Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2013., 03:08   #1
Sve o čipsu!

Crunchips,Franck,Chio,Lays,Patate pa sve do onih najjeftinih Standard,Crusty Crock,K Plus-meni je svejedno,slani,paprika,čili,sir,luk,neidentificira ni začinski objekti-ja ih sve volim.

Vrećica zašuška otvorim je i kad počne hrskanje sve ostalo staje,ja se gubim u okusu i postajem jedno sa krumpirom.

Ali nedavno sam naišao na podatak zbog kojeg se moj mali svijet srušio-na to da se čips ne nužno radi od krumpira,znači da se krumpir jednostavno nareže,isprži doda žačin,nego da je to često ubiti neka smjesa u koju čak ni nejde mali postotak krumpira nego neki nekvalitetan produkt krumpira-krumpirove pahuljice.

Postoji li tu netko tko zna više o tome ili je čak tvornički insajder pa da malo razjesni jeli to istina?
Rade li se samo najjeftiniji čišpsevi od te smjese ili to ide sve do vrha kraljevstva čipsa?

Tema može bit i nešto kao klub ljubitelja čipsa,rasprava o okusima,koji je komu najbolji i pikanterije iz svijeta čipsa.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 10:25   #2
Mislim da se onaj Standardov definitivno radi od krumpira , mada spada pod najjeftinije jer se na njemu često još vidi kora od krumpira
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 10:38   #3
Radi ga sam doma. Na pleh na papir stvasi tanko narezani i na to stavis drugi pleh kao uteg.

Volim talijanske, Pata i slicne, u prozirnoj vrecici, ti su od krumpira. Cipsevi u tubi, svi istog oblika su navodno od pirea??

Najpametnije bi bilo ne jesti cips.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 11:45   #4
ja obožavam čips i to me muči jer ga nebi trebala jesti.. al stvarno obožavam, najbolja grickalica ikad! često radim domaći i on je isto prefini, tanko narežem na msani papir, malo maslinovog ulja, soli i začina i u pećnicu... mmm mogla bi se zajest u tome
u zadnje vrijeme mi je najbolji k plus sour cream
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 18:46   #5
meni definitivno najbolji Chio od sira (samo sir, bez vrhnja, luka i sl.), ali ne nalazim ga više kod nas nigdje za kupiti.
Ovaj:
http://caloriecount.about.com/calori...-chips-i273763
Dobar mi je i Lidlov od paprike.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 19:02   #6
inace bas ne volim cips, ali ovome iz lidla ne mogu odoljeti, prefin

jedno vrijeme ga nije bilo, ali su ga vratili, na moju srecu

deica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 19:22   #7
Aaa Crusty Croc Otkrio sam ga i ja u Lidlu i najbolji mi je onaj bacon,iznenadio sam se kako je jeftin samo 5.50kn,a fakat je odličan.
Isto si radim i doma i ispadne odlično al svejedno volim i vani kupit.
Moj definitivni favorit je ovo ljeto sam zaključio-Crunchips od paprike,nekako mi je najkvalitetniji za grickat i okus začina mi paše skroz.
Onaj K Plusov sour cream sam probo i jako mi je fin al njega mi je glupo jest jel stvarno pretjeruju sa dodacima,on je u tome najgori nisu normalni pa dodali su kolko se sjećam 7 onih otrovnih E brojeva to je fakat preotrovno za jest.
Od Standarda iako mi je fin mi ostane čudan okus i osjećaj kad ga cijelog smažem.

Jeste li skužili da je My Chips od paprike zapravo Franckov rebrasti od paprike(ima i onaj običan) samo drugo pakovanje i jeftinije je oko 3kn,čak i piše iza da ga Franck proizvodi. A one Ultimate nisam uopće ni probao neznam šta mi je

Jeste li znali da Pringles uopće nije pravi čips,čak su i izgubili parnicu i nesmiju ga oglašavat
kao Potato Chips.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 21:59   #8
Quote:
deica18 kaže: Pogledaj post
inace bas ne volim cips, ali ovome iz lidla ne mogu odoljeti, prefin

jedno vrijeme ga nije bilo, ali su ga vratili, na moju srecu
je, vratili su ga, ali (meni barem) nije više ni upola tako fin kao što je prije bio

meni je najdraži ovaj:



kupovala sam ga u mulleru, al ga zadnjih par puta nije bilo

i chio thai sweet chili mi je dobar
jel netko jeo čipseve iz delicija? imali su neke talijanske, s maslinovim uljem... ni njih nema već neko vrijeme

obični čipsevi s paprikom su mi uglavnom užas

e da..i chio sunny tomato&red pepper mi je bio jedan od dražih čipseva. ni njega, naravno, više nema nije ni čudo što dugo nisam jela čips

a ovi gore spomenuti ultimate su žešće sranje :zabranjenismajlić:
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 00:35   #9
Meni najbolji ikad, Lidlov Inferno chips.
Toliko ljut da curi i nos i oci kad se jede.
Nazalost, imaju ga jako rijetko, kad je hot and spicy tjedan.
Lidlovci, uvrstite ga u standardnu ponudu
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 08:35   #10
Meni su svi čipsi iz lidla fini, pogotovo onaj sa sirom i lukom. stvarno jako kvalitetni čipsevi za tu cijenu. ne jedem ih često, čak vrlo rijetko ali kad jedem obično kupim u lidlu
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 16:44   #11
pringls paprika ili luk i vrhnje mmmm preefiin
franck paprika rebrasti

također obožavateljica sam tortilla čipsa nacho cheese i onda si smiksam umak za to...malo vrhnja, malo soli, malo češnjaka u prahu i za dekoraciju malo perčina sitno nasjeckanog iako može i bez toga i onda tortilla čips umačem u to...mmmmmmmm preeeeeeedobrooo!!
__________________
Svatko ubija onoga koga voli. Netko gorkim pogledom, netko riječju laskavom... Netko voli premalo, netko previše...Netko kupuje, a netko prodaje.
žana guja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 20:47   #12
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Jeste li znali da Pringles uopće nije pravi čips,čak su i izgubili parnicu i nesmiju ga oglašavat
kao Potato Chips.
Stvarno? Nego kaj je onda?

I ja sam obožavateljica čipsa. Nema boljih grickalica
Oko mene su svi čokoladoljupci, neznaju kaj valja
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 21:15   #13
Pa nekakva smjesa ko zna kaj je to uopće,kao i one razne ostale grickalice koje nisu od krumpira,a ne ulaze ni u svijet štapića i pereca Evo upravo sam malo istražio i Pringles je:
To understand the nature of Pringles and other stackable chips, forget the notion that they come from actual potatoes in any recognizable way.

The Pringles Company (in an effort to avoid taxes levied against “luxury foods” like chips in the UK) once even argued that the potato content of their chips was so low that they are technically not even potato chips.

So if they’re not made of potatoes, what are they exactly?

The process begins with a slurry of rice, wheat, corn, and potato flakes that are pressed into shape.his dough-like substance is then rolled out into an ultra-thin sheet cut into chip-cookies by a machine.

Ovo je orginalan članak http://www.undergroundhealth.com/hor...gles-are-made/
Čak i pravi čips od krumpira je kažu očito jedna od najotrovnijih procesuiranih hrana koje možemo jesti.
ČIPS ME ŽELI MRTVOG!!!!!!!!!!!!!!
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 20:31   #14
morat ću te iz lidla isprobati

ovaj je i među mojim najdražima

Quote:
žana guja kaže: Pogledaj post
franck paprika rebrasti

sjećam se da sam ovaj u djetinjstvu često jela )

Tamara21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 20:37   #15
original od pringls-a
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 20:38   #16
jel ima još onog Franck premium čipsa?

Sjećam se da je čak netko iz maketinga Francka pisao ovdje...

Ono vrhunski proser...premium čips

Meni se čini da su Konzumov Standard i ovaj Lidlov potpuno rasturili brandove.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 22:19   #17
ja volim Franck obični slani. poseban je jer nije jako slan.
ako mi se jede rebrasti, onda uzmem u Lidlu jer su mi ti svi isti.
btw, zašto na Lidlovom slanom piše u sastojcima krumpir 65%? ne djeluje mi kao da je napravljen od kaše.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 11:34   #18
Najbolji mi je PATA.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 17:12   #19
meni je ovaj odlican

chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 22:37   #20
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Najbolji mi je PATA.
Meni Pata ima baš taj neki šmek "pravog čipsa" i još one ogromne prozirne vrećice od pola kile Dobar je!
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.