Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2016., 10:31   #81
Posebna je priča ekipa s mobitelima koja nezna voziti dok priča. Namjerno ovo naglašavam jer stvarno ima ekipe koja solidno vozi dok priča iako, ruku na srce, to nije pametno. Dakle ekipa koja izlazi s parkinga dok ima mobitel na uhu..pa jednom rukom mota...pa ako je ženska onda to ide sporo i teško...pa izleću s parkinga jer im je mogućnost opažanja smanjena. Onda ovi mobitelaši koji naglo uspore ili vrludaju cestom...
Ja nikad, ali nikad, ne zovem iz auta. A to vidim često. Jebote koja je to lobotomija. Ako me neko nazove skratim priču i upalim "šesto čulo"....

Kružni tok na Remetincu...dakle 80% vozača ne kuži da prednost imaju ovi u vanjskoj traci (kaj rade u autoškolama??) tako da svaki put dobro provjerim kad idem vanjskom da me neko ne sasječe dok izlazi van iz srednje...A ako ga ne pustim onda je "on u pravu" jer on "ima prednost" hah

Ekipa koja trubi ko blesava autoškoli....mislim koja je svrha toga?...jedino što možeš napraviti jer dodatno preplašiti i uspaničiti tog polaznika tečaja.....bezveze...Slično vrijedi i kad vidiš bakicu ili djedicu za volanom...pusti...

Nego da samo ne "pljujemo" ovdje, htio bi napisati da odmah prepoznam dobrog vozača, odn. odmah se prepoznamo i takvog mi je rado sresti na cesti....dakle kultura vožnje, procjena situacije, propuštanje, zahvale i sl...pa ako hoćete i kad treba po gasu stisnut da se izvuče neka situacija...
Primjetio sam da mi se gotovo uvijek motoristi zahvale ako im ostavim više mjesta i sl....Većina tih dečkiju kuže stvar...A vjerujem da se i oni ugodno iznenade....
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:41   #82
Primjećujem po Splitu u zadnje vrijeme masovno interesantnu situaciju: recimo da na semaforu postoji traka za skretanje ulijevo, a traka ima najmanje tri. Tip se uredno sve do pred semafor kotrlja najdesnom trakom, a onda napravi nagli slalom u najlijevu i skreće.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:51   #83
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Posebna je priča ekipa s mobitelima koja nezna voziti dok priča.
Ja nikad, ali nikad, ne zovem iz auta. ...
Kad me netko zove javim se,držim ruke na volanu i samo stisnem gumb, nakon toga razgovaram sa automobilskih zvučnika. No nikad ne pozivam nikoga u vožnji, ako nešto hitno trebam, stanem negdje sa strane... Svatko, baš svatko tko ima za auto i gorivo može si priuštiti neku bluetoot verziju ako mora razgovarati u autu jer bluetoot slušalica ima valjda već za 50kn. No koliko puta vidiš frajerčine u mrcinama od auta za 500 i više tisuća kuna sa mobitelom na uhu. Sigurno njegov auto ima tvornički ugrađenu neku verziju telefoniranja bez ruku, samo biseru je lijeno povezati mobitel sa autom, a to traje 30 sekundi, jednom napraviš i ne trebaš nikad više, taj mobitel je uvijek uparen, a najčešće se može upariti nekoliko uređaja.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 11:00   #84
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
U teoriji im je potrosnja manja jer je automobil laksi za 30 do 40 kg.
Točno, kažu da 100kg tereta povećava potrošnju nekoliko dcl, znači prazan rezervoar 1dcl manje na 100km. Ako tankaš po 50kn onda si svakih 70-80km na benzinskoj, a neki i češće. Koliko potrošiš na dodatni put i čekanje s upaljenim autom? 1km vožnje više ti poništi uštedu ili par minuta čekanja na leru. A i vrijeme je novac.

Zadnje uređivanje tekac : 15.01.2016. at 11:33.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 13:18   #85
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Kad me netko zove javim se,držim ruke na volanu i samo stisnem gumb, nakon toga razgovaram sa automobilskih zvučnika. No nikad ne pozivam nikoga u vožnji, ako nešto hitno trebam, stanem negdje sa strane... Svatko, baš svatko tko ima za auto i gorivo može si priuštiti neku bluetoot verziju ako mora razgovarati u autu jer bluetoot slušalica ima valjda već za 50kn. No koliko puta vidiš frajerčine u mrcinama od auta za 500 i više tisuća kuna sa mobitelom na uhu. Sigurno njegov auto ima tvornički ugrađenu neku verziju telefoniranja bez ruku, samo biseru je lijeno povezati mobitel sa autom, a to traje 30 sekundi, jednom napraviš i ne trebaš nikad više, taj mobitel je uvijek uparen, a najčešće se može upariti nekoliko uređaja.
Ja često prebacim odmah na zvučnik i stavim mob kod mjenjača...pa mislim danas mobiteli imaju dovoljno glasne zvučnike da se sve čuje (muzika se stiša ako je upaljena)....
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 13:37   #86
Jeste razmislili da možda na benziskoj pola pištolja ili pumpi nevalja,to su uglavnom oni koji se najčešće koriste!I nije da ne želiš brzo tankat,nego se zatvori pištolj,škljocne,to je ono kada je kao pun rezervar,a dobro znaš da si na rezervi ili imaš malo goriva i da si tek počeo tankat.
Takve kramp pumpe ima gotovo svaka benzinska kod nas!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 15:19   #87
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Jeste razmislili da možda na benziskoj pola pištolja ili pumpi nevalja,to su uglavnom oni koji se najčešće koriste!I nije da ne želiš brzo tankat,nego se zatvori pištolj,škljocne,to je ono kada je kao pun rezervar,a dobro znaš da si na rezervi ili imaš malo goriva i da si tek počeo tankat.
Takve kramp pumpe ima gotovo svaka benzinska kod nas!
Hmm... doživio sam osobno samo jednom da mi pištolj tako iskače. A onda ga jednostavno stisneš ručno i opet si gotov isto brzo, ne?.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 15:26   #88
Znao sam naić na pištolje koji rade na točno određenom stisku, manji stisak, veći stisak ne toči.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 16:14   #89
Ima ljudi koji ne znaju dobro stavit taj pistolj pa on nece punit, tj. stalno skljoca. Npr. ne naslone na rupu rezervara nego drze pistolj u zraku. Vidio vise puta.
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 16:25   #90
Meni se to događa na Petrolovoj pumpi, na jednoj punionici nikad ne škljoca a na susjednoj stalno, moram pištolj izvuć van par centimetara da tanka normalno. Bit će da je u pištolju problem.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 16:29   #91
Mene je kreten skoro zgazio neku vecer na Ljudevita Posavskog ulici u Sesvetama. Na semaforu kod Getroa mi je bilo zeleno pjesacko i krenuo sam preko ceste. I kreten iz smjera Europatradea je ne propustivsi aute iz suprotnog smjera i ne postujuci pravilo desne strane skoro me pogazio na pjesackom prijelazu. Hebo sam mu mater i u naletu bijesa ostetio njegov retrovizor tj kod vozaceve strane. Stao je i poceo nesto mljet ali sam bio toliko iznerviran da je jednostavno sjeo u auto i pobjegao.
Bio sam u stanju udarit ga u glavu i srusit na pod. Dvije sekunde nepaznje i njegove ljenosti na semaforu da krene prije vozila iz suprotnog smjera su me mogli spremiti u bolnicu. Koliko mu kosta novi retrovizor na autu pojma nemamm uglavnom razbio sam ga laktom.
Iduci put nek pripazi, sroljo.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 17:54   #92
Hm, nisi pomislio da si mogao zsvršiti u policiji s prekršajnom prijavom za remećenje javnog reda i mira.
On je mogao dobiti kaznu za svoj prekršaj, a ti za svoj, ali bi ti morao za njegov svjedočiti na sudu uz još svjedoka. Vjjerojatno je frajer zaključio da mu je jeftinije s kaskom riješit da mu je netko otkinuo retrovizor.

Ovo s škljocanjem pištolja se nekad i meni zna desit, nekad ne, na nekom autu se nikad ne događa.
Da li je to zbog unutrašnjeg poklopčića na grlu ili ina misterija....
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 22:03   #93
Prije par dana stajem na semaforu, pored mene se zaustavlja drugo vozilo, pogledam prema autu, kad ono vozačica i suvozač, svak u svom krilu drže po jednog psa. Ja ne znam kako je dotična tako vozila, ali definitivno jedna od debilniji stvari koje zam vidio u prometu.
Debilnija je samo vozačica koja je bebu držala u naručju dok je vozila, a u isto vrijeme je imala suvozačicu.
Takvima bi doživotno oduzeo vozačku.

Nepaljenje svjetala u vrijeme smanjenje (i nikakve) vidljivosti je standard. Nažalost, i poluispravna svjetla su standard.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 22:31   #94
Ja kod arene, tek poceo paduckat snjeg, prelazimo zebru, vidim zenetinu u mercedesu 7 metara udaljenavozi prema zebri i ne stajw, poskocimo sa zebre, i baba u bijeloj bundi spusta stakla i dere se na nas, da sta mi nw vidimo da ona ima celave gume i nemoze kociti.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 22:31   #95
Nisam čitao sve upise te ne znam je li se spomenulo... Jedna od top stvari koja me spizdi uvijek je nedozvoljavanje preticanja ili ti ga pametnjaković vozi ispred tebe 77 u zoni 80,dvosmjerna cesta. Odlučiš da ćeš malo zariskirat,vozi ti se brže,žuri ti se,prespor ti je,kako god... Ideš ga prestić a ono manga nabije gas tako da ponekad neplanirano uletiš u popularne makaze,moraš razvuć dobrano u crveno,ili uletit i u krivinu da bi prestigao telca. Kad prođeš ispred,nabiješ svoj tempo,brži od ograničenja naravno. Ali nećeš majci,nabije ti se telac na dupe i prati te kao da je prikačen šlep-štangom. E pa

Bacanje nečega kroz prozor,najčešće cigareta. Tu nemam komentara znači boli me kiki za bilo šta drugo,ja sam glavni

Preblisko parkiranje,osobito sa strane vozača. I ti naravno onda trebaš ulazit kroz prtljažnik. I tu nekoga boli kiki,bitno da je on uparkirao bolida.

Uglavnom,na kraju priče sam shvatio da je najbolje kad te boli kiki za bilo šta.
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 19:06   #96
biser dana
shmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 19:20   #97
Neke ove doživotno u zatvor, nije ni na HR cestama bolje.

https://www.youtube.com/watch?v=r5X4lIRbTVg
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 09:55   #98
Ajde ne pretjeruj ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 10:36   #99
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
......
.......
Primjetio sam da mi se gotovo uvijek motoristi zahvale ako im ostavim više mjesta i sl....Većina tih dečkiju kuže stvar...A vjerujem da se i oni ugodno iznenade....
Dobro da si me podsjetio - s njima imam najgora iskustva. Ima ih po svim špurama, po potrebi preko zebre pa nogostupa i opet na cestu, psovanje kad između dvije zaustavljene špure na semaforu nema dovoljno mjesta da se provuče....
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 10:46   #100
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Neke ove doživotno u zatvor, nije ni na HR cestama bolje.

https://www.youtube.com/watch?v=r5X4lIRbTVg
Od svega na tim snimkama iz Rusije je meni najfascinantnija količina blata koja ispada iz tih auta kad opale u nešto
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.