ja se ispričavam
rado bih da ovo uopće ne postoji, ali vjerujem u onu staru "lessons..blessings.." izreku
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Stvar je još mnogo kompliciranija i ozbiljnija, odi pregledati temu na politici. I sad kad se legaliziraju gay brakovi, ta umjetna oplodnja će mnogo trebati.

p.s.

Ja ne znam što se ti žališ na manjak kršćanske ljubavi, a vjerojatno ni ti sama nisi sigurna. Jedino protiv čega se svi zajednički imaju žaliti su pravi problemi, poput korupcije, nezaposlenosti, itd... A ne protiv crkve u koju se ode eventualno jednom tjedno.
nisam sigurna u što?

ja, nažalost, neću moći ignorirati sve ovo i vjerojatno ću izguglati sve što se tiče tih promjena Obiteljskog zakona.
umjetna oplodnja..jel to ono kad bi djecom siromašnoj Hrvatskoj porastao natalitet?

Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Ontopično, mislim da bi ovo trebalo brinuti ne samo pedere i njihove prijatelje nego i sve samohrane roditelje, rastavljene, neplodne, bez djece voljom ili nevoljom, posvojitelje, posvojenike, udomitelje, djecu nastalu potpomognutom oplodnjom i njihove roditelje, divlje ubračene, miješano ubračene i sve druge opcije koje nisu mama-tata-sin-kći-pas-kućica u cvijeću-nedjelja na misi.
toliko je puno razvedenih, udovaca, nezbrinute djece, baka i djedova koji paze na unučad...i imam dojam ko da pljuju na sve njih svaki put kad krene priča o svetosti obitelji. i smeta me to idealiziranje i isključivost, da je obitelj samo ovo što si navela, picket fences verzija, i nijedna druga.

ono što mislim da bi se promijenilo, kod istospolnih zajednica, je da bi partner imao veća prava po smrti partnera, i mogao bi odlučivati o njemu kad je jedan partner bolestan. a ne bi obitelj, koja je a možda i nije u suglasnosti s gay vezom, ulijetala i donosila odluke.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 13.05.2013., 10:57   #52
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
nije za Politiku
želim žk mišljenje o mogućem referendumu, ali u biti zanima me vaš pogled na pojam obitelji, i zašto, ako tako mislite, nitko drugi nema prava na brak.
ako ne znate o čem pišem, pokrenuto je skupljanje glasova za referendum na kojem će se tražiti da pojam braka i dalje ostane zajednica muškarca i žene.
znači, ništa drugo neće biti brak. skupljanje potpisa podržavaju vjerske zajednice, i inicijativa je pošla od njih.
što mislite o tome? što mislite o nuklearnim obiteljima koje već postoje?

da odmah riješim u startu: po meni, obitelj je zajednica ljudi koji se vole i poštuju. koliko piša i piški je u igri, nije me briga.
obitelj su i samohrane majke s djecom, i udovci, i osoba koja je udomila napuštenu djecu. i ide mi nakurac to svojatanje konceta braka ko kad dijete ne da igračku u parku drugoj djeci.
kako točno bi meni smetalo da netko drugi živi drugačije, ja ne znam. možda vi znate?

hvala

Naravno da ne mogu podržati tako nešto, nemam ja što braniti ljudima da žive kako mogu i žele, ali to ionako nije pitanje ljubavi i slobode, to je pitanje pravne regulative. Ta regulativa podrazumijeva nekakva prava i nekakve obaveze u svrhu zaštite onih koji se u njoj nađu.
Nitko im ne brani da i sad žive zajedno, a s obzirom da već tako žive, to treba staviti u neki pravni okvir. Hoće li se zvati brak, mrak, trak, vrak, svejedno, bitno je da se dovede u red da ljudi znaju šta im je raditi.


No nije to pitanje samo istospolnih brakova, to zaista može biti pitanje bilo kojeg oblika zajednice kojeg ljudi žele zasnovati, možda bi dva para željela živjeti zajedno, možda bi zajedno željelo živjeti troje ljudi, ... sve je dobro dok je dobro, ali kad dođe do raspada svi žele pravedan razlaz, a o tome što je pravedno nerijetko svatko ima svoju ideju.
Ljudi od države i društva očekuju da ih štiti, a to koji put znači da im ne da da čine baš sve što hoće. Tu treba naći neki balans.
Illana is offline  
Old 13.05.2013., 11:00   #53
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
što mislite o tome?
Zivcira me to strasno.
Koga boli jebeni kurac s kim netko zeli sklopiti brak? Jel to muskarac i zena, jel to muskarac i muskarac ili zena i zena.
Kaj neko ima s tim? Jel ga se to tice? Jel to njegov problem? Jel to uopce problem?

Brini svoju brigu i ostavi ljude da zive kako zele.

Znam, to su oni iz one udruge gadnih volontera koje je neki dan neko linkao.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 13.05.2013., 11:08   #54
Ja zivim vec godinama zakonski neubraceno. I namjeravamo da tako i ostane. Nama je dobro, a za selo i dezurne cuvare krscanskog i inog morala nam se jebe. Vise smo obitelj po onoj definiciji Pjescane iz prvog posta, nego vecina "pravih", ubracenih i sve ostalo po PS-u obitelji koje znamo.

Mene osobno ne brine ova "inicijativa", ne u smislu da bi jednog dana i mi neubraceni mogli doci ovakvima na red. Na ljudskoj razini mi se to beskrajno gadi i plasi me opcenito zivot medju ljudima koji razmisljaju na takav nacin. Zelim da moje dijete sto prije odraste, pokupi prnje i bjezi sto dalje odavde. Jer ne vjerujem da ce se ovdje ista promijeniti. Ne uz ljude koji se kurce genima kamenim i politicare koji se pred crkvom i ovakvim spodobama ponasaju kao zadnje uvlakacke pizde.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 13.05.2013., 11:13   #55
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Ali teza da je zajednica dva muškarca ili muškarca i usisavača toliko pogrešna da treba skupljati potpise da se slučajno ne ozakoni, ipak govori protiv te ljubavi.
Možda ne rječima, nego djelom.
Argument ne ide protiv ozakonjenja, nego protiv nazivanja brakom.

Osim toga, ti implicite ispisuješ da je nevjenčana ljubav "slabija" od vjenčane.

Ne bih vas volio imati za odvjetnike, jako puno praznina u argumentaciji .
Lord Byron is offline  
Old 13.05.2013., 11:20   #56
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Argument ne ide protiv ozakonjenja, nego protiv nazivanja brakom.

Osim toga, ti implicite ispisuješ da je nevjenčana ljubav "slabija" od vjenčane.

Ne bih vas volio imati za odvjetnike, jako puno praznina u argumentaciji .
Ne bih ja voljela biti odvjetnik.

Nekako ne mislim da bio ovi što sada skupljaju potpise bili zadovoljni, i rekli, u redu je, da se istospolna zajednica nazove lkdlfkjdflkg i par u njoj ostvari ista prava kao i par u bračnoj zajednici.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Old 13.05.2013., 11:22   #57
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Naravno da ne mogu podržati tako nešto, nemam ja što braniti ljudima da žive kako mogu i žele, ali to ionako nije pitanje ljubavi i slobode, to je pitanje pravne regulative. Ta regulativa podrazumijeva nekakva prava i nekakve obaveze u svrhu zaštite onih koji se u njoj nađu.
Nitko im ne brani da i sad žive zajedno, a s obzirom da već tako žive, to treba staviti u neki pravni okvir. Hoće li se zvati brak, mrak, trak, vrak, svejedno, bitno je da se dovede u red da ljudi znaju šta im je raditi.


No nije to pitanje samo istospolnih brakova, to zaista može biti pitanje bilo kojeg oblika zajednice kojeg ljudi žele zasnovati, možda bi dva para željela živjeti zajedno, možda bi zajedno željelo živjeti troje ljudi, ... sve je dobro dok je dobro, ali kad dođe do raspada svi žele pravedan razlaz, a o tome što je pravedno nerijetko svatko ima svoju ideju.
Ljudi od države i društva očekuju da ih štiti, a to koji put znači da im ne da da čine baš sve što hoće. Tu treba naći neki balans.
Ovo. Mi smo uistinu neobrazovan narod.
Ja se osobno zalazem za ozakonjenje gej veze na nacin da se prava izjednace s pravima parova u hetero braku. S druge strane stava sam da je potrebno zadrzati tradicionalnu definiciju braka kao zajednicu iskljucivo muskarca i zene. Imam za to svoje razloge. Mozda ce se s vremenom pokazati da nisam bila u pravu, ali trenutno smatram da je dobro zadrzati odredjene kriterije.
Na moje stavove nije utjecala crkva nit fasisticki biskupi. Ne volim ih nit mi ista znace.
S druge strane, velika vecina ljudi ce moj stav pripisati crkvenom utjecaju ili homofobiji tako da manje vise ovakve rasprave uvijek moram pocet na nacin da se prvo ogradim od oboje. Isto tako ta se vecina, barem u mom okruzenju zenila u crkvi. I manje vise nitko se od njih od crkve nije ogradio i stavom i ozenio se kod maticara.
Elem, galamdzije i pozeri samo. Eto.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Old 13.05.2013., 11:34   #58
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne razgovara se o nečijoj ljubavi, nego o načinu formalizacije te ljubavi. Svaki imalo mudriji sakupljač potpisa će ti reći da on nema ništa protiv ljubavi kao takve.
Kako da ne.
Samo da je udaljena otprilike jedan kontinent, zabarikadirana i nekonzumirana. Ovo zadnje jako važno za KC jer konzumirana istospolna tjelesna ljubav vodi u automatsku ekskomunikaciju kao sodomija.

To je njihov spin, 'mi jeeesmo za ljubav, ali neka to rade doma', što govore dok djeci pokrivaju oči i prikrivaju usta od gađenja.

Ne sretoh, doduše, ijednog antigeja (znam da to nije valjan dokaz, ali ajd'), a da je samo protiv legalizacije, a ZA par koji se drži u javnosti za ruke..
Obično mu ili joj se diže želudac na sliku takvog para (a da nisu lezbijke, ali o tome se priča s posprdnim podsmijehom)
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 13.05.2013., 11:47   #59
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Prijavila sam ih vlasniku originalnog logotipa. to dovoljno govori o tome kaj mislim o takvima
bravo, svaka ti cast!!! bas mi je drago!
Hannah 3 is offline  
Old 13.05.2013., 11:48   #60
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Imam za to svoje razloge.
Koji su to razlozi?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.