Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2014., 18:38   #1
Osvrti na zagrebačke muzeje

Na ovom podforumu nema puno posjetitelja, ali ipak ću pokušati pokrenuti temu o zagrebačkim muzejima...kako vam se svidjaju, radno vrijeme, usluga, cijene, što vam je dobro, što ne....ovo NIJE tema za raspravu o izložbi kakva je bila, nego baš o muzejima...koje vrijedi posjetiti a koje ne...
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 13:13   #2
Vidim da ima skoro 300 gledanja teme, ali nema komentara! Kako to? Nemate ništa za reći, zadovoljni ste ili jednostavno ne idete po muzejima?

Evo, ja ću napisati nekoliko rečenica:

1. Klovićevi dvori - uvijek korektni, za njih nemam zamjerke. Uvijek postoji neka vođena grupa kojoj se možete "prikrpati", ljubazni su, javljaju se na telefon, lijepo odgovore, imaju simpatičan dučančić...sve u svemu skroz dobra iskustva. Izložbe znaju biti skuplje, ali nikad mi nije žao kad platim, jer dobijem zadovoljavajuću uslugu

2. MSU - lijep prostor, sve drugo katastrofa. Kustosi ne rade svoj posao, audio vodiči ne rade, nema vođenog razgleda (iako za oboje na webu piše da ima, nema!!!), zaposlene uglavnom niti ne vidite osim studenata na garderobi, jer od njih 25 uglavnom nema nigdje nikog. Prvu srijedu u mjesecu imaju besplatan upad. ISKORISTITE jer nisu zasluzili da ima za tako lošu uslugu date i kunu!

3. Hrvatski školski muzej - pravi mali neotkriveni biser. Ne znam koliko je ulaznica, vjerojatno ne puno, ali isplati se. Svi koji se žele prisjetiti kako izgleda pločica i kreda, stari globusi, knjige i školska pomagala ili se samo vratiti u djetinjstvo svoje ili svojih baka i djedova....just do it! Za noć muzeja se još uvijek extra potrude, dajem im ocjenu 10+. Nalazi se tamo iza HNK, za one koji ne znaju...
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 13:14   #3
Evo, nadam se da sam vas potaknula na sudjlovanje na temi....da ne budu samo koji komentari, neću dalje..
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 14:29   #4
300 pregleda i niti jedan komentar


bit će stvarno nitko ne ide po tim muzejima
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 18:41   #5
Idem ja po muzejima i izlozbama.
Muzej grada Zagreba: stalni postav jako zanimljiv, cak i turistima. Sadrzaj stalnog postava govori o povijea grada Zagreba. I njihove tematske izlozbe su im dob Prostor je lijep, osoblje ljubazno.Radno vrijeme dobro, samo da jos u nedjelju rade popodne, bilo bi savrseno.
Klovicevi dvori: jako cesto imaju dobre izlozbe, prostor je lijep, osoblje ljubazno. Veliki plus je i sto rade nedjeljom popodne.
MSU: skroz nefunkcionalan i jako hladan prostor, cesto se ne zna u kojem smjeru treba obici izlozba. Nemaju bas neke dobre izlozbe, zalomi im se tu i tamo nesto ok, ali uglavnom se razocaram.

MUO: osoblje ljubazno, uvijek imaju dobre izlozbe, uz stalni postav, prostor dobar.
Moderna galerija: dobar stalan postav i povremene izlozbe, osoblje ljubaznom Minus je sto ne rade subotom i nedjeljom popodne a radnim danm do 18sati.

Umjetnicki paviljon: prostor jako lijep, uvijek dobre izlozbe. Osoblje isto ljubaznO. Isto minus radno vrijeme.
Itd, mogu i o ostalim muzejima (Tehnicki, Hrv.pov.muzej, Gliptoteka, Mestroviceva galerija, Prirodoslovni itd)..

Uglavnom su muzeji ok, MSU mi je najvece razocarenje jer sam imala najveca ocekivanja kod tog muzeja. A najveci minus muzeja je lose radno vrijeme, jer vecina muzeja rade radnim danom do 18 ili 19sati i ne rade u subotu i nedjelju popodne (Osim izuzetaka), kad u biti ljudima to najbolje odgovara.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 13:47   #6
Netko je odgovorio na temu, jes!

Da, za Muzej grada Zagreba dijelim tvoje misljenje iako mi nisu bas na radaru cesto. Sjecam se jedne dobre izlozbe o poplavi u ZG, jako lijepo napravljeno, ali ima tome vec godina....

Jel znas tko ima besplatne upade i kojim danom?
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 13:57   #7
dugo već spreman slet u msu,
a savjet da se toplo obučen objeručke prihvaćan...
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 16:47   #8
Ribica, podsjeti me sutra pmom da napisem za besplatne upade jer imam na poslu zapisano.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 13:34   #9
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ribica, podsjeti me sutra pmom da napisem za besplatne upade jer imam na poslu zapisano.

ti si moja buba špar, aaa :klap::klap:
i na stand by-ju smo i čekamo...da se iza blagajne,
provučemo...
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 14:26   #10
Arheološki muzej - tu teško mogu biti objektivna pa ću komentar preskočiti.

Muzej za umjetnost i obrt - osobno sam očekivala puno manje i baš me je ugodno iznenadio. Moram priznati da je osoblje izuzetno ljubazno i stvarno se trude. Prostor je predivan. Uz Muzej Mimaru meni definitivno najprivlačniji. Stalno imaju neka događanja na koja se isplati otići.

Etnografski muzej - nisam baš obožavatelj narodnih nošnji i folklora, ali sam muzej posjetila iz znatiželje. Relativno dobar stalni postav i čini mi se dosta zanimljiv turistima. Kada sam ja bila bilo je dosta mladih ljudi (rekla bih studenata) razlog tome je možda cijena ulaznice koja je pristupačna. Mislim da je ovo jedini muzej (ili jedan od rijetkih) koji daje besplatan ulaz za umirovljenike. Ulaznica je pristupačna. Rekla bih sukladna onome što se nudi.

Tehnički muzej - oduševljena sam stalnim postavom, ali i raznim radionicama koje vrlo često imaju. Koliko sam primijetila budu i radionice za djecu koje su jako dobro posjećene što mi je baš drago. Načelno sam oduševljena sa svim u vezi ovog muzeja. Tu je i vožnja muzejskim tramvajem. Čini mi se i da je neki popust na ulaznice sve dok traju radovi na obnovi muzeja.

Muzej Mimara - od stalnog postava svidjela mi se Zbirka starog vijeka. Jako ugodan prostor i osoblje. Što se samog prostora tiče meni osobno možda i najprostraniji muzej u Zagrebu. Čujem često da je cijena ulaznice preskupa, ali ja bih rekla da vrijedi. Jednom u godinu - dvije- tri... izdvojiti 40 kuna nije tako strašno. Ulaznica uključuje i stručno vodstvo.

Hrvatski prirodoslovni muzej - čini mi se nekako skučen. Stalni postav me nije pretjerano oduševio, ali ni osoblje. Telefon kao da nemaju jer se na njega rijetko javljaju. Ulaznica nije puno, ali poslije posjete muzeju sam pomislila kako je i to previše s obzirom kako se čovjek tamo osjeća zbog nervoznog i neljubaznog osoblja. Možda su samo imali loš dan, ne znam.

Muzej suvremene umjetnosti - svaka pohvala za "slobodni utorak" (ne znam je li to još uvijek aktualno). Ja osobno nisam obožavatelj modernističkih (bisernih) ideja, pa mi se ovaj muzej nije nešto posebno svidio. Čula sam dosta pohvala u vezi ulaznica za studente, učenike... zbog popusta od 50%.

Strossmayerova galerija starih majstora - nije mi se sviđalo dvokratno radno vrijeme i dobro da su to promijenili. Svakako se više isplati posjetiti galeriju u ljetnim mjesecima kad je otvorena memorijalna zbirka Maksimilijana Vanke za posjetitelje.

Muzej grada Zagreba - prednost besplatan ulaz vikendom uz stručno vodstvo. Nažalost fotografiranje nije dopušteno. Svakako bih ponovila posjet ovom muzeju.

Moderna galerija - još uvijek pod dojmom stalnog postava, posebno "Sto godina Moderne galerije". Sam prostor me nije toliko oduševio koliko osoblje. Što se tiče cijene ulaznice definitivno vrijedi dati tih 40 kuna. Nedostatak je što vikendom radi samo 3-4 sata prijepodne.

Galerija Klovićevi dvori - mogu samo pohvaliti.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 17:11   #11
Mimara i besplatno stručno vodstvo?

MSU i "slobodan utorak" ?!?

Bojim se da nisi baš Up-to-date

Možda sam trebala napisati - zagrebački muzeji koje ste posjetili u zadnje 2-3 godine, a ne od početka prošlog stoljeća, hahaha
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 17:13   #12
Daj buba špara napiši ti te besplatne dane, neka ljudi znaju...na kraju krajeva, nisu svi pri novcima, a možda bi rado otišli pogledati nešto...dakle MSU...besplatan upad prvu srijedu u mjesecu, nema vodstva, ne rade audio vodiči...bauljaš sam...više sam napisala o temi za taj muzej...tako da nisu ni zaslužili da im još, uz porez i prirez, platite i kartu...
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 17:19   #13
E, evo podsjećam te, hahahaha
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 17:27   #14
S obzirom da sam ja poslom jednim dijelom vezana uz Arheološki muzej (koji zato nisam ni željela komentirati) i u drugim muzejima rade moji "kolege" može biti da sam imala "privilegiju" u Mimari obilaziti sam muzej uz stručno vodstvo. Iako, 90% sam sigurna kada smo komentirali cijenu ulaznica da su mi spomenuli kako ona uključuje stručno vodstvo. Sad sam provjerila i na njihovim stranicama i evo što piše: "Stručna vodstva: Potrebna je rezervacija na recepciji Muzeja, tel. 01/4828-100. Postoje vodstva na engleskom, njemačkom, francuskom i talijanskom jeziku. Cijena vodstva uključena je u cijenu ulaznice."

Muzej suvremene umjetnosti kada sam ja bila u njemu prije 2-3 godine imao je "slobodan utorak". Ne znam je li se to promijenilo, kao što sam i napisala.

Zadnje uređivanje BoleynAnne : 08.12.2014. at 18:01.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 00:28   #15
MSU - užas od muzeja, svi totalno inertni, pregolem prostor za ono što nude, meni ta umjetnost totalno nerazumljiva, a bogme se ni osoblje ne trga da ti ju približi, žali bože novaca za ulaznicu
Prirodoslovni muzej - sve je lijepo i krasno, ali smrdi po formalinu, glavni moto muzeja - ne talasaj
Povijesni muzej - znaju imati odlični postav, jedino je zamjerka premali prostor (navodno se sele u bivšu tvornicu duhana Zagreb, ali ne zna se koje godine, nema novca za selidbu)
MUO - najbolji muzej, bogovske izložbe, ljudi koji tamo rade se trgaju od ljubaznosti, ma nemam zamjerke, svaka čast
Muzej grada Zagreba - isto dobar muzej, zna biti odličnih tema izlođžbi
Etnografski - zgrada izvana treba novu boju, malo više reklamiranja ne bi škodilo
Mimara - PREgolem prostor za ono malo što nude - bio jednom i to mi je dovoljno
Školski - dobra stara vremena
Klovićevi dvori - znaju biti dobre izložbe, kad su bile karikature Otta Resingera ljudi koji rade tamo su mu u čudu gledale zašto se smijem
Arheološki muzej - ok je
Tehnički muzej - super, ali premali prostor i stali postav se valjda nije mijenjao od 1945. Trebate vidjeti tehnički muzej u Munchenu, pali budete na guzicu kad tamo svega ima na 8 katova

obišao sve muzeje osim lovačkog, slijepe i još poneki
__________________
Ušće zvuka

Zadnje uređivanje manchild : 09.12.2014. at 00:34.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 01:49   #16
Odlična tema.

Najnovije izložbe koje sam posjetila su:

Umjetnički paviljon - Miro

Za cijenu od 50 kn za ulaznicu očekivala sam više njegovih djela, tako da ako niste fan, bolje ne ići jer je izložena samo nekolicina djela. Pohvalno je jako ljubazno osoblje i film o Miro-u, te njegova tapiserija koja izgleda veličanstveno.

Klovićevi dvori - Normandija

40 kn za ulaznicu i puno soba koje trebate proći . Jako zanimljiva izložba i način na koji su slikali koji vas tjera da gledate slike iz daljine jer preblizu sve ispadne kao puno malih mrljica.
Zadnja soba ima meni osobno najljepše slike i jedna slika koja me jako zaintrigirala je slika konjaka u čaši, nacrtano je kao da će svakog trena netko doći i popiti taj konjak.

Klovićevi dvori - Volim matematiku

20 KN, otišla sam na nagovor kolege i odlična je izložba. Objašnjava sile, teoreme, tijela... I to je jedna od rijetkih izložbi gdje je većina stvari dozvoljena da se dira da se igra...
Tako da odlično je za djecu(osnovna škola, srednja škola) ali i za starije
Na kraju me ta izložba najviše razveselila i vratila stare uspomene na derivacije, zlatni rez, centrifugalnu silu....


Noć muzeja 2014

Lauba - besplatno, svi koji su bili sjetit će se rozog Bruce Lee-ja, Letećeg tepiha, živaca koji se pokreću senzorima, kolica od sitnih ogledalca, krevetna pomagala u obliku pištolja i granate... Moderno i zabavno.

Muzej za umjetnost i obrt - slike, satovi, namještaj, staklo, keramika.
Muzej koji ima sve. Veliki, prostran i najduže sam se u njemu zadržala.

Muzej grada Zagreba - zanimljiv stalan postav, odlične ture, ljubazno osoblje.

Edukativni centar Bogatstvo svijeta gljiva Zagreb - u stanu od 70 kvadrata na Glavnom trgu nalazi se riznica gljiva, jako zanimljivo, ljubazno osoblje, saznate koje gljive su jestive, koje nisu. Ima prekrasnih plavih gljiva, ružnih, gljiva koje ne izgledaju kao gljive.

Za vrijeme Noći muzeja obišla sam između 6-8 muzeja no ovih par su mi ostali u dobrom sjećanju, te bi ih svakako ponovo posjetila.
__________________
by tyaa--tak mi i zgledaš I sigurno ti treba košara naprijed, blatobrani nazad, zvonce u obliku cvijeta sa nekom milozvučnom muzikom, i uspravno sjediš
by Blackheartgirl--Naravno da jesam. Tražim partnera, a ne krumpir za ručak.
Junona 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 14:06   #17
Nisam nikad bila u Prirodoslovnom muzeju, a čak nisam sigurna ni gdje je Jel uvijek stalan postav ili ima i gostujućih izložbi? Jel skup upad? Jel ima vođenih tura? Daj motiviraj me!

Možda da u svakom postu napišemo i preporuku - npr 2 muzeja koja morate vidjeti
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 13:29   #18
Eto i moj doprinos temi
Muzej neandertalaca - Krapina
Upad 50 kn. Muzej relativno mali, sat vremena je sasvim dovoljno.
Interaktivan, moderan, zanimljiv čak i za one koje navedena tema i ne zanima baš jako.
Topla preporuka
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 13:30   #19
Quote:
ribicaribica kaže: Pogledaj post
Nisam nikad bila u Prirodoslovnom muzeju, a čak nisam sigurna ni gdje je Jel uvijek stalan postav ili ima i gostujućih izložbi? Jel skup upad? Jel ima vođenih tura? Daj motiviraj me!

Možda da u svakom postu napišemo i preporuku - npr 2 muzeja koja morate vidjeti
Bio... dosta je natrpan, nekako sav u nekim hodnicima, osoblja nigdje.
Demetrova 1, Gornji Grad. Ima i gostujućih izložbi.
Ne sviđa mi se.

Ako netko potegne do Minhena i ako ga zanima takva tematika muzeja onda svakako nek ode u Mensch und natur museum
http://www.muenchen.de/sehenswuerdig...te/119189.html
Jedina zamjerka je što ako ne znate njemački... ima i na engleskom jeziku ali izrazito malo... no kad ste već tamo bio bi pravi grijeh ne otići u njihov Tehnički muzej...
http://www.deutsches-museum.de/index.php?id=1&L=1 e to je stvarno nešto... možda i najbolji muzej u kojem sam ikad bio.
No da ne brljam dalje, tema su muzeji po zagrebu ali jebi ga, zanio sam se

Zadnje uređivanje Rostilj-peka : 10.12.2014. at 13:50.
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 17:51   #20
Kaj ima u Prirodoslovnom muzeju vrijedno pogledati?
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.