Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2016., 12:04   #5541
Najbolji lik u priči je ovaj ujak "kokošar" koji je odmah tražio poligraf

Ne, al ozbiljno, na ove prerezane kočnice stisnuo mi se želudac. I na pomisao da mnogi roditelji učenika imaju takve stavove kakve ima ova luda baba i da zapravo ne znam za što su mnogi od njih sposobni.
Shuriken is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 18:36   #5542
hrpa tema o školi:

https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=312
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 13:29   #5543
koliko papirologije za ove po individualizarnom programu
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 10:11   #5544
Kakve kvalitete trazite kod ucitelja u obrazovanju odraslih
U pitanju je ucenje stranih jezika, zbog cega ste izabrali taj sistem ucenja ili ucitelja
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 10:08   #5545
Iskustva poslana povodom #IjasamFranjo akcije.

https://www.facebook.com/pg/ucitelji...51727791598423




Trenutni model postupanja pokazuje puno istovrsnih problema.

Koje je rješenje u planu? I kako se stvari kreću unatrag 20 godina, od devedesetih naovamo?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 10:19   #5546
Grozno je ovo

Djeca znaju biti uzasna, pa sjecam se nas u skoli, svaki razred je imao bar jednog problematicnog i neodgojenog ucenika, ali profesorova je uvijek bila zadnja.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 10:23   #5547
Tako i treba biti.

Ne znam čija bi druga trebala u tom konfliktu.
Jer preostaje nam samo ona tog problematičnog klinca


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 10:30   #5548
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Tako i treba biti.

Ne znam čija bi druga trebala u tom konfliktu.
Jer preostaje nam samo ona tog problematičnog klinca


-Stipe
A po procitanom - dost se cesto tu uzima u obzir roditeljska rijec, koja stiti njihovo malo siroto cedo
Place mi se na ova svjedocanstva da starci prijete zbog zakljucene cetvorke. Pa jbt

Moja mater vise je bila u partnerstvu s profesorima nego sa mnom, znaci ako bi dobila jedinicu ona nije imala razloga ne vjerovati profesoru.

Inace, primjecujem da ova svjedocanstva uglavnom pisu zene. Ne znam srame li se muski, ili je zena naprosto vise u prosvjeti?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 10:34   #5549
Vjerojatno imaju i osjetno manje problema.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 10:40   #5550
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno imaju i osjetno manje problema.


-Stipe
Ako je tako, to me jos dodatno rastuzuje

Inace, procitala sam sve, je, bilo je debila i u mojoj skoli, gadjanja papiricima, pricanja na satu, i slicno. ALi ne sjecam se da je itko ikad profesoru opsovao ili ista gore, pa jebote znali smo posljedice. Bojali smo se.

Tj roditelja smo se bojali, najbitnije je da ti starce ne pozovu u skolu jer si znao da ces dobiti po nosu
Jednom sam u 6.razredu citala neki caspois pod klupom na satu matematike, profa me skuzila, digla frku i zvala mi mamu u skolu. Ja plakala od muke.
Mislim, stvarno je pretjerala (profesorica), cak je i mama doma rekla da ne kuzi zasto ju je uopce zvala kad nisam nista strasno napravila, no sa zenom je pristojno popricala i obecala joj da to vise necu raditi.

Onda pak imas ovo svjedocanstvo da su klinke iz 4.razreda donijele profi govno (!!) i majka jedne od njih u tome ne vidi neki problem (????)

Ne znam, uzas, sto drugo da kazem.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 10:48   #5551
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ako je tako, to me jos dodatno rastuzuje

Inace, procitala sam sve, je, bilo je debila i u mojoj skoli, gadjanja papiricima, pricanja na satu, i slicno. ALi ne sjecam se da je itko ikad profesoru opsovao ili ista gore, pa jebote znali smo posljedice. Bojali smo se.
Zato što su nas fizički kažnjavali.
Jednom kad je to ukinuto ili službeno zabranjeno ili kakoveć djeca se više nisu imala čega bojati.

Dovraga, pa ja se sjećam šamara, sjećam se profke iz matematike kojoj je fora bilo na umivaoniku (matematiku smo imali u učionici u kojo je bio i likovni... pa i umivaonik) smočiti ruku da šamar bude žešći

Čupali su nas za kosu, vukli za uši, šamarali, gađali snopom ključeva preko cijele učionice (ne kao šalu nego baš s namjerom da pogodi) i sl.
Sad kad toga više nema.... raspašoj.
Mislim, ovo je stvarno horor, nisam htjela niti do kraja pročitati ono sve što su profesori pisali. Užas, užas

Ne kažem da je bilo koja varijanta dobra, nije.
Samo kažem da smo ih se bojali iz konkretnog i vrlo opravdanog razloga
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 10:52   #5552
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
Zato što su nas fizički kažnjavali.
Jednom kad je to ukinuto ili službeno zabranjeno ili kakoveć djeca se više nisu imala čega bojati.

Dovraga, pa ja se sjećam šamara, sjećam se profke iz matematike kojoj je fora bilo na umivaoniku (matematiku smo imali u učionici u kojo je bio i likovni... pa i umivaonik) smočiti ruku da šamar bude žešći

Čupali su nas za kosu, vukli za uši, šamarali, gađali snopom ključeva preko cijele učionice (ne kao šalu nego baš s namjerom da pogodi) i sl.
Sad kad toga više nema.... raspašoj.
Mislim, ovo je stvarno horor, nisam htjela niti do kraja pročitati ono sve što su profesori pisali. Užas, užas

Ne kažem da je bilo koja varijanta dobra, nije.
Samo kažem da smo ih se bojali iz konkretnog i vrlo opravdanog razloga
Ne sjecam se bas fizickih kazni ali fakat sam se bojala da mi mamu ne pozovu u skolu jer spotanje doma mi je bilo gore od bilo cega u skoli

A ovo s lavaboom, pa jebote. Nemoj mi reci da je to bilo u osnovnoj?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 10:58   #5553
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne sjecam se bas fizickih kazni ali fakat sam se bojala da mi mamu ne pozovu u skolu jer spotanje doma mi je bilo gore od bilo cega u skoli

A ovo s lavaboom, pa jebote. Nemoj mi reci da je to bilo u osnovnoj?
Sve je to bilo u osnovnoj. Ali od 5. razreda.
One učiteljice iz nižih razreda (do 4.) su bile nešto pitomije koliko s sjećam, ali su svejedno dečke itekako vukle za uši i čupale za kosu, pa to je bilo pod normalno.

Samo što se u to doba nitko ne bi usudio doma 'pohvaliti' da je popio šamar ili nešto drugo jer se podrazumijevalo da je to bilo s razlogom i da je zasigurno taj učenik bio kriv, a ne profesor s neobičnim pedagoškim metodama.
Danas klinca grdo pogledaš i odmah imaš njegovog ponosnog roditelja za vratom jer klinac nije nikad kriv
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 11:03   #5554
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
Zato što su nas fizički kažnjavali.
Jednom kad je to ukinuto ili službeno zabranjeno ili kakoveć djeca se više nisu imala čega bojati.

Dovraga, pa ja se sjećam šamara, sjećam se profke iz matematike kojoj je fora bilo na umivaoniku (matematiku smo imali u učionici u kojo je bio i likovni... pa i umivaonik) smočiti ruku da šamar bude žešći

Čupali su nas za kosu, vukli za uši, šamarali, gađali snopom ključeva preko cijele učionice (ne kao šalu nego baš s namjerom da pogodi) i sl.
Sad kad toga više nema.... raspašoj.
Mislim, ovo je stvarno horor, nisam htjela niti do kraja pročitati ono sve što su profesori pisali. Užas, užas

Ne kažem da je bilo koja varijanta dobra, nije.
Samo kažem da smo ih se bojali iz konkretnog i vrlo opravdanog razloga
Ja bas mislim da je ovo problem. Ta uplasena i ponizena i mucena djeca su odrasla i imala djecu. Ta mlacena generacija, je rodila i odgojila ovu danas djecu, koja pljuju po stolovima, nasilna su, i puna bjesa.
To je taj krug.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 11:04   #5555
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Ja bas mislim da je ovo problem. Ta uplasena i ponizena i mucena djeca su odrasla i imala djecu. Ta mlacena generacija, je rodila i odgojila ovu danas djecu, koja pljuju po stolovima, nasilna su, i puna bjesa.
To je taj krug.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
I meni je to palo na pamet....

Princip 'nece ti biti kako je meni bilo'. Jebiga.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 11:13   #5556
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Ja bas mislim da je ovo problem. Ta uplasena i ponizena i mucena djeca su odrasla i imala djecu. Ta mlacena generacija, je rodila i odgojila ovu danas djecu, koja pljuju po stolovima, nasilna su, i puna bjesa.
To je taj krug.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
Može biti i to.
A može biti i ovaj moderan način odgoja u kojem su djeca posebne pahuljice. Moji bivši (srećom) susjedi imaju petoro (5!) djece koje odgajaju metodom da im se ne govori 'ne'. I to su razularena čudovišta bez imalo pretjerivanja. Normalno im je bilo u hodniku sjesti na stepenice i vrištati iz petnih žila. A roditelj se pritom pravi da je sve ok i to lagano ignorira, kao ništa bitno se ne događa Još ležerno priča s njim tako da okrene temu i pita malog što bi htio za večeru. On urla a ona s njim pokušava dogovoriti večeru.
A jedino ja tamo na hodniku s upitnikom iznad glave i mislim si wtf?

Naravno da kad taj sjedne u školsku klupu da će biti itekakvih problema

Još kad kod nas postane popularan gender neutral odgoj... pa da vidiš veselja
Ne smiješ mu reći 'ne', ne znaš je li muško, žensko, alien, životnja
Samo znaš da moraš na finjaka i u rukavicama.
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 11:15   #5557
Ova iskustva su grozna.

Kao profesor moras uspostaviti autoritet, a roditelji vise nisu tvoji saveznici, tu je problem.

Odgoj je i na roditeljima, ali i na instituciji, ali cini mi se da nema povjerenja koje veze svako drustvo u neku funkcionalnu sredinu.
__________________
Bad times, hard times, this is what people keep saying; but let us live well, and times shall be good. We are the times: Such as we are, such are the times. - St. Augustine
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 11:17   #5558
Ne samo da roditelji nisu saveznici nastavnicima nego koliko vidim, nisu ni ravnatelji, pedagozi, psiholozi...

EDit: nema šta institucija odgajati dijete od 12+ godina jer kad dođu do puberteta već je "piši kući propalo". Institucija može odgajati eventualno vrtićku djecu i niže razrede OŠ.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 11:24   #5559
Pedagoške službe štite sustav i staju na stranu učenika jer je tako najlakše izbjeći sukob. Okrive nastavnika i nastane mir. Toliko ga zaplaše da ovaj šuti i radi dalje.

Nastavnici nemaju nikakvu podršku pedagoga, ravnatelja i socijalnih službi, a često ni od kolega iz zbornice. Ima tu i politike i osobnih interesa. U bilo kakvom sukobu s delikventnim učenicima, nastavnici su sasvim sami i moraju se snalaziti kako znaju. Ako previše talasaju bit će kažnjeni nevidljivim sankcijama, a ako je moguće zakonski i otkazom. To je današnja stvarnost.

Treba ju mijenjati.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 11:27   #5560
Ak se pojedinac digne, sustav će ga samljeti i ispljunuti.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.