Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2017., 13:38   #101
Adaptacija starije, manje kuće.

Dakle, živimo u manjoj (70 ak m2) staroj (70 ak godina) kući u Slavoniji, planirali smo svakako obnoviti krov, a ako bi mogli nešto dobiti za financiranje, onda i fasadu i možda stolariju.
No, može li mi netko objasniti kakvi su uvjeti, jel se to isplati za stare kuće, kome da se obratim?
Nažalost, već u startu nisam baš optimističan da će išta biti od toga, vjerojatno treba hrpa papira i pitanje hoće li odobriti. No ipak bih pokušao pa ako netko nešto zna, ili ima iskustva s time, bio bih zahvalan
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 16:29   #102
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Dakle, živimo u manjoj (70 ak m2) staroj (70 ak godina) kući u Slavoniji, planirali smo svakako obnoviti krov, a ako bi mogli nešto dobiti za financiranje, onda i fasadu i možda stolariju.
No, može li mi netko objasniti kakvi su uvjeti, jel se to isplati za stare kuće, kome da se obratim?
Nažalost, već u startu nisam baš optimističan da će išta biti od toga, vjerojatno treba hrpa papira i pitanje hoće li odobriti. No ipak bih pokušao pa ako netko nešto zna, ili ima iskustva s time, bio bih zahvalan
Za sada nema ništa aktualno što se tiče subvencija na razini države, bar što se tiče obiteljskih kuća. U najavi i planu je ali dok ne riješe financiranje tj. povlačenje financija iz EU fondova, ništa od toga. Možda ima nešto na razini grada ili županije gdje pripadate pa je najbolje da tamo provjerite da li imaju što aktualno.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 17:24   #103
Quote:
lipa007 kaže: Pogledaj post
Za sada nema ništa aktualno što se tiče subvencija na razini države, bar što se tiče obiteljskih kuća. U najavi i planu je ali dok ne riješe financiranje tj. povlačenje financija iz EU fondova, ništa od toga. Možda ima nešto na razini grada ili županije gdje pripadate pa je najbolje da tamo provjerite da li imaju što aktualno.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
hvala na odgovoru.
Na razini grada nema ništa, a mislim niti na razini županije (Osječko-baranjska)
Tako da ili se uzdat u svoje novce ili čekat nagodinu objavu natječaja za novce iz EU fondova.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 17:49   #104
Eh, to ćete morati procijeniti sami.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 10:09   #105
Navodno se kuće ne planiraju subvencionirati, samo stambene zgrade i javne zgrade.
To je samo usmena informacija
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 11:03   #106
Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
Navodno se kuće ne planiraju subvencionirati, samo stambene zgrade i javne zgrade.
To je samo usmena informacija
Meni ih dopizdilo čekati, prošla godina ništa od toga, ove godine očito isto banana .... Upravo riješio krov na kući i sada krećem na stolariju ...
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 01:52   #107
ima li netko iskustva s onih 40% poticaja za ugradnju nove stolarije?
u zgradi se planira raditi vanjska fasada+sanacija krovišta. no, ja sam slala mail toj firmi (firma planetaris) koja bi radila na obnovi i nisu mi ništa odgovorili već par tjedana. a načula sam za tih 40% i htjela bih iskoristiti ako je moguće, no ne znam uopće kakav je postupak da se dobi taj poticaj...
također me zanima, može li se uzeti neka druga firma za prozore, koja ne radi fasadu, nego bi samo u mom stanu radila stolariju?

pa ako bi mi se netko htio javiti u pm...
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 10:37   #108
Pozdrav, da li se zna kada bi se mogle pojaviti subvencije za obnovu kuća?
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:46   #109
Quote:
blacky7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li se zna kada bi se mogle pojaviti subvencije za obnovu kuća?
Ne zna se ništa, niti u tragovima.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:57   #110
Ima li sada kakvih novih informacija?
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:06   #111
Quote:
blacky7 kaže: Pogledaj post
Ima li sada kakvih novih informacija?
Zadnje ima ovo

http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=48803

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
kolani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:21   #112
Pozdrav,

Molila bih za pomoć a vezano za obnovu fasade stambene zgrade. Radi se o manjoj zgradi (6 stanova) i muku mučimo već neko vrijeme oko obnove fasade – dio stanara je da se to napravi bez subvencije, a dio forsira obnovu putem poticaja i subvencija preko fondova.
Prema onome što sam čitala a i pitala nekoliko poznanika svi mi sugeriraju da se ide bez fondova iz razloga što je sve skupa upitno da li bi prošli a i ako bi prošli da li bi i u kojem roku dobili poticaje.
Molim Vas (ali samo one koji su imali ovakve situacije) za povratnu informaciju da li nam se uopće isplati ići preko fondova a obzirom na sve što oni uvjetuju (troškovnik, % ostvarenja poboljšanja, točno određeni materijali, i sl.) ili ćemo bolje proći ako se odlučimo samostalno ići u posao putem kredita a gdje onda mi diktiramo materijale i u konačnici i sami iznos ponuda/radova.
Hvala unaprijed.
alenka052 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:27   #113
Quote:
alenka052 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molila bih za pomoć a vezano za obnovu fasade stambene zgrade. Radi se o manjoj zgradi (6 stanova) i muku mučimo već neko vrijeme oko obnove fasade – dio stanara je da se to napravi bez subvencije, a dio forsira obnovu putem poticaja i subvencija preko fondova.
Prema onome što sam čitala a i pitala nekoliko poznanika svi mi sugeriraju da se ide bez fondova iz razloga što je sve skupa upitno da li bi prošli a i ako bi prošli da li bi i u kojem roku dobili poticaje.
Molim Vas (ali samo one koji su imali ovakve situacije) za povratnu informaciju da li nam se uopće isplati ići preko fondova a obzirom na sve što oni uvjetuju (troškovnik, % ostvarenja poboljšanja, točno određeni materijali, i sl.) ili ćemo bolje proći ako se odlučimo samostalno ići u posao putem kredita a gdje onda mi diktiramo materijale i u konačnici i sami iznos ponuda/radova.

Hvala unaprijed.
Kod mene je pričuva 7kn s tim da smo dobili skoro milijun kuna subvencije.
Dakle, da nismo dobili milju kuna pričuva bi vjerojatno morala biti (sad karikiram) 14kn. Tko bi to mogao/htio platiti? Nitko. Mi smo išli gotovo prvi, nitko ništa nije znao i eto uspjeli smo. Sada upravitelji znaju obrazac po kojem se rješava investicija, papiri, kredit s bankom...dakle nema više otkrivanja tople vode. Najveće je pitanje kada će opet biti raspisan natječaj za sufinanciranje, koliki će biti budžet, koliko će se zgrada prijaviti, koliko ćete bodova dobiti na ocjeni projekta/troškovnika i najbitnije želite li to čekati? Ja bih otišao kod upravitelja da mi odgovori na općenita pitanja oko realizacije projekta. Projekat obnove možete isfinancirati vlastitim sredstvima na osnovu kojeg će se utvrditi predviditi približni postotak poboljšanja. Uz pametnu pripremu i trošak tog projekta možete uključiti u sufinanciranje obnove. U pripremnom periodu možete napraviti natječaj po troškovniku i informirati se o cijeni izvođenja, materijalima...Ja sam sve to radio i prije natječaja tako da sam baratao sa cijenama za pojedine tipove radova tako da sam na otvaranju ponuda znao što je realno za našu zgradu. Ispada da smo prozore na cijeloj zgradi (cca 190 otvora) dobili badava. Šta mislite je li se isplati? A uopće netreba gledati jel se isplati jer nekretninu treba održavati ovako ili onako...dakle to je investicija na kojoj baš netreba računati ROI kako neki vole pisati.
Što se tiče materijala i sličnih tvrdnji, pa vi ste investitor. Vi ćete reći što hoćete ili nećete, a projektant to treba uklopiti u projekat da je prihvatljiv i za subvenciju. Što mislite da ćete dobiti bez Fonda? Na zgradu ide ono što je u projektu koji Vam treba u svakom slučaju, jedino ako se se mislili dogovoriti s izvođačem napopreko bez projekta što smatram lošom odlukom.

Zadnje uređivanje GrayWolf : 19.02.2018. at 22:32. Reason: Dopuna zadnje rečenice
GrayWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:52   #114
naravno da se isplati
malo je posla možda više ali se isplati
tko ti nešto daje bez da moraš vratiti? daje ti, bespovratno. nemaš kredit na 10 godina i pričuvu 300kn nego ti daje!
kako se ne bi isplatilo

kod mene su skoro sve zgrade tako već obnovljene, koje nisu u procesu su ili čekaju proljeće da započnu
mi nismo nažalost je je u zgradi većina penzionera kojima to ne treba i baš ih briga
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:36   #115
koliko se diže cijena gore kada se zna da ide uz EU fondove i posebne projekte i papirologiju?
__________________
IGNORE LISTA: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, CelMar, miki1988, SusFerox
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 06:39   #116
Pa navodno bi sada trebalo biti uz manje papirologije. Jer do sada smo mi sami za te novce što EU daje izmišljali pravila i propise, a sada je EU popizdila i rekla da to tako ne ide.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:38   #117
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
koliko se diže cijena gore kada se zna da ide uz EU fondove i posebne projekte i papirologiju?
Samo projekt je negdje oko 10-20 kn/m2
Papirologiju netko mora voditi tko je upućen u takve projekte i vođenje istih. Govorim za zgrade, za kuće ne znam, mislim da je ipak jednostavniji postupak.
Taj posao zahtijeva svakodnevno dopisivanje s Fondom i dostavljanje dokumenata koje traže, dakle i tog nekog moraš platiti.

Kad napokon dobiješ subvencije za izvođenje radova mora se organizirati natječaj jer ne možete sami birati izvoditelja nego mora biti otvoren natječaj (upute EU).
Na tom natječaju morate postaviti i neke kriterije da se ne javi neki šalabajzer i pokupi novce i pobjegne, tipa bankarske garancije itd.

E sad kad pravi izvoditelji vide da ćeš ih ubiti s papirima, tražiš garancije, itd, itd., onda naravno i dignu cijene, otprilike za 30% više nego inače kad se s njima uz kavu dogovoriš za posao.

Eto ti ga na, već od cijene koju bi inače platio imaš 40%veću.

Onda u to uračunaš kredit na 10 godina, jer odjednom moraš obnoviti SVE, i fasadu, i stolariju i podrume i krov da bi postigao njihove uštede koje traže.
Pa na taj kredit kamate iznose cca 30% od ukupnog iznosa na 10 godina pa puf!, eto te na 80% većem iznosu od onog kojeg bi inače platio da štediš par godina pa napraviš fasadu (bez kredita, bez projekta), pa štediš još par godina pa promijeniš stolariju, pa na kraju krov i podrume.

Eto, to je moja računica nek nitko ne zamjeri tko misli da je subvencija od 50% najbolja stvar na svijetu.
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 19:59   #118
Sto se tice grada Zagreba neki dan sam zvao po pitanju subvencija. Kaze covjek da vjerovatno nece ni biti jer nema novaca. E sad jel to tako ili ne neznam. Mozemo samo cekati i vidjeti. Za drzavni neznam. Jedino neznam da li bi oni meni odgovorili ako pitam pismeno ili elektronickom postom. Ovako mogu na telefon reci bilo sto.
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 20:42   #119
Molim kratku pomoć. Zgrada je potpisala ugovor o financiranju izgradnje fasade i zamjenu stolarije iz fondova i kroz par mjeseci bi trebali početi radovi. Mi smo tek kupili stan koji ima stare prozore. Danas je predstavnica rekla da mi koji mijenjamo prozore ćemo osim velike pričuve dobiti i račune posebne za prozore uz, po njoj, super činjenicu, a to je ušteda od 50%za kupnju stolarije. Nama je i to sada previše jer smo se istrošili za stan i rađe bi kupovali prozor po prozor kako budemo mogli. Molim savjet ako je netko imas slično iskustvo.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
ivprim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 22:34   #120
Prozori kroz pričuvu će biti sufinancirani dakle sigurno jeftiniji nego što igdje možeš kupiti. Ak budeš naknadno stavljao prozore hočeš li oštetiti fasadu s vanjske strane? Kad rade fasadu na gotovi prozor stave neku lajsnu (nemrem se sjetiti kak se zove) tako da mogu fino ravno završiti fasadu uz prozor.
GrayWolf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.