Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 13:30   #1
Arrow Problemi (pitanja, nedoumice, spajanja....) i kvarovi na AV uređajima

Daj ljudi u nedoumici sam.

Uzimam distribucijsko pojacalo hdmi signala na 32 izlaza.
Sve ok. Sve stima ali mi nije jasna duzina tih hdmi kablova.

Ova firma koja mi nudi ta pojacala nudi i spojni materijal. Znaci kablove !
Samo sta njihovih 30 kablova hdmi kostaju preko 15 000 kn.
To su kao visokokvalitetni kablovi izradeni od posebnih materijala bla bla bla..
Njihovi inzinjeri su mi pola sata pricali o tim kablovima.

A sad, znam iz iskustva da je hdmi- kabel isti k.
Ja imam hdmi kabel od hame 10m i bez problema signal prolazi kroz njega.
Dok me ovi uvjeravaju da je razlika u tim hdmi kablovima ogromna i da to utjece na kvalitetu slike.

Imam ponudu od druge firme koja nudi isti broj kablova , njih 30 za 5000 kn..
Razlika je 10 000 kn od prve ponude..
Cekaj, jel moguce da je tolika razlika u kvaliteti ????

Aj pilence, mytbite , zed.. Ostali ..???
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 14:11   #2
Nisam prozvan, ali vjerujem da razlika u kvaliteti slike neće biti 200%; kolika ti je BTW razlika u cijeni (IMHO)

Bilo bi dobro da ti daju kabel na probu, pa da si sam usporediš, ako postoji mogućnost.
__________________
Mene novac i slava ne zanimaju.
Zanima me samo novac!
kLaZnAdAr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 14:32   #3
Konkretno radi se o ovim kablovima

http://www.kramerelectronics.com/cab...em.asp?desc=28

Zbog cega sad ovak kabel od 2 m kosta 300kn a takav isti recimo od HAME 80 kn ??

Jel ima smisla utuc 10 000kn vise na kabele u odnosu na Hamine kablove ??

Znam iz prakse da mi uredno Hamin kabel salje na 5 i 7 metara duzinu full hd signal.
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 15:39   #4
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Konkretno radi se o ovim kablovima

http://www.kramerelectronics.com/cab...em.asp?desc=28

Zbog cega sad ovak kabel od 2 m kosta 300kn a takav isti recimo od HAME 80 kn ??

Jel ima smisla utuc 10 000kn vise na kabele u odnosu na Hamine kablove ??

Znam iz prakse da mi uredno Hamin kabel salje na 5 i 7 metara duzinu full hd signal.
nema smisla!
happydayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 17:05   #5
Pa da..
To sam i ja rekao..

Uzest ce wob nejjeftinije
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 18:07   #6
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Pa da..
To sam i ja rekao..

Uzest ce wob nejjeftinije
Doduše nije cijena samo u kvaliteti kabela, već i u kvaliteti spoja, lemljenja, konektora...
happydayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 18:10   #7
Doduše da je riječ o audio kabelu, onda ne bi lako popustio na jeftinije ali ovdje...
happydayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 22:35   #8
Razlike sigurno ima(koliko su sposobni brzo prenositi podatke(Data Transfer Rate)) al sada dal je toliko vidljiva neznam bas...inače najkvalitetniji home kablovi su Monster kablovi, i tu možeš vidjeti koji kabel preporučaju za koju "stvar" - http://www.monstercable.com/hdmi/

"Koliko para toliko muzike" - http://www.svijet-medija.hr/Article....=15693&sid=154
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 23:36   #9
wobe,

do 10 metara svaki HDMI kabel sigurno prenosi 1080i signal, preko toga kvaliteta vodica postaje vazna...moze HDMI ici i na 30m s optickim linijama...nesto para je utuceno u ove skuplje kabele za "HDMI approved" logo sto se dodatno placa HDMI konzorciju...ako imas HDMI kabel od 15m sa HDMI logom onda ce taj sigurno radit na 15m, jos ako ima 1080p logo sigurno ce ici 1080p, inace HDMI standard zahtijeva 1080i ne 1080p...

EDIT: a ovi sto ti muljaju isto ne mogu garantirati da ce njihova "kvalitenija" zica raditi jer sve ovisi o i HDMI cipsetu na samim komponentama...koa sto rekoh, zica do 10m nije presudna, vazno je da li cip moze kompenzorati slab signal...ali slika SIGURNO nece biti losija - ili ce se raspadati ili je nece biti...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 23:48   #10
Malo veći izbor nego što je JayDee linkao - u RONIS-u, iako ostajem pri svome

Kolika bi to razlika u kvaliteti slike morala biti, da opravda 200% veću cijenu?

Ako ništa drugo, za razliku od svijeta-medija, ovdje imaš i deteljnije slike sa opisom, pa ti možda bude lakše odlučiti!
__________________
Mene novac i slava ne zanimaju.
Zanima me samo novac!
kLaZnAdAr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:35   #11
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
wobe,

do 10 metara svaki HDMI kabel sigurno prenosi 1080i signal, preko toga kvaliteta vodica postaje vazna...moze HDMI ici i na 30m s optickim linijama...nesto para je utuceno u ove skuplje kabele za "HDMI approved" logo sto se dodatno placa HDMI konzorciju...ako imas HDMI kabel od 15m sa HDMI logom onda ce taj sigurno radit na 15m, jos ako ima 1080p logo sigurno ce ici 1080p, inace HDMI standard zahtijeva 1080i ne 1080p...

EDIT: a ovi sto ti muljaju isto ne mogu garantirati da ce njihova "kvalitenija" zica raditi jer sve ovisi o i HDMI cipsetu na samim komponentama...koa sto rekoh, zica do 10m nije presudna, vazno je da li cip moze kompenzorati slab signal...ali slika SIGURNO nece biti losija - ili ce se raspadati ili je nece biti...
Znaci, mislis da bez problema uzmem jeftinije kablove?
Jer kontam uzest 15 kablova od 3 metra i 15 kablova od 5 metra i 15 kablova od 7.5 metara.
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:50   #12
milsim da ovi od HAME uopce nisu losi...samo nemoj uzet kabel od 25kn...uzmi nesto s imenom...bandridge su jako dobri...premda, znas, ak ces imati tu gomilu kablova skupa jedne do drugih zaista ti ne mogu garantirati da nece utjecati jedni na druge pa moze na kojem doci do problema...daj vidi taj Bandridge, dosta su dobro oklopljeni...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 01:40   #13
Mislim uzest to od HAME
Imaju mi najpovoljniju ponudu.
Nekih 3700 za sve te kablove , a da uzimam od Bandridga onda bi to bilo 10 000 to sve .

A nekako do sada sam imao najboljih iskustava sa tom HAMOM ..
oni su nekakvi kinezici koji robu distriburiraju na njemacko trziste. Pa kontam da nece bas svaki skart uvozit.

Ne mislis valjda da bi moglo doc do nekakve interferencije od svih tih kablova na jednom mjestu ? nebi smilo...??
ko zna i kakvi su chipseti na tom hdmi distibutru.. Mozda bas oni budu problem predstavljali..
Ovo mi je taj distributer.. Sta ti se cini po spec.

http://www.kramerelectronics.com/ind...m.asp?desc=582
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 19:59   #14
A zašto nas One uvjeravaju "što duži to bolji " ?????
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:43   #15
e, skoro 3x više za Bandridge. čisto sumnjam da ćeš negdje vidjeti razliku... osim u nofčaniku a sam kažeš da sa Hamom imaš dobra iskustva. uzmi po 1 komad najprije pa vidi kak rade

inače, na ebayu su HDMI kablovi đabeleske, poštarina je skuplja
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 01:01   #16
Pa ne kosta Bandridge 300 kn za 2m...ili sam ja nesto propustio??? Ja sam kupovao 1.5 m za 100 kn...1080p u Metrou...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 08:47   #17
nije, 200 kn sam vidio u HGšrotu. al kaže wob da je 3700 kn za Hamu i cca 10 000 za Bandridge. ogromna razlika

i taj za 100 kn radi sasvim dobro, jelda? onaj Watson garant

sad je još hype oko toga al za koju godinu ćemo ih kupovati ko danas USB kabele. za kikiriki
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 10:32   #18
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Mislim uzest to od HAME
Imaju mi najpovoljniju ponudu.
Nekih 3700 za sve te kablove , a da uzimam od Bandridga onda bi to bilo 10 000 to sve .

A nekako do sada sam imao najboljih iskustava sa tom HAMOM ..
oni su nekakvi kinezici koji robu distriburiraju na njemacko trziste. Pa kontam da nece bas svaki skart uvozit.

Ne mislis valjda da bi moglo doc do nekakve interferencije od svih tih kablova na jednom mjestu ? nebi smilo...??
ko zna i kakvi su chipseti na tom hdmi distibutru.. Mozda bas oni budu problem predstavljali..
Ovo mi je taj distributer.. Sta ti se cini po spec.

http://www.kramerelectronics.com/ind...m.asp?desc=582
Ovo sam našao na Komtehovi stranicama. Znam da je ovo 1 na 8, ali dva ovakva su jeftinija od ovog što sam vidio. Da li tvoj odabrani uređaj uvoziš ili ga kupuješ od domaćeg dobavljača?
http://www.komteh.hr/audio.php?op=prod&pid=390&l=2
ivica 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:53   #19
ja nemam iskustva s hdmi kablovima ali sam imo isto mišljenje glede scart-a kao wob o hdmi-u
Uzel sam jedan za 10kn no name i još jedan od 75kn, razlika u kvaliteti slike je bila mala, ali ovaj od 10kn je bio dvaput tanji i na spoju se dosta grijo
staks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 08:45   #20
thru ja sam platio Bandridge 100kn za 2m sa 1080p naljepnicom...uzeo sam recimo manhattan u vemilu za 60-tak kuna, i radi bez problema, naravno...imam i DVI-HDMI za 25kn iz Konikoma za probat spojit PC na plazmu - isto radi na 1080p...kao sto rekoh sve ovisi o HDMI cipsetu i korekciji greske u doticnoj komponenti
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.