Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2015., 14:51   #1
Talking Ljubimcoljupci, vrijeme je za chat! - Vol. 2

Prešli smo 10.000 postova na prethodnom chatu.

Možemo nastaviti u revijalnom tonu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 14:58   #2
Smijemo li mi kojima sve smeta nastaviti u nadrkanom tonu? Mislim, zezati se?

Evo, za početak ću iskoristiti priliku i ispraviti svoj tipfeler u ovom postu: trebalo je pisati panem et circenses.

Ubuduće više ništa ne pišem neposredno prije izlaska s beštijama u šetnju. Nemam pojma tko ih je naučio gledati na sat, ali ne mogu vam opisati kako to gleda i zuri...
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:28   #3
Slučajno naletjeh na istomišljenicu.. Ni sama ne bih bolje napisala. Dijete ili pas
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:45   #4
Quote:
Facebook post: postavila sam sliku svog psa i napisala ”Zašto bi netko želio imati dijete, kad može imati psa? PS iza svake uspješne žene stoji mater koja joj čuva dijete”
Quote:
Ne znam niti jednog vlasnika psa koji ljudima s djecom piše ”Zašto vi imate djecu, a trebali biste imati pse?” – Ljudi ne poštuju različitosti.
Pa rekao bih da je ona svojim statusom baš to poručila ljudima s djecom. Indirektno. I ne poštivala različitost.

P. S. Ne planiram djecu. I svatko ima pravo odlučiti se za ili protiv iz bilo kojeg razloga.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:10   #5
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Pa rekao bih da je ona svojim statusom baš to poručila ljudima s djecom. Indirektno. I ne poštivala različitost.

P. S. Ne planiram djecu. I svatko ima pravo odlučiti se za ili protiv iz bilo kojeg razloga.
Da, malo je bila pregruba uz opis fotke, ali po pitanju različitosti se slažem s napisanim.
Boldano i je najvažnije.
Jako mi idu na živce ljudi koji misle da mi je Yuki zamjena za klinca, jer ne kuže da postoje oni koji iz nekog razloga ne žele/ne mogu imati klince, pa misle da se ovako tješimo.
Ne, ja samo nemam mogućnosti i vremena (onako kako sam ja sebi zamislila) za majčinstvo, ali to ne znači da sam nabavila psa u zamjenu za dijete.
Jednostavno da jednostavnije ne može biti.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:14   #6
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Pa rekao bih da je ona svojim statusom baš to poručila ljudima s djecom. Indirektno. I ne poštivala različitost.
Da, kad sam počela razmišljati o tome, onda je i meni to palo na pamet. Iako se slažem s tekstom kao takvim.

Čini mi se da obično, da bismo upozorili na nepravdu i pozvali na različitost, i sami napravimo zajeb u tome, tj. skočimo sami sebi u usta. Nesvjesno.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:43   #7
Quote:
”Dati” dijete baki i dedi na full time brigu je potpuno egoistično i drsko i dok nisi u potpuno sposoban biti roditelj, nemaš kaj rađati.
Moze biti da i je egoisticno i drsko (iako, uopce ne mora biti,), no mislim da se to nju uopce ne tice i nema zakaj drugima odredjivati trebaju li radjati ili ne. Malo se previse uzrujala.
Postujem njen stav (i onih koji slicno/isto razmisjaju), ali mi se tekst bas ne svidja previse...ali to je valjda tako jer ju je komentar izzivcirao.
Quote:
Nemamo ih zato što smo ili neplodni ili ne znamo kako se rade djeca, i ti psi nisu zamjena za djecu nego samo naši kućni ljubimci koji su nam sve. Mi smo samo ljudi koji o djeci ne razmišljaju jer nemamo uvjete za ”to”.
Cini mi se da ih nemaju zato jer ne zele, a ne zato.
Btw i za pse treba imati uvjete.
O tome zasto netmo ima psa....pa mislim tj. sigurna sam da moze biti i kompenzacija za nemanje djeteta...ali, u tome ne vidim nista lose. Ako netko ne moze imati dijete iako zeli...zasto to ne bi bio sasvim ok razlog/povod za imanje psa.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:58   #8
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
O tome zasto netmo ima psa....pa mislim tj. sigurna sam da moze biti i kompenzacija za nemanje djeteta...ali, u tome ne vidim nista lose. Ako netko ne moze imati dijete iako zeli...zasto to ne bi bio sasvim ok razlog/povod za imanje psa.
Može biti kompenzacija za nemanje djeteta ali nije obavezno. Problem je što većina ljudi to sebi doživljava upravo kao kompenzaciju, iako nije uvijek ona u pitanju.

Generalno, te i takve pretpostavke na osnovu jednog slučaja su mi poput one "Zna se kakva je ženska, čim ima cigaretu u rukama, a pogotovo ako puši na cesti".
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 17:38   #9
Meni se puno više svidio tekst Rujane Jeger na ovu temu. Za zainteresirane link



Quote:
atari2 kaže: Pogledaj post
Ne znam točno gdje da pitam, pa ću ovdje. Pas mi ima displaziju kukova, prepisali su joj tri lijeka; Caniglo, Synoquin i Previcox, zvao sam 6-7 ambulatni u Zagrebu i okolici i nijedna nema niti jedan lijek. Zna li netko gdje se može nabaviti?
Mislim da ti je pametnije pitati Corduroya (on bi trebao znati) na temi Prva pomoć, ovdje bi se tvoj post mogao izgubiti u moru drugih.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 17:45   #10
Znam dosta ljudi koji imaju pse i djecu, nikakve kompenzacije nisu u pitanju.
I ja imam pse radi pasa a ne kao neke zamjene.
Mene većinom smeta kad mnogi misle da ti je pas zamjena za nesto, kao da je tesko shvatiti da ima ljudi koji vole pse, imali djecu ili bez djece...
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:04   #11
Quote:
atari2 kaže: Pogledaj post
Ne znam točno gdje da pitam, pa ću ovdje. Pas mi ima displaziju kukova, prepisali su joj tri lijeka; Caniglo, Synoquin i Previcox, zvao sam 6-7 ambulatni u Zagrebu i okolici i nijedna nema niti jedan lijek. Zna li netko gdje se može nabaviti?
Quote:
atari2 kaže: Pogledaj post
Pas mi ima displaziju kukova, prepisali su joj tri lijeka; Caniglo, Synoquin i Previcox, zvao sam 6-7 ambulatni u Zagrebu i okolici i nijedna nema niti jedan lijek. Zna li netko gdje se može nabaviti?
Za Synoquin i Previcox zovi DDL Zagreb, a za Caniglo Siki-Vet (mislim da se tako nekako zovu). A najprije nazovi veta koji ti je to propisao i pitaj ga što da radiš ako lijekova nema, to jest što da uzmeš kao zamjenu. Koliko znam, prvo su dvoje dodaci za zglobove, a ne lijekovi, dok je treći protiv bolova.

Zadnje uređivanje Didi : 11.03.2015. at 18:21.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:26   #12
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Može biti kompenzacija za nemanje djeteta ali nije obavezno. Problem je što većina ljudi to sebi doživljava upravo kao kompenzaciju, iako nije uvijek ona u pitanju.
Naravno da nije obavezno.
Ako ne zelimo svi imati pse, ne znam zasto bi bilo kao normalno da svi zele djecu.

Quote:
Generalno, te i takve pretpostavke na osnovu jednog slučaja su mi poput one "Zna se kakva je ženska, čim ima cigaretu u rukama, a pogotovo ako puši na cesti".
Slazem se, pretpostavke i predrasude su ...pa ...glupe, no eto vecina nas si u nekim slucajevima (ovo je samo jedan od mngih) ne moze pomoci.
Ali svatko moze (tj. morao bi moci) drzati jezik za zubima.
Ja i nisam govorila o pretpostavkama, nego o cinjenicama...sasvim sam sigurna da je u nekim slucajevima tako. Za jedan znam sigurno. I meni je to sasvim ok, ako netko nije uspio uzivati u zeljenoj djeci, zasto ne bi u psima i kakve veze ima povod (ili svjeseni/nesvjesni razlog) za to.

Quote:
quester kaže: Pogledaj post
Meni se puno više svidio tekst Rujane Jeger na ovu temu. Za zainteresirane link
I meni.
Mozda imam dijete umjesto psa.
Iako, mozda bih radje da imam ranc s konjima. A onda moze i neki pas usput.

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Znam dosta ljudi koji imaju pse i djecu, nikakve kompenzacije nisu u pitanju.
I ja imam pse radi pasa a ne kao neke zamjene.
Mene većinom smeta kad mnogi misle da ti je pas zamjena za nesto, kao da je tesko shvatiti da ima ljudi koji vole pse, imali djecu ili bez djece...
Ne, nije tesko.
Ako napisem da ima i toga, ne znaci da mislim da bas svaki pas glumi nekome zamjensku bebu/dijete.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:31   #13
Ne znam zašto ljudi tako vole uspoređivati pse i djecu... često, puno i u mnogo tema...

Ja kao vlasnica psa i majka - mogu samo reči da su to dvije totalno različite stavke u životu. Dvije različite vrste ljubavi, obaveze, veselja, truda... apsolutno neusporedivo. Fakat. I bezveze mi je to dvoje uspoređivati. Baš kruške i jabuke.
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:40   #14
Quote:
Sopor kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ljudi tako vole uspoređivati pse i djecu... često, puno i u mnogo tema...

Ja kao vlasnica psa i majka - mogu samo reči da su to dvije totalno različite stavke u životu. Dvije različite vrste ljubavi, obaveze, veselja, truda... apsolutno neusporedivo. Fakat. I bezveze mi je to dvoje uspoređivati. Baš kruške i jabuke.
Iako nemam djece, sklona sam se složiti s tobom
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 18:41   #15
Quote:
Sopor kaže: Pogledaj post
Ja kao vlasnica psa i majka - mogu samo reči da su to dvije totalno različite stavke u životu. Dvije različite vrste ljubavi, obaveze, veselja, truda... apsolutno neusporedivo. Fakat. I bezveze mi je to dvoje uspoređivati. Baš kruške i jabuke.
Ja još nemam dijete, ali razmišljam si da je ljubav prema djetetu i ljubav prema psu nešto neusporedivo, baš kao što je naša ljubav prema partneru, ljubav prema roditeljima itd. Ljubav je ljubav, samo različite vrste ljubavi. I nijednu ne valja "vagati".
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 19:12   #16
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Za Synoquin i Previcox zovi DDL Zagreb, a za Caniglo Siki-Vet (mislim da se tako nekako zovu). A najprije nazovi veta koji ti je to propisao i pitaj ga što da radiš ako lijekova nema, to jest što da uzmeš kao zamjenu. Koliko znam, prvo su dvoje dodaci za zglobove, a ne lijekovi, dok je treći protiv bolova.
atari2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:20   #17
Rujanin tekst na istu temu pasa i djece puno mi je bolji.

A tek njen "UPITNIK BEZ DLAKE NA JEZIKU ZA POTENCIJALNE UDOMITELJE POTENCIJALNIH PASA IZ POTENCIJALNE UZGAJIVAČNICE RUJANE JEGER"
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:29   #18
Malo ću se odmaknuti od obožavanja Rujane Jeger - priznajem nisam baš obožavateljica, dapače. I vratit ću se na suporedbu djece i pasa. Znate što se meni u vezi s tim čini posebno zanimljivim? Što, kad se pasovlasnik usudi spomenuti roditeljsku brigu o dječjem ponašanju i usporediti to s brigom vlasnika o psima, odmah se na zadnje noge idgnu žene, majke i krlajice i viknu: "Kako možete uspoređivati pse i djecu?" Međutim, kada te iste žene, majke i kraljice implicitno ili eksplicitno uspoređuju pse i djecu ("što vodaš okolo tu džukelu? bolje bi ti bilo da rađaš djecu!"), onda je to OK. E, pa jebemu. Tko je prvi počeo?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:39   #19
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Međutim, kada te iste žene, majke i kraljice implicitno ili eksplicitno uspoređuju pse i djecu ("što vodaš okolo tu džukelu? bolje bi ti bilo da rađaš djecu!"), onda je to OK. E, pa jebemu. Tko je prvi počeo?
Didi, opet identično mislimo!!!

O tome često i ja razmišljam. Osoba koja te optužuje da vodaš džukelu, a ne dijete automatski radi tu usporedbu, a samim bi im trebalo biti jasno da jedno i drugo nije isto, tj ako si psihički spreman za psa, ne znači da si i za dijete. I obrnuto.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:40   #20
Na poslu, kada slušam priče o djeci, nalazim toliko dodirnih točaka s brigom o psima

Inače, daleko od obožavanja RJ. Ne pratim ju niti sam upoznat s njenim opusom. Ali danas je onaj prvi tekst svugdje na fejsu pa mi iskočio i ovaj Rujanin.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.