Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2013., 10:27   #1
Što je to performans i šta ti performeri zapravo rade?

Kakva je to vrsta umjetnosti i izražavanja?

Jel bi u to spadale i famozne instalacije koje neki umjetnici postave?

Ako možda netko ne zna što je instalacija preporučujem jedan kružni posjet u MSU.

Tamo često bude i performans.
Xenon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 10:30   #2
To ti je sve kurac od ovce
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 10:31   #3
ja sam cuo da na te preformanse idu i starlete..e sada sto su strarlete nisa bas siguran
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 10:37   #4
Instalacije su instalacije, one su 'umjetnicka djela', precijenjena naravno. Moderna umjetnost, fuj.
A performeri su ljudi (umjetnici, jelte) koji uglavnom mlataraju rukama bez znacenja i bez da iko razumije sto rade- i za to dobivaju brdo love iz proracuna. Jer niko normalan to ne bi platio. A oni moraju lagodno zivjeti, tako da dvaput godisnje mlataraju rukama sa zabrinutim licem za covjecanstvo (i onda hop! evo velike love)- a ostatak godine mlataraju kurcem ili klitachem doma izlezavajuci se.
(p.s. ponekad mlataraju kurcem i klitacem i za vrijeme performansa), samo da se razumijemo- sta ti je umjetnost)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 10:41   #5
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Instalacije su instalacije, one su 'umjetnicka djela', precijenjena naravno. Moderna umjetnost, fuj.
A performeri su ljudi (umjetnici, jelte) koji uglavnom mlataraju rukama bez znacenja i bez da iko razumije sto rade- i za to dobivaju brdo love iz proracuna. Jer niko normalan to ne bi platio. A oni moraju lagodno zivjeti, tako da dvaput godisnje mlataraju rukama sa zabrinutim licem za covjecanstvo (i onda hop! evo velike love)- a ostatak godine mlataraju kurcem ili klitachem doma izlezavajuci se.
(p.s. ponekad mlataraju kurcem i klitacem i za vrijeme performansa), samo da se razumijemo- sta ti je umjetnost)
Ti zapravo hočeš reći da je sve to sviranje kurcu?
Xenon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 11:07   #6
Quote:
Xenon kaže: Pogledaj post
Ti zapravo hočeš reći da je sve to sviranje kurcu?
To bi značilo da znaju svirati. A ni to nije potrebno za zaraditi lovicu. Samo trebaš biti neshvaćen i 'cijenjen'. I nastupati 1, 2 puta godišnje.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 11:33   #7
Quote:
Xenon kaže: Pogledaj post
Jel bi u to spadale i famozne instalacije koje neki umjetnici postave?
ne miješati vodoinstalatere sa jebivjetrima
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 11:38   #8
a u kakvu se skolu ide da se to postane?
evo kcer od ive sanadera (to je onaj sto je bio u sobi sa cucavcem) je bila glumica pa nije islo pa je sada manekenka..bi li ona recimo mogla izvoditi preformans
ili bi li ja to mogao biti?..dodjem i mlatim s lopatom..i moze li se tu nesto zaraditi
pitanja je puno a vremena malo
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 11:54   #9
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
a u kakvu se skolu ide da se to postane?
evo kcer od ive sanadera (to je onaj sto je bio u sobi sa cucavcem) je bila glumica pa nije islo pa je sada manekenka..bi li ona recimo mogla izvoditi preformans
ili bi li ja to mogao biti?..dodjem i mlatim s lopatom..i moze li se tu nesto zaraditi
pitanja je puno a vremena malo
Ne znan za malu Sanaderovu ali ako ti se mlati lopatom evo dođi kod mene, baš su mi u toku neki građevinski radovi...
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 11:57   #10
Hm, elemše dobar upit, dopusti da ti odgovorim: ona ne bi mogla biti samo performer, jer je već pokazala da ima smisla i za glumu i za fotomodela.
Dakle neke talente ima (da ne spominjem talent da se rodi u obitelji gdje ima love!).

Ti, s druge strane, ako ti je glavni talent mlataranje lopatom, to bi već moglo biti na tragu performera. Ali!
Samo pod uvjetom da si lijen i da ne voliš raditi i na kraju- da nisi nikad ništa radio. Jer ako si već radio, ako sei vrijedan- zajebi. Ti nisi performer, ti si normalan čovjek koji nikad neće postići ništa.


Baš sam se nešto lakše zamislio nad tim- svi pljuju političare fujjjj oni su ovakvionakvi, a oni imaju talent da zavedu masu, sudrugove i ine da glasaju za njih, a ovi perfomrići fino sjednu (rođenjem već sjednu, ne rade ništa do trenutka dok ne smisle tu ideju!) i hopa bato- mogao bih vrtjeri 5 krugova lopatom po zraku, a prije i poslije toga sjediti na stolcu i gledati jednog po jednog čovjeka koji dođe kao publika (da sjedne na stolcu preko puta mene). Šutke. Bez ikakve komunikacije- samo svimirsko razumijevanje.
I eto vijest za naslovnice (mislim kurac za naslovnice, to nikog ne zanima, ali za Kulturu recimo). Ali eto materijala za izgraditi karijeru.
Ej, karijeru na sjedenju! Pa ni političari ne sjede stalno, a i pričaju (često nažalost, ali koriste neku energiju).

A ovi- ovi uglavnom ne znaju ni glumiti, ni pjevati, ni plesati, ni slikati (ako je performans u kojem je neko 'slikanje' u igri to je uglavnom da piša po platnu ili prdi boju i tako...), a lova samo kaplje na račun (koji im je otvorio isto neko drugi, neko ko se kuži u banke).
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 12:01   #11
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
ali ako ti se mlati lopatom evo dođi kod mene, baš su mi u toku neki građevinski radovi...
Zajebi ti taj poziv elemu- on ide u performere- nikakvi radovi više, on je umjetnik :Pogledudaljinu:
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 12:01   #12
Didi vidin ja razumiš se ti u te performanse pa mi reci, molin te, ako zvekneš onako, šakom u čelo, toga šta radi taj performans, jel i ti spadaš u performans? Jel bi se mogla na tome kakva lova zavrtit?
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 12:03   #13
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Zajebi ti taj poziv elemu- on ide u performere- nikakvi radovi više, on je umjetnik :Pogledudaljinu:
Obzirom da ga niko kurca ne kuži većinu puta o čemu on to piše, ja san mislija da je on i dosad bija umjetnik....
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 12:05   #14
Ja napravim neki performans kad se napijem, dogodi se rijetko ali imam uvijek publiku Oni ne moraju raditi, a ja ne moram piti vise
dodozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 12:12   #15
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Didi vidin ja razumiš se ti u te performanse pa mi reci, molin te, ako zvekneš onako, šakom u čelo, toga šta radi taj performans, jel i ti spadaš u performans? Jel bi se mogla na tome kakva lova zavrtit?
Ništa ti ne vrijedi ako ne zarađuješ lovu za to.
Mislim, možeš radi gušta, ali nit nema love, a i ulove te sikjuriti i završiš na policiji bez love.
Ovako lijepo konektaš se (to je tak herclih pojam za povezivanje umjetnika, đizz) s nekim mazohističkim performerom, ti dođeš (ko zakrpa na krpu) ko sadist lijepo i odradite to uz ugovor s vodećim muzejima, galerijama i izložbenim prostorima, zaradite i svi zadovoljeni.

Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Obzirom da ga niko kurca ne kuži većinu puta o čemu on to piše, ja san mislija da je on i dosad bija umjetnik....
Sad kad to kažeš...


Quote:
dodozgd kaže: Pogledaj post
Ja napravim neki performans kad se napijem, dogodi se rijetko ali imam uvijek publiku Oni ne moraju raditi, a ja ne moram piti vise
Okej, moooožda može proći ko performans, ali tek amaterski. Može za početak, dok ne napraviš portfelj radova, da te zapazi Elton Đon ili kakav drugi bogati mecena da te... probije.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 12:13   #16
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Okej, moooožda može proći ko performans, ali tek amaterski. Može za početak, dok ne napraviš portfelj radova, da te zapazi Elton Đon ili kakav drugi bogati mecena da te... probije.
Nebu mene niko jebal
dodozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 12:16   #17
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ništa ti ne vrijedi ako ne zarađuješ lovu za to.
Mislim, možeš radi gušta, ali nit nema love, a i ulove te sikjuriti i završiš na policiji bez love.
Ovako lijepo konektaš se (to je tak herclih pojam za povezivanje umjetnika, đizz) s nekim mazohističkim performerom, ti dođeš (ko zakrpa na krpu) ko sadist lijepo i odradite to uz ugovor s vodećim muzejima, galerijama i izložbenim prostorima, zaradite i svi zadovoljeni.
A daju li beneficirani staž na to? Mislin, ipak pate ruke i zglobovi kad nekoga mlatiš šakom u čelo svakodnevno...
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 12:16   #18
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Zajebi ti taj poziv elemu- on ide u performere- nikakvi radovi više, on je umjetnik :Pogledudaljinu:
Didi..ja mislim da treba pomoci HoD-u
malo mi je to kontraverzno sto me zove da izlopatam te ostale koji rade..ali valjda cojek ima neki razlog..ja bih sacekao da sve zavrse pa ih onda lopatao al eto mene se ne pita

hm..mozda to i nije tako lose ..evo ovu bih ja htio perforirati..koji bi to bio performans
e da..nije joj dovoljno sto je crnkinja pa jos i kolo igra
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 12:20   #19
Eleme pa triba neko i gonit stoku, ne? Ti bi mi bia službeni gonič stoke oliti čoban po naški...
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 13:19   #20
engleski performance znaći predstava, izvođenje, nastupanje
performer je izvođać, umjetnik i sl.
ta riječ se udomačila kod nas sasvim bez veze, kao i mnoge druge
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger