Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 13:54   #81
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Te koje muskarci zajebavaju traze manje razvoda od ovih koje su sa dobrim muskarcima.

Bar se meni tak cini.

Malo mi je sve to misterij i zbunjuje me.
Vrlo, vrlo je tesko izvana procijeniti kakav je tko muz. Tebi netko moze biti izvrstan prijatelj, a los muz. Ovo govorim iz iskustva zivota sa ocem zlostavljacem koji je svima drugima izgledao divno.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:00   #82
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Vrlo, vrlo je tesko izvana procijeniti kakav je tko muz. Tebi netko moze biti izvrstan prijatelj, a los muz. Ovo govorim iz iskustva zivota sa ocem zlostavljacem koji je svima drugima izgledao divno.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Znam za vise takvih.

Ne iskljucujem niti jednu mogucnost.

Mislim da su zene manje sretne na globalnoj razini. Ne samo u vezama.
I ta razlika u sreci je sve veca medju spolovima.

Odnosno znam to, ali mi se sad ne gugla.

Zanimljiv fenomen. Problem je u oba spola. Zene zele vise, ali imaju i rodne uloge u koje se uklapaju, a muskarci se zenskih uloga bas i ne primaju s veseljem i od njih to drustvo ne ocekuje.
Nema vise ratova pa da moraju u njih, nisu vise jedini koji zaradjuju za obitelj pa im je i tu odgovornost pala, a ni poslovi vise nisu teski kao nekad pa im je i tu super.

Zene su opet ispale zrtve sistema na zalost, a muski su opet prosperirali na srecu.

Treba naci neko integralno rjesenje, ali to nije izgledno sa ovom politikom individualnosti i konzumerizma koja vlada.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:06   #83
Žene su nesretne jer ih je patrijahalno društvo potkopalo, natjeralo ih da se srame svoje slobode i seksualne želje te ih pretvorilo u neostvarene sluškinje i mučenice.
Kroz povijest se promiče ideal žene kao paćenice, one koja se nesebično daje, koja razumije, koja tapše sve po leđima, koja rađa u mukama itd.
Mislim da nijedna žena nikad ne bi smjela oprostiti Katoličkoj crkvi za sve što joj je učinila, a kamoli ikad više ući u crkvu. To je samo moje mišljenje, neka se ne nađe netko uvrijeđen, ali ja čvrsto stojim iza toga.

Moju baku je djed danonoćno tukao i silovao i to pred djecom i kad se otišla obratiti svećeniku za pomoć joj je on rekao da mora nositi svoj križ. Simpatično, jelda.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:07   #84
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Problem je u oba spola. Zene zele vise, ali imaju i rodne uloge u koje se uklapaju, a muskarci se zenskih uloga bas i ne primaju s veseljem i od njih to drustvo ne ocekuje.
Nema vise ratova pa da moraju u njih, nisu vise jedini koji zaradjuju za obitelj pa im je i tu odgovornost pala, a ni poslovi vise nisu teski kao nekad pa im je i tu super.
Ovo si dobro zamjetio samo ja ne vidim žene kao žrtve. Sad uglavnom imamo više prilika nego žene ikad. Kako te prilike koristimo je druga stvar.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:10   #85
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post

Što se tiče ovog "neugodnog" odnosa... Pa njega možeš kako sam već rekla imati i sa susjedima u zgradi. Obiteljska linija tu stvarno ne igra ulogu.
A to što Flat kažeš za financijski uteg ulaganja samo dodaje na ono pravo da digneš glas i kažeš dosta je, kao što bi rekao dosadnom susjedu koji ti nije u obiteljskom srodstvu jer to je i tvoja kuća.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Nemoj se ljutiti, ali ovo jednostavno nije istina. Susjed ti nije netko važan, sa susjedom nemaš bliske veze niti prošlost. Probleme sa susjedom u krajnjem slučaju rješava policija. Pa zaboga, nije te susjed odgajao i ništa od tebe ne očekuje.

Ne možeš baš obitelj svesti na tako jednostavan parametar, obitelj je jedna uska (većinom otrovna) zajednica i s problemima obitelji su se bavili i bave se svi poznati psiholozi, to je prva stvar koju te psiholog pita. Kakav je vaš odnos s obitelji. Nisam čula da te netko pita kakav je odnos sa susjedom.

Znam da bi bilo dobro da je tako jednostavno, ali nije.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:10   #86
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Te koje muskarci zajebavaju traze manje razvoda od ovih koje su sa dobrim muskarcima.

Bar se meni tak cini.

Malo mi je sve to misterij i zbunjuje me.
Možda ti moj primjer bude jasniji. Imala sam fenomenalnog momka koji je postao muž. Duša od čovjeka i sve naj naj što što se može poželjeti (bar po mom viđenju). Vjenčali se. On i dalje duša od čovjeka, pomaže, bla bla bla......, ali počeo se emotivno povlačiti, emotivno odsutan. Moji pokušaji za razgovorom riješimo problem nailazim na zid. Odgovori: nije mi ništa, umislila si, to je zbog ovoga, onoga (izmišljanje nebuloznih razloga). Imala ja razumijevanje da čovjeku možda treba vremena da se prilagodi novom načinu života, razglabala je li što pogrešno radim. On kao mrtvo puhalo. I onda je meni bilo dosta. Rekla da progovori ili ću tražiti razvod. Da ne mislim život ovako provesti. Stjerala ga pred zid, vezala lancima i napokon guknio. Problem se riješio. Iz kuta promatrača da sam se rastala ispalo bi eto nije normalna, ostavila tako dobrog muža.

Vezano za temu. Zagovaram samostalan život pogotovo na samom početku braka.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:15   #87
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti, ali ovo jednostavno nije istina. Susjed ti nije netko važan, sa susjedom nemaš bliske veze niti prošlost. Probleme sa susjedom u krajnjem slučaju rješava policija. Pa zaboga, nije te susjed odgajao i ništa od tebe ne očekuje.

Ne možeš baš obitelj svesti na tako jednostavan parametar, obitelj je jedna uska (većinom otrovna) zajednica i s problemima obitelji su se bavili i bave se svi poznati psiholozi, to je prva stvar koju te psiholog pita. Kakav je vaš odnos s obitelji. Nisam čula da te netko pita kakav je odnos sa susjedom.

Znam da bi bilo dobro da je tako jednostavno, ali nije.
I s obitelji problem moze tješiti policija.

I s obitelji možeš raskrstiti i ne čut se i ne vidit se s njima.

I ovo boldano je čista glupost.
Ja većinom susrećem normalne obitelji.
I još uvijek dajem ruku u vatru da normalne otrovne obitelji.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:21   #88
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Možda ti moj primjer bude jasniji. Imala sam fenomenalnog momka koji je postao muž. Duša od čovjeka i sve naj naj što što se može poželjeti (bar po mom viđenju). Vjenčali se. On i dalje duša od čovjeka, pomaže, bla bla bla......, ali počeo se emotivno povlačiti, emotivno odsutan. Moji pokušaji za razgovorom riješimo problem nailazim na zid. Odgovori: nije mi ništa, umislila si, to je zbog ovoga, onoga (izmišljanje nebuloznih razloga). Imala ja razumijevanje da čovjeku možda treba vremena da se prilagodi novom načinu života, razglabala je li što pogrešno radim. On kao mrtvo puhalo. I onda je meni bilo dosta. Rekla da progovori ili ću tražiti razvod. Da ne mislim život ovako provesti. Stjerala ga pred zid, vezala lancima i napokon guknio. Problem se riješio. Iz kuta promatrača da sam se rastala ispalo bi eto nije normalna, ostavila tako dobrog muža.

Vezano za temu. Zagovaram samostalan život pogotovo na samom početku braka.
A kaj je guknuo?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:30   #89
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
I s obitelji problem moze tješiti policija.

I s obitelji možeš raskrstiti i ne čut se i ne vidit se s njima.

I ovo boldano je čista glupost.
Ja većinom susrećem normalne obitelji.
I još uvijek dajem ruku u vatru da normalne otrovne obitelji.
Policija će rješavati emotivne obiteljske probleme? Nisam znala da takva postoji, daj mi broj.

Ako ti viđenje svijeta mjeriš prema onima koje susrećeš i još na temelju vjerojatno površnog poznanstva, dobro za tebe. Bar ćeš se poštediti gorke istine.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:30   #90
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti
Nemam se ja običaj ljutit na tuđa mišljenja, pogotovo ne na anonimnom forumu. Tu smo da debatiramo i iznesemo svoja viđenja.

Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
obitelj je jedna uska (većinom otrovna) zajednica
Ja bih rekla široka. A ako je otrovna (slažem se većinom jer nažalost dosta ih je razoreno imovinskim glupostima, nasljedstvima...) jedini način za miran život i zdravu psihu je odvajanje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:38   #91
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Haha.
Taj dio mi je jasan.

Pitao sam sto je guknuo kad je guknuo.
Sto si saznala?

Mi kazwmo guknuo, u umjesto i.
Saznala istinu. Upao je u problem sam sa sobom. Bilo mu neugodno o tome pričati kad je shvatio što je razlog njegovog ponašanja. Točan razlog traži u drugom podforumu.

U svakom slučaju vrijedilo je i to proći da i sam uoči važnost razgovora pa i o stvarima koje nam i nisu baš ugodne. Bolje na početku braka, bez djece, nego kasnije. Manja šteta.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:49   #92
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Saznala istinu. Upao je u problem sam sa sobom. Bilo mu neugodno o tome pričati kad je shvatio što je razlog njegovog ponašanja. Točan razlog traži u drugom podforumu.

U svakom slučaju vrijedilo je i to proći da i sam uoči važnost razgovora pa i o stvarima koje nam i nisu baš ugodne. Bolje na početku braka, bez djece, nego kasnije. Manja šteta.
Ne bum trazil tvoje ispovijesti po forumu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:58   #93
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Policija će rješavati emotivne obiteljske probleme? Nisam znala da takva postoji, daj mi broj.

Ako ti viđenje svijeta mjeriš prema onima koje susrećeš i još na temelju vjerojatno površnog poznanstva, dobro za tebe. Bar ćeš se poštediti gorke istine.
I od jednih i od drugih se možeš maknit.

Jok, slušam druge dok pričaju, i u krugu ljudi koje znam svi imaju ok roditelje i manje ok obitelj koju mozemo sve al baš nazvat otrovnom nije prava riječ.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 15:40   #94
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
I od jednih i od drugih se možeš maknit.

Jok, slušam druge dok pričaju, i u krugu ljudi koje znam svi imaju ok roditelje i manje ok obitelj koju mozemo sve al baš nazvat otrovnom nije prava riječ.
Ali one dvije koje poznaješ najbolje jesu problematične. Tvoji roditelji i tvog muža, koliko se ja sjećam. O tuđim familijama ne možeš govoriti, jel tak? Sa sigurnošću možeš nešto tvrditi samo o onima u kojima živiš. I kod tebe je statistika poražavajuća.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 18:16   #95
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
I od jednih i od drugih se možeš maknit.

Jok, slušam druge dok pričaju, i u krugu ljudi koje znam svi imaju ok roditelje i manje ok obitelj koju mozemo sve al baš nazvat otrovnom nije prava riječ.

ženo, daj počni učiti gramatiku, pravopis i sintaksu, ovo je katastrofa koliko si nepismena, ali stvarno katastrofa!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 18:34   #96
Zensko cesce pokrece razvod i zato sto su muskarci cesce fizicki nasilnici.

Niko ne treba da zivi sa bilo cijim roditeljima, pogotovo ako ima novca da iznajmi stan! Ukoliko ima, a ne zeli, znaci da je mamin sin-tatina cerka, a takvi vam ne trebaju!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 18:47   #97
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Vrlo, vrlo je tesko izvana procijeniti kakav je tko muz. Tebi netko moze biti izvrstan prijatelj, a los muz. Ovo govorim iz iskustva zivota sa ocem zlostavljacem koji je svima drugima izgledao divno.
Bas tako!! Mi mozemo samo za sebe 100% nesto da tvrdimo!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 19:54   #98
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Zensko cesce pokrece razvod i zato sto su muskarci cesce fizicki nasilnici.

Niko ne treba da zivi sa bilo cijim roditeljima, pogotovo ako ima novca da iznajmi stan! Ukoliko ima, a ne zeli, znaci da je mamin sin-tatina cerka, a takvi vam ne trebaju!
Upravo tako.

Stovise, necu ni ja da mi sinovi zive sa mnom jedan dan. To bih jedino prihvatila da se nedaj Boze razbole i/ili postanu hendikepirani. U suprotnom slucaju, sretan put, mili moji. :klap: Pruzamo im sve sto im treba za kvalitetan start u zivotu, i ocekujem da to i iskoriste a ne da nam se motaju po kuci u 30tima, po mogucnosti sa zenama i djecom.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 22:54   #99
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ne možeš baš obitelj svesti na tako jednostavan parametar, obitelj je jedna uska (većinom otrovna) zajednica i s problemima obitelji su se bavili i bave se svi poznati psiholozi, to je prva stvar koju te psiholog pita. Kakav je vaš odnos s obitelji. Nisam čula da te netko pita kakav je odnos sa susjedom.


Ima dobar nas film o tome, Ne gledaj mi u pijat
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 23:46   #100
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ma kužim što hoćeš reći, ali prisutnost tih ljudi koji su kat ispod nije tako lako ignorirati.
Dakle, muž će sići dolje i reći svojoj mami ŠTO SI DOSADNA, OSTAVI MOJU ŽENU NA MIRU I NE DOLAZI NAM VIŠE GORE!
Čak i da joj kaže na lijep način, ona će biti smrtno uvrijeđena.

I to je sad rečeno. I što nakon toga?
Sve dalje će biti jednostavno usrano. Svi će hodati s grčem i lažnim osmijesima.
A to se ne bi dogodilo da nisu u startu ni živjeli zajedno i fino bi se viđali jednom mjesečno na ručku i to je to.

ps: da, napisala si da je u tom slučaju najbolje otići, slažem se
Slazem se skroz. Nekim ljudima je napasno ponasanje jednostavno u krvi, sto znaci da su dobre sanse da nece prestati dok ostro ne reagiras. Ako i uspijes na lijep nacin, lako se moze dogoditi da prestanu tek neko vrijeme, pa onda opet jovo nanovo.

Jedini pravi lijek su kilometri.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.