Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2003., 22:56   #1
Question Gdje je granica?

Ma čitam ovaj topic o onim cipelama M. blahnik (?) i ne mogu a da se ne pitam: gdje je granica između dobrog ukusa i preseravanja?

Znam da će sad krenut hajka, al' ne pitam to iz zloće... kad sam bila student, bila sam oličenje tzv. pomodarke...onda sam upoznala osobu koja nije mogla spojiti moju izvanjsku pojavnost i moj lik!

Danima, što danima, godinama, me uvjeravala da ono na šta ja polažem pažnju nije vrijedno zerice truda...nisam mu davala za pravo i to je bila česta tema naših žestokih prepirki???

No, prošlo je vrijeme...ja sam se počela pitati: nije li on u pravu? Što mi (vi) zapravo pokazuje(te)mo posjedovanjem tog i tog komada dizajnerskog nečeg? Što to govori o nama kao ljudima...Da li smo zbog toga samosvjesniji, sigurniji, nedo Bog da kažem, a kazat ću, vredniji?

Stvarno, baš me zanima kako vi (pogotovo oni koji s gađenjem pričaju o izgledu ZG špice ) gledate na to? Koji je intenzitet vaših osjećaja kad postanete vlasnici takvih vrijednih (izuzetnih) predmeta žudnje???

Hvale su vrijedna pojašnjenja tipa: ja svoj novac trošim kako ja hoću...pa to vam nitko ne može zabraniti...

Mene samo zanima: zašto baš na to?

Koji je to "added value" u vašem životu?
__________________
I still do care!
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2003., 23:54   #2
Re: Gdje je granica?

Quote:
Sanjar61 kaže:
ja svoj novac trošim kako ja hoću...

Upravo to. A 50$ za cipele i nije neka lova.

Prije sam nuklearni fizicar nego pomodarka. Hodam ko klosarica uglavnom. BTW, ja imam 2 para cipela, 2 sandala, 2 tenisice i par cizmi...Tak da mi nitko ne moze srat da trosim lovu na gluposti. (Osim ako nisu gluposti dati 2000kn za knjige tu i tamo).
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 04:55   #3
Ja ako dobro zaradim, nakon sto namirim osnovne stvari (stan, racuni, hrana) te sekundarne stvari (izlasci, putovanja) namirujem i one manje vazne potrebe kao sto je posjedovanje Dolce & Gabbana cipela, na primjer. Ne trosim izvan svojih mogucnosti i ne kupujem na kredit. Dakle, zasto da kupim...ne znam...Office cipele koje kostaju £60 i koje su i ovako i onako high street kopija Dolce & Gabbana cipela, kad komotno mogu potrosit £200 i kupit original.
Ja kuzim sto ti hoces reci i sasvim je sigurno da ne bi kupila te cipele da novaca nema, al ako imam, zasto ne?
Ja kad sam bila student nisam mogla ni sanjat o tako necem, cak ni o Office cipelama, a kamoli Dolce...
Zato sad uzivam u plodovima svog rada.
Neki ljudi trose na cipele i garderobu, neki ce potrosit za bijesni auto, a neki nece jer ni nemaju ili ne zele.
To je meni isto ko da pitas zasto neko voli soul, a neko jazz muziku. Ljudi valjda odrede sto im cini zadovoljstvo u zivotu i trose accordingly.
My 5 cents.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 09:12   #4
Nisam bas dobro shvatila pitas li zasto ljudi daju toliko novaca za odjecu i cipele ili pitas zasto slijepo slijede modu?

Meni je smijesno kad vidim zene obucene kao ona zenska iz Sex i Grad. Mislim, stvarno
Jucer sam gledala i imala je otrovno zelenu satensku minicu koja je na guzici imala volancice od bijele cipke i na nogama neke cipele u kojima je doslovno nabadala. Da sam se ja tako obukla prije godinu dana i stavila sliku na forum nema sanse da me ne bi 99% ljudi popljuvalo ( onih 1% su ili slijepi ili me toliko vole ), a danas bi bila sik i suuuuuuuper obucena
Meni je to u najmanju ruku smijesno, tj. vise mi je zalosno koliko neki ljudi nemaju svoj izgradjen stil nego se uvlace u kojekakve nebuloze sa naslovnih stranica.
Svaku godinu obnavljam garderobu, uvijek se nadje neki komad koji mi je bas sladak i dobro mi stoji pa ga i kupim ali da cu se ja sad okititi spustenim vojnickim hlacama, lakiranim crnim cipelama u spic i rozom zguzvanom kosuljicom na cvjetice. Nema sanse, u cirkusu se ne mislim zaposlit. A ako danas ne volim pripijene strech haljine nema sanse da ih sutra zavolim.
Vecina ovih curica koje se secu po cesti misle da ako imaju neku zvucnu marku na nogama ili dupetu da su face, OK to je dio odrastanja, mozda su sigurnije u sebe tako nakindjurene ali ja sam pubertet odavno prosla i pronasla sebe onakva kakva jesam.
Ja nikad ne dam vise od 150 eura za cipele, nema tog komada koze koji toliko vrijedi. Mozda to stvarno ima veze i sa odrastanjem, naime meni u zivotu nikad nista nije falilo ( materijalno) i ne patim na to, moj muz koji je odrastao u daleko losijim financijskim prilikama od mene sada trosi vise na robu nego ja. Valjda svi moraju proci neku fazu izivljavanja.
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 14:18   #5
Svaka budala ima svoje veselje. Samo treba paziti da ono ne preuzme kontrolu nad nasim zivotima.

Nesto off topic a vezano na vanjski izgled. Prosle godine intezivno sam vjezbala i pred ljeto se jos pocastila bijesnim tretmanom nogu kod kozmeticarke. Sva sam bila zategnuta, bez speka i celulita.

Jedne nedjelje otisli smo na planinarenje, ja u tankim hlacicama. Pala sam i raspala se ko kruska, strgala hlace i rasparala koljeno i pola noge. Da ne pricam da se ne sjecam koliko je trebalo da koza zaraste pa suknju te godine nisam vidjela.
Toliko o vaznosti vanjskog izgleda.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 14:46   #6
Re: Gdje je granica?

nebo je granica... ili dozvoljeni - na racunu

osobno, kupim sta mi treba kad mi treba. nastojim minimalizirati idiotarije u ormaru (nije da sam uvijek pri sebi... imam i ja gluposti koje poklonim). kupujem ono sto mi dobro (po vlastitoj procjeni) stoji (kroj, materijal, boja). ne znam sto je moderno (naslucujem videci horor na ulicama), ne zanima me i ne zelim davati jako puno novaca na robu.

nikad ne kupujem nista na rate. kredit ne dizem ni za stan, da ga dignem za cipe, isla bih se ritalno samoubit...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:24   #7
...mislim da nema jedne stvari u mom ormaru koju ja neću iznositi,ali sam sigurna da nikad ne bi kupila tako skupe cipele,jer bi u najmanju ruku osjećala grižnju savjesti za potrošen novac(peče me savjest i za manje cifre od 16 somova),skupo uvijek ne znači besprijekoran stil i eleganciju...novac samo daje šansu nekima da idu linijom manjeg otpora u potrazi za stilom,ali ni to nije uvijek pun pogodak...
Boudoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 15:48   #8
Quote:
Boudoir kaže:
skupo uvijek ne znači besprijekoran stil i eleganciju...novac samo daje šansu nekima da idu linijom manjeg otpora u potrazi za stilom,ali ni to nije uvijek pun pogodak...
slazem se u potpunosti. iako (cini mi se) nekima novac nije linija manjeg otpora kojom misle da kupuju stil, nego samo bahacenje...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 16:51   #9
Re: Gdje je granica?

Quote:
Sanjar61 kaže:
Što mi (vi) zapravo pokazuje(te)mo posjedovanjem tog i tog komada dizajnerskog nečeg? Što to govori o nama kao ljudima...Da li smo zbog toga samosvjesniji, sigurniji, nedo Bog da kažem, a kazat ću, vredniji?

(...)

Koji je to "added value" u vašem životu?
Evo, ja cu ti odgovoriti za sebe. Meni je apsolutno nevazno ima li odjeca koju nosim dizajnerski potpis ili nema. Ako ima, onda je to obavezno diskretan potpis (npr. na unutarnjoj strani ovratnika, ako se radi o sakou), a nikako veliki natpis na majici.

Dizajnerske stvari kupujem rijetko, ako su vise klasicne (npr. odijela, kosulje i slicno), i to ne zato sto se zelim preseravat imenom (koje se, kako sam vec i sama rekla, ne vidi), nego zato jer mi odredjeni (ne svi!) proizvodjaci garantiraju kvalitetu. Zatim, trudim se kupovati na rasprodajama ili u outletovima, tako da mi dizajnerske stvari uopce ne opterecuju kucni budzet. Ako usporedim cijene u konfekcijskim zagrebackim buticima s cijenama za koje sam ja kupovala svoju odjecu u inozemstvu, ispada da sam prosla mnogo jeftinije.

Ono na sto fakat padam su cipele. Njih imam iks pari, od jeftinih i anonimnih do Casadei, Pollini ili DKNY. Izvori kupovine su isti kao i kod odjece, tako da moje cipele iz outleta kostaju kao i neke sandalice iz masovne proizvodnje koje se mogu kupiti u Tkalci.

Trudim se slijediti ovaj princip: da mi odijela i 'veci' komadi budu sto kvalitetniji, a majicice i slicno su jeftinije i mogu biti podloznije sezonskim trendovima. Naravno, imam i skupljih majica, ali kad vidim da CK majicu mogu nositi i prati godinama, nije mi zao nijednog $ kojeg sam pljunula za nju. S druge strane, zao mi je i deset kuna za nesto sto se u prvom pranju raspadne, izgubi boju ili izgleda kao zadnje smece. Bolje da sam za tih deset kuna popila kavu.

I, na kraju, moram primijetiti da imam srecu sto, djelomicno zbog posla, a djelomicno privatno, zaista puno putujem. Tako je moja garderoba zapravo kolekcija suvenira, jer svoju odjecu kupujem svugdje ~ od Beca i Londona, u kojima sam relativno cesto, do Pariza, New Yorka, Kopenhagena,... Mislim da sam se samo sa svojih africkih putovanja vratila bez obleke (ali zato s divnim srebrnim nakitom ).
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2003., 21:37   #10
Eh, da..dobro da si me podsjetila.
Niti jedna moja stvar nema potpis izvana, tako da nije stvar u bahacenju dizajnerskim stvarima. Nema mi nis vulgarnije nego navuc neku majicu na kojoj preko cijelog poprsja pise Armani ili Prada ili kajjaznamkaj.
Kao sto je vec Princeza rekla, dizajnerske stvari kupujem radi (uglavnom) bolje kvalitete i originalnog dizajna.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 08:24   #11
Vec smo o tome pisali...samo da te podsjetim Kiki na onu tvoju majicu s natpisom DKNY koji ti je veci od cijelog torza...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 09:00   #12
Dizajnerske stvari se kupuju ne zbog kvalitete, vec iz puke dosade, slucajnoga suviska novaca koji se ne zna upotrijebiti u pametnije svrhe i naravno, moje omiljene rijeci, snobizma. Mogu shvatiti da si netko kupi tu i tam npr. neke dizajnerske cipele, ili 'ajde, koji bitan komad odjece, ali sve vise od toga je cisto preseravanje.

Btw, oni koji nemaju djecu i obitelj investiraju svoje uludo trosenje novaca na kupovanj ovakvih stvari. E, pa sada, popljujte me koliko hocete.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 10:58   #13
Quote:
1+1=? kaže:
Na sto ce neko trosit novce nema apsolutno veze s time da li netko ima obitelj, djecu, ili nema. Pa vidi ljude koji svoje klince koji jos nisu ni progovorili oblace u markice i iskljucivo markice.... i onda jos kazu...al to moj klinac bas tako hoce!
Ima, i te kako ima, jer tada vise nisi ti u centru, tvoja odjeca i ostalo, vec dijete i sve drugo sto ide s tim.
A o ovim snobovima koji klincima kupuju skupu odjecu uopce ne zelim raspravljati i trositi rijeci. To su ljudi koji imaju viska novaca, najcesce ga nisu zaradili svojom glavom, a ne znaju ga potrositi na pametne stvari, nego ga trose na gluposti. A da recimo odvedu klinca u kazaliste, kino ili izlet, za tako nesto su preglupi. Ovo je i previse sto sam o njima zeljela reci.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 11:27   #14
Quote:
1+1=? kaže:
Evo ti jedan primjer iz zivota...
to sto je ona luda ok. to sto ju vjesalica trpi, njegov problem. ali to sto ce od djeteta napraviti neuroticnog kretena devijantnih koncepata vrijednosti, to je tuzno
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 11:35   #15
Ma to su ljudi moji malogradjani koji se sto je naj tragicnije smatraju boljim od ostatka populacije Vecinom su to osobe koje u svojem prijasnjem zivotu nisu imali skoro pa ni hrane dovoljno Ja poznajem jednu njemicu koja je odrasla u izobilju a tako se i udala.Svojoj djeci je odjecu kupovala u H&M-uposto(kako ona kaze)djeca odjecu brzo prerastu i nije luda trosit basnoslovno puno love na markice kad i u H&M-u moze kupit super slatkih stvarcica za pristojnu cijenu.Cipele(koje su jako vazne za djecu)je uvijek kupovala prva liga i opcenito nije bila snob niti je imala potrebu bilo kome nesto dokazivat kao ovi primitivci o kojima pisete.
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 14:44   #16
Prvo isprika što započnem temu, a onda me nema...i sad pišem na brzinu, jer sam u stvari več otišla...

Nadovezujem se na Rheu: gdje su te granice malograđanštine? Naime, kvalitetnih materijala i dobrih krojeva ima ipak i bez zvučne etikete. Recimo npr. kvalitetne cipele za klince: Ciciban, po mom skromnom mišljenju i iskustvu, nije ništa lošiji od Naturina. No, koliko će nas, bez obzira na to, ipak kupiti Naturino samo zbog marke (bez obzira vidi li se ista ili ne).

Naravno, polazim od pretpostavke da imate novca i za Naturino...

Po čemu je jedna osoba koja kupuje marku (a može si to priuštiti) snob, a druga to ipak kupuje iz razloga kvalitete ištatijaznamčega? I zašto baš svi koji znaju naizust sve marke u trendu, odbijaju mogućnost da su ipak djelićkom snobovi?
__________________
I still do care!
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 14:53   #17
Quote:
Sanjar61 kaže:
).

Po čemu je jedna osoba koja kupuje marku (a može si to priuštiti) snob, ..................
Bas si gruntam isti.
Postoji odredjena kategorija ljudi kojima je uobicajeno kupovati cipele koje kostaju od $ 150 nadalje, plus obleka koja je u slicnim proporcijama. Ja ih nikad ne bi nazvala snobovima.
Snob je zena koja je kupila Manolice na 24 rate.
Bas me zanima na kaj ih nosi.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 15:01   #18
Quote:
Billi kaže:
Bas me zanima na kaj ih nosi.
haljinu na 60 rata?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 15:05   #19
Ja ne mislim da su svi ljudi koji nose odjecu sa potpisom obavezno snobovi,ali ovi" novobogati"koji kod nas u HR predstavljaju veliki dio tzv.elite to sigurno jesu.Takvi ne propustaju priliku svima pokazati i dati na znanje" kako im se zovu npr.cipele" Ljudi koji su odrasli u izobilju i kulturnoj sredini se tako sigurno ne ponasaju.Puno toga zavisi kakve vrijednosti su im odgojem usadjene.u srednjoj skoli je jedna cura imala neku bezimenu jeans jaknua a jedan krelac iz razreda joj je rekao "tko bi ti to nosio,BLJAK-nije vazno kako stoji nego da je marka"Eto,to je malogradjanstina da gora ne moze bit,a takvih kod nas ima ko mrava
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 15:05   #20
Samo se vi sprdajte...ja isto kupujem na 100 chekova po 5 kuna...samo kad daju...

No naravno obichnu konfekciju.

No tko je lijep - lijep je

Pa na meni sve stoji kao na one million dollars girl
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.